WhatsApp Destek Hattı
Luxman CL-38u Genişlet
Luxman CL-38u
  • Luxman CL-38u
  • Luxman CL-38u rear
  • Luxman CL-38u inside

SATILDI

Luxman CL-38u

LuxmanLuxman

CA4323

Kullanılmış

           

Daha Fazla Detaylar

CL-38u

SRPP çıkış konfigürasyonlu ahşap kasalı kontrol amplifikatörü

Altın çağın vakum tüplü kontrol amplifikatörü modern zamanlarda yeniden canlandırılıyor. CL-38u, tam aşamalı SRPP devreleriyle yüksek kaliteli bir ses tasarımının yanı sıra tıpkı vakum tüplü sesin altın çağının en yüksek sınıf kontrol amplifikatörleri gibi fono ekolayzır ve ton kontrolü gibi birçok işleve sahiptir. Gerçekten müziksever dinleyicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan tüp tipi bir kontrol merkezidir.

Luxman ve Vakum Tüp Ürünlerinin Tarihçesi

1925 yılında kurulan Luxman, vakum tüplü amplifikatör üreticisi olarak yarım asrı aşkın bir geçmişe sahiptir ve bu süre zarfında çok sayıda ürün üretmiştir. Bazıları "önemli makineler" olarak değerlendirildi ve birçoğu hala aktif makineler olarak aktif durumda. CL-38u, böyle bir ses markasının geçmişi ve geleneği ile desteklenen ürün yapımı teknik bilgimizin doruk noktasıdır.

 

Üst düzey, ayırt edici yüksek kaliteli ses parçalarının kanıtı

CL-38u, Luxman'ın transformatörler ve blok kapasitörler gibi kendi yüksek kaliteli özel parçalarını kullanır. Güç kablosu, OFC ekstra kalın özlü tel ile bükülmemiş bir yapıya sahip olan JPA-10000 ile birlikte gelir. Ayrıca, geniş terminallere sahip RCA kablolarını desteklemek için geniş aralıklı giriş/çıkış terminalleri kurulur. Basit bir devre konfigürasyonuna sahip bir tüp amplifikatör olduğu için, her bir parçaya özel önem veriyoruz ve tekrar tekrar dinledikten sonra seçiyoruz.

 

Vakum tüplerinin altın çağının reprodüksiyon tasarımı

CL-38u, en son teknolojiye dayalı bir vakum tüplü amplifikatördür, ancak dış tasarım, vakum tüplerinin altın çağındaki modellere dayanmaktadır (CL-38u, 1970 yılında duyurulan CL-35'ten esinlenmiştir). Görünüşü geçmişin nostalji dolu ürününün reprodüksiyonu olsa da sonuç olarak iç kablolamayı kısaltarak yüksek ses kalitesi ve iç mekan olarak kullanılabilirlik elde ettik. Zevkli geleneksel tasarımın ve modern yüksek performansın keyfini aynı anda çıkarabilirsiniz.

 

Geleneksel ahşap kutu kasa ve kalkan şasi yapısı

CL-38u'nun dışı, 38 serisinin geleneği olduğu söylenebilecek kare şeklinde bir ahşap kutu kasa kullanıyor. Ek olarak, dahili kasa, yüksek frekanslı gürültünün uçup gittiği modern dinleme ortamlarına yanıt vermek için çok yönlü kalkanlı metal bir muhafazaya sahiptir. Ayrıca, toroidal güç trafosunu düşük kaçak akı ile ve kısma trafosunu entegre bir ekran muhafazasıyla kaplamak gibi yüksek bir S/N sinyal iletimi elde etmek için kapsamlı önlemler alınır.

 

Gelişmiş fono ekolayzır ve ton kontrol işlevleri

CL-38u, bir fono ekolayzır amplifikatör devresi ve tam teşekküllü analog kayıt oynatmayı destekleyen LR bağımsız/iki adımlı kazançtan bağımsız (toplam 4 ünite) MC kartuş yükseltme transformatörleri ile donatılmıştır. BASS ve TREBLE tipi ton kontrolleri, her biri 3 kademeli devir frekansı ile istediğiniz ses kalitesine hassas ve dinamik bir şekilde ayarlanabilir. Ayrıca, kayıt bozulmasının neden olduğu gereksiz woofer titreşimini bastıran alçak kesimli bir anahtara ve mono çalma için uygun olan bir mono anahtara sahiptir.

 

Tüm aşamalı SRPP devre konfigürasyonunun benimsenmesi

CL-38u, tüm fono ekolayzır, ton kontrolü ve düz amplifikatör bölümleri için SRPP (Shunt Regulated Push Pull) konfigürasyonunu kullanır. SRPP, düşük empedanslı çıkış (çıkış empedansı 300Ω), düşük bozulma ve vakum tüplerinin uzun ömürlü olması gibi birçok avantajı olan bir devredir. Abartılı konfigürasyon, yalnızca birçok vakum tüpünü barındırabilen özel muhafazalara sahip preamplifikatörler için izin verdi, net tonlar ve büyük miktarda bilgi ile doğru müzikal ifade sağladı.

 

Alüminyum uzaktan kumanda ile birlikte gelir

CL-38u, küçük ve basit bir alüminyum uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Pürüzsüz ses kontrolü (ses açma/kısma/ses kapatma), müziğe kendinizi kaptırmanın hassas atmosferini bozmadan dinleme konumundan gerçekleştirilebilir. Ek olarak, ana ünite tarafında çeşitli sinyalleri anahtarlamak için uzun ömürlü, son derece güvenilir, mükemmel dayanıklılığa sahip yalnızca ses rölesi kullanılır.

 

Uzun ömür, yüksek güvenilirlik, gönül rahatlığı için uzun vadeli destek

CL-38u, ürün tamamen monte edildikten sonra 48 saat eskitme sürecinden geçtikten sonra son bir performans kontrolünden geçer. Luxman kalitesine dayanabilecek performansın bir kanıtı olarak takılacak vakum tüplerinin her birinin üzerine bir marka logosu basılmıştır. Ayrıca devre, vakum tüplerinin çalışma koşulları için bir marj ile tasarlanmıştır, böylece uzun süre güvenle kullanabilirsiniz. Onlarca yıldır piyasada bulunan ürünleri desteklemeye devam eden Luxman'ın politikası ve soyu da CL-38u'da akıyor.

Teknik özellikler

Giriş hassasiyeti / giriş empedansı

PHONO (MM): 2mV/47kΩ

PHONO (MC yüksek): 0,3mV/100Ω

PHONO (MC düşük): 0,08mV/

30Ω HAT: 190mV/50kΩ

Çıkış / çıkış empedansı: Nominal 1V / 300Ω Maksimum 19V

Frekans özelliği:

PONO: 20Hz - 20kHz (±0,5dB)

HAT: 10Hz - 70kHz (+0, -3,0dB)

Toplam harmonik bozulma: %0,006 veya daha az (1 kHz), %0,06 veya daha az (20 Hz - 20 kHz)

S/N oranı (IHF-A):

PHONO (MM): 68 dB veya üzeri

PHONO (MC yüksek): 63 dB veya üzeri

PHONO (MC düşük): 60 dB veya üzeri

HAT: 100 dB veya üzeri

Giriş: Fono (MM / MC yüksek / MC düşük uyumlu) 1 sistem, hat 4 sistemler

Kayıt girişi/çıkışı: Kayıt çıkışı, her 1 sistem girişini izleyin

Çıktı: 2 satır

Ton kontrolü: ±8dB, devir frekansı anahtarlama tipi

BASS: 150/300/600Hz, TİZ: 1,5k/3k/6kHz

Düşük kesim: 30Hz (-6dB/eki)

Uzaktan kumanda işlevi: Ses açma/kısma, sessiz

Devre yöntemi: SRPP yöntemi

Kullanılan vakum tüpü: ECC83x3, ECC82x5

Güç kaynağı gerilimi: AC100V (50/60Hz)

Güç tüketimi: 30W (Elektrikli Ev Aletleri ve Malzeme Güvenliği Kanunu hükümlerine göre)

Dış boyutlar: 400 (genişlik) x 169 (yükseklik) x 307 (derinlik) mm

Derinliğe 19 mm ön düğme ve 12 mm arka terminal dahildir

Ağırlık: 13,5 kg (vücut)

Aksesuarlar: Uzaktan kumanda (RA-18), güç kablosu (JPA-10000: kutup işaretli)

Bir değerlendirme yazın

Luxman CL-38u

Luxman CL-38u