WhatsApp Destek Hattı
Sony TA-FA7ES Genişlet
Sony TA-FA7ES
  • Sony TA-FA7ES
  • Sony TA-FA7ES
  • Sony TA-FA7ES
  • Sony TA-FA7ES
  • Sony TA-FA7ES

SATILDI

Sony TA-FA7ES

Sony Sony

CA2058

Yeni

0 €

TA-FA 7ES

TA-FA7ES, yeni ES serisinin amiral gemisi modeli olarak ilan edildi. 

Güç kaynağını kasanın ortasına yerleştiren ve her iki tarafına da sağ ve sol güç amplifikatörleri yerleştiren ikiz monaural yapı kullanılmıştır. 


Her bir soğutucu ile sağa ve sola bağımsız bir mono amplifikatör gibi, kanallar arasında karışma riskine neden olan güç kısmının ayrılmasıyla iyi kanal ayrılması gerçekleştirilir. 

Büyük akımın güç bölümünün ve güç kaynağı bölümünün etkisine bakıldığında, kasanın içini kirişle ayıran 2 KUTU ayrı yapı, küçük sinyali taşıyan ön kısım için benimsenmiştir. 

Amplifikasyon devresi, giriş aşamasının kuplaj kapasitörüne olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir FET kavşağıyla ve voltaj yükseltme aşaması (A sınıfı kademe), sürücü aşaması MOS FET ve son kademe gücü MOS FET dahil, ses için özel tüm manyetik olmayan FET'lerle başlar. Kabul edilen bir FET yapılandırmasıdır. 


MOS FET yüksek giriş empedansına sahip olduğundan, sürücü ve çıkış kademesini elektriksel olarak izole edebilir ve birbirleriyle etkileşimi azaltabilir. Bu, nispeten basit bir devre konfigürasyonuyla yüksek ses kalitesi elde edebilme ve kulağa kolayca tutturulan tek sıra bozulmalarını önleme avantajına sahiptir. 

MOS FET'in mükemmel özelliklerinden faydalanmak için yeni ES amplifikatörü MOS'a özel tasarım benimsemiştir.


Bu devrede, ön yargı devresinin sıcaklık özelliği, mevcut amplifikasyon aşamasının MOS FET'in sıcaklık özelliği ile çakışmadığı zaman meydana gelen rölanti akımının değişimini önlemek için, ön yargı devresine MOS FET ile aynı sıcaklık özelliğine sahip bir optik eleman eklenir. Optik ön yargı devresi olarak adlandırılmak üzere yapılandırılmıştır. Sonuç olarak, rölanti akımı sabit tutulur ve ses sinyalinin daha kararlı bir amplifikasyonu gerçekleştirilir. 
Ayrıca, önyargı devresinin baypas kapasitörünün kapasitesini artırarak ve empedansı azaltarak, zengin bir düşük frekans aralığı elde ettik. 

Yeni geliştirilen torus toroidal transformatör, güç kaynağı bölümünün transformatörü olarak kabul edilir. Bu transformatörde, geleneksel toroidal transformatörde bir kare olan çekirdek enine kesiti eliptik bir şekle değiştirerek, bobinin yapışması iyileştirilir. Bunu yaparak, verimlilik daha da artar ve titreşim oluşumu büyük ölçüde azalır ve ses sinyali üzerindeki etki azalır. Ek olarak, bobinin toplam uzunluğu kısa olduğu için empedansın azalması özelliğine sahiptir. Gelişmiş STD (Spontan Twin Drive) güç kaynağı, bir güç kaynağı parçası olarak benimsenmiştir. 
Konvansiyonel STD güç kaynağında, gücün her biri için voltaj yükseltme aşamasının (A sınıfı aşama) ve güç amplifikasyon aşamasının (B sınıfı aşama) her biri için doğrultucu devresinden ayrı ve bağımsız olarak beslendiği bir konfigürasyon benimsenmiştir. Sonuç olarak, güç büyütme aşamasının güç kaynağı voltajındaki değişim, büyük bir çıkış anında bile voltaj büyütme aşamasının güç kaynağını olumsuz yönde etkilemez ve ses kalitesinin iyileştirilmesi gerçekleştirilir.
Gelişmiş STD güç kaynağı ayrıca, düzeltme sırasındaki voltaj dalgalanmasını azaltmak için voltaj yükseltme aşamasına bir endüksiyon bobini ekleyerek bunu geliştirir ve büyük kapasiteli bir kondansatör monte edilerek anlık büyük bir akım sağlamak mümkündür. Karşılık gelir. Bu, orta-yüksek ses kalitesi ve işitilebilirlikte SN oranını ve dinamik menzili iyileştirir. Yeni kabul edilen bir saf giriş devresini kullanılmıştır. Bu devrede, giriş hattından giriş seçiciden ana hacme gelen sinyal hattındaki anahtar, konvansiyonel olanın yarısından daha azına dramatik bir şekilde düşürüldü ve sinyal bozulması baskılandı. Aynı sebepten ötürü, susturma devresi ayrıca sinyal yolu üzerinde herhangi bir temas noktası kabul etmez. 
Ek olarak, her bir giriş terminalinden gelen tüm sinyaller daha önce Rec out seçiciye gönderilmişti, ancak Rec terminali seçildikten sonra seçilen kaynak dışında olan devrenin giriş terminalinden hemen sonra serbest bırakılmasıyla sinyal saflığı maksimum derecede saf tutulmuştur. 

TA - FA 7 ES'de XLR tipinde dengeli giriş terminali bulunur. Bu girişle, pozitif ve negatif faz ses sinyallerini eş zamanlı olarak ileterek iletim sisteminde karıştırılan gürültü bileşenini iptal etmek mümkündür. 
Ek olarak, metal çekirdek modülü denge giriş devresi olarak kabul edilir. Bu pano üzerinde, ısı iletkenliği açısından mükemmel bir alüminyum alaşımlı metal çekirdeğe (metal substrat) ısıl dirençli bir yalıtım işlemi uygulanır, bir bakır devre deseni oluşur ve burada bir yüzey montaj parçaları yöntemi kabul edilir. Yaparım. Bu, parçaların kurşun tellerini çıkartarak temas noktalarını azaltır ve dengeli iletimle sinyalin saflığını korur. 

Her kanalda bağımsız alüminyum büyük ısı emici taşınır. Sonuç olarak, şasinin iç sıcaklık sol-sağ dengesi korunur ve iyi ayırma özellikleri elde edilir.
Ayrıca, TA - FA 7 ES'de, bu soğutucu, soğutucuya kendisinin rezonansını bastırarak kasanın iç tarafındaki titreşimi azaltmak için florlanır. 

FB şasi şasi yapısı olarak kabul edilmiştir. FB şasisinde, yeterli mukavemet ve kalınlığa sahip metal malzemeler kullanılır ve şasinin tamamı tek bir kutu olarak güçlü bir şekilde yapılır. Ayrıca, dış çevreyi çevreleyen çerçeve ile öne ve arkaya ve sol ve sağa geçen kirişler sırasıyla farklı şekil ve boyutlara sahiptir ve vidalarla birleştirilir. Bu, farklı titreşim modlarına sahip çerçevelerin ve kirişlerin birleşimiyle sonuçlanır, böylece kasanın içindeki ve dışındaki titreşimler önemli ölçüde azaltılabilir. 


Ayrıca, güç kaynağı kısmı ve ısı emiciyi orta kısımdaki taban kirişine sabitleyerek, iyi ağırlık dengesi ve gücü güvence altına alınır. 

Eksantrik yalıtkan, yalıtkan olarak kabul edilir. Bu yalıtkan da, vida deliğinin merkezden kaydırılmasıyla, çevreye her yönden vidaya iletilen titreşimin fazı değiştirilir ve şasiye iletilen titreşim karşılıklı olarak iptal edilir. Prototip ile ses kalitesini göz önünde bulundurarak, çap öncekinden daha küçük olan 50 mm'ye ayarlanır. 
Ek olarak, TA - FA 7 ES, dökme demiri benimser. Ses seviyesi için, düşük distorsiyon baskı direnci ve manyetik olmayan altın kaplı kayma fırçası kullanan yüksek kaliteli ses potansı kullanılmıştır. 

Çıktı aşamasında, anahtarlama bozulmasını ve çaprazlama bozulmasını azaltan ve fiili kullanım üreme seviyesinde bile daha düşük bozulmayı azaltan Süper Legato doğrusal sistemi kullanılmıştır. 

Düşük sesli FET kullanan dahili fono amplifikatör kullanılmıştır.

AC hattından gelen ses karışmasını önleyen ES filtresi kullanılmıştır. 


Teknik ve kozmetik olarak kusuru yoktur,

%100 orijinaldir,

uzaktan kumandası ile birlikte gönderilecektir,

....ENDER.....

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Keyifli alışverişler dileriz