WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A ) Genişlet
Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )
  • Electrocompaniet AW600 Mono block Power Amplifier ( Class A )

           

AW-600 Reference Power Amplifier ( Nemo )

Class "A"

Electrocompaniet AW600 monaural güç amplisi ses üretimi kapsamında sadakatte en son noktayı temsil etmektedir. Dünyanın her yerindeki odyofiller, kayıt mühendisleri, albüm yapımcıları ve bu ürünü inceleyen kişiler AW600’ün yeniden müzik üretiminde sadakatine güvenmektedirler.

Electrocompaniet AW600 büyüleyici bir performans sergiler, öyle ki onu kelimelerle anlatmak mümkün olmadığından yaşamanız gerekir.

AW600 çok önemli özelliklere sahiptir: Geleneksel güç kaynaklarından iki kat daha fazla akım verme kapasitesine sahip FTT (Floating Transformer Technology) güç kaynağı, her şeyiyle birinci kalite devre tasarımı ve en son teknolojiye sahip bileşenler.

Güç ve kontrol ama aynı zamanda elektronik müdahaleye dair en ufak bir iz barındırmayan, geriye sadece saf ve pırıl pırıl bir ses bırakan akışkan, geniş ve rahat bir yaklaşım. Paranın satın alabileceği olağanüstü bir ses değerine sahip bu ampli, güç amplifikasyonu için yeni bir standart oluşturmaktadır.

100% Norveç Malı

Her sistem Norveç'in batı kıyısındaki en yeni tesislerimizde üretilmektedir. Diğer üreticilerin aksine, sadece tasarım ve montaj değil, aynı zamanda burada yapılan parçaların ve bileşenlerin tam üretimi. Tüm sistemi tam burada Norveç'te üretmek, mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etmemizi sağlar.

Yüzen Trafo Teknolojisi

Teknik özellikler

Amplifikatör bölümü :

Ön amplifikatörün kırpma noktası, toplam harmonik bozulmanın (THD) % 0,2 olduğu bir seviyeye ayarlanır.

Giriş Empedansı (Sabit) :  330 kohm

Çıkış Empedansı (20 Hz-20kHz) :  <0,009 Ohm

Frekans yanıtı (DC - 65 kHz) :  - 0.4 dB

Nominal çıkış  1 V RMS için giriş seviyesi : Maks. tepe akımı:  > 150 A

THD (1 kHz yarım güçte, 8W olarak ölçülmüştür) :  <% 0,001

THD (1 kHz -1 dB, 8 W ile ölçülmüştür) :  <% 0,0015

Gürültü (her ikisi de giriş yetkisiz olarak ölçülür) :  400 Hz - 30 kHz: 150 µV, DC - 30 kHz: 200 µV

Sönümleme faktörü (20 Hz - 20 kHz):  > 850  

Nominal çıkış gücü :

  600 W / 8 ohm

  1200 W / 4 ohm   

Güç tüketimi : (yük veya sinyal yok)  230 W   

NEMO, girişten çıkışa DC bağlanmıştır   

Boyutlar  : 

Genişlik:  465 mm / 18,3 inç

Derinlik:  450 mm / 17,7 inç

Yükseklik:  288 mm / 11,3 inç

Ağırlık:  41 kg. / 90,2 lbs.

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                               

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet AW600 ( Nemo ) Mono block Power Amplifier ( Class A )

Electrocompaniet AW600 ( Nemo ) Mono block Power Amplifier ( Class A )