WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black ) Genişlet
Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black )
  • Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black )
  • Electrocompaniet Remote Control
  • Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black )
  • Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black )
  • Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier ( Black )

Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier

ECI 6DS güçlü bir bütünleşik ampli olup, çok sayıda analog ve dijital girişi bulunması dolayısıyla bağlantı yelpazesi geniştir. 

Cihaza yerleştirilmiş olan yayın akış birimi UpnP ve DLNA gibi geçerli standartlarla tamamen uyumludur. ECI 6DS evinizdeki bilgisayar ağınızdan, internet radyosundan ve farklı tipte USB ve NAS-depolama cihazlarından, neredeyse tüm formatları müzikal bir tatmin yaşayarak dinleyebilmenizi sağlar.

Yüksek performanslı örnek hız dönüştürücüsü ve D/A dönüştürücüsüyle ECI 6DS, televizyon, kablo ve uydu alıcı, CD/DVD/Blu-Ray çalar ve elbette unutmamak gerek bilgisayar ve ortam yürütücüsü gibi her türde dijital kaynağı daha ileri seviyeye taşıyabilir. Tüm dijital kaynaklar kendi çözünürlüklerinden bağımsız olarak 24bit/192kHz’e yükseltilir ve SPDIF, USB ya da Toslink ile bağlanabilir.  

Yeni ECI 6DS 2x125 Watt güç sağlar ve başarılı bir ürün olan ECI 5 MK II’nin tasarımı temel alınarak yaratılmıştır. Onu daha da iyileştirmek için daha iyi bir güç kaynağı ve çok daha sofistike bir pre-ampli modülü eklenmiştir. Sonuç olarak size piyasada bulunan her türlü hoparlörü idare edebilen tatmin edici ve dinamik bir ampli sunuyoruz.  

Analog kaynaklar mevcut bulunan bir adet dengelenmiş (XLR) girişe ve üç adet tek uçlu (RCA) girişlere bağlanabilir. Bir adet dengelenmiş ve bir adet de tek uçlu olmak üzere iki adet pre-ampli çıkışı bulunmaktadır ve bunlar sayesinde cihaz gelecekte yapılabilecek eklentiler için hazır hale gelmektedir.    

İleri seviye ECT4 sistem uzaktan kumanda size sadece ECI 6DS üzerinde değil, aynı zamanda TV, Blu-Ray ve PVR’iniz üzerinde de kapsamlı bir kumanda kabiliyeti kazandırmaktadır. ECT4 sistem uzaktan kumandanın, müzik koleksiyonunuzu kolaylıkla tarayabilmenizi sağlayan grafik bir arayüzü bulunmaktadır, bu arayüz sayesinde müzik bağlantınızdan ve internet radyosundan kapak görüntülerini de görüntüleyebilirsiniz.    

ECI 6DS Windows, Android ya da Bubble UpnP, Songbook, Plugplayer, Kinsky ya da Sync:Streams gibi Apple uygulamaları vasıtasıyla dıştan kontrol için kapsamlı bir UPnP desteği sunar. 

Teknik özellikler

Dijital bölüm: 

D / A dönüştürücü : 24 bit / 192 kHz

Örnekleme hızı dönüştürücü : 24 bit / 192kHz

Girişler : SPDIF, 2x Toslink, 1x USB

USB : 24bit / 192kHz'e kadar asenkron desteklenir

SPDIF : 24 bit / 192kHz

TOSLink : 24 bit / 96 kHz

Kablosuz / LAN aktarımı: 24 bit / 192kHz

Kablosuz internet : b / g / n, harici anten için SGA- konektörü

LAN : 10 / 100MBit / s DHCP ve Otomatik IP desteği

Desteklenen standartlar : DLNA, UPnP, vTuner.

Desteklenen ses formatları : 320kBit / s'ye kadar MP3, WAV, AIFF, 24bit / 192kHz'e kadar PCM , FLAC 24bit / 192kHz, OGGVorbis, WMA standardı, AAC / M4A    

Ön amplifikatör bölümü 

Giriş empedansı (Dengeli giriş ) : 47Kohm

Maksimum giriş seviyesi: 10 Volt RMS

Gürültü tabanı ( 1Vrms, 20 - 20 kHz, dengeli) -135 dB

THD + N 1Vrms, 20-20 kHz, dengeli ) : <% 0.004

Kazanç  ( Dengeli)0 dB  

Amplifikatör bölümü 

Çıkış empedansı : <0,02 Ohm

Frekans tepkisi : 1 - 150 kHz

Kanal ayırma : > 120 dBTHD (20-20  kHz )<% 0.004

Maksimum tepe akımı : > 100A

Sönümleme faktörü : 8 ohm yük  > 350I  

Giriş hassasiyeti : 120W çıkış 1.3Vrms

Giriş hassasiyeti : HT 120W çıkış 1Vrms

HT Girişi Kazanımı : x36 (31 dB)

Nominal çıkış gücü 

8 ohm2 x 125 W

4 ohm2 x 200 W

2 ohm 2 x 370 W

Güç tüketimi : 110 W. 1W(yük veya sinyal yok)   

Boyutlar 

Genişlik : 465 mm / 18,3 inç

Derinlik : 405 mm / 16 inç

Yükseklik : 128 mm / 5 inç

Ağırlık : 20kg / 44 lbs.

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                                  

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier

Electrocompaniet ECI 6DS Int. Amplifier