WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A ) Genişlet
Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW400 Mono block Power Amplifier ( Class A )

Electrocompaniet AW-400 Reference Power Amplifier

Class "A"

Electrocompaniet AW400 karakteristik özelliği hızlı ve temiz ses olan, güçlü bir mono amplidir. Güç amplisi analitiktir ve yüksek düzey yeniden çalım için olduğu kadar tüm dinamikleri yeniden üretim için yapılandırılmıştır.   

Electrocompaniet AW400 güç amplisi, çok beğeni kazanmış AW180M monaural güç amplisinin tasarım felsefesi temel alınarak yaratılmıştır.

AW400 çok önemli özelliklere sahiptir: Geleneksel güç kaynaklarından iki kat daha fazla akım verme kapasitesine sahip FTT (Floating Transformer Technology) güç kaynağı, her şeyiyle birinci kalite bir devre tasarımı ve en son teknolojiye sahip bileşenler. Ses ve mekanik kalitesinden ödün vermeyen bir üründür. Bir adet 650 VA FTT transformatör ve bir adet 150.000uF’lik akım rezervuarı 1x400 W’lık temiz ve güçlü dinamikleri 8 Ohm’luk bir yüke iletir. Tıpkı diğer tüm amplilerimiz gibi AW400 de 0,5 Ohm’a kadar stabilitesini korur.

Electrocompaniet AW400’ün özellikleri arasında bi-amping için ek ampli(lere) dengelenmiş bağlantı imkanı da bulunmaktadır. Dört kat güç iletmek suretiyle köprü (Bridge) modda da rahatlıkla kullanılabilir.  

Yüzen Trafo Teknolojisi

Teknik özellikler


Tüm ölçümler 120V / 240V // 50Hz / 60Hz

Amplifikatör bölümünde yapılır

Ön amplifikatörün kırpma noktası toplam harmonik bozulmanın (THD)% 0,2 olduğu

Giriş Empedansı : (Sabit) 55 kohm

Çıkış Empedansı  :(20 Hz- 20kHz) <0,009 Ohm

Frekans yanıtı : (DC - 65 kHz) - 0,4 dB

Nominal çıkış için giriş seviyesi : 1 V RMS

Maks. tepe akımı> : 150 A

THD (1 kHz yarım güçte ölçülür, 8W) <% 0,001

THD (1 kHz -1 dB, 8 W'da ölçülür ) <0,0015

Gürültü : (her ikisi de girişsiz olarak ölçülür) 400 Hz - 30 kHz: 150 µV DC - 30 kHz: 200 µV

Sönümleme faktörü (20 Hz - 20 kHz)> 900x

Nominal çıkış gücü :

 400 W / 8 ohm

 800 / 4 ohm

Güç tüketimi (yük veya sinyal yok) 230 W

Boyutlar :

Genişlik 514 mm / 20,2 inç

Derinlik 470 mm / 18,5 inç

Yükseklik 288 mm / 11,3 inç

Ağırlık 41 kg. / 90,2 lbs. (ADET)

                                          

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın