WhatsApp Destek Hattı
SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue Genişlet
SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue
  • SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue
  • SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue
  • SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue
  • SUPRA CABLES Sword Excalibur Blue

SUPRA CABLES Sword Excalibur

SUPRASUPRA

CA3054

Yeni

TÜRK LİRASI60 177 TL
EURO1 715 €
DOLAR1 833 $
POUND1 450 £

Sword Excalibur Blue

SUPRA Sword Excalibur – En iyisi!

Nihai hoparlör kablosunu geliştirmek için harcadığımız 2 yılın sonucu Sword Excalibur. Amacımız dünyanın en iyi hoparlör kablosunu yapmaktı ve bunun için de ne ödünde bulunduk ne de kestirme yollara saptık. Tasarımın her parçası en üst kalite olmalı ama bütçeye uygunluğu da korunmalıydı, yani İsveç’te daima yaptığımız gibi… Çift tel sarımlı Litz iletkenler, PE yalıtım, minimum parazit için büküm ve ekranlama, CNC’de işlenmiş toprak bağlantılı kablo ayırıcı, XL-Annorum toprak iletkeni, rodyum kaplama masif bakır konnektörler. Kablo uç gövdeleri Excalibur için tasarlamış ve iletken bükülerek uç gövdesinin içine yerleştirilmiştir (tıpkı bir F-konnektör gibi). Daha sonra yalıtılmamış kablolar mekanik olarak bükülüp uç takılarak kusursuz ve hava geçirmez bir kablo bağlantısı sağlanmıştır. Konnektörün gövdesinde bir M6 bağlantı kullanılmıştır ki bu da rodyum kaplama spade ve banana uçlarla bağlantı imkânı sağlamaktadır. XL Annorum iletkenli toprak bağlantısı standart olarak 30 cm’dir ve özel olarak uyarlanmış, rodyum kaplama combicon konnektörleri bulunmaktadır. Daha önce standart Sword’un mevcut kablolarımızdan en iyisi olduğunu söylemiştik ama Sword Excalibur tam saydamlık açısından birkaç adım daha ileride, bu sebeple onu tanımlayacak en iyi terim patentli “high-end” hoparlör kablosu olabilir.
  
Sırrı mı nedir? Çift tel sarımlı Litz iletkenler, kutup başına, ayrı ayrı yalıtılmış 24 adet örgüden oluşmaktadır, 12 sarım tek bir yöne doğru yapılmış, kalan 12 ise tam terse sarılmıştır. Bu şekilde manyetik alanın azaltılması ve indüktansın düşürülmesi mümkün olabilmektedir. Dahası litz sarımlı ve ayrı ayrı yalıtılmış örgüler dinamik yüzey etkisini de ortadan kaldırmaktadır. Sword, işitilebilir frekans spekturumu boyunca endüksiyonsuz ve eş fazlı bir kablo davranışı sergiler. Burada silinmeyen tek şey sestir ve böylece müziğin her notasını tüm dinamikleriyle işitebilirsiniz. Patentli kablo tasarımı, Ljungskile, İsveç’te yaratılmıştır!

Sesi nasıl?
Onun seste ne gibi iyileşmeler yarattığını dolaysız şekilde anlatmanın yolu pek de yok, bu yüzden açıklamaya çalışalım. Sword, Hi-Fi sisteminizden gelen hakiki sinyal çıkışını korur ve ampliden hoparlöre geçiş sırasında ona eksiksiz bir saydamlık sağlar. Kısacası siz müziği işitirsiniz, yani ne azını ne de fazlasını!
Sword’u yalnızca önceden sonlandırılmış olarak satıyoruz!
Bunun sebebi, kablo ile konnektörler arasındaki geçişkenliğin kritik öneme sahip olması. Kablonun ve bağlantı niteliklerinin en üst seviyede olabilmesi için, bu konuyu tamamen bünyemizde çözmemiz gerektiğine karar verdik. Kabloyu yüksek basınçla taktığımız uçla sonlandırıyor, böylece kusursuz, hava geçirmez bir bağlantı imkanı sağlıyoruz.

Sword Excalibur, kendine özel ahşap kutusunda, rodyum kaplama banana ve spade konnektörlerle birlikte sunulmaktadır. Bu üstün kablo için gereksiz bir risk almak istemedik.

Mekanik özellikler

İletken kesit alanı : 3 / 12 mm2 / AWG

İletken numarası : 2    adet

İletken başına tel sayısı : 12 + 12    adet

Tel çapı : 0.4 mm

İletken malzeme : Emaye oksijensiz Bakır  

İzolasyon : AÇIK    

Ceket : PVC    

Dış boyut  : 17,5    mm

Halojensiz / Alev geciktirici : Hayır  

Konektörler   

Muz / BFA : Evet, CombiCon Rhodium ile   

Maça (Çatal) : Evet, CombiCon Rhodium ile   

Kablo bağlantısı : Hava geçirmez yüksek basınçlı kıvrım    

Elektrik performansı        

Direnç : 5.2    Ohm / km

İndüktans : 0.25    uH / m

Faz çıkığı : 0.96 cos φ (0.5-100kHz)

Faz hatası : 0° (20 Hz - 20 kHz)

LÜTFEN OKUYUNUZ

Bir değerlendirme yazın

SUPRA CABLES Sword Excalibur

SUPRA CABLES Sword Excalibur