WhatsApp Destek Hattı
Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier Genişlet
Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier
  • Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier

Placette Audio Passive Line Stage Preamplifier

Placette Audio Placette Audio

CA1851

Kullanılmış

1 350 €

Passive Line Stage Preamplifier

Remote-controlled, 125-step passive volume control.

Input impedance: 9k ohms.

 

Stereophile Placette hakkında övgüye devam etti ; "daha ince iç detaylandırma, mikro detaylar, doku ve notalara hacim ekleyerek daha büyük bir ses ortaya çıkmıştır".

Sadece çok pahalı Vishay S-102 dirençlerini kullanan Placette Audio 125 kademeli ses kontrolünü kullanıyorlar. 

Tüm Placette Audio ürünleri gibi, neredeyse tekinsiz şeffaflık ve netlik sunarlar. Fakat çoklu girdilerin ek yetenekleri var.

Üç giriş kümesi birbirinden tamamen ayrıdır, çünkü devrede elektriksel olarak bağlı olan sadece, seçilen seçenektir. Diğer ikisi de toprak bağlantısı dahil olmak üzere üniteden tamamen ayrılır. Bu, toprak arızalarını ve çapraz konuşmayı kontrol etmeye yardımcı olur.

Uzaktan ses kontrolü ,sadece Vishay dirençlerini kullanan Placette Audio 125 kademeli zayıflatıcıya sahiptir. 

Giriş empedansı, her ses ayarında sabit bir 9k ohm'dur. Uzaktan kumanda, aynı anda mümkün olan en kısa çıkış ara bağlantıları için güç amplifikatörüne yakın yerleştirirken kolay kullanım sağlar. 

Pasif olmasına rağmen, bu üniteler , hacim kontrol devreleri boyunca kullanılan Vishay S-102 rezistörlerinin sunduğu endüktif olmayan yük nedeniyle diğer pasif tasarımlarla ilişkili olağan dinamizm kaybı veya bas tepkisini geri çekmemektedir . 

Bu kontroller, kaynaklarınızın sesinin, bazı kaynak bileşenlerde bulunan "değişken çıkış" dahil olmak üzere, tipik ses kontrollerinin neden olduğu tane ve parlaklık olmadan tam olarak ortaya çıkmasına izin verecektir.

Eğer distorsiyonsuz bir preamplifikatörün şeffaflığını arıyorsanız, bu preamplifikatör fiyatıntan bağımsız olarak bugün mevcut olan tüm aktif preamplifikatörlerden daha iyi performans gösterecektir!

Panele monte edilen 3 ayrı kutu, iki dış kutu, pasif sol ve sağ kanallar için ve ortadaki kutu güç ve anahtarlama içindir. Pasif çizgilerin ardındaki temel prensip oldukça basittir; Giriş ve çıkış arasında en az miktarda komponent kullanarak minimum sinyal kaybı oluşturmaktır.

Placette tasarımı malzeme sayısını bir miktar tel, sızdırmaz kontak röleleri ve Vishay dirençlerine indirger. Herhangi bir sinyal kirliliğini azaltmak için daha fazla çaba harcayan kanallar ayrı kutulardadır ve kullanılmayan girişler “toprak bağlantısı da dahil olmak üzere üniteden tamamen ayrılmıştır”.

Birimin kalbi, ses kontrolünü gerçekleştiren Vishay 125-adım direnç dizilimleridir. Vishay dirençleri yüksek hassasiyet, yüksek stabilite metal folyo dirençlerdir. Vishay teknik özellikleri belgesinde "endüktif olmayan, kapasitif tasarım" ifadeleri yer almaktadır.

Placette, hacminin gerekli düzeyde ince kontrolünü elde etmek için 125 adımı kullanır. 

Guy Hammel, Vishay dirençlerinin giriş sinyalinin mümkün olan en küçük bozulmasını elde etmek için seçildiğini ve aynı zamanda R / L kanallarının çok doğru hacim dengesini elde ettiğini ifade etmiştir. Onun görüşüne göre Vishay S-102, benzer uygulamalarda kullanılan diğer dirençlerden çok daha üstündür. Ayrıca, tüm ses ayarlarında doğru ses dengesinin odaklanmış bir ses için çok önemli olduğunu söylüyor. 

Hammel, hacim adım dirençlerinin doğruluğunu dengeyi korumak için yeterli olduğunu düşündüğü için denge ayarı yapılmaz. 

Ünite 3 RCA girişe ve 2 RCA çıkışa sahiptir. Guy Hammel, BALANCED bir devrenin bu ünite için duyulabilir bir fayda sağlamadığını ifade etmektedir, ancak kullanıcılara sahip olmaları için bir seçenek olarak sunulurlar. 

Manuel ses kontrolü için ön plakada bir endüstriyel stil krom geçiş anahtarı ve ses ayarı üzerinde ikili bir sunum sağlayan bir LED dizisi vardır. (0 ila 127) Ses seviyesi ayrıca uzaktan kumandayla da kontrol edilebilir.

Ünite, Sony veya Magnavox evrensel uzaktan kumanda modeli ile gelir.

 

İsterseniz 3 üniteyi üst üste (dilerseniz sabitleyerek) veya aşağıda ki panele monte ederek yatay olarak kullanabilirsiniz.

"Placette, herhangi bir sistemi benimsemiş olan yüksek frekansların en rafine, hassas ve tamamen silken reprodüksiyonuna sahiptir . Kısacası, kontrol edebileceğim veya başka bir şekilde aşina olduğum koşullar altında, Placette'den daha iyi pre-amp " yoktur.

Paul Seydor... "The Absolute Sound"

"Bir pre-amp'i, kendi başına bir sonik imzası olmayan bir şekilde nasıl gözden geçirirsiniz? ...

Sistemimde bir pre-amp olarak var. Bu gerçekten yüksek övgü!'

Lewis Lanise, "The AudiophileVoice"

"Kulaklar arasında beni vuran ilk şey ses alanıydı. Karanlık bir odaya patlayan ışık gibi, Placette Preamp yeni bir netlik kazandı ve teçhizata odaklandı. Placette basitçe yeni bir seviyeden yararlanıyor. Çözünürlük ve rahatlama Tüm ses alanı bir şekilde daha fazla, daha şeffaf ve daha net görünüyordu. Placette'in iç detayı çözme ve müziği büyük ölçüde renksiz hale getirme kabiliyeti hayranlık uyandırıyor. ”

Ken Micallef, "Soundstage.com"

"Bir sözle, Placette müziği vaad ettiği gibi teslim ediyor. Renksiz, karaktersiz ve" değil "den ziyade dinlemenin bir neşesi. Ve bunu kontrol ve hassasiyet ve preternatural sessizlik duygusuyla yapıyor. Placette Uzaktan Ses Kontrolü, işlemleri önemli ölçüde canlandırdı. Gürültü zemini belirgin bir şekilde düşürülmüştür. Gitti görüntü özgüllüğünün olmamasıydı - bir enstrüman ile diğeri arasındaki çizgiyi bulanıklaştırma eğilimi tamamen ortadan kalktı. Geçici saldırının yumuşaklığı ve mikro dinamiklerin kibarlığıydı. Gerçekten de, bir pencerenin açıldığını ve yüksek frekanslı bir havanın müziğin etrafında dolandığını hissettim. ”

Neil Gader, "The Absolute Sound"

Teknik ve kozmetik olarak kusuru yoktur,

%100 orijinaldir,

orijinal uzaktan kumandası, 3, lü yatay kullanım çerçevesi, orijinal power ünitesi ve (hifi) çevirici ile gönderilecektir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Neden Pre-Amp kullanmalıyım? Neden CD çalarımı doğrudan güç amplifikatörüne bağlayıp cihaza kumanda etmek için CD çaların değişken çıkışını kullanmıyoruz?

CD çalarınız, DAC veya Phono Pre-Amp'iniz sadece Vishay® S-102 dirençlerini kullanan 126 kademeli bir zayıflatıcı ile donatılmışsa, bu harika bir fikir olurdu. Bu çok pahalı ve şeffaf dirençlere inanmak için duyulmalıdır. Her şeyin en dramatik dinleme testi, kaynağınızın "Değişken Çıkışı" nın sesini, aynı kaynaktan "Line Out" kullanarak elde edilen netlik, dinamizm ve saflık ile karşılaştırmak ve bir Vishay® S102 zayıflatıcı ile karşılaşmaktır. Placette birimi, kaynağın yerleşik ses kontrolü yerine. Bu basit test (ve aşağıdaki), sisteminizdeki ses kontrolünün gerçekten ne kadar zayıf bir bağlantı olduğunu gösterir.

Tam olarak ne "şeffaflık" yapar? Placette uygulandığı anlamına mı geliyor?

"Şeffaflık" kullanıyoruz? Placette'in kendi kendine ait bir imzası olmadığı anlamına gelir. Başka bir deyişle, şu anda kullandığınız pre-power arasına seri olarak bir Placette eklerseniz,  sisteminizin genel sesi değişmeyecektir. Ancak eski Linestage'ı kaldırdığınızda ve sadece Placette'i kullandığınızda, eksik olduğunuz tüm müzik detaylarını duyacaksınız. Ve Vishay® S102 rezistörleri, daha az ses kontrolüne sahip olan parlaklığı ve lekelenmeyi eklemeden bu açıklığı sunar. Placette, kelimenin tam anlamıyla şeffaf olduğu garanti edilen tek Ses Kontrollerini sunar.

Pasif Pre-Amp hiç de en şeffaf değil midir, çünkü herhangi bir elektronik devreden geçmek zorunda değil mi?

Bu her zaman doğru değildir, ancak daha düşük kaliteli Pre-Amp çıkış aşamaları kesinlikle iyi olandan daha fazla zarar verir. Hemen hemen her durumda, en fazla hasarı yapan ses kontrolünün kendisidir ve daha sonra hasar, Linestage'daki güç amplifikatörüne giden çıkış amplifikatörleri tarafından iletilir. Tüm pasif tasarımlar, ciddi eşleşme ve frekans tepkisi sınırlamaları nedeniyle doğal olarak kusurlu olduğu için, sadece Vishay® S102 dirençlerini mükemmel dirençli yükleri kullanarak gerçekten saydam bir pasif hat kontrolünün mümkün olduğu anlamına gelir. Bu, Placette aslında giriş empedansı yerine bir giriş direncine sahip olduğu anlamına gelir. Tüm frekanslar, en derin bastan en yüksek yükseklere kadar mükemmel doğrusallık ile geçer. Hiçbir şey eklenmeden veya eksilmeden.

Pasif kontroller neden dinamiklerde böyle bir kayba neden oluyor?

Genel bir kural olarak, dinamiklerin ve yüksek frekans kaybının zayıf bir şekilde yeniden üretilmesine neden olan tipik üst uç hacim potunun empedans sınırlamalarıdır. Ancak, Vishay® S102 dirençleri neredeyse anında yükselme süresiyle mükemmel bir direnç yükü sağladığından, pasif müşterilerimiz dinamiklerin daha önce kullandıkları şeylere göre gerçekten iyileştirildiğini bildiriyorlar. Tabii ki, Placette'in Aktif Seri-aşaması da dirençli bir yük sunuyor (daha yüksek bir giriş direncine sahip) ve mükemmel bir şeffaflık ve dinamikler sağlamak için çok düşük bir çıkış empedansının ek avantajına sahip. Frekans cevabındaki veya faz bozulmasındaki en küçük eşitsizliğin bile, müziğin perdesi değiştikçe oynatımın görünür hacmi değişeceğinden, yanlış bir dinamik hissi katacağını unutmayın. Bu faktörler ayrıca ses için bir kıvılcım ekler. Placette kullanıcılarının hedefi, ses kontrolündeki tüm bozulmaları ve renklenmeleri ortadan kaldırarak canlı akustik müziğin gerçek sesine olabildiğince yakınlaşmaktır.

Tüm pasif kontrollerin iyi Bas yanıtı yok mu?

Çoğu pasif kontrol, frekans aşırılarını iyi aktarmaz. Ancak Vishay® S102 dirençleri tarafından sağlanan endüktif olmayan yük nedeniyle, Placette Pasif Kontrolleri en derin bas dahil olmak üzere mükemmel bir doğrusal sinyali doğru bir şekilde geçirebilmektedir. Bir Tüp Hattının veya Trafo Hacim Kontrolünün, hafif bir şişlik ve basta biraz karışıklık olmadan inşa edilmesinin çok zor olduğunu unutmayın. Sisteminizin bas yanıtı ile iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız, Preamp distorsiyonunu ekleyerek sorunu düzeltmeye çalışmak yerine bir Sub eklemenizi veya kurulumu değiştirmenizi öneririz.

Pre-Amp çok şeffaf olabilir mi?

Şeffaflık, bozulma olmaması olarak tanımlanırsa, bozulma her zaman daha iyi değildir. Birçok sesin sahip olduğu korku, şeffaf bir Ön-Amp'in, kaynaklarının çarpıklıklarının ortaya çıkmasına izin vermesidir. Bu durum birkaç durumda doğru olsa da, şu anda duydukları rahatsız edici bozulmaların ses kontrolünün kendisinden kaynaklandığı da doğrudur. Sisteminizin gerçekten şeffaf bir Vishay® S102 zayıflatıcı ile nasıl bir ses çıkardığını bilmiyorsanız, sisteminizi gerçek potansiyelinin yakınında herhangi bir şeyde duymadınız. Bunu 30 günlük sistem içi denememizle garanti ediyoruz. Bir Placette, çözünürlüğü dramatik bir şekilde artıracaktır.

Katı durumla çok sık ilişkilendirilen "parlaklıklığa" ne sebep olur?

Çoğu stereo parçanın frekans cevabını ölçüyorsanız, çok azının gerçekte yüksek frekanslara doğru kayda değer bir sapma ile ölçtüğünü göreceksiniz. Aslında, çoğu bileşen yüksek frekans distorsiyonu olan gerçek parlaklık nedenini en aza indirgemek için yüksek frekanslarda hafif bir yuvarlanmaya sahiptir. Bu, çoğu dinleyicinin, tüpteki teçhizatı veya Trafo Ses Kontrollerini kullanarak, bu sıkıntılı frekansları basitçe yuvarlamak için kullanan, aşırı derecede rahatsız edici bir bozulma türüdür. Ancak, bir Placette Remote Volume Control veya Active Linestage, tüm müziksel ayrıntıların, geleneksel ses kontrolünün bozulma, parlaklık ve lekelenmesi olmadan gerçekleşmesine izin verecektir.

Birkaç şirket Vishay® dirençli kademeli zayıflatıcılar sunmuyor mu?

Bazıları fiyatlarda önemli bir artışa rağmen. Ama çok fazla Vishay® ?? Direnç ses seviyesi kontrolleri sadece tek bir Vishay S102 üzerinden ses sinyalini çalıştırır ve daha sonra çok daha ucuz dirençlerle sinyali topraklar. Bu, Vishay'nin bildiği berraklığı sağlamaz. Sinyal ayrıca bir Vishay® ile topraklanmalıdır. Ve kullanılan Vishay® dirençleri sadece çok pahalı S102 olmalıdır. Ve bugün inşa edilen birçok kademeli zayıflatıcı, direnç değerlerini seçmek için aktif anahtarlamayı kullanıyor ve AV alıcıları dinlerken hepimizin duyması gibi doğrusal olmayan bozulmalara ve tahrişe neden olabilir. Sadece önemli olan Büyük anahtarlama zayıflatıcıları oluşturma maliyeti o kadar yüksektir ki çoğu sadece 30 ila 40 basamaklıdır, bu yüzden istenen tam ses seviyesini seçmek genellikle zordur. Placette ürünleri, ses kontrolünde yalnızca Vishay® S102 dirençlerini kullanır ve 126 ayrı hacim adımına sahiptir. Unutmayın, Vishay® birçok bölümden oluşan bir şirkettir. General Motors gibi. Sözde Vishay-Dale dirençleri sadece birkaç sente mal olan Dale dirençleridir. Sadece Vishay® S102 direnci gerçekten şeffaftır. 

Neden Placette ürünlerinin denge kontrolleri yok?

Uzaktan kumandalı bir denge kontrolü, tüm Placette ürünlerinde ek ücret seçeneği olarak mevcuttur. Bu seçeneğiyle çok az sayıda Preamp yaptık, çünkü kademeli zayıflatıcımızın izlenmesi gerekmediği için mükemmel. Her kanalın ses çıkışı her zaman 126 hacim adımının her birinde kanaldan kanala mükemmel şekilde dengelenir.

Placette Audio ürünlerinin uzaktan kontrolü ses kalitesini etkiler mi?

Kesinlikle hayır. Eğer olduysa, teklif etmeyiz! Kontrol sistemi her adım için direncini mekanik olarak seçer. Tüm ürünlerimizde gerçek ses kontrolü tamamen pasif. Tek aktif ses devreleri, iki ayrı, ayrı, Class-A çıkış amplifikatörü kullanan Aktif Hattındadır. Bu iki amplifikatörün her biri sinyal yolunda ek bir on bir Vishay® S102 direnci kullanır. Bu tamamen şeffaf amplifikatörler, günümüzde mevcut olan en iyi kulaklık sürücüleri olarak da hizmet vermektedir.

Neden bazı insanlar Vishay® rezistörlerinin en iyi sondaj olmadığını söylüyor?

Çok az insan, doğru tasarlanmış Vishay® S102 dirençli kademeli zayıflatıcı sesin sesini (veya sesini) duymamıştır. Ancak bu açıklığı duyduğunuzda, çok bağımlılık olur ve diğer sistemlerde kolayca duyabileceğiniz en küçük hacim kontrolü bozulma izleri için toleransınızı hızlı bir şekilde kaybedersiniz. Ayrıca, bu dirençler bu kadar maliyetli olduğu için, birçok üretici bunları kullanmakta isteksizdir çünkü onlar, oluşturdukları Ön-Amperlerin perakende fiyatının iki katından daha fazla olacaktır. Placette müşteriye doğrudan satış yapıyor ve bu tasarrufları daha yüksek parça maliyeti ve eşsiz Preamp performansı biçiminde geçiriyoruz.

Neden dengeli çalışmayı önermiyorsunuz?

Tüm ürünlerimizin gerçekten dengeli versiyonlarını tek uçlu ünitelerin iki katı maliyetle sunuyoruz. Gerçekten dengeli bir ses kontrolü veya önyükleme oluşturmak için normal stereo çifti yerine her şeyin dört kanalını oluşturmak gerekir. Vishay® rezistörlerinin çok yüksek maliyeti ve ekstra iç kontroller ve kilitlemeler eklendiğinden dolayı, çok pahalıdır ve sadece birkaç durumda avantaj sağlar. Ancak, dengeli dört kanallı ses kontrollerimizin son derece iyi bir şekilde izlenmesi nedeniyle, gürültü iptali mümkün olan en yüksek değerdir çünkü her bir ses ayarında artı ve eksi sinyalleri her zaman tam olarak eşittir, ancak tam tersidir.

Tüp elektroniğinin harika, sıcak orta kısmına ne dersiniz?

Orta frekanslar hala var elbette, ama çok daha düşük bozulma nedeniyle daha da tatlılar. Fakat bu orta kademe ile birlikte, hassas, bozulmamış, parlaklıksız yüksek ve doğru, derin ve kontrollü basları da elde edersiniz. Kısacası, kaynağında kaydedildiği gibi kaydedilen tüm müzik detaylarını elde edersiniz. Kaynak bileşenlerinin sizin için sağlayabileceği her şeye tam erişebileceksiniz. En üst düzey kaynak bileşenlerinin şimdiye kadar mümkün olduğunu düşündüğünüz çok daha iyi bir sondaj olduğunu göreceksiniz.

Placette Line Aşamaları ve Ses Kontrolleri ile en uyumlu sistem hangisidir?

Placette ürünleri çok saydam olduğundan, hemen hemen her sistemde üstün performans sunarlar. Ve kendilerine ait bir sonik imzası olmadıklarından, her yeni kaynağı veya güç amplifikatörünü sadece Preamp distorsiyonu ile ne kadar uyumlu olduğuna değil, kendi liyakatine göre değerlendirebilirsiniz.

 

 

Keyifli alışverişler dileriz

Please click our Logo for our other ads.