WhatsApp Destek Hattı
Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier Genişlet
Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier Remote control
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier Inside
  • Musical Fidelity Nu-Vista PSU Inside
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier Black
  • Musical Fidelity Nu-Vista PSU
  • Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier

Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier

Musical FidelityMusical Fidelity

CA4301

Yeni

           

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI833 819 TL
EURO24 950 €
DOLAR26 971 $
POUND21 365 £

musical-fidelity-nu-vista-preamp-mf (1).

Nu-Vista PRE

Mükemmel Nu-Vista 800 devremize dayanarak, Nu-Vista serisinde "tamamen dengeli" olmaya karar verdik.

Nu-Vista PRE, ayrı bir A sınıfı amplifikatör arabelleğinde 6S51N nuvistor içeren denenmiş ve test edilmiş Nu-Vista aşamasına sahiptir.

Genel bakış

Nu-Vista PRE, ses kontrolü için dengeli bir yapılandırma devresi ve dengeli, hassas eşleştirilmiş kademeli zayıflatıcı kullanır. Bu, düşük ses seviyelerinde ve daha yüksek ses seviyelerinde bile stereo görüntülemenin kesin ve doğru olacağı anlamına gelir.

Sürüş gücü için, çıkış aşamalarında bir çift mini güç amplifikatörü (50W'a eşdeğer) kullanılır. Preamp amaçları için A Sınıfında çalışırlar, en iyi sıralı sürüş kabiliyetini, dinamik aralığı ve ayrıca doğal olarak azaltılmış gürültü ve bozulmayı sağlarlar. Besleme kapasitansı cömerttir ve daha da iyileştirilmiş besleme dalgalanması ve darbe akımı ani düşüşünü azaltmak için bobinler eklenir.

 

Nu-Vista PRE güç kaynağı

Nu-Vista PRE, kendi özel harici güç kaynağıyla birlikte gelir.

Daha iyi gürültü performansı elde etmek için AC ana güç kaynağını ana üniteden çıkardık ve başka bir uyumlu kutuya yerleştirdik. Bu kutuda dahili şebeke ve çıkış filtrelemeyi kurmak için ekstra alandan yararlandık. Bu, sarf malzemelerini sessizleştirir ve hassas ses devresine ana şebeke kaynaklı nesnelerin neredeyse hiç girmemesine neden olur.

Güç kaynağında AÇIK/Bekleme LED'leri bulunur ve ana ünite ön panelinden kontrol edilir. Tam şebeke izolasyonu gerekiyorsa, güç kaynağında ayrıca tam güç kapatma için arkaya monte edilmiş mekanik basmalı anahtar bulunur. Ayrıca, alışılagelmiş uzaktan kumandaların sağlam bir "Nu-Vista" tarzı yeniden tasarımı olan Nu-Vista uzaktan kumandası da dahildir. Yekpare malzemeden üretilmiştir, ünitenin ön paneliyle aynı hissi verir, güçlü bir ışına sahiptir ve kolayca değiştirilebilen AAA Pillerle çalışır.

 

Destansı yapı kalitesi

Nu-Vista PRE'nin mekanik yapısı, tipik Musical Fidelity geleneğinde tavizsiz bir şekilde katı ve sağlamdır. Ön panel ve yan paneller haddelenmiş alüminyum profillerden frezelenmiştir ve son derece masiftir.

Ayrı Nu-Vista PRE PSU, doğası gereği mekanik titreşimler oluşturan ve zararlı elektromanyetik alanlar yayan tüm transformatörleri barındırır. Burada kritik yükselteç devrelerinden olabildiğince uzaktalar. Bu, büyük sinyal-gürültü oranına önemli ölçüde katkıda bulunur. Nu-Vista PRE temel olarak çevreden gelen titreşim etkilerine karşı bağışıklıdır. Aynı şey elektro manyetik bağışıklık için de söylenebilir. Masif alüminyum kasa, bir Faraday kafesi görevi görür. Dahili parçaları dış elektromanyetik alanlara karşı korur ve aynı şekilde hi-fi donanımınızın geri kalanını Nu-Vista PRE & PRE PSU tarafından üretilen elektromanyetik alanlara karşı korur.

 Efsanevi Nu-Vista sahnesi

Hi-fi tarihinde daha önce hiç Nuvistor tüpleri, son teknoloji tamamen dengeli ve ayrık teknoloji ve sofistike modern tasarım teknikleri ile birleştirilmedi. Nu-Vista PRE ve Nu-Vista PRE PSU'nun teknik performansları hayret verici. Bir rüya gibi ölçüyorlar ama daha da önemlisi kulağa inanılmaz geliyorlar. Muazzam geçişlerle ipeksi pürüzsüzlük ve hem rahatlatıcı hem de kapsayıcı olan zahmetsiz bir his. Görüntüleri hoparlörler arasında neredeyse dokunabileceğiniz şekilde yansıtmalarına özellikle dikkat edilmelidir.

Yeni Nu-Vista PRE ve PSU'su, Musical Fidelity için devam eden bir aşk emeğiydi. Yaptığımız iş konusunda tutkuluyuz ve her zaman olduğu gibi Nuvistor tüpleri konusunda da tutkuluyuz. Nu-Vista PRE'yi dinlerken bizim onu ​​yaratırken aldığımız kadar zevk alacağınızı umuyoruz.

Nuvistor Tüpleri

Nuvistor tüpleri, geleneksel tüplerin birçok eksikliğini gidermek için 1950'lerde icat edildi. Nuvistor tüpleri, bunların aksine çok yüksek güvenilirlik, düşük mikrofon, düşük gürültü, partiden partiye tutarlılık, küçük boyut, nispeten düşük güç tüketimi ve mükemmel teknik performans sunar.

Ünlü bir uygulama, tüm elektronik bölümü nüvistörlere dayanan maliyetli bir stüdyo kayıt cihazı olan Ampex MR-70'teydi. Bu çok küçük tüpün bir başka sınırlı uygulaması, o dönemin stüdyo sınıfı mikrofonlarındaydı; 7586'yı kullanan AKG/Norelco C12a, buna iyi bir örnektir.

Daha sonra ünlü Neumann U 47 stüdyo mikrofonunda da bulundu. Bu mikrofon, tüm dünyadaki sanatçılar tarafından büyük saygı gördü ve Frank Sinatra, The Beatles ve benzeri birçok üst düzey kayıt sanatçısı tarafından kullanıldı. Dikkat çekici bir şekilde, şu anda eBay'de standı, kabloları ve güç kaynağıyla birlikte bir U47 mikrofonunu 10.999 $'a "Şimdi satın al" karşılığında görebilirsiniz.

Ne yazık ki, Nuvistor tüplerinin kullanım alanları araştırılırken, transistör icat edildi ve Nuvistorlar için 'oyun bitti'. Yaklaşık on beş yıl öncesine kadar, Musical Fidelity çığır açan Nu-Vista serisinin ilkini yaratana kadar mesele orada kaldı. Bu efsanevi, sınırlı sayıda üretilen ürünler birkaç ay içinde tükendi. Bugün, on beş yıl sonra, güzel sesleri, yapım kaliteleri ve uzun ömürleri nedeniyle çok yüksek ikinci el fiyatlarına sahipler.

Teknik özellikler

Ön Amplifikatör

Çıkış Voltajı: 28 Vrms

Çıkış Akımı: Tepeden tepeye 1 Amp

Çıkış empedansı: <47Ω

THD+N: < %0,002 tipik, 20Hz - 20 kHz

Sinyal / gürültü oranı: >120dB, 20Hz - 20kHz

Kazanç: 2,15x (normal); 4,3x (+6dB etkin); hacim maksimum

Giriş empedansı: 100 k Ohm

Aşırı yük marjı: 24dB

Kanal ayrımı: >100dB, 20Hz - 20kHz

Frekans yanıtı: + 0, –1dB, 5Hz - 100 kHz

Giriş ve Çıkış

12 bağımsız giriş: 6x RCA & 6x XLR

Değişken Ön çıkış: 1x RCA & 1x XLR

Sabit çıkış: 1x RCA & 1x XLR

Tetik girişi ve çıkışı: 3,5 mm mono jak soketi

Tetikleme seviyesi ±5V ila ±12V

Genel bilgi

Uzaktan Kumanda dahil

Ağırlık ÖN: 22kg net (30kg)

Ağırlık PSU ÖNCESİ: 25kg net (34kg)

Boyutlar PRE (GxYxD): 483 x 187,5 x 491 (konnektörlü 506)

Boyutlar PRE PSU (GxYxD): 483 x 187,5 x 475 (478 konektörlü)

Şebeke voltajları: 115/230VAC 50/60Hz (fabrika ön ayarı); 100VAC 50/60Hz (alternatif)

Bekleme modunda tüketim <0,5 W; 65 W maksimum

Bir değerlendirme yazın

Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier

Musical Fidelity Nu-Vista Preamplifier