WhatsApp Destek Hattı
Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier Genişlet
Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier Inside
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM PSU
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier

Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier

Musical FidelityMusical Fidelity

CA4304

Yeni

         

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI948 492 TL
EURO27 950 €
DOLAR30 224 $
POUND23 938 £

Nu-Vista PAM Mono power amplifier

Mükemmel Nu-Vista 800 devremize dayanarak, Nu-Vista serisinde "tamamen dengeli" olmaya karar verdik.

Nu-Vista PAM, ayrı bir A sınıfı amplifikatör tamponunda 6S51N nuvistor içeren denenmiş ve test edilmiş Nu-Vista aşamasına sahiptir.

Genel bakış

Bunu dengeli bir yapılandırma devresi ve dengeli giriş yüksek güç, düşük distorsiyon "köprülü" çıkış amplifikatör aşaması izler. Güç aşamaları, güvenilir ve istikrarlı çalışma için 2x5 çift yüksek güçlü termal olarak dengelenmiş çıkış cihazlarına sahiptir.

Titan 1000W aşamasına dayalı olarak, toplu besleme için ayrı kapasitörlere ve çıkış cihazı için birer kapasitöre sahiptir, bu da çıkış empedansını azaltır ve dinamikleri iyileştirir. Daha da iyileştirilmiş besleme dalgalanması ve darbe akımı artışının azaltılması için bobinler eklenir. Önyargı, başlangıç ​​sınıfı A işlemi için 5W'ın üzerinde ayarlanmıştır, ardından aşama, artık çok daha düşük olan süreksizliğin "standart" geçiş distorsiyonundan daha kolay ele alındığı bir noktada B sınıfı çalışmaya kayar.

Nu-Vista PAM Güç Kaynağı

Nu-Vista PAM, kendi özel harici güç kaynağıyla birlikte gelir.

Daha iyi gürültü performansı elde etmek için AC ana güç kaynağını ana üniteden çıkardık ve başka bir uyumlu kutuya yerleştirdik. Bu kutuda dahili şebeke ve çıkış filtrelemeyi kurmak için ekstra alandan yararlandık. Bu, sarf malzemelerini sessizleştirir ve hassas ses devresine ana şebeke kaynaklı nesnelerin neredeyse hiç girmemesine neden olur. Güç kaynağında AÇIK/Bekleme LED'leri bulunur ve ana ünite ön panelinden kontrol edilir. Tam şebeke izolasyonu gerekiyorsa, güç kaynağında ayrıca tam güç kapatma için arkaya monte edilmiş mekanik basmalı anahtar bulunur.

Destansı Yapı Kalitesi

Nu-Vista PAM'in mekanik yapısı, tipik Musical Fidelity geleneğinde tavizsiz bir şekilde katı ve sağlamdır. Ön panel ve yan paneller haddelenmiş alüminyum profillerden frezelenmiştir ve son derece masiftir.

 

Ayrı Nu-Vista PAM PSU, doğası gereği mekanik titreşimler oluşturan ve zararlı elektromanyetik alanlar yayan tüm transformatörleri barındırır. Burada kritik yükselteç devrelerinden olabildiğince uzaktalar. Bu, büyük sinyal-gürültü oranına önemli ölçüde katkıda bulunur. Çevreden gelen titreşim etkilerine karşı temel olarak bağışıklık kazanırız. Aynı şey elektro manyetik bağışıklık için de söylenebilir. Masif alüminyum kasa, bir Faraday kafesi görevi görür. İç aksamları dış elektromanyetik alanlara karşı korur ve aynı şekilde hi-fi donanımınızın geri kalanını Nu-Vista PAM tarafından üretilen elektromanyetik alanlara karşı korur.

Efsanevi Nu-Vista Sahnesi

Hi-fi tarihinde daha önce hiç Nuvistor tüpleri, son teknoloji tamamen dengeli ve ayrık teknoloji ve sofistike modern tasarım teknikleri ile birleştirilmedi. Nu-Vista PAM ve Nu-Vista PAM PSU'nun teknik performansları hayret verici. Bir rüya gibi ölçüyorlar ama daha da önemlisi kulağa inanılmaz geliyorlar. Muazzam geçişlerle ipeksi pürüzsüzlük ve hem rahatlatıcı hem de kapsayıcı olan zahmetsiz bir his. Görüntüleri hoparlörler arasında neredeyse dokunabileceğiniz şekilde yansıtmalarına özellikle dikkat edilmelidir.

Yeni Nu-Vista PAM ve PSU'su, Musical Fidelity için devam eden bir aşk emeğiydi. Yaptığımız iş konusunda tutkuluyuz ve her zaman olduğu gibi Nuvistor tüpleri konusunda da tutkuluyuz. Nu-Vista PAM'i dinlerken bizim onu ​​yaratırken aldığımız kadar zevk alacağınızı umuyoruz.

Nuvistor Tüpleri

Nuvistor tüpleri, geleneksel tüplerin birçok eksikliğini gidermek için 1950'lerde icat edildi. Nuvistor tüpleri, bunların aksine çok yüksek güvenilirlik, düşük mikrofon, düşük gürültü, partiden partiye tutarlılık, küçük boyut, nispeten düşük güç tüketimi ve mükemmel teknik performans sunar.

Ünlü bir uygulama, tüm elektronik bölümü nüvistörlere dayanan maliyetli bir stüdyo kayıt cihazı olan Ampex MR-70'teydi. Bu çok küçük tüpün bir başka sınırlı uygulaması, o dönemin stüdyo sınıfı mikrofonlarındaydı; 7586'yı kullanan AKG/Norelco C12a, buna iyi bir örnektir.

Daha sonra ünlü Neumann U 47 stüdyo mikrofonunda da bulundu. Bu mikrofon, tüm dünyadaki sanatçılar tarafından büyük saygı gördü ve Frank Sinatra, The Beatles ve benzeri birçok üst düzey kayıt sanatçısı tarafından kullanıldı. Dikkat çekici bir şekilde, şu anda eBay'de standı, kabloları ve güç kaynağıyla birlikte bir U47 mikrofonunu 10.999 $'a "Şimdi satın al" karşılığında görebilirsiniz.

Ne yazık ki, Nuvistor tüplerinin kullanım alanları araştırılırken, transistör icat edildi ve Nuvistorlar için 'oyun bitti'. Yaklaşık on beş yıl öncesine kadar, Musical Fidelity çığır açan Nu-Vista serisinin ilkini yaratana kadar mesele orada kaldı. Bu efsanevi, sınırlı sayıda üretilen ürünler birkaç ay içinde tükendi. Bugün, on beş yıl sonra, güzel sesleri, yapım kaliteleri ve uzun ömürleri nedeniyle çok yüksek ikinci el fiyatlarına sahipler.

 

Teknik özellikler

Amplifikatör

Yüksek çıkış gücü, 600 W'tan büyük 8 ohm'a, 1000 W'tan 4 ohm'a, 1500 W tepe noktası 2 ohm'a

Çıkış Voltajı: 69 Volt RMS

Çıkış Akımı: Tepeden tepeye 150 Amper

Sönümleme faktörü: 180

Çıkış cihazları: kanal başına 5+5 çift

Kazanç: 16x (23,5 dB)

THD+N: < %0,003 tipik, 20Hz - 20 kHz

Sinyal / gürültü oranı: >108dB 'A' ağırlıklı

Giriş empedansı: 100 k Ohm

Tam çıkış için giriş hassasiyeti: 4,3 Volt RMS

Frekans yanıtı: + 0, –1dB, 5Hz - 50 kHz

Giriş ve Çıkışlar

4 tamamen bağımsız giriş: 2x RCA ve 2x XLR

2 döngülü çıkış: 1x RCA ve 1x XLR

Hoparlör çıkışları: 2 çift 4 mm muz fişi/bağlama direği

Tetik girişi ve çıkışı: 3,5 mm mono jak soketi

Tetikleme seviyesi ±5V ila ±12V

Genel bilgi

Ağırlık PAM: 27kg net (35kg)

Ağırlık PAM PSU: 40kg net (50kg)

Boyutlar PAM (GxYxD): 483 x 187,5 x 475 (konektörlerle 494)

Boyutlar PAM PSU (GxYxD): 483 x 187,5 x 475 (konektörlerle 478)

Şebeke voltajları: 115/230VAC 50/60Hz (fabrika ön ayarı); 100VAC 50/60Hz (alternatif)

Bekleme modunda tüketim <0,5 W; 130 W açık ve boşta; 2150W maksimum

Bir değerlendirme yazın

Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier

Musical Fidelity Nu-Vista PAM Mono Power Amplifier