WhatsApp Destek Hattı
Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver Genişlet
Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver
  • Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver
  • Denon AVR-X2000 BOX
  • Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver
  • Denon - Audyssey
  • Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver
  • Denon AVR-X2000 7x125W A/V Receiver
  • Denon RC1184

Denon AVR-X2000 Network AV Receiver with AirPlay

DenonDenon

CA1093

Kullanılmış

     

     

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur, orijinal kutusunda içeriği eksiksiz gönderilecektir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI17 679 TL
EURO510 €
DOLAR543 $
POUND436 £

Denon AVR-X2000

Denon X Serisi: Mükemmel performans ve mükemmel kullanılabilirlik.

AVR-X2000, eğlenceniz için kanal başına 150 W sağlayan, ayrı olarak yapılandırılmış 7 kanallı bir amplifikatöre sahiptir. Yeni geliştirilen ve sesi özenle ayarlanmış güç amplifikatörü, surround sesin keyfini yeni bir boyutta çıkarmanızı sağlar. AirPlay ve Spotify'ın da dahil olduğu kapsamlı ağ özellikleri ve dahili 4k ve 3D video özelliği, onu her sesin, her kaynağın ve her anın keyfini çıkarmak için mükemmel bir çözüm haline getiren nedenlerden yalnızca birkaçıdır. Genişletilmiş özellik seti, bu üniteyi ev eğlence sisteminizin merkezi parçası haline getirir ve tümü iOS veya Android cihazlar için Denon Remote uygulamasıyla güzel bir şekilde kontrol edilebilir. Elbette üniteyle birlikte kullanımı kolay bir uzaktan kumanda gelir ve Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) günlük çalışmayı kolay bir iş haline getirir.

Öne çıkanlar

7 kanalın tümü için tamamen ayrı, aynı kalite ve güç (kanal başına 150 W)

Çok sayıda ağ özelliği ve işlevi eğlence dünyanızı zenginleştirmenize olanak tanır:

AirPlay

DLNA 1.5 sertifikalı

Windows 8 uyumlu

İnternet Radyosu

Spotify Çevrimiçi hizmet desteği (kullanılabilirlik ülkeye bağlıdır)

Fotoğraf akışı

flickr

FLAC-HD ( 192kHz / 24bit), Yüksek çözünürlüklü ses dosyası oynatma

WAV ve FLAC için Boşluksuz Oynatma

Daha büyük ekranlarda ve ekranlarda mevcut HD'den 4 kat daha yüksek çözünürlüklü videoların keyfini çıkarmak için 4K videoyu destekleyin. (yükseltme, geçiş ve GUI kaplaması)

Zone2 için ön çıkış

Kolay bağlantı için hoparlör terminallerinin yatay renk kodlu düzeni ve hoparlör kablolarını ve HDMI kablolarını işaretlemek için dahil edilen etiket sayfaları

Grafik Kullanıcı Arayüzü (Hibrit GUI, 9 dil) ile takip edilmesi kolay kurulum talimatları sağlayan Geliştirilmiş Kurulum Yardımcısı

7 (1 ön dahil) x 3D, CEC ve ARC destekli HDMI girişi ve 1 x HDMI çıkışı

Subwoofer'sız yapılandırmalarda güçlü bas performansı için optimize edilmiş Bas yönlendirmesi

İki düğmeli (kaynak, ses seviyesi) yükseltilmiş ön panel tasarımı

 

İçerik Kalitesini En Üst Düzeye Çıkarmak için Son Teknoloji Denon Çözümleri

Dolby TrueHD, dts-HD Master Audio ve Dolby Pro Logic IIz

1080p ve 3D geçiş özellikleri

Net ses ve video sinyali için Minimum Sinyal Yolu

Tüm kanallar için yüksek performanslı 192kHz/24-bit D/A dönüştürücüler

Audyssey MultEQ XT, hoparlörleri odanın dinleme ortamına ve hoparlörlerin özelliklerine göre otomatik olarak ayarlar

Audyssey DynamicEQ, düşük ses seviyelerinde surround efektlerini iyileştirir

En iyi ses kalitesi için iPod ve iPhone (USB aracılığıyla) için dijital olarak iletilen Çalma işlevi

Sıkıştırılmış müzik kaynaklarından ses kalitesini geri yüklemek için Denon'un tescilli Sıkıştırılmış Ses Yenileyicisi

Kullanım kolaylıkları

iOS ve Android için Denon Remote Uygulaması (AppStore'da mevcuttur)

Audyssey Dynamic Volume®, gerçek zamanlı ses ayarı için

Favori kaynaklara doğrudan erişim için Hızlı Seçim Düğmesi

Büyük karakter ekranı

Uyku zamanlayıcısı işlevi

Basit, kullanımı kolay uzaktan kumandalı ahizeyle birlikte gelir

2. Bölge Çok Odalı-Çok Kaynaklı

Bekleme HDMI Geçişi

Otomatik Bekleme ve beklemede düşük güç tüketimi 0,1 W

Her giriş cihazı için farklı sinyal seviyelerini düzeltebilen ses seviyesi belleği

 

7 kanal eşit güç çıkışı

7 kanal eşit güç, Denon Amplifikatörlerinde, ön çıkışlar yoluyla ayrı güç amplifikatörlerinin bağlanmasını gerektirmeyen 7 hoparlörü bağımsız olarak bağlama aracıyla kullanılan bir özelliktir. Bu özellik Dolby Digital EX ve DTS ES ses modlarını tamamlar. Başlangıçta 6.1 için orada bulunan surround arka hoparlörü tamamlayan ikinci 'surround arka' hoparlörü, 7.1 surround formatlarını desteklemek için bir güç amplifikatörü eklemeden doğrudan ana amplifikatörden bağlamanıza olanak tanır. Amplifikatör, her kanala bağımsız olarak güç sağlamak için ayrı dahili amplifikatörlere sahiptir; bu sistem, 6 ana kanalın Ön Sol, Ön Sağ, Merkez, Çevresel Sol, Çevresel sağ, Çevresel Arka sol ve Çevresel Arka sağ olmasını sağlar. Böylece dengeli ve gerçekten yüksek etkili bir surround ses ortamı sunarak aynı yüksek güç çıkışının keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Dinamik EQ'lu Audyssey MultEQ-XT

Audyssey MultEQ XT ile Otomatik Kurulum ve Otomatik Oda EQ

Audyssey MultEQ XT, oda düzeltme ve kalibrasyon teknolojisine olanak tanır. Otomatik Kurulum modu sırasında MultEQ XT, kaç hoparlörün bağlı olduğunu, bunların aynı fazda mı bağlandığını ve uydu mu yoksa subwoofer mı olduğunu otomatik olarak belirler. Bunu işledikten sonra hoparlör seviyesini, boyutunu ve mesafesini analiz edip kalibre eder. Buna ek olarak MultEQ XT, uygun geçiş noktasını tespit eder ve aynı anda en fazla sekiz dinleyici konumu için doğru frekans yanıtını belirler. Bu, sistemi aynı anda birden fazla dinleme konumu için optimize eden ve dengeleyen ilk sistemdir ve odadaki neredeyse her dinleyiciye, nerede otururlarsa otursunlar "etkin bir nokta" sağlar. Denon'un MultEQ XT uygulaması, üst düzey dijital-analog dönüştürücülere sahip birden fazla Texas Instruments Aureus DSP işlemcisini kullanıyor. Gerektiğinde hem Oda EQ hem de Otomatik Kurulum özellikleri devre dışı bırakılabilir.

Sinema Ekolayzer

Dolby Digital, DTS veya diğer formatlarda kaydedilen film kaynaklarından gelen ses, sinema salonunun ön hoparlörlerinin film ekranının arkasına yerleştirilmesi nedeniyle yüksek frekans aralığını vurgular. Bu ses ev sinemasında düzeltme yapılmadan yeniden üretiliyorsa, yüksek frekans aralığı çok güçlüdür. Denon amplifikatörleri, sesin daha net ve dinlenmesi daha kolay olacak şekilde bu yüksek frekanslı bileşenleri düzelten bir Sinema Ekolayzır özelliğine sahiptir. (Dolby Digital, Dolby Pro Logic II ve DTS surround modları için.)

Dolby Dijital EX

Bir sinema salonunda Dolby Digital surround EX teknolojisiyle kodlanmış film müzikleri, programın miksajı sırasında eklenen ekstra bir kanalı yeniden üretebilir. Çevresel Arka adı verilen bu kanal, halihazırda mevcut olan ön sol, ön orta, ön sağ, surround sağ, surround sol ve subwoofer kanallarına ek olarak sesleri dinleyicinin arkasına yerleştirir. Ek kanal, dinleyicinin arkasında daha ayrıntılı görüntüleme olanağı sağlar ve her zamankinden daha fazla derinlik, ferah bir ortam ve ses yerelleştirmesi sağlar. Dolby Digital EX, surround arka hoparlör(ler)i olmayan sistemde kullanılamaz.

Dolby Dijital Kod Çözücü

Dolby Digital, Dolby Laboratories tarafından geliştirilen çok kanallı dijital sinyal formatıdır. Dolby Digital, en fazla "5.1" kanaldan oluşur - ön sol, ön sağ, orta, surround sol, surround sağ ve ek derin bas ses efektleri için özel olarak ayrılmış ek bir kanal (Düşük Frekans Efektleri - LFE - kanal, aynı zamanda " .1" kanal, 120Hz'e kadar bas frekansları içerir).

Analog Dolby Pro Logic formatından farklı olarak Dolby Digital'in ana kanallarının tümü, en düşük bastan en yüksek frekanslara (22kHz) kadar tam aralıkta ses bilgisi içerebilir. Her kanaldaki sinyaller diğerlerinden farklıdır ve nokta atışı ses görüntülemesine olanak tanır ve Dolby Digital, en güçlü ses efektlerinden en sessiz, en yumuşak seslere kadar muazzam bir dinamik aralık sunar.

Dolby Pro Logic II

Dolby Pro Logic ll kod çözücü, TV, videolar ve CD'ler gibi 2 kanallı kaynaklardan dinamik 5.1 kanal surround ses üretir. Dolby Pro Logic ll, Pro Logic'e göre önemli ölçüde geliştirilmiş matris kod çözme teknolojisini kullanır. Örneğin Pro Logic ll'de, Pro Logic'te surround kanalları yalnızca mono yerine stereodur ve oynatma, Pro Logic'te yalnızca 7 kHz'e kadar yerine tam frekans aralığını kapsar. Bu iyileştirmeler, 5.1 kanallı surround sesin heyecan verici efektleriyle çok çeşitli 2 kanallı kaynakların keyfini çıkarmanızı sağlar. Dolby Pro Logic ll'de, filmler için ses alanı oluşturan bir Film modu (*1), müzik için aynısını yapan bir Müzik modu ve geleneksel Pro Logic'in kullandığı şekilde ses efektleri üreten bir Pro Logic emülasyon özelliği bulunmaktadır. yapmak.

 

Dolby Pro Logic II Müzik: Müzik modu, subwoofer'a iletilen zengin ve sarmalayıcı bir surround ambiyansı yaratarak planlanan arka efektlerin görselliğini optimize eder. Bu mod yalnızca 2 kanallı ses kaynaklarıyla kullanılabilir.

Dolby Pro Logic II Cinema: Sinema modu, Dolby surround müziklere sahip filmler veya programlar için optimize edilmiştir. Bu mod aynı zamanda video oyunlarında kullanıma da uygundur.

Dobly Pro Logic II Oyunu: Oyun modu, saf surround efektlerden gelen bas etkisinin tamamen subwoofer'a iletilmesini sağlamak ve kaydırılan arka efektlerin iç organlarını optimize etmek için uygulandı. Bu mod yalnızca 2 kanallı ses kaynaklarıyla kullanılabilir.

Dolby Pro Logic IIx

Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic II teknolojisinin bir uzantısıdır. Bu son derece gelişmiş algoritma, 6.1 veya 7.1 çıkış kanalları üretmek için yerel stereo ve 5.1 kanal içeriğini işler. Ve Dolby Pro Logic IIx, surround arka hoparlör(ler)i olmayan sistemde kullanılamaz.

Dolby Pro Logic IIx Müzik: Müzik modu, subwoofer'a iletilen zengin ve sarmalayıcı bir surround ambiyansı yaratarak planlanan arka efektlerin görselliğini optimize eder. Bu mod yalnızca 2 kanallı ses kaynaklarıyla kullanılabilir.

Dolby Pro Logic IIx Cinema: Sinema modu, Dolby surround müziklere sahip filmler veya programlar için optimize edilmiştir. Bu mod aynı zamanda video oyunlarında kullanıma da uygundur.

Dolby TrueHD

Dolby TrueHD, 8 kanala kadar yüksek çözünürlüklü ses için tamamen kayıpsız bir Ses Kodlayıcıdır. 24-Bit'i ve 192 kHz'e kadar örnekleme hızlarını destekler. Belirli Dolby HD kod çözücüleri gerektirir. Ortaya çıkan sinyal master'a bitten bit olduğundan, ses kalitesinde en üst seviyeye ulaşabilirsiniz.

DTS96/24

DTS 96/24, tam kaliteli, tam hareketli video ile yüksek kaliteli 5.1 kanal ses oynatımına olanak tanır. DTS 96/24, mevcut DVD oynatıcınızdan hem dijital ses çıkışına hem de video çıkışına izin verir ve normal DTS 5.1 oynatımı için mevcut DTS kod çözücülerle geriye dönük olarak uyumludur. DTS 96/24 aslında bugüne kadarki film müziği ustalarının çoğunun çözünürlüğünü aşıyor ve başlangıçta esas olarak yüksek kaliteli DTS müzik DVD diskleri için geçerli olacak.

DTS-Kod Çözücü

Dijital Tehdit Sistemleri tarafından geliştirilen, altı ses kanalı (5.1) alan ve bunları tek bir dijital bit akışına katlayan bir veri sıkıştırma yöntemi. Bu, veri hızının biraz daha yüksek 1,4 Mbs olması açısından Dolby Digital'den farklıdır, bu da yaklaşık 4'e 1'lik bir sıkıştırma oranını temsil eder. Bu DVD özelliğinden yararlanmak için bir DTS kod çözücü gereklidir. DTS kod çözücüleri Denon oynatıcılara ve A/V alıcılarına dahili olarak kurulur.

HDMI çıkışı (HDCP)

HDMI (yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü), DVI-HDCP modelini temel alan yeni bir konektör. HDMI, ev eğlence sistemlerinde birden fazla kabloya olan ihtiyacı ortadan kaldıran, kurulumu basitleştiren ve teknolojiler arası karışıklığı ortadan kaldıran daha küçük bir konektör kullanarak tek bir kabloda sıkıştırılmamış yüksek çözünürlüklü videonun yanı sıra çok kanallı sesi destekler. Sıkıştırılmamış dijital videoyu iletir, böylece resim yüksek kalitede renk derinliği, parlaklık ve kontrastı korur. Ayrıca AV.link protokolünü temel alan Tüketici Elektroniği Kontrolünü (CEC) de destekler, böylece Denon DVD oynatıcılar gibi birden fazla HDMI kaynağıyla kullanılan evrensel bir uzaktan kumandayla kontrol edilebilir. HDMI, cihazlar arasında çift yönlü iletişimi destekleyerek DVD oynatıcıların Plazma, LCD ekranlar ve Projektörler ile iletişim kurmasına olanak tanır,

HDMI bağlantısı, 480I ila 480P, 720P, 1080I ve 1080P arasındaki tüm sıkıştırılmamış standart, gelişmiş ve yüksek çözünürlüklü video formatlarının yanı sıra mevcut PAL formatlarını da destekler. Ayrıca Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS EX gibi sıkıştırılmış ses formatlarını ve sekiz kanala kadar, 192kHz'e kadar, 24 bit'e kadar sıkıştırılmamış formatları (PCM ses) destekleyecek bant genişliğine sahiptir.

Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü (HDMI) ve Yüksek Tanımlı İçerik Koruması (HDCP), bir HDMI veya DVI girişinden oluşan çoğu Plazma, LCD ve projektöre kurulan bir telif hakkı koruma sistemidir. Tüm Denon DVD oynatıcılarının tam uyumlu olması için HDCP uyumlu ekranlar gerekir. Telif hakkıyla korunan materyallerin VCR veya DVD kaydediciye kopyalanmasını yasaklar.

Radyo Veri Sistemi

VHF/FM yayını için Radyo Veri Sistemi.

Geliştiriciler radyo alıcılarını son derece kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçladı. Dinleyiciler, program hizmet adını (PS) sekiz karakterli alfanümerik bir ekranda görebilmeli ve RDS olmayan radyolarda görüntülendiği gibi verici frekans bilgisi bu durumda yalnızca bir RDS radyosu tarafından arka planda kullanılmalıdır. Ayarlayıcı, çeşitli alternatifler arasından en iyi kalitede alımı sağlayan verici frekansını seçebilir.

RDS ile seyahat bilgileri şu anda Seyahat Programı (TP) ve Seyahat Duyurusu (TA) işaretlerini kullanarak mümkündür.

Bir radyo, RDS özelliği Gelişmiş Diğer Ağlar (EON) kullanılarak bir ağ içindeki program hizmeti yayınına ayarlandığında, aynı yayıncının diğer programları hakkında ek veriler alınacaktır. Bu, dinleyicinin, kendi tercihine göre, radyonun seyahat bilgileri veya tercih edilen bir Program Türü (PTY, örneğin Haberler) için otomatik geçiş modunda çalışmasını sağlar.

RDS'nin diğer bir özelliği, seçildiğinde saati/tarihi görüntüleyen doğru Saat Saatidir.

DTS Neo:6 Sinema ve DTS-Neo:6 Müzik

Bu mod, yüksek doğruluklu dijital matris teknolojisini kullanarak 2 kanallı sinyallerin kodunu 6 kanallı sinyallere dönüştürür. DTS NEO:6 kod çözücü, kanalların frekans özelliklerinde ve kanal ayrımında neredeyse ayrık özelliklere sahiptir.

Oynatılan sinyallere göre, oynatma için optimize edilmiş DTS NEO:6 Sinema modu veya müzik oynatma için optimize edilmiş DTS NEO:6 Müzik modu.

iPhone'la çalıştır

« iPhone ile Çalışır » sertifikası, iPod/iPhone 2G/ 3G / 4G aracılığıyla medya akışına izin verir. Dikkat iPad, şarjla ilgili sertifikasyona entegre değildir.

Bu logo, ürünün ev ağına bağlanmak için bir ağ jakı entegre ettiğini gösterir.

Modellerin teknik özelliklerinde görülen çeşitli işlevler: "DLNA" ise ağ üzerinden ses akışı İnternet üzerinden güncelleme IP veya iPhone / akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebilir.

DLNA Sertifikalı

Denon Uzaktan Uygulaması

​Evinizdeki ağ tabanlı bir Denon cihazını kontrol etmek amacıyla Denon, iPhone, iPod Touch ve iPad için "Denon Remote App" adlı kendi uygulamasını geliştirdi. Bu, giriş kaynaklarının, ağ içeriğinin, bölge kontrolünün ve daha fazlasının kolay ve gelişmiş bir şekilde seçilmesine olanak tanır.

AirPlay

AirPlay, iTunes müziğini PC'nizden veya Mac'inizden ev ağlarında Airplay özellikli Denon ürününe aktarmanıza olanak tanır. Denon ünitesinden sanatçı bilgilerine, albüm kapağına ve geçen süreye erişilebiliyor. iTunes'unuzun bazı önemli navigasyon özelliklerini Denon ünitesinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Apple , iTunes arşivinin tamamının içeriğini ve AirPlay özellikli ürünün ses düzeyini kontrol etmek amacıyla iPhone, iPod Touch ve iPad için ücretsiz Remote uygulamasını sunuyor.

DTS-HD

DTS-HD (Yüksek Tanım), 24-Bit çözünürlük ve 192 kHz'e kadar örnekleme ile 8 kanala kadar destekleyen yüksek performanslı ses için DTS'nin bir ilerlemesidir. Formatlar arasındaki farklar şu şekildedir:

DTS-HD Yüksek Çözünürlüklü Ses

Bu format, DTS gibi çalışır ancak daha etkili bir sıkıştırma algoritması kullanır, daha fazla sıkıştırma sunar; sonuç, daha küçük bir sıkıştırma gerektirirken, ana bilgisayara neredeyse her bit için bir ses sinyalidir. data miktarı.

DTS-HD Master Audio

Bu format yalnızca minimum sıkıştırmayla tamamen kayıpsızdır. Ortaya çıkan ses sinyali, master'a bit-bit olarak aktarılarak size en iyi ses kalitesini sunar.

Bu logoya sahip A/V Alıcıları her iki formatın kodunu çözebilir; bu logoya sahip BD veya HD-DVD Oynatıcılar DTS-HD sinyalinin kodunu çözebilir veya HDMI üzerinden çıkış verebilir.

 

Bir değerlendirme yazın

Denon AVR-X2000 Network AV Receiver with AirPlay

Denon AVR-X2000 Network AV Receiver with AirPlay