WhatsApp Destek Hattı
Musical Fidelity PAS Power Amplifier Genişlet
Musical Fidelity PAS Power Amplifier
  • Musical Fidelity PAS Power Amplifier
  • Musical Fidelity PAS Power Amplifier
  • Musical Fidelity PAS Power Amplifier
  • Musical Fidelity PAS Power Amplifier Inside
  • Musical Fidelity PAS PSU Inside
  • Musical Fidelity PAS Power Amplifier
  • Musical Fidelity PAS PSU

Musical Fidelity Nu-Vista PAS Power Amplifier

Musical FidelityMusical Fidelity

CA4302

Yeni

         

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI976 887 TL
EURO27 950 €
DOLAR30 020 $
POUND23 622 £

Nu-Vista PAS Power amplifier

Mükemmel Nu-Vista 800 devremize dayanarak, Nu-Vista serisinde "tamamen dengeli" olmaya karar verdik.

Nu-Vista PAS, ayrı bir A sınıfı amplifikatör tamponunda 6S51N nuvistor içeren denenmiş ve test edilmiş Nu-Vista aşamasına sahiptir.

Genel bakış

Bunu dengeli bir yapılandırma devresi ve dengeli giriş yüksek güçlü, düşük distorsiyonlu çıkış amplifikatör aşaması izler. Güç aşaması, güvenilir ve kararlı çalışma için 5 çift yüksek güçlü termal olarak dengelenmiş çıkış cihazına sahiptir.

Titan 1000W aşamasına dayalı olarak, toplu besleme için ayrı kapasitörlere ve çıkış empedansını önemli ölçüde azaltan ve dinamikleri iyileştiren çıkış cihazları için birer kapasitöre sahiptir. Daha da iyileştirilmiş besleme dalgalanması ve atım akımı ani düşüşünü azaltmak için bobinler eklenir Başlangıç ​​sınıfı A işleminde 5W'ın üzerinde Bias ayarlanır, ardından aşama artık çok daha düşük olan süreksizliğin "standart" geçişe göre daha kolay halledildiği bir noktada B sınıfı çalışmaya kayar çarpıtma.

 

Nu-Vista PAS Güç Kaynağı

Nu-Vista PAS, kendi özel harici güç kaynağıyla birlikte gelir.

Daha iyi gürültü performansı elde etmek için AC ana güç kaynağını ana üniteden çıkardık ve başka bir uyumlu kutuya yerleştirdik. Bu kutuda dahili şebeke ve çıkış filtrelemeyi kurmak için ekstra alandan yararlandık. Bu, sarf malzemelerini sessizleştirir ve hassas ses devresine ana şebeke kaynaklı nesnelerin neredeyse hiç girmemesine neden olur. Güç kaynağında AÇIK/Bekleme LED'leri bulunur ve ana ünite ön panelinden kontrol edilir. Tam şebeke izolasyonu gerekiyorsa, güç kaynağında ayrıca tam güç kapatma için arkaya monte edilmiş mekanik basmalı anahtar bulunur.

Destansı Yapı Kalitesi

Nu-Vista PAS'ın mekanik yapısı, tipik Musical Fidelity geleneğinde tavizsiz bir şekilde katı ve sağlamdır. Ön panel ve yan paneller haddelenmiş alüminyum profillerden frezelenmiştir ve son derece masiftir.

Ayrı Nu-Vista PAS PSU, doğası gereği mekanik titreşimler oluşturan ve zararlı elektromanyetik alanlar yayan tüm transformatörleri barındırır. Burada kritik yükselteç devrelerinden olabildiğince uzaktalar. Bu, büyük sinyal-gürültü oranına önemli ölçüde katkıda bulunur. Çevreden gelen titreşim etkilerine karşı temel olarak bağışıklık kazanırız. Aynı şey elektro manyetik bağışıklık için de söylenebilir. Masif alüminyum kasa, bir Faraday kafesi görevi görür. İç aksamları dış elektromanyetik alanlara karşı korur ve aynı şekilde hi-fi donanımınızın geri kalanını Nu-Vista PAS tarafından üretilen elektromanyetik alanlara karşı korur.

 

 Efsanevi Nu-Vista Sahnesi

Hi-fi tarihinde daha önce hiç Nuvistor tüpleri, son teknoloji tamamen dengeli ve ayrık teknoloji ve sofistike modern tasarım teknikleri ile birleştirilmedi. Nu-Vista PAS ve Nu-Vista PAS PSU'nun teknik performansları hayret verici. Bir rüya gibi ölçüyorlar ama daha da önemlisi kulağa inanılmaz geliyorlar. Muazzam geçişlerle ipeksi pürüzsüzlük ve hem rahatlatıcı hem de kapsayıcı olan zahmetsiz bir his. Görüntüleri hoparlörler arasında neredeyse dokunabileceğiniz şekilde yansıtmalarına özellikle dikkat edilmelidir.

Yeni Nu-Vista PAS ve PSU'su, Musical Fidelity için devam eden bir aşk emeğiydi. Yaptığımız iş konusunda tutkuluyuz ve her zaman olduğu gibi Nuvistor tüpleri konusunda da tutkuluyuz. Nu-Vista PAS'ı dinlerken bizim onu ​​yaratırken aldığımız kadar zevk alacağınızı umuyoruz. 

 

Nuvistor Tüpleri

Nuvistor tüpleri, geleneksel tüplerin birçok eksikliğini gidermek için 1950'lerde icat edildi. Nuvistor tüpleri, bunların aksine çok yüksek güvenilirlik, düşük mikrofon, düşük gürültü, partiden partiye tutarlılık, küçük boyut, nispeten düşük güç tüketimi ve mükemmel teknik performans sunar.

Ünlü bir uygulama, tüm elektronik bölümü nüvistörlere dayanan maliyetli bir stüdyo kayıt cihazı olan Ampex MR-70'teydi. Bu çok küçük tüpün bir başka sınırlı uygulaması, o dönemin stüdyo sınıfı mikrofonlarındaydı; 7586'yı kullanan AKG/Norelco C12a, buna iyi bir örnektir.

Daha sonra ünlü Neumann U 47 stüdyo mikrofonunda da bulundu. Bu mikrofon, tüm dünyadaki sanatçılar tarafından büyük saygı gördü ve Frank Sinatra, The Beatles ve benzeri birçok üst düzey kayıt sanatçısı tarafından kullanıldı. Dikkat çekici bir şekilde, şu anda eBay'de standı, kabloları ve güç kaynağıyla birlikte bir U47 mikrofonunu 10.999 $'a "Şimdi satın al" karşılığında görebilirsiniz.

Ne yazık ki, Nuvistor tüplerinin kullanım alanları araştırılırken, transistör icat edildi ve Nuvistorlar için 'oyun bitti'. Yaklaşık on beş yıl öncesine kadar, Musical Fidelity çığır açan Nu-Vista serisinin ilkini yaratana kadar mesele orada kaldı. Bu efsanevi, sınırlı sayıda üretilen ürünler birkaç ay içinde tükendi. Bugün, on beş yıl sonra, güzel sesleri, yapım kaliteleri ve uzun ömürleri nedeniyle çok yüksek ikinci el fiyatlarına sahipler.

 

Teknik özellikler

Amplifikatör

Yüksek çıkış gücü, 300 W'tan büyük 8 ohm'a, 500 W'tan 4 ohm'a, 1000 W tepe noktaları 2 ohm'a

Çıkış Voltajı: 49 Volt RMS

Çıkış Akımı: Tepeden tepeye 130 Amper

Sönümleme faktörü: 200

Çıkış cihazları: kanal başına 5 çift

Kazanç: 16x (23,5 dB)

THD+N: < %0,003 tipik, 20Hz - 20 kHz

Sinyal / gürültü oranı: >108dB 'A' ağırlıklı

Kanal ayrımı: >96dB

Giriş empedansı: 100 k Ohm

Tam çıkış için giriş hassasiyeti: 3 Volt RMS

Frekans yanıtı: + 0, –1dB, 5Hz - 50 kHz

Giriş ve Çıkış

4 tamamen bağımsız giriş: 2x RCA ve 2x XLR

2 döngülü çıkış: 1x RCA ve 1x XLR

Hoparlör çıkışları: 2 çift 4 mm muz fişi/bağlama direği

Tetik girişi ve çıkışı: 3,5 mm mono jak soketi

Tetikleme seviyesi ±5V ila ±12V

Genel bilgi

Ağırlık PAS: 27kg net (35kg)

Ağırlık PAS PSU: 40kg net (50kg)

Boyutlar PAS (GxYxD): 483 x 187,5 x 475 (konnektörlü 494)

Boyutlar PAS PSU (GxYxD): 483 x 187,5 x 475 (konektörlerle 478)

Şebeke voltajları: 115/230VAC 50/60Hz (fabrika ön ayarı); 100VAC 50/60Hz (alternatif)

Bekleme modunda tüketim <0,5 W; 130 W açık ve boşta; 1060 W maksimum

Bir değerlendirme yazın

Musical Fidelity Nu-Vista PAS Power Amplifier

Musical Fidelity Nu-Vista PAS Power Amplifier