WhatsApp Destek Hattı
Mcintosh MX113 Preamp / Tuner Genişlet
Mcintosh MX113 Preamp / Tuner
  • Mcintosh MX113 Preamp / Tuner
  • Mcintosh MX113 Preamp / Tuner
  • Mcintosh MX113 Preamp / Tuner
  • Mcintosh MX113 Preamp / Tuner
  • Mcintosh MX113 Preamp / Tuner

Mcintosh MX113 Preamp / Tuner

McIntoshMcIntosh

CA4299

Kullanılmış

     

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur, kozmetik olarak kullanıma bağlı göze batmayan yüzeysel kullanım izleri vardır, ABD versiyonu 110V, dur. 

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI56 813 TL
EURO1 700 €
DOLAR1 838 $
POUND1 456 £

MX 113 Pre Amplifier / Tuner

McIntosh MX113 Tuner-Preamplifikatör, tüm normal tuner, fono, teyp vb. girişlerini barındırır ve sisteminiz için gereken doğru güç amplifikatörünün seçilmesine olanak tanır. MX 113, değiştirilebilir seçiciliğe sahip bu olağanüstü AM-FM/FM Stereo Tuner ön yükselticinin en gelişmiş versiyonudur. Bugün mevcut diğer üreticilerin ekipmanlarının ötesinde bir performansa sahiptir.

 

Öne çıkanlar

Ön panelden değiştirilebilir çoklu "seçicilik". Zor bir soruna zarif bir çözüm.

Lineer Faz (sabit gecikme) IF amplifikatörü, yüksek seçicilik ve düşük distorsiyonda dahi düşük distorsiyon için.

RF cephesini ve davranışını iyileştirmek için kademeli ayarlı kondansatör elemanları, daha az kademeler arası çarpma, daha düşük sahte etki, daha yüksek Q devreleri.

Güçlü RF giriş sinyallerinin aşırı yük olmadan 10 volta kadar muazzam uyumu, geleneksel tunerlerin ağırlaştırıcı sınırlamasının üstesinden gelir.

En yüksek sahte ret 90 dB (IHF) ve en yüksek görüntü reddi 95 dB (88 ila 108 MHz). Bu, istasyonları yalnızca kadran üzerinde doğru yerde aldığınız anlamına gelir. Kadran boyunca ayarlarken aynı istasyonları veya bazı karışımları almazsınız.

Ultra Sonic "sessizleştirme", kanallar arası FM gürültü bastırma işlemini sorunsuz bir şekilde sağlar. Dinleme keyfinizi en üst düzeye çıkarmak için McIntosh Maksimum performans göstergesi ile tam bağlantıya sahiptir.

McIntosh, multipleks bölümünde kullanılan özel bir tespit devresi geliştirmiştir. Bu devrenin bir avantajı, yaygın olarak kullanılan matrisleme devrelerinde gerekli olan kritik ayarlamaların ortadan kaldırılmasıdır. Devre, L - R yan bantlarını algılar, ardından kurtarılan bilgiyi L + R taşıyıcı sinyaliyle otomatik olarak matrisler. Bu, sol ve sağ program çıktısını maksimum ayrımla verir.

 

AYAR MEKANİZMASI VE KADRAN SÜRÜCÜ

MX 113'te, mekanik aksamın benzersiz tasarımı ve dikkatli üretimi, yumuşak volan ayarı sağlar. Kütle ve mekanik direnç ilişkisini kontrol ederek ve kadranlı tahrik sistemindeki iş yüklerini bölerek, herhangi bir geri tepmeyi tespit etmek neredeyse imkansız hale gelir. Yine de, kadran tahrikinin tamamı bir mekanik stabilite modelidir. Daha fazla kolaylık ve artırılmış ayar doğruluğu için kadran işaretçisinin bir bölümü aydınlatılır.

 FM BÖLÜMÜ

Radyo Frekansı (RF) bölümü, FM-RF ön ucunun tamamını ve AM RF devresinin bir kısmını barındırır. Yedi bölümlü bir değişken kapasitör, RF bölümünün kalbidir. Değişken kapasitörün dört bölümü FM ön ucunda ve geri kalan üçü AM bölümündedir. Bölümleri (AM-FM-AM-FM-vb.) serpiştirerek, sahte yanıtlar önemli ölçüde azaltılır. Değişken ayar kapasitörünün dört FM bölümü, yüksek derecede RF seçiciliği ve mükemmel sahte reddetme sağlar. İyi tasarlanmış bir değişken ayarlı kapasitör ile en yeni "son teknoloji" alan etkili transistörlerin kullanılması, MX 113'e mükemmel bir RF ön ucu sağlar.

 FM-IF VE AYRIMCI BÖLÜMÜ

MX 113, doğrusal fazlı IF filtreleri kullanır. Her bir filtre, minimum faz ve sabit gecikme için bir FORTRAN bilgisayar programından tasarlanmıştır. Filtre tasarım prosedürünün matematiksel karmaşıklığı neredeyse inanılmazdır. S-Düzleminde sayısal entegrasyonu kullanan bir "IBM" 1130 yüksek hızlı bilgisayarı, IF filtresinin tasarımı için matematik üzerinde on sekiz dakika harcadı. Aynı matematiksel hesaplamaları yapmak için günde yirmi dört saat, haftada yedi gün çalışan ve hatasız üç yüz yıl çalışan bir insan mühendis gerekir! ...

 

FM STEREO ÇOKLU BÖLÜMÜ

Mclntosh, multipleks bölümünde kullanılan özel bir tespit devresi geliştirmiştir. Bu devrenin özel bir avantajı, yaygın olarak kullanılan matrisleme devrelerinde gerekli olan kritik ayarlamaların ortadan kaldırılmasıdır. Devre, L - R yan bantlarını algılar, ardından kurtarılan bilgiyi L + R taşıyıcı sinyaliyle otomatik olarak matrisler. Bu, maksimum ayrımla sol ve sağ program çıktısını verir. ...

 

 AM BÖLÜMÜ

AM-RF amplifikatör devresi, aynı zamanda FM-RF ön ucunu da barındıran metal muhafazalı korumalı RF modülünde üç bölümlü değişken ayar kapasitörü içerir. Daha fazla sahte reddetme için üç bölümlü değişken bir kapasitör kullanılır. RF amplifikatörü benzersizdir. Devre, tüm AM bandı boyunca sabit hassasiyete, sabit seçiciliğe ve yüksek görüntü reddine sahiptir. Sıradan AM-RF devreleri bunların hepsini aynı anda yapamaz. Bu devre tasarımı, bandın alt ucunda bile eşit hassasiyet sağlar. Sahte, görüntü ve ara frekans reddinin tümü üstündür. Aynı devre, tüm bant boyunca eşit seçicilik sağlar. Mclntosh devresi, bir süperheterodin AM alıcısında benzersizdir...

...AVC (otomatik ses kontrolü) sistemi, AM güçlü bir sinyalle ayarlandığında patlamayı veya çarpmaları önlemek için tasarlanmıştır. Düşük ses frekanslarındaki bozulma, geleneksel yerine iki AVC filtre bölümü kullanılarak en aza indirilir.

 

FONO PREAMPLİFİKATÖR

Fono preamplifikatörün her kanalında üç transistör vardır. Üçüncü transistörün çıkışı, giriş transistörünün yayıcısına bir negatif geri besleme döngüsü ile bağlanır. Geri besleme döngüsü gürültüyü ve bozulmayı azaltır. Ayrıca, manyetik fonograf kartuşları için gereken hassas RIAA frekans kompanzasyonu sağlar. Geri besleme, kazancın en yüksek olduğu 20 Hz'de bile etkin kalır. Negatif geri besleme ayrıca teyp çıkışı için düşük bir çıkış empedansı sağlar. ...

 L + R AMPLİFİKATÖR

L + R amplifikatörü, voltaj amplifikatörü olarak bağlanan tek bir transistörden oluşur. Düşük distorsiyonu korumak ve merkez kanal çıkışı için düşük bir empedans sağlamak için toplama amplifikatörünün çevresinde negatif geri besleme kullanılır.

 GÜÇ KAYNAĞI

MX 113'ün güç kaynağı çok özel bir yapıya sahiptir.

Üç ayrı doğrultucu devresi kullanılmaktadır. İlk olarak, bir tam dalga doğrultucu, tüm ses devrelerine DC sağlar. İkinci tam dalga doğrultucu, tüm ayarlayıcı ve çoklayıcı kod çözücü devrelerine DC sağlar. Üçüncü besleme, AM devresine DC sağlar. Güç kaynaklarının tasarımı ayrıntılıdır. Mümkün olan en düşük arka plan uğultu seviyesini, maksimum kararlılığı ve son derece iyi düzenlemeyi sağlamak için elektronik filtreleme kullanırlar.

 

Teknik özellikler

FM Bölümü

Kullanılabilir Hassasiyet :  % 3'ten az toplam gürültü ve harmonik bozulma için %100 modülasyonda ( ± 75 kHz sapma) 2,5 mikrovolt ,

Sinyal gürültü oranı : %100 modülasyonda 70 dB,

Harmonik Bozulma :

Mono :  %100 modülasyonda ±75 kHz sapmada %0,3'ü aşmaz.

S tereo :  %100 modülasyonda ±75 kHz sapmada %0,5'i aşmaz.

Frekans Tepkisi: Standart vurgulama ile 20 Hz'den 15.000 Hz'e ±1dB

Yakalama Oranı :  1,5 dB

Sahte Reddetme :  90 dB

Görüntü Reddi :  88 - 108 MHz'de (IHF) 95 dB

Stereo Ayırma :  1.000 Hz'de 35 dB'yi aşıyor

Anahtar Ayarı : ÇIKIŞ / GİRİŞ

Bitişik Kanal : 6 dB /15 dB

Alternatif Kanal : 58 dB /88 dB

Akort Göstergesi :  Artırılmış hassasiyete sahip D'Arsonval hareket ölçer

Stereo Göstergesi : Yalnızca 19.000 Hz pilot sinyaliyle etkinleştirilen stereo ışık

AM Bölümü

Hassasiyet :  1.000 kHz'de 75 mikrovolt (harici anten girişi kullanılarak).

Sinyal Gürültü Oranı :  45 dB

Harmonik Bozulma :  %30 modülasyonda %1

Frekans Tepkisi : 3.500 Hz'de 6 dB Aşağı

Anahtar Ayarı : ÇIKIŞ/GİRİŞ

Bitişik Kanal : 35 dB/45 dB

Görüntü Reddi : 65 dB; 540 kHz - 1600 kHz

Preamplifikatör Bölümü

Frekans Tepkisi :  ± 0,5 dB, 20 - 20.000 Hz.

Bozulma : 2,5 volt çıkışta, 20 - 20.000 Hz'de % 0,1'i aşmaz.

Giriş Hassasiyeti ve Empedans :

Fono 1 ve Fono 2: 1.000 Hz, 47.000 ohm'da 2,5 volt çıkış için 2 milivolt;

Yardımcı ve Bant: 2,5 volt çıkış için 0,25 volt; 250.000 ohm.

Voltaj Amplifikasyonu :

Fono 1, Fono 2'den Ana çıkışa : 62 dB,  Bant çıkışına : 42 dB.

Yardımcı, Banttan Ana çıkışa : 20 dB ,  Banttan Çıkışa : 0 dB.

Ana: Nominal girişle 2,5 volt. Bozulmada artış olmadan 10 volta kadar geliştirilebilir. FM, %100 modülasyonda 10 volt çıkış üretecektir.

Bant: Nominal girişle 0,25 volt. Fono sinyali 10 milivolta 1,2 volt çıkış üretir. FM, %100 modülasyonda 1 volt çıkış üretecektir. Nominal giriş ile L + R 2 volt

Uğultu ve gürültü :

Fono 1 ve Fono 2: 10 milivolt girişin altında 72 dB; ( giriş terminallerinde 3 mikrovolta eşdeğerdir )

Yardımcı Bant: 2,5 volt çıkışın altında 85 dB, ( ağırlıksız )

Bas Kontrolü :  20 Hz'de -18 dB ila + 16 dB

Tiz Kontrolü : 20.000 Hz'de ± 20 dB

LF Filtresi :  Düz veya 50 Hz'in altında yuvarlanma, 20 Hz'de 12 dB düşüş

HF Filtresi :  20.000 Hz'de 12 dB aşağı, 5.000 Hz üzerinde düz veya yuvarlanma.

Güç Gereksinimleri :  120 volt, 50/60 Hz, 30 watt

Transistör tamamlayıcı :

2 - JFET

3 - MOSFET

30 - Silikon Düzlemsel

31 - diyotlar

2 - Entegre Devreler (her biri 16 transistör ve 8 diyot eşdeğeri içerir)

BOY:

Ön panel: 16 inç genişlik (40,64 cm) ve 5-7/16 inç yükseklik (13,81 cm);

Şasi : 15 inç genişlik (38,1 cm) x 13 inç derinlik (33,02 cm), PANLOC raf ve arka panel konektörleri dahil;

Düğme Boşluğu : Montaj panelinin önünde 1 ½ inç (3,81 cm).

AĞIRLIK: Net 26 pound (11,79 kg), nakliye kartonunda 38 pound (17,24 kg).

KAPLAMA: Ön panel: Özel altın/deniz mavisi panel terminoloji aydınlatması ile anodize altın ve siyah.

ŞASİ: Krom ve siyah.

MONTAJ: Mclntosh profesyonel PANLOC geliştirdi

 

Genel

Ses Kontrolü :  Hassasiyet, tüm dinleme seviyelerinde "izlenir". (0 ila —65 dB). Ses yüksekliği değiştiği için stereo dengesini değiştirmez. AC gücü AÇMA/KAPAMA anahtarı bu kontrol ile birleştirilmiştir.

Denge Kontrolü :  Merkez konumda doğal denge, sol veya sağ kanalın döner kontrol ile zayıflatılmasıdır.

Ses Yüksekliği : Dengelenmiş ses yüksekliği  veya düz yanıt yüksek ses konumu, düşük seviyeli dinleme için düşük frekansları yükseltir. Ses kontrol konumunun bir fonksiyonu olarak çalışır. Daha düşük ses seviyelerinde tam kompanzasyon elde edilir ve tam ses seviyesinde düz yanıt elde edilir.

Seçicilik :  Radyonun zayıf (uzak) bir istasyonu bitişik kanallardaki güçlü (yerel) bir istasyondan ayırma yeteneğini artırır.

Mod :  Stereo veya mono çalışmayı seçer

Faz Kontrolü :  "Faz dışı" program kaynaklarını düzeltmek için sol kanaldaki fazı elektronik olarak tersine çevirir. MUTING: FM istasyonları arasında normalde duyulan arka plan gürültüsünü ve tıslamayı bastırır.

Teyp Monitörü :  Buton; kayıt sırasında kaydedilen bandı program kaynağıyla karşılaştırır.

Muting Adjust :  Gürültü engelleme eşiğini değiştirir.

FM Kadranı Ölçeği Yoğunluğu :  Ön panel aydınlatmasının parlaklığını değiştirir

Bir değerlendirme yazın

Mcintosh MX113 Preamp / Tuner

Mcintosh MX113 Preamp / Tuner