WhatsApp Destek Hattı
PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier Genişlet
PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier Remote control
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier silver
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier Black
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier inside
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier Rear
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier
 • PrimaLuna EVO preamp outputs
 • PrimaLuna EVO size

PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier

PrimaLunaPrimaLuna

CA4339

Yeni

   garantilidir.jpg         

PrimaLuna-Logo.jpg

EVO 100-3 Lambalı Preamplifikatör

 ( Lambalar : 2 x 5AR4, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7 )

tube-primaluna.jpg

PrimaLuna amplifikatörleri diğer bildiğiniz lambalı amplifikatörlerden ayıran temel özelliklerden bazıları kısaca şöyledir;

Akıllı BIAS sistemi sayesinde lamba bakım ve tüketim sorunlarının neredeyse tamamını ortadan kaldırılmıştır

Özel yapılan trafolar sayesinde tüm frekanslar diğer lambalı yapılara göre daha net, gerçekçi ve kararlıdır

Kullanılan tüm devreler ve parçalar birbirine direkt özel kablolar ile temas etmektedir. Herhangi bir devre kartı kullanılmamaktadır.

Lamba başına kullanılan direnç sayısı fazla olduğu için amplifikatörün ilk ısınma süresi çok hızlıdır.

Farklı lamba seçenekleri ile herhangi bir ayar yapmadan direkt kullanabilirsiniz.

DUAL TOROİDAL GÜÇ TRANSFORMATÖRLERİ

Güç transformatörleri, manyetik ve akustik olmak üzere iki tür gürültü üretir. En iyi ses ürünlerinde toroidal güç transformatörlerinin kullanılmasının nedeni budur. Standart transformatörlerle karşılaştırıldığında toroidler,  müziği kirleten  ve  ayrıntıları gizleyen manyetik alanın yaklaşık 1/10'unu yayar . Ek olarak, bir hava boşluğunun olmaması, tipik olarak toroidlerin akustik gürültüde 8:1 oranında bir azalmaya sahip olduğu anlamına gelir. Transformatörler herhangi bir ses ürünündeki en pahalı bileşenler olduğundan, üreticiler pahalı bir toroide yükseltme yapmak yerine daha ucuz C-çekirdek ve EI-çekirdek transformatörleri bir dış güç kaynağı kutusunda bir göbek kablosuyla kullanırlar. Artan maliyet elbette önemlidir, ancak PrimaLuna bu konuda taviz vermez. Tüm PrimaLuna ürünleri masif, muhafazalı toroidal transformatörler kullanır. PrimaLuna transformatörleri metal bir mahfaza içine alınır  ve ardından gürültüyü daha da azaltmak  ve sargıları nemden ve bozulmadan sonsuza kadar korumak için mikrofonik olmayan bir reçine içine yerleştirilir . Muazzamdırlar ve önemli bir ağırlığa sahip bir preamp ile sonuçlanır.

 

TÜP REKTİFİYELİ

Preamp dünyasında uzmanlar, tüp düzeltmenin altın standart olduğu konusunda hemfikirdir.  Katı hal düzeltmesinden daha sessizdir, gürültü tabanını düşürür. Ve devre artık saf tüp olduğu için en doğal, dokulu ve canlı sunumu sunuyor . Ancak uygulanması pahalı olduğu için, yalnızca genellikle 10.000 ABD doları veya daha fazlasına mal olan en üst düzey modellerde bulacaksınız . Bir doğrultucu tüpü kullanarak bir preamp bulmak çok güzel.  PrimaLuna , müziğinizi tüylerinizi diken diken edecek bir üç boyutlulukla sunmak için  çift mono tasarımda iki 5AR4 doğrultucu tüpü  kullanarak daha da ileri gider .

 

JAPON ALPS BLUE POTANSİYOMETRE

En iyi lambalı ön amfiler, analog ses kontrollerini kullanır.  Ses kontrol çipleri değil. En iyi bilinen lambalı ön amfi markasının içine bakın ve DS1666-10 Dijital Direnç IC adlı bir çip göreceksiniz. Primaluna'da, her biri 4 ABD dolarına mal olduğu için (miktar olarak bunun yarısı!), bu çipi kullanma isteğini anlıyoruz. Ön amfinin sesi iyi ve arka plan sessiz olacaktır, ancak "çiplere" sadık kalarak sese elektronik bir "parlaklık" katacaktır. PrimaLuna analogu tercih ediyor. Ve motorlu potansiyometrelerde Altın Standardı kullanıyoruz : İkonik Alps Blue Velvet . Neden mi? Mükemmel oldukları için, sessiz kalın ve fiş gibi ses çıkarmazlar!

 

SUPERQUİET HAT GİRİŞLERİ

Giriş seçici , diğer girişleri hiçbir zaman tamamen kapatmadıklarından, diğer kaynaklardan gelen kaçak gürültü ve sinyalleri anahtarlar . Ve yaşlandıkça bozulurlar ve temizlik maddelerinin kullanılmasını gerektirirler. Çoğu, arka panel girişlerine uzun kablolar gerektiren ön panele monte edilmiştir. Bu teller, RF ve EMI'den gelen başıboş gürültüyü toplar.

PrimaLuna'nın daha iyi bir yolu var. Bir anahtar yerine giriş seçimi, bileşenlerinizi taktığınız arkaya monte edilmiş üstün kaliteli sızdırmaz röleler kullanılarak yapılır. Bir giriş seçildiğinde, o röle kapanır ve size mümkün olan en iyi bağlantıyı sağlar. Diğer tüm röleler açık bırakılır, bu nedenle gürültü ve diğer kaynaklardan gelen sinyaller içeri sızamaz. Sinyal yolu artık neredeyse yok, bu nedenle gürültüyü alacak kablo da yoktur. 

 

NOKTADAN NOKTAYA KABLOLAMA

Ara bağlantılara çok para harcıyorsunuz. Öyleyse neden sinyal RCA jaklarından veya hoparlör terminallerinden doğruca bakır izleri olan ve onları zar zor görebileceğiniz kadar ince devre kartlarına gidiyor? Bunun nesi üst düzey?

PrimaLuna, tüm ürünlerde Noktadan Noktaya Kablolama kullanır. Dirençler ve kapasitörler dahil olmak üzere tüm sinyal yolu, zanaatkarlar tarafından ağır hatlı kablolarla özenle elle kablolanmıştır.

 DAHİLİ DAC YOK / DAHİLİ FONOSTAJ YOK

Asla dahili DAC'li bir preamplifikatör satın almayın. Neden? Çünkü dijital değişiyor ve tarih, "eski" dijital ön amplifikatörlerin istenmeyen hale geldiğini ve yeniden satış değerinin neredeyse sıfır olduğunu gösteriyor.

Yerleşik fono amplifikatörler nadiren kalitelidir çünkü üreticiler, alıcıların %90'ının bunları kullanmayacağını varsayar. Harici fono amplifikatörleri pazarı çok rekabetçidir. 200 $ gibi düşük bir fiyata çok daha iyi bir şey alabilir ve kartuş ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi gerçekten karşılayan bir kartuş satın alabilirsiniz.

 

DUAL-MONO TASARIM

Pahalı ve egzotik ön amfiler,  başka türlü mümkün olmayan bir görüntüleme düzeyi elde etmek için her zaman çift mono tasarım  kullanır. Çoğu üretici, masraf nedeniyle çift mono kullanmaz. İki güç transformatörü ,  çift regülasyon devresi ve aslında  …. her şey çift . Aslında dual-mono, iki ayrı ve ayrı ön amfiyi tek bir kutuda oluşturmak anlamına gelir. İnşa etmesi çok pahalı , en yüksek fiyat noktalarında bile nadir bulunuyor . Tüm PrimaLuna ön amfileri , stereo görüntülemede  en üst nokta  ve sonsuza kadar uzayan bir boşluk hissi için dual-mono'dur . 

 

 SMARTGAİN TASARIMI

Kullanırken sisteminize herhangi bir kazanç eklemek için genellikle bir preamplifikatör gerekli değildir. Genellikle dinlediğiniz kaynaktan kazancı düşürüyor. Odyofillerin preamp performansıyla ilgili bir numaralı şikayeti gürültüdür. Öyleyse neden bu kadar çok üretici 20 ila 27dB kazançlı preamplar tasarlıyor? Ve neden "tıslama" olduğunu ve tüplerin neden gürültülü veya mikrofonik olduğunu merak ediyorsunuz? PrimaLuna ön amfileri SmartGain'i kullanır. Yalnızca 10.8dB'lik bir kazanç özelliği ile PrimaLuna ön amfinizin bir kilise faresi kadar sessiz olduğunu göreceksiniz. Tüpler mükemmelden daha azsa, "gürültülü" olarak yükseltilmedikleri için bunu asla bilemezsiniz. Yüksek verimli hoparlör sahibi sevinir!

 

MÜKEMMEL UYUM

Bir başka özel PrimaLuna özelliği, kaynak bileşenlerinize mükemmel bir 100K ohm empedans sunmak için tasarlanmış bir devre olan PerfectMatch'tir. Bu, özellikle dahili fono amp ve DAC'ler gibi tüp kaynaklı bileşenlerin en iyi şekilde ses çıkarması için hayati önem taşır.

PrimaLuna, da ucuz plastik uzaktan kumanda yoktur. PrimaLuna, sağlam ancak yine de zarif ve ergonomik olan ağır metal uzaktan kumandalar kullanır.

EVO'nun harika yeni özelliklerinden biri, alt plakaya bağlı %100 korumalı ses sahnesi kutusudur. Bu, PrimaLuna'nın "dahili" (opsiyonel) hareketli mıknatıslı PhonoLogue devresini devrenin geri kalanından tamamen ayrılmış ve korumalı olarak monte etmek için ideal çözümdür.

 Aktif özellikler, hassas bileşenlerin ömrünü uzatmak ve termal şok nedeniyle boru arızası olasılığını azaltmak için PrimaLuna SoftStart akıllı devre tasarımını içerir. 

Tüm PrimaLuna güç transformatörleri, PTP™ (Güç Transformatörü Koruması) devresini içerir. Güç trafosu aşırı ısındığında (çevreden, aşırı yükten veya ünite içindeki bir sorundan dolayı), dahili bir termal anahtar birincil devreyi açarak transformatörün zarar görmeden önce soğumasını sağlar. Soğuduktan sonra, temas yeniden kurulur ve amfi yeniden güç alır ve normal şekilde çalışır.

 PrimaLuna'nızı kullanırken, dünyayı sarsmayacak ama bu üniteyi kullanmayı ve sahip olmayı bir zevk haline getirecek pek çok düşünceli küçük ayrıntı bulacaksınız.

Bunları sizin keşfetmenizi istiyoruz, ama işte bir örnek: AC girişinde, konektörün canlı tarafını kolayca belirlemenizi sağlayan bir alüminyum vida bulunur.

Teknik özellikler

Modeli: EVO 100-3

Çıkış: 2V / CH

Frekans Yanıtı: 28 Hz – 50 kHz +/- 1 dB 15 Hz – 80 kHz +/- 3 dB

THD: < 2V'de %0,2

S/N Oranı: 93 dB (100 dB A ağırlıklı)

Giriş Empedansı: 220 kOhm

Güç Tüketimi: 52 Watt

Net ağırlık: 30,8 lbs / 14 kg

Nakliye Ağırlığı: 39,6 lbs / 18 kg

Boyutlar: 15,9" x 11" x 7,5" / 405 x 280 x 190 mm (U x G x Y)

Nakliye boyutları: 18,4" x 15,2" x 12,2" / 468 x 385 x 315 mm (U x G x Y)

Girişler: 4 çift Stereo RCA

Çıkışlar: 1 çift RCA Bant, 2 çift Stereo RCA

Tüp Tamamlayıcı: 2 x 5AR4, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7

Çıkış Empedanstı: 2800 Ohm

Bir değerlendirme yazın

PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier

PrimaLuna EVO 100 Tube Preamplifier