WhatsApp Destek Hattı
TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi Genişlet
TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi
  • TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi
  • TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi
  • TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi
  • TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi
  • TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi

TacT RCS 2.0 Preanfi / DAC / Oda Düzeltme Sistemi

TacT

CA2412

Kullanılmış

TÜRK LİRASI11 196 TL
EURO1 300 €
DOLAR1 526 $
POUND1 167 £

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

opsiyonel olan ; digital DA modül (600$) + AD modül (700$) takılmış versiyonudur,

kablo seti (3 adet bağlantı kablosu), 1 adet enerji kablosu, uzaktan kumanda ve kalibrasyon cd si ile birlikte gönderilecektir,

%100 orijinaldir, 

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Sadece manuel bir preamp olarak kullanıldığında, bir ev cihazında bulunan en karmaşık ve hassas ton kontrol sistemine sahiptir. RCS 2.0 nihai parametrik ekolayzırdır, basta iki Hz frekans çözünürlüğü ve CD benzeri dinamik aralık ile tizde karşılaştırılabilir çözünürlük ile herhangi bir duyulabilir frekansta genliği kontrol edebiliyor. "

"Hoparlör ve odanın peccadillo'ları bilindikten sonra, dürtü yanıtı aracılığıyla, RCS 2.0 bunları ortadan kaldırmak için gereken ince taneli ekolayzerin ayarlarını hesaplar. Bunu düzgün bir şekilde yapabilmek için öncelikle TACT yazılımına sahip olmanız gerekir.

Sisteminize bir çift çok yollu hoparlör takılacaktır. Her biri konum, sinyal seviyesi, geçiş frekansları ve subwoofer fazı için ayarlara ihtiyaç duyar. Toplamda on iki hoparlör ayarı vardır.

Çoğu müzik tutkunu, tüm bunları kulak yoluyla yapmanın, bir hoparlörün her değiştirilmesi, taşınması, çevreye eklenmesi veya yeni bir oda kullanıldığında veya eskisinin yeniden dekore edilmesinden sonra işlem sıfırdan başladığı için asla bitmeyen bir ömür boyu iş olduğunu bilir. 

RCS 2.0, Dijital Sinyal İşleme Preampı

RCS 2.0, aslında, bazı çok gelişmiş ses işleme işlevlerini otomatikleştirmek veya ayarlamak için bir bilgisayardan geçici olarak yararlanan akıllı bir analog ve dijital preamplifikatördür. 

Tam donanımlı bağımsız stereo preamp, tam donanımlı dört analog giriş (3 RCA, 1 XLR) ve beş dijital giriş bulunur; bir optik Toslink, üç koaksiyel SPDIF ve bir AES / EBU; .1 dB çözünürlüklü dijital seviye kontrolü, dijital denge kontrolü, sessiz, iki stereo analog çıkış (bir RCA ve bir XLR) ve üç PCM dijital çıkış (Toslink, AES / EBU ve RCA). 

Bu preamplifikatör ayrıca 96/48 / 44.1-24 / 16 ADC'nin yanı sıra 96/48 / 44.1-24 / 16 DAC'dir. 

İsterseniz, bu birimi analoğ kaynaklardan 96/24 DVD formatlamak için kullanabilirsiniz. Tüm bu temel preamp fonksiyonları ve ardından bazıları kutudan veya uzaktan kumandadan kontrol edilebilir. Her çıkış polarite tersine çevrilebilir, ancak tam bir polarite geri dönüşü dört düğmeye bastığından, mutlak polaritenin duyulabilirliğine ilişkin kesin testler yapmak için yeterince hızlı değildir. Her çıkış, milisaniyenin yüzde biri kadar 99'a kadar diğerine göre gecikebilir.

Sadece manuel bir preamp olarak kullanıldığında, bir ev cihazında bulunan en karmaşık ve hassas ton kontrol sistemine sahiptir. 

RCS 2.0 nihai parametrik ekolayzırdır, basta iki Hz frekans çözünürlüğü ve CD benzeri dinamik aralık ile tizde karşılaştırılabilir çözünürlük ile herhangi bir sesli frekansta genliği kontrol edebilme. 

Böyle bir hassas ekolayzerin kontrolü, aşağıda tartışıldığı gibi en iyi şekilde otomatikleştirilir. Ancak ton kontrol filtreleri, istenen yanıt eğrisini çizmek için sağlanan PC programını kullanarak ve daha sonra ön amplifikatöre yükleyerek manuel olarak kullanılabilir. Ünitede 9 çift frekans tepki eğrisi saklanabilir ve dinleme konumundan hızla değiştirilebilir.

RCS 2.0, subwoofer'larınızın ana hoparlörlerle aynı çıkışlardan sürüldüğünü ve kendi çapraz ağlarına sahip olduğunu varsayar. 

TACT RCS 2.0 AA'nın gelişmiş otomatik fonksiyonları

"Hoparlör başına 1000 darbe başlatabilir ve sonuçları ortalayabilir. Bunun avantajı, ortam gürültüsünün etkilerinin en aza indirilmesidir. Odanız sessizse, o zaman hoparlör başına bir tıklama çifti yeterlidir."

RCS 2.0'ın en heyecan verici özelliği, hem hoparlör tepkisini hem de odanın bu yanıt üzerindeki etkilerini ölçme ve sonra onlar hakkında bir şeyler yapma yeteneğidir. 

Bu amaçla TACT bir mikrofon ve preampın arkasına bağlanan uzun bir kablo içerir. Bunu, her hoparlöre çok kısa çift tıklamaları (bas ve tiz ölçümü için bir geniş ve bir dar) göndererek ve bu dürtülerin tepkisini dinleme konumunda ölçerek yapar. Hoparlör başına 1000 darbe başlatabilir ve sonuçları ortalayabilir. Bunun avantajı, ortam gürültüsünün etkilerinin en aza indirilmesidir. Odanız sessizse, hoparlör başına bir tıklama çifti yeterlidir. Biri gerçekten fanatik ise, mikrofon 9 farklı konuma taşınabilir ve TACT bu dağınık ortalama yanıtı hesaplar. Mikrofonu hareket ettirmenin en büyük avantajı, daha sonra sisteme uygulanan düzeltmenin tek bir dinleyici merkezli olmamasıdır. 

Oda Düzeltme 

Dürtü tepkisini ölçmek için TACT metodolojisi (frekans tepkisi yerine), geleneksel kararlı durum tonu ölçüm yöntemlerine göre muazzam bir avantaja sahiptir. 

Bir sinüs dalgası osilatörü ve bir metreye bağlı bir mikrofon kullanarak hoparlör / oda yanıtını ölçtüğünüzü varsayalım. 

 Özellikle müzik çoğunlukla geçicilerden oluşur. Böylece, odada duran bir dalga, dinleme konumunda 100 Hz'de 10 dB'lik bir kayba neden oluyorsa ve hoparlörde 10 dB'lik bir artış uygularsak, oda yanıtı yakalanana kadar kısa ama duyulabilir bir 10 dB tepe sesi duyulur zirveyi iptal etmek için. 

Düzeltilmesi gereken hoparlör / oda sisteminin frekans yanıtı değil, geçici yanıttır. 

TACT RSC 2.0, yanıtı ortalamalı ayrık darbeler dizisine dayalı olarak ölçtüğünden, hem hoparlör hem de oda anomalileri için belirli bir noktaya kadar eşitlenir. Bu teknolojideki gelişmeler artan bir oranda gerçekleşecek olsa da, RSC 2.0 yalnızca ilgili frekansın bir dalga boyu süresi içinde meydana gelen erken yansımayı iptal edebilir. Böylece, dinleyicinin 10 metre arkasından arka duvardan bir yansıma yaklaşık 20 ms gecikecektir. Bu gecikme, yaklaşık 50 Hz'lik bir frekans periyoduna karşılık gelir. Dolayısıyla TACT, bu yansımadaki bileşenlerle bunun üzerindeki frekanslarda ilgilenemeyecektir. Öte yandan, zemin, tavan veya yakındaki mobilyalardan gelen yakın yansımalar için düzeltmeler oldukça doğru olur.

Kesinlikle , TACT sistemi tarafından belirtilen ayarlamaları yaptıktan ve düzeltme filtrelerini etkinleştirdikten sonra,  olağanüstü farkı belirgin olarak görebilirsiniz.. 

Tüm  pahalı kablolara, amplifikatörlere, güç hattı koşullandırıcılarına atfedilen iyileştirmelerin neredeyse tamamını RCS 2.0, da bulabilirsiniz . 

Uzaktan kumandadaki bir baypas anahtarı, düzeltme filtreleri olan ve olmayan müzikler arasında anında  karşılaştırmaları yapılmasına izin verir.


İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın