WhatsApp Destek Hattı
Audio Analogue Maestro Anniversary Genişlet
Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary
 • Audio Analogue Maestro Anniversary

Audio Analogue Maestro Anniversary

Audio AnalogueAudio Analogue

CA3093

Yeni

                     

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI274 689 TL
EURO8 800 €
DOLAR9 500 $
POUND7 539 £

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

Maestro Anniversary

Maestro Anniversary AIRTECH laboratuarlarında Puccini Anniversary’i geliştirirken elde edilen deneyimler sonucu yaratılmış bir üründür. Ürünün ana şeması çok benzer olmakla birlikte arada tek bir önemli fark var: Amplifikasyon zinciri, giriş katından, hoparlörle bağlamak üzere dengelenmemiş hale gelen güç katına dek tamamen dengelenmiştir. Bunu yapabilmek için ampli katlarını ve zayıflatmayı iki katına çıkartmamız gerekti. Ayrıca belirtelim ki Maestro Anniversary’nin tüm katlarında genel olarak hiç feedback bulunmamaktadır. Hatta pre-amp katında bile feedback kullanılmamıştır (Puccini’de de olduğu gibi).

Tüm sürücülerin birbiriyle uyumlu şekilde ayarlanmış olması ve güç katlarının kanal başına 4 çift transistörden faydalanıyor olması dolayısıyla, çıkış gücü 8 ohm üzerine 150 Watt’a kadar arttırılabilmiştir. Temel konfigürasyon, ardından çıkış tampon belleği gelen tekli bir kazanç katına benzer bir ters çevrilmiş kaskod olarak bırakıldı. Çalışma noktasının stabilitesi yalnızca 20/30 Hertz’in altındaki (sonra da tamamen ses bandının dışında kalan) frekanslarda çalışmaya başlayan bir Doğru Akım Servosu vasıtasıyla korunmuştur.

Sofistike devre sistemi ve üst kalite bileşen seçimleri sayesinde (askeri standartta rezistanslar, polipropilen ses cihazlarına özel, AIRTECH için özel yapılmış kapasitörler, 7N OCC bakırdan dâhili kablolama ve saf bakır konektörler) muhteşem Maestro Entegre Ampli’nin varisi olma onuruna sahip olan bu ürün, aynı zamanda hem Audio Analogue’un Anniversary serisinin 20’inci yılı hem de Maestro adını taşıyan ilk ürününün piyasaya çıkışının 15’inci yılı olması nedeniyle ayrı bir anlam kazanıyor.

Yeni Maestro Anniversary eşsiz bir ampli, empedansın düşmesiyle daima ikiye katlanan çarpıcı gücü ve sürüş konusundaki sıra dışı becerilerine, “güçlü, kuvvetli” amplilerde pek sık rastlanmayan eşsiz bir müzikalite ve zarafet eşlik ediyor. Ona has özelliklerin tümünü kelimelere dökmek maalesef mümkün değil, bu sebeple sizi bir an evvel onu dinlemeye davet ediyoruz. Şimdi her zamankinden daha iyi ve tecrübeli olan MÜZİĞİN MAESTROSU! 

Ampli üç ayrı öğeden meydana gelmektedir:  

 1. Güç. Kanal başına 600VA transformatör konulmuştur. Köprülü doğrultucu, her biri 50 A olan ultra hızlı, devre elemanlarıyla (diyotlar) yapılmıştır. Filtreleme kapasitesi bölüm başına 16800μF’dir, yani amplinin total 67200μF filtreleme gücü bulunmaktadır. Cihaz düğmesine basılarak açıldığı anda gelen ani elektrik akımı, ısıya göre değişkenlik gösteren ama işletim başladıktan sonra sinyal yolundan hariç tutulan rezistanslarla sınırlandırılmıştır.

 2. Ampli. Her ikisi de hem topraklama bakımından hem de güç kaynağı katları bağlantıları bakımından birbirinden tamamen ayrık iki ampli bulunmaktadır (sağ kanal ve sol kanal). Bunların ortak bir bağlantısı yoktur. Volüm çipi için gönderilen dijital komutlar bile optik olarak izole edilmiştir. Bu hakiki bir dual mono konfigürasyondur. Daha büyük akımların geçmesini sağlamak amacıyla, baskılı devre kartının bakır yolları, standarda kıyasla çift kat daha kalın yapılmıştır.  Devre kartının yol şeması üzerinde, sinyal yollarının optimize edilmesi ve katların simetrisinin korunması amacıyla uzun süren çalışmalar yürütülmüştür.

 3. Preampli. Tıpkı güç ampli devreleri gibi preampli devreleri de dual monodur. Ampliyi kaynaktan ayırabilmek için, giriş konektörlerinin hemen ardında kanal değiştirme röleleri ve  gömme, bileşen tampon belleği yer almaktadır. Kabul edilebilir maksimum giriş voltajı yaklaşık olarak 6V etkin değerlidir.

 4. Dört adet (her bir kanal için ayrı) volüm çipini A sınıfında sürmek için konulmuş, girişler ve çıkışlar için olan tampon belleklerin ikisi de dengelenmiştir. Çıkışlar için olanı (Puccini’de de olduğu gibi) içlerinde herhangi işletimsel fonksiyon olmayan rezistans tellerinden ibarettir.

 5. Maestro’nun içinde herhangi bir global feedback olmaması özellikle yapılmış bir tercihtir. Volüm kontrol katının ardından 12 dB’ye kadar sesi kuvvetlendiren gerçek bir pre-amp bulunmaktadır.      

Yukarıda anlatılan üç öğe, fiziksel bakımdan üç ayrı panelin üzerine yerleştirilmiş olduğundan Maestro’ya sahip olduğunuzda sanki bir güç kaynağı, bir pre-ampli ve ayrı bir güç amplisi almış gibi oluyorsunuz. 

Teknik özellikler

Kanallar:  2

Giriş Empedansı : 47 kΩ

Max giriş sinyali : 6Vrms

8Ω yük üzerindeki güç: Tek kanal çalışır, 230V line    150W @ 1% THD + N

4Ω yük üzerindeki güç: Tek kanal çalışır, 230V line    300W @ 1% THD + N

2Ω yük üzerindeki güç: Tek kanal çalışır, 230V line    500W @ 1% THD + N

Hassasiyet : 8Ω çıkış nominal güç / 720mVRMS

Frekans cevabı : Zayıflatma 0dB, -3dB band    90KHz

Çıkış rezistansı : 2Ω nominal güç ve 1kHz    0.2Ω

Giriş Gürültüsü: Bant limitleri 0Hz-80kHz≈20µV A-ağırlıklı ≈10µV

Sinyal/gürültü oranı : Zayıflatma: 8Ω yük nominal güce atfedilen 0dB A ağırlıklı ses düzeyi     ≈100 dB

Standby güç tüketimi : 230VAC    <1W

Ağırlık:31KG    

Boyutlar(cm): G.45 X D.55 X Y.17

Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Audio Analogue Maestro Anniversary

Audio Analogue Maestro Anniversary