WhatsApp Destek Hattı
Rega Elex Mk4 Genişlet
Rega Elex Mk4
  • Rega Elex Mk4
  • Rega Elex Mk4 Remote control
  • Rega Elex Mk4
  • Rega Elex Mk4
  • Rega Elex Mk4
  • Rega Elex Mk4

Rega Elex Mk4

RegaRega

CA4178

Yeni

            

ELEX MK4

Elex MK4, en saf müzik performansını sunmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir stereo entegre amplifikatördür. Rega serisinin geri kalanıyla eşleşmesi için yepyeni bir kasaya yerleştirilmiş MK4, 8Ω yükte (90W ila 6Ω) kanal başına etkileyici bir 72W sağlayan çok ödüllü A/B sınıfı güç amplifikatör devremizi kullanarak önceki Rega tasarımlarını temel alıyor.

Elex MK4 ile artık iki dijital girişe sahip bir Rega DAC devresi ve ön panelde uygun bir şekilde yerleştirilmiş akıllı bir şekilde entegre edilmiş yüksek kaliteli kulaklık çıkışı dahil olmak üzere yeni  bağlantı seçenekleri mevcuttur.

 

Müziğinize hayat vermek

Elex MK4, zorlu hoparlörleri kolaylıkla çalıştırabilir ve daha geniş bir bağlantı seçenekleri yelpazesi sunarak herhangi bir ses sistemine mükemmel şekilde entegre olur. Hat seviyesi, dijital girişler ve yüksek kaliteli MM fono aşamasına ek olarak, bir kulaklık çıkışının yanında Ön Çıkış ve Kayıt Çıkışı işlevselliğini de bulacaksınız. Temel ses bileşenlerinin seçimine özel önem verilmiştir. Tasarım boyunca ayrık devre, yüksek kaliteli röleler, polipropilen kapasitörler ve Sanken çıkış transistörleri kullanılmıştır.

Öne çıkanlar

Kanal başına 72 W, 8 Ω / 90 W, 6 Ω

Yüksek kaliteli MM fono aşaması

Dijital girişler için yüksek performanslı Rega DAC devresi

2 x Dijital giriş - 1 x optik ve 1 x Koaksiyel

Kulaklık çıkışı

4 Hat seviyesi girişi

Yeni özel tasarım kasa

Termal Kesme

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 

AMPLİFİKASYON DEVRESİ

Mühendislerimiz, performansı optimize etmek için tüm ELEX devre kartını yeniden tasarladı. MK4, 8Ω yüke kanal başına güçlü bir 72W sağlamak için çok ödüllü A/B Sınıfı güç amplifikatörü devremizi kullanarak önceki Rega tasarımlarını temel alır. Bu güç, sessiz bir çok kademeli doğrusal besleme ile sağlanırken, dijital ve analog bölümler için besleme rayları galvanik olarak izole edilmiştir.

DİJİTAL DEVRE / DAC

DAC, son derece başarılı Rega DAC-R devresini temel alır. Galvanik/optik olarak izole edilmiş dijital girişler, herhangi bir bağlı kaynaktan olağanüstü ayrıntı ve netlik sağlamak için bir Wolfson S/PDIF alıcı IC kullanır. Çıkış, Wolfson DAC ve Rega tarafından tasarlanmış ayrık hat sürücüsü devresi tarafından sağlanır. Mühendislerimiz, devrenin analog tarafının dijital girişlerin eklenmesinden hiçbir şekilde etkilenmemesini sağlamak için son derece sıkı çalıştılar.

MM FONO AŞAMASI

Yüksek performanslı bir Rega tasarımı entegre MM fono aşaması, devreye dikkatlice yerleştirilmiştir. RIAA eşitleme, etkileşimi en aza indirmek için iki aşamaya ayrılmıştır. Sinyal yolunda polyester kapasitörler, RIAA eşitleme devrelerinde ise polipropilen kapasitörler kullanılmıştır.

 KULAKLIK ÇIKIŞI

Kulaklık soketini Elex MK4'e dahil etmeye büyük özen gösterdik. Bu, kullanılmadığında performans kaybı olmamasını sağlamak için sinyal yolunun engellenmesini önlemek için hoparlör değiştirmenin çıkış susturma rölesi tarafından gerçekleştirileceği şekilde yapılandırılmıştır.

 ÖZEL YENİ TASARIM

Yeni özel kasa tasarımı ve yapısı, Elex MK4'ü Rega serisinin geri kalanıyla aynı hizaya getiriyor ve kasanın tamamını ultra verimli bir ısı emici olarak kullanarak gelişmiş ısı dağılımı sağlıyor.

 KORUMA DEVRESİ

Elex MK4, aşırı ısı, aşırı akım veya kısa devrelerden kaynaklanan hasar riskini önlemek için Termal Kesme, kısa devre koruması ve DC koruması içerir.

 

Teknik özellikler

Güç Amplifikatörü Çıkışı (nominal 230/115 V Besleme geriliminde)

72 W - 8 Ω

90 W - 6 Ω

Boyutlar (G × Y × D): 432 x 82 x 340 (D, hoparlör terminallerini içerir)

Ağırlık: 11 Kg

Desteklenen Örnekleme Oranları: 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192kHz

Desteklenen Bit Derinlikleri: 16 - 24 bit

Güç tüketimi: 1dB'nin altında 250 W, 8 Ω'a klipslenir

Çıkış Hassasiyeti (nominal girişlerde)

Kayıt Çıkışı 164mV

Pre-amplifikatör Çıkışı: 625mV

Bir değerlendirme yazın

Rega Elex Mk4

Rega Elex Mk4