WhatsApp Destek Hattı
Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base Genişlet
Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base
  • Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base
  • Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base
  • Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base
  • Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amp. CR100 Controller / Base

Sonos ZonePlayer Zp100 Connect Amplifier

Sonos Sonos

CA1886

Kullanılmış

0 €

Connect Amplifier (ZP100)

Ürüne Genel Bakış: 

Sonos ZP100 bölge oynatıcı, yalnızca Sonos Dijital Müzik Sistemi ile çalışır ve bir çift hoparlör kullanmak için bir stereo amplifikatör içerir. Çok odalı bir ses sisteminde, ilk Bölge oynatıcı ev ağınıza bağlanır ve sonraki her bir oynatıcı, kablolu veya tamamen kablosuz (güç hariç) olabilir.

Sonos ZonePlayer'ın ustaca tasarımı sayesinde, Sonos Dijital Müzik Sisteminizi genişletmek inanılmaz derecede kolayıdr . 

Müzik kaynağını belirlemek, bir çift stereo hoparlör bağlamak ve aynı anda ses seviyesine ve ses kısma düğmesine basmak istediğiniz herhangi bir odada bir ZonePlayer 100 koyun. Mevcut Sonos kablosuz ağınız, yeni ZonePlayer'ınızı barındırmak için yapılandırmasını otomatik olarak ayarlar ve birkaç dakika içinde müzik dinlemeye hazırsınız. 

Tek bir Sonos sisteminde toplamda 32'ye kadar ZonePlayer'e sahip olabilirsiniz ve her biri bağımsız parçalar veya oynatma listeleri arasından bağımsız bir seçim yapabilir. Birden fazla bölgeyle, aynı şarkıyı farklı odalarda veya farklı odalarda farklı şarkılar çalabilirsiniz.

 

Yerleşik 50 W (8 ohm) 75 W (4 ohm) bir amplifikatör, müziğinizi tam gövdeli, dinamik stereo seste sunar. Ve ZonePlayer'ın kompakt tasarımı, geleneksel stereo bileşenlerden çok daha küçük alanlara sığabileceği anlamına gelir.

 Öte yandan, hiçbir cihaz kablosuz müziği yeni Sonos Dijital Müzik Sistemi kadar basit-pratik ve kullanıcı dostu yapamaz.

Sistem iki ana elemandan oluşur : Bölge Oynatıcı (ZP100) ve bölge denetleyici (CR100). Tüm teknik işlemin yapıldığı bölge oynatıcıdır ve herhangi bir Sonos sisteminin temelini oluşturan bu zarif tasarlanmış gri / beyaz kontrol paneli (kumanda).

Bir bölge oynatıcı, bağlı bir PC, Mac veya ağa bağlı Depolama (NAS) cihazından kablosuz olarak müzik akışı yapabilir. Bir çift hoparlör bağlayın veya ses çıkışını bir sisteme dönüştürün ve kendinize anında bir Wi-Fi hi-fi ağı kurun.

Ve dahası, kritik olarak, duvarlarınızda delik kazmayı gerektirmeyen çok oda desteği de sunar. 

Sonos sistemini kurmak; Bir bölge oynatıcıyı kablosuz yönlendiricinize takmanız ve Sonos Desktop Controller yazılımını bir PC'ye veya Mac'e kurmanız yeterlidir. Yazılım, güvenlik duvarı (Internet radyosu sağlamak içindir) aracılığıyla otomatik olarak tünel oluşturma ve bölge oynatıcısını bulma gibi geri kalanlarla ilgilenir. Bu işlemde yapacağınız, birkaç kez 'OK' seçeneğine tıklamak, müziğinizi nerede bulacağınızı göstermek ve Zone Player'da ana bilgisayara bağlamak için iki düğmeye basmakla sınırlıdır.

Ama işte bu zeki cihaz mevcut 802.11b veya 11g ağınız üzerinden müzik akışı yapan daha ucuz dijital müzik adaptörlerinden farklı olarak, Sonos sistemi Zone Player'ları birbirine bağlamak için kendi kablosuz ağ ağını (SonosNet) kullanır. Bağlandıktan sonra, müzik kitaplığınıza Zone Controller, parlak bir LCD panel ve iPod'dan esinlenilmiş bir kaydırma tekerleği içeren bir uzaktan kumanda aracılığıyla erişirsiniz.

Zone Controller'ı kullanarak müzik kütüphanesinde hızlıca ve kolayca arama yapabilir, MP3, AAC, WMA, FLAC, Ogg Vorbis ve WAV dosyalarınız aracılığıyla 'sanatçı', 'albüm' veya 'tür' gibi bilinen kategorileri kullanarak eleyebilirsiniz. Tek bir tıklamayla parçalar bir şarkı kuyruğuna eklenebilir - temel karışık çalma ve tekrar modları oynatmayı hızlandırır.

Etkin bir sıra, bir oynatma listesi olarak da kaydedilebilir; tembel çocuk seçeneği, varolan Windows Media Player ve iTunes çalma listelerini içe aktarmanızı sağlar. Ne yazık ki, DRM'd WMA ve AAC parçaları Sonos dostu değildir. Ancak sistem firmware ile yükseltilebilir.

CD koleksiyonu için, Sonos teknik olarak mükemmeldir. Her Zone Player kendi dijital amplifikatörüne sahiptir, bu yüzden ses, Coldplay'in Sound of Speed'i ya da Gorillaz ve Kids With Guns'ın derin, baş döndürücü arka atımı ile tümleşen yükselen piyano riffleri olsun, güçlü, zengin bir his verir. 

Tabii ki, müzik çalmanın kalitesi, dijital kaynaklarınızın kodlama oranı , bölge oynatıcısına taktığınız hoparlörlerin kalitesiyle belirlenir.

Kendi başına bir Zone Player / Zone Controller combo, rakip dijital müzik adaptörlerini kolayca aşmaktadır. Ancak Sonos, kitini standart noktadan noktaya bir sistem olarak tasarlamadı. Ekstra bölge oyuncularını ağına eklemek, ilk kurulum işleminden daha zor değildir ve birden fazla oyuncuyla her müzik çalara farklı müzik akışı yapabilir veya çok parçalı bir ses efekti için birkaç oyuncu arasında aynı parçayı yayınlayabilirsiniz. Ancak o zaman, Sonos'un ne kadar mükemmel ve vazgeçilmez olduğunun farkına varmaya başlarsınız.

Sonos sistemi TiVo'dan bu yana, kullanıcı deneyimini her şeyin üzerinde tutan bir Apple tasarım ahlakı ile kutsanan en büyük dijital ev aletlerinden biridir, örneğin, Sonos denetleyicisine yerleşik bir hareket sensörü var. Onu aldığınızda açılır. Evet, SqueezeBox ve SoundBridge gibi, Sonos da BT tabanlı bir sistemdir. Fakat arka plan teknolojisinin karmaşıklığını asla görmenize (veya endişelenmenize) gerek yoktur. 

 

 Özellikler :

Dahili stereo amplifikatör: % 0.02 THD'de 50 watt x 2, 8 ohm (20-20.000 Hz) içine

Tescilli Sonosnet kablosuz teknolojisi veya kablolu Ethernet bağlantıları aracılığıyla diğer ZonePlayers ile iletişim kurar

MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC, AIFF ve Ogg Vorbis dosyalarını çalıstırır (firmware gelecekteki ses formatlarını desteklemek için yükseltilebilir)

Napster, Urge, AOL ve diğer birçok müzik indirme sitelerinden korunan WMA dosyalarıyla uyumlu

iTunes'dan korumalı AAC dosyaları ile uyumlu değil

MP3 ve WMA akışı İnternet radyo istasyonlarını çalar

Çoklu bölge eşzamanlı oynatma (aynı müzik aynı anda birden fazla bölgede oynatılır) veya çoklu akışlı oynatma (her bir ZonePlayer ayrı ayrı seçili müzik çalar)

CD çalar, FM radyo veya taşınabilir müzik çalar gibi bir ses bileşeninin bağlanmasına izin verir (bu tür kaynaklardan gelen müzikler sisteminizdeki herhangi bir ZonePlayer'da çalınabilir)

Hacim ve sessizlik için ön panel kontrolleri

Uzaktan kumandayla erişilebilen bas, tiz, denge ve ses kontrolleri

1.Sınıf hoparlör terminalleri

4 portlu Ethernet anahtarı : Kategori 5 Ethernet kablolarını takmak için 4 adet RJ-45 konektörü vardır. Ağa bağlı depolama (NAS) aygıtı gibi bir yönlendirici, bilgisayar veya ek bir ağ cihazı bağlayabilirsiniz. Özellikler: 10/100 Mbps, otomatik MDI / MDIX.

 Analog stereo çıkışı : ZP100, stereo RCA jakları ve Zone Player'ı ayrı bir amplifikatöre veya alıcıya ve güçlü bir subwoofer'a bağlamanızı sağlayan bir mono RCA subwoofer çıkışı ile donatılmıştır. Stereo RCA jakları, CR100 Controller veya ZP100'ün ön panel ses kontrolleri tarafından kontrol edilen ses seviyesi ile değişken bir ses çıkışına sahiptir.

Subwoofer çıkışı : Sistem, bir subwoofer çıkışına bir kablo bağlandığında algılayacak ve bir 80Hz alçak geçiren filtre uygulayacaktır. 

Analog stereo girişi : Taşınabilir müzik çalar veya CD çalar gibi harici bir kaynağı ünitenin sol ve sağ RCA jaklarına bağlayabilirsiniz. Giriş jakları, bir cihazın bağlı olduğunu otomatik olarak algılar ve kaynak sistemde görünür. Harici kaynaktan müzik herhangi bir bölgede çalınabilir. Ses, Sonos Dijital Müzik Sistemi tarafından kontrol edilir, ancak oynatma (duraklatma, müzik seçimi, vb.) Kaynakta kontrol edilmelidir.

 Yerleşim: 

Bölge Oynatıcıyı evdeki görünür bir yere yerleştirmek gerekli değildir. Ünitenin ön tarafında ses kısma ve ses kontrolleri olmasına rağmen, bir CR100 kontrol cihazı kullanılarak tam olarak kontrol edilebilir. Tipik olarak, Bölge Oynatıcı bir evdeki tarama boşluğuna yerleştirilir ve duvar içi veya tavan içi hoparlörleri sürmek için kullanılır.

Menzil: 

ZP100'ün yerleşik kablosuz sisteminin iletim aralığı, evinizin düzenine bağlı olarak yaklaşık 100 feet'dir. Kalın duvarlar, mikrodalga fırınlar ve diğer kablosuz cihazların varlığı, Sonos Dijital Müzik Sinyali'nin kablosuz ağ sinyallerini engelleyebilir veya engelleyebilir. Parazit oluştuğunda Bölge Oynatıcıyı yeniden konumlandırabilir, kablosuz kanalı değiştirebilir veya kablolu (Ethernet) bağlantı kurabilirsiniz.

Masaüstü denetleyici Yazılımı: 

Ürünle birlikte verilen kurulum diski, Sonos Dijital Müzik Sistemini ev bilgisayarınızdan kontrol etmenizi sağlayan Masaüstü Denetleyici yazılımının yazılımını içerir.Kurulum ve müzik paylaşımı için kullanımı kolay sihirbazlar içerir, böylece sabit diskinizdeki müzik klasörleri tüm Bölge Oynatıcılarda paylaşılabilir. Ayrıca İnternet Radyo istasyonları ekleyebilir ve çevrimiçi güncellemeler için tercihler belirleyebilirsiniz. Sistem kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken müziğinizi seçmek, bölgenizi seçmek ve Oynat'a basmaktır. 

Ses Ayarları: 

Bilgisayarınızdan, sistemdeki her bir Bölge Oynatıcı için ses ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayarlanabilir ses ayarları arasında ses, bas, tiz, denge ve ses yüksekliği bulunur.

Müzik Depolama: 

Dijital müzik dosyalarınız istediğiniz yerde saklanabilir - bilgisayarınızda, müzik sunucunuzda, ağa bağlı bir depolama biriminde (NAS) veya CD çalar gibi harici bir kaynakta.

Ağ gereksinimleri :

Donanım: Bilgisayarınızda depolanan dijital müzik dosyalarını Sonos Dijital Müzik Sistemi boyunca oynatmak için, aşağıdaki donanım gereksinimlerini karşılamanız gerekir:

Ethernet: 

Bilgisayarınızda bir Ethernet ağ arabirim bağlantınızın olması gerekir. Eğer sahip değilseniz, sisteminizi kurmadan önce bir Ağ Arabirim Kartı (NIC) satın almanız ve kurmanız gerekecektir.

Modem: DSL / kablo modeminizin veya LAN tabanlı yüksek hızlı İnternet bağlantınızın olması şiddetle önerilir. Bir çevirmeli sistem için tasarlanmamıştır.

Yönlendirici: 

Doğrudan bilgisayarınıza bağlı bir kablo veya DSL modeminiz varsa, bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için modeminiz ile bilgisayarınız arasında bir yönlendirici bağlamanız gerekir. Bir yönlendiriciniz yoksa, sisteminizi kurmadan önce bir tane satın almanız ve yüklemeniz gerekir.

Sistem Gereksinimleri: 

Yukarıda açıklanan donanıma ek olarak, bilgisayarınızda aşağıdakilere sahip olması gerekir:

CPU: 500 MHz işlemci veya daha iyi

RAM: 128MB RAM minimum / 256MB RAM önerilir

Uyumlu İşletim Sistemleri: Windows XP (Service Pack 1 veya daha üstü), Windows 2000 (Service Pack 3 veya üstü) veya Macintosh OS X (Sürüm 10.2 veya üstü)

Uyumlu Oynatma Listesi Biçimleri: 

MusicMatch, Windows Media Player, WinAmp veya iTunes

Uyumlu Çalma Formatları: MP3, WMA, AAC (MPEG4), WAV / LPCM (sıkıştırılmamış). Birim, gelecekteki ses formatlarını desteklemek için yükseltilebilir bellenimdir. DRM şifrelenmiş dosyalar şu anda desteklenmemektedir.

Güvenlik Duvarı Uyumluluğu: 

Masaüstü Denetleyici yazılımı, aşağıdakileri de içeren, mevcut güvenlik duvarı yazılımı ile çalışmak üzere tasarlanmıştır:

Windows 2000, XP Home ve Professional:

Microsoft XP Güvenlik Duvarı

Bölge Alarmı (ücretsiz)

Bölge Alarmı (Pro)

McAfee Personal Firewall Plus

Norton Kişisel Güvenlik Duvarı

ISS Siyah Buz Koruması

Apple OSX 10.2.x ve 10.3.x:

Mac OSX Güvenlik Duvarı

OSX için İnternet Güvenlik Bariyer X

Mac'ler için Norton Personal Firewall

 

 

  

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur,

%100 orijinaldir,

kozmetik olarak bir kaç yüzeysel kullanım izi vardır,

uygulamayı indirip, tüm kontrolleri akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yapabilirsiniz,

mağazamızda (test edebilir) dinleyebilirsiniz. 

 

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

 

Keyifli alışverişler dileriz

Please click our Logo for our other ads.