WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier Genişlet
Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier
  • Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier
  • Electrocompaniet Remote Control
  • Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier

Electrocompaniet ECI 6 MKII

ECI6 MKII 4 analog girişle donatılmış çok güçlü bir entegre ampli. 2x125 Watt güç sağlayabilen yeni ECI 6 MKII başarılı ürünümüz ECI 5 MKII’nin tasarımı üzerine kuruludur. Önceki tasarımımızı iyileştirerek ECI 6 MKII’ye daha da iyi bir güç kaynağı ve daha sofistike bir preampli modülü ekledik. Sonuç olarak sizlere piyasada mevcut çok çeşitli hoparlörleri rahatlıkla sürebilen dinamik bir ampli sunuyoruz.

Analog kaynaklar ampliye dengelenmiş (XLR) stereo girişi ve üç adet tek uçlu (RCA) stereo giriş ile bağlanabilir. Biri dengelenmiş ve diğeri tek uçlu iki adet preampli çıkışı olan ECI 6 MKII gelecekteki eklemelere de hazırdır.
Giriş katı, sıfır geribildirimli A Sınıfı modunda işleyen gömme devrelerle oluşturulmuştur. Çıkış katı ise çok az olumsuz geribildirimle işlemektedir ve iyi bas uzantısı ve kontrolü, detaylı ve açık bir midrange, sıcak ve ayrıntılı tizler üretecek şekilde titizlikle dengelenmiştir. Bunların hepsi ECI 6 MKII’nin en sevdiğiniz müzikleri aynen kaydedildikleri gibi dinleyebilmeniz için yapıldı.

ECI 6 MKII’yi ECI 6 DX MKII’ye yükseltmek mümkündür. High-end ve multi-room arasında ya da esneklik ve ses kalitesi arasında bir seçim yapmanız gerekmez. O istediğiniz her şeye sahip, eğer olmasaydı o zaman o bir Electrocompaniet olmazdı.

Electrocompaniet - Norveçli 45 yıllık efsanevi ürünlerimizle serüvenimiz bize eşsiz bir bakış açısı kazandırdı.

Electrocompaniet 1973 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri bizler kaliteli Hi-Fi ürünler üreten firmalar arasında Norveç’in önde gelen üreticilerinden biriyiz. Ürünlerimiz hem profesyoneller, hem ofyofiller, hem basın hem de müzisyenler tarafından çok beğeniliyor, ne de olsa bir kez onları denediğinizde Electrocompaniet anlatılması gereken her şeyi anlatıyor. Ürünlerimiz CD çalarlar, DAC’lar, ampliler ve gerek High-End Classic Line gerekse Lifestyle EC Living Line’da mevcut olan hoparlörlerden oluşuyor.

Electrocompaniet ürünleri Norveç’te üretilmekte ve 50’den fazla ülkede yer alan yetkili distribütörlerimiz tarafından satılmaktadır.

Teknik özellikler

Preamp bölümü

Giriş empedansı (Dengeli giriş): 47Kohm

Maksimum giriş seviyesi: 10 Volt RMS

Gürültü tabanı (1Vrms, 20-20 kHz, dengeli): -135 dB

THD + N (1Vrms, 20-20 kHz, dengeli): <% 0,004

Kazanç (Denge): 0 dB

Amplifikasyon bölümü 

Çıkış empedansı <0.02 Ohm

Frekans yanıtı 1 - 150 kHz

Kanal ayırma> 120 dB

THD (20-20 kHz) <% 0.004

Maksimum tepe akımı> 100A

8 ohm> 350 yük sönümleme faktörü

I Giriş hassasiyeti 120W çıkış: 1.3Vrms

Giriş hassasiyeti HT 120W çıkış: 1Vrms

HT girişi kazanın: x36 (31 dB)

Nominal çıkış gücü

8 ohm: 2 x 125 W

4 ohm: 2 x 200 W

2 ohm: 2 x 370 W

Güç tüketimi: 110W

Beklemede: 1W (yük veya sinyal yok)

Boyutlar ( G x Y x D ): 470 x 128 x 430mm

Ağırlık: 20.5 Kg.

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier

Electrocompaniet ECI 6 MKII Int. Amplifier