WhatsApp Destek Hattı
Vincent SV-737 Genişlet
Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737
  • Vincent SV-737

Vincent SV-737

VincentVincent

CA4162

Yeni

      

    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI119 181 TL
EURO3 410 €
DOLAR3 701 $
POUND2 923 £

VINCENT SV737

Dahili 24/192 DAC ile "Entegrenin güçlü canavarı"

Vincent'ın yeni amiral gemisi entegre amplifikatörü, teknik olarak gelişmiş bir hibrit tüp ve dahili D/A dönüştürücü artı Bluetooth ve WiFi üzerinden kablosuz bağlantı ile SS stereo tasarımıdır. Akışı destekler ve bir NAS sürücüsünde depolanan müzik dosyalarını çalabilir. Yerleşik DAC, 24 bit, 192 kHz'e kadar dosya oynatma sunan bir Texas Instruments PCM5102'dir.

 

Ken Micallef, 1 Temmuz 2021 tarihli Stereophile incelemesinde "Muhtemelen hemen hemen her hoparlörü çalıştırabilen güçlü bir entegre hayvan" diyor. "En iyi özellikleri şeffaf, zengine yakın orta kademe ve cömert, dar alçak çoğu müziğe biraz sıcaklık katan bir son - artı, sağlamdan daha fazlası, ayrıntılı, müzikal bir DAC ile birlikte geliyor. SV-737 ile ister  cd ister dijital kaynakları keyifle dinliyorum."

 vincent_sv_737 (9).jpg

Standart Ayar Devresi

SV-737, devresi ile yeni standartlar belirliyor. Preamplifikatör ve güç amplifikatörü bölümleri, maksimum şeffaflık ve tam frekanslı geniş bant ses çıkışı elde etmek için birlikte zahmetsizce çalışarak birbiriyle mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir. SV-737, müziğinizi daha önce hiç olmadığı kadar canlandırmak için etkileyici bir dinamik aralık ve bol miktarda güç ile her zaman kulak dostudur.

 

SV-737'nin hem preamplifikatör hem de amplifikatör bölümleri, Vincent'ın ses mühendisleri tarafından yapılan son gelişmelerdir. Tüp tabanlı preamplifikatör bölümü için, Vincent'ın çok beğenilen SA-T7 preamplifikatöründen entegre yenilebilir ton kontrollerine sahip iki gain bloğunun temel prensibini ödünç alır.

 

Bağlantı, altı stereo RCA girişi, iki optik giriş, iki koaksiyel giriş ve bir Stereo Ana girişten oluşur. Çıkışlar bir Stereo ön Çıkış, bir Stereo kyıt çkışı ve iki çift hoparlör bağlama terminalidir Ön panelde bir kulaklık girişi de vardır. Ek olarak, iki adet 3,5 mm 12V tetik jakı, birlikte verilen WiFi anteni için bir jak ve birlikte verilen Bluetooth anteni için bir jak vardır.

 

Kanal başına iki çift Triyotlu çığır açan Preamplifikatör

Vincent'ın SV-237MK entegre amplifikatörünün aksine, her kanal için ek bir tüp bölümü sağlanmıştır, böylece kanal başına toplam dört bölüm olmak üzere iki çift triyot kullanılır.

Voltaj amplifikasyonu, askeri şartnamelere göre üretilmiş 6N2P-EV tüpü tarafından sağlanmaktadır. İyi bilinen ECC83 veya 12AX7'ye benzer bir karakteristik eğriye sahiptir, ancak kaynak malzemeye daha fazla uygunluk için daha doğrusaldır. Ek olarak, 6N2P-EV özellikle düşük mikrofon sesine ve son derece düşük genel gürültüye sahiptir. 6N1P tüpü, yüksek akımlı katotları ile sürücü ve tampon aşamasının işlevini kanıtlanmış, zamana göre test edilmiş bir şekilde üstlenir.

Ayrıca Vincent'ın SA-T7 bağımsız ön amplifikatöründen, voltaj referans tüpü 85A2 ile lambalı amplifikatör için son derece güvenilir yüksek voltajlı güç düzenlemesi benimsenmiştir. Başlangıçta profesyonel ölçüm teknolojisi için geliştirilen 85A2, bir yarı iletken regülatör ile birlikte düşük gürültülü ve neredeyse uğultusuz bir besleme voltajı sağlar.

 

Gelişmiş Güç Amplifikatörü Bölümü

SV-737'nin güç amplifikatörü, SV-237MK entegre amplifikatörü temel alır, ancak bazı önemli ayrıntılar daha da geliştirildi ve iyileştirildi. Örneğin, giriş kaskod devresi, karmaşık yüklerde çıkış aşamasının daha da iyi geçici yanıt vermesini sağlamak için optimize edilmiştir. Ek olarak, çıkış gücü de arttırılmıştır. Tüp preamplifikatörü ile birlikte çalışan güç amplifikatörü aşaması, çok iyi tek uçlu triyot amplifikatörlerinkine benzer bir ses spektrumu üretir, ancak çok daha yüksek bir performans ve saflık seviyesindedir.

 

Ayrılabilir Preamp ve güç Amplifikatörü kullanımı

Preamplifikatör ve amplifikatör dikkatli bir şekilde birbirini tamamlayacak şekilde tasarlanmış olsa da, örneğin oda düzeltmesi için aralarına harici bir DSP takmak isterseniz, aralarındaki bağlantı harici olarak kesilebilir. Tüp preamplifikatörün SV-237MK'ye kıyasla önemli ölçüde azaltılmış çıkış empedansı nedeniyle, bir DSP kullanırken olduğu gibi, ortak bağlantı kablolarını ve giriş empedanslarını sürerken nötr bir ses sağlayabilir. Harici bir güç amplifikatörü veya ön amplifikatör kullanmaya karar verirseniz, iki bölümü de bölmek isteyebilirsiniz.

 

Ton Kontrolleri ve Diğer Özellikler

Bas ve tiz için ayrı ton kontrolleri, sesi tam olarak istediğiniz gibi uyarlamanıza olanak tanır. Ses sinyalinin ton kontrol devresini atlamasına neden olan ön paneldeki bir düğmeye basarak da ton kontrolünü devre dışı bırakabilirsiniz.

Özel dinleme için SV-737, yüksek kaliteli bir kulaklık çıkışı içerir. Dinleme düzeylerini ayarlamak için ön panel ses kontrolünü kullanılır.

Bir kablosuz uzaktan kumanda ve IEC tipi bir AC güç kablosu standart olarak SV-737 ile birlikte gelir.

 

SV-737 ile akış

Bluetooth akışı için, SV-737'deki Bluetooth girişini seçin ve akıllı telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda Bluetooth bağlantısını etkinleştirin ve yeni Bluetooth cihazları arayın. SV-737'yi "Vincent" adı altında bulabilirsiniz. "Vincent"ı seçin ve SV-737 aracılığıyla duymak istediğiniz müziği seçmek için cihazınızı kullanarak bağlantıyı başlatın.

WiFi akışı için Muzo-Player'ı Apple Store veya Google Play Store'dan indirin. SV-737'nizde WiFi girişini seçin. Ardından, müzik bağlantısı yapmak ve müzik akışı yapmak için Muzo-Player talimatlarını izleyin.

 

 Öne çıkanlar

Hibrit tüp entegre amplifikatör

Dahili DAC

Akış için yerleşik Bluetooth ve WiFi

NAS sürücüsünden müzik akışı gerçekleştirebilir

Texas Instruments PCM5102 DAC, 24 bit, 192 kHz'e kadar oynatma

Atanabilir ton kontrolleri

Ön panel kulaklık jakı

Preamp çıkışı ve güç amplifikatörü giriş jakları

Tüp Tamamlayıcı: 2 x 6N1P, 2 x 6N2P, 1 x 85A2

Preamp bölümünde kanal başına iki çift triyot

Oynatılabilir Dijital Formatlar: WAV, FLAC, APE, LPCM, MP3, ACC, AC3, WMA

Kablosuz kumanda

Renk: Siyah veya gümüş kaplama

Bağlantı:

Girişler: 6 x Stereo RCA, 2 x Optik, 2 x Koaksiyel, 1 x Stereo Ana Giriş

Çıkışlar: 1 x Stereo Ön Çıkış, 1 x Stereo Kayıt Çıkışı, 1 x ön panel kulaklık jakı, 2 x hoparlör bağlantı noktası çifti

2 x 3,5 mm 12V tetik jakı

Birlikte verilen WiFi anteni için bağlantı

Birlikte verilen Bluetooth anteni için bağlantı

IEC tipi güç kablosu girişi

Teknik özellikler

Frekans Tepkisi: 20 Hz - 20 kHz +/- 0,3 dB, 20 Hz - 50 kHz +/- 1 dB

Nominal Çıkış Gücü RMS / 8 Ohm: 2 x 180 Watt

Nominal Çıkış Gücü RMS / 4 Ohm: 2 x 300 Watt

Nominal Çıkış Gücü Sınıf A / 8 Ohm: 2 x 10 Watt

Harmonik Bozulma: < %0,02

Giriş Hassasiyeti: 300 mV

Sinyal-Gürültü Oranı: > 90 dB

Giriş Empedansı: 47 kOhm

Maks. Güç Tüketimi: 590 Watt

Boyutlar (GxYxD): 17" x 6,5" x 17" ( 44 cm x 16.5 cm x 44 cm )

Ağırlık: 46,3 lb. ( 21 Kg

Bir değerlendirme yazın

Vincent SV-737

Vincent SV-737