WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier Genişlet
Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier
  • Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier
  • Electrocompaniet Remote Control
  • Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier
  • Electrocompaniet Remote Control
  • Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier

Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier

ECI 6DX, ileri ses teknolojisi ve hakiki Electrocompaniet sesi ile sınıfının en iyi özelliklerini bir araya getiren bir ürün. Bu tekli ünite her türlü ses kaydını her nerede olursa olsun çalabilen ve sanki bu kayıt sırf o çalsın diye yaratılmış gibi yeniden üretebilen bir ampli.    

İçinde bulunan streamer son derece güçlü, esnek ve kullanımı kolay. Tidal, Qobuz ve Spotify gibi servislerden direkt olarak müzik çalabiliyor, AirPlay veya DLNA vasıtasıyla müziği başka kanallara yönlendirebiliyor ve hatta kayıtlı müzik koleksiyonunuzu dizinleyip çalabiliyor. Güçlü donanımı sayesinde tüm popüler formatları (DSD de dâhil), sürekli yazılım güncellemeleri sayesinde ise en yeni ve en mükemmel streaming servislerini destekliyor.

Cihazda bulunan streamer ECM 2 ve yeni EC Living ürün serisiyle aynı DNA’yı paylaşıyor. Bu da tüm ünitelerde aynı uygulamaları ve ara yüzü kullanabileceğiniz ve hepsinde aynı müziği çalabileceğiniz anlamına geliyor. Bu şekilde high-end ve çok odalı bir sistem ile esneklik ve ses kalitesi arasında bir seçim yapmanız gerekmeyecek. Tüm üniteler eşit derecede esnek ve birbirine denk.  

ECI 6DX sezgisel iOS ve Android uygulamalarıyla, evrensel web ara yüzüyle veya dolaysız yoldan bir IR uzaktan kumanda ile işletilebilir. Tüm streamer sistemlerimizde aynı uygulama ve web ara yüzü kullanılmaktadır. 

electrocompaniet-remote-control_camaross

EC Yazılım Motoru

ECM 1 DNA'sını yeni EC Living serisiyle paylaşıyor Tüm müziğinizi tüm birimlerde çalarak aynı uygulamayı ve arayüzü kullanabilirsiniz.Yüksek ve çok odalı veya esneklik ve ses kalitesi arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Hepsi orada. Eğer olmasaydı, Electrocompaniet olmazdı. Tüm birimler eşit derecede esnektir ve birlikte güzelce çalışır.

Doğrudan iPad veya iPhone'unuzdan müzik, film ve TV dizisi kitaplıklarınıza göz atın. Uygulama aynı zamanda bir uzaktan kumanda olarak işlev görebilir veya girişleri değiştirmek için kullanılabilir.

Tüm müzik ve filmleriniz parmaklarınızın ucundayken koleksiyonunuzu yeniden keşfedebilirsiniz.

Teknik özellikler

Tüm ölçümler 120V / 240V // 50Hz / 60Hz'de yapılır

Dijital bölüm: 

D / A dönüştürücü24 bit / 192 kHz

Örnekleme hızı dönüştürücü : 24 bit / 192kHz

Girişler : SPDIF, 2x Toslink, 1x USB

USB : 24bit / 192kHz'e kadar asenkron desteklenir

SPDIF : 24 bit / 192kHz

TOSLink : 24 bit / 96 kHz

Yayın akışı bölümü

MIMO ile gelişmiş 802.11 AC WiFi

1x Gigabit Ethernet (1000Mbps)

Harici depolama için 1x USB

iOS, Android ve web uygulaması

Akış hizmetleri

Spotify Connect

TIDAL

WiMP

Qobuz

 AirPlay

İnternet Radyosu

Oluşturucu olarak DLNA

Desteklenen formatlar:

WAV / WAVE, MP3, AAC +, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA, 192kHZ / 24bit'e kadar, DSD, DSD 128'e (5,6 MHz) kadar

Ön amplifikatör bölümü

Giriş empedansı ( Dengeli giriş ) : 47Kohm

Maksimum giriş seviyesi : 10 Volt RMS

Gürültü tabanı (  1Vrms, 20 - 20 kHz, dengeli ) : -135 dB

THD + N    ( 1Vrms, 20-20 kHz, dengeli ) : <% 0.004

Kazanç  ( Dengeli) : 0 dB

Amplifikatör bölümü

Çıkış empedansı : <0,02 Ohm

Frekans tepkisi : 1 - 150 kHz

Kanal ayırma : > 120 dB

THD : (20-20  kHz )<% 0.004

Maksimum tepe akımı :> 100A

Sönümleme faktörü : 8 ohm yük> 350

Giriş hassasiyeti : 120W çıkış 1.3Vrms

HT Girişi Kazanım : x36 (31 dB)

Nominal çıkış gücü

8 ohm / 2 x 125 W

4 ohm / 2 x 200 W

2 ohm / 2 x 370 W

Güç tüketimi : 110 W.

Boyutlar

Genişlik : 465 mm / 18,3 inç

Derinlik : 405 mm / 16 inç

Yükseklik : 128 mm / 5 inç

Ağırlık : 20kg / 44 lbs.

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier

Electrocompaniet ECI 6DX Int. Amplifier