WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier Genişlet
Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier
  • Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier
  • Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier
  • Electrocompaniet DEMO
  • Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier
  • Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier

            

AW-180

Class "A"

Electrocompaniet AW180M monaural güç amplisi ses üretimi kapsamında sadakatte en son noktayı temsil etmektedir. Dünyanın her yerindeki odyofiller, kayıt mühendisleri, albüm yapımcıları ve bu ürünü inceleyen kişiler AW180M’nin sadık yeniden üretimine güvenmektedirler.
Electrocompaniet AW180M büyüleyici bir performans sergiler, öyle ki onu kelimerle anlatmak mümkün olmadığından yaşamanız gerekir.

AW180M çok önemli özelliklere sahiptir: Geleneksel güç kaynaklarından iki kat daha fazla akım verme kapasitesine sahip FTT (Floating Transformer Technology) güç kaynağı, her şeyiyle birinci kalite bir devre tasarımı ve en son teknolojiye sahip bileşenler.

Electrocompaniet AW180M’nin özellikleri arasında bi-amping için ek ampli(lere) dengelenmiş bağlantı imkanı da bulunmaktadır. Dört kat güç iletmek suretiyle köprü (Bridge) modda da rahatlıkla kullanılabilir.

Yüzen Trafo Teknolojisi

Teknik özellikler

Amplifikatör bölümü

Çıkış Empedansı : (20 Hz - 20 kHz)  <0,008 ohm

RCA (tek) giriş empedansı :  220 kohm

XLR (dengeli) giriş empedansı :  110 kohm

Nominal çıkış için giriş hassasiyeti :  1 V

Maks. tepe akımı :  > 100 A

THD (1 kHz yarı güçte, 8 W olarak ölçülmüştür) :  <% 0,001

THD (1 kHz -1 dB, 8 W ile ölçülmüştür) :  <% 0,001

Gürültü (her iki giriş kısa devre ile ölçülmüştür) :  400 Hz - 30 kHz: 90 µV, 10 Hz - 30 kHz: 100 µV

   Nominal çıkış gücü  

8 ohm:  250 W

4 ohm:  380 W

2 ohm:  625 W

   Güç tüketimi : (yük veya sinyal yok)  115 W

 Boyutlar :

Genişlik:  215 mm / 8.5 inç

Derinlik:  470 mm / 18,5 inç

Yükseklik:  288 mm / 11,3 inç

Ağırlık :  22 kg. / 48.4 lbs. (ADET)

electrocompaniet-aw-180-power_amp_camaro

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier ( Class A )

Electrocompaniet AW180 Mono block Power Amplifier ( Class A )