WhatsApp Destek Hattı
Dai Ikon 2 MK2 Genişlet
Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2
 • Dai Ikon 2 MK2

SATILDI

Dali Ikon 2 MK2

DaliDali

CA1106

Kullanılmış

                 

Daha Fazla Detaylar

Ikon 2 MK2

daliikon2mk2_dali_ikon2_mk2_speaker_dali

Yüce stereo görüntüleme veya yerde duran çözümlere alternatif olarak aradığınızı hala bulamadıysanız, IKON 2 MK2 çok iyi ideal bir cevap olabilir. Serinin en büyük raf / stand modeli olarak, iddiasız boyutları ile tam gövdeli, gerçek boyutlu performans arasında kusursuz bir denge kuruyor.

Kabin, daha fazla destek ve güçlendirme için içeride sağlam desteklerle dikkat çekici derecede serttir - kabin içindeki rezonansı pratik olarak ortadan kaldırır. 6.5 ”bas / orta konide sertlik, düşük kütle ve yüksek dahili sönümleme, olağanüstü bir dinamik bas ve orta kademe doğruluğu sağlar.

Bu kompakt hoparlör, yepyeni woofer teknolojisi, hassas tasarım, optimize edilmiş hava akışı ve elle monte edilmiş geçitler içermesinin yanı sıra, elektromanyetik paraziti de minimuma indirir. Doğal olarak, kompakt stereo kurulumlar için veya bir surround ses kurulumunda ön / arka hoparlörler olarak da uygundur.

IKON 2 MK2, hoparlörler arasında tam ortada olmasa bile her dinleyici için net ve temiz bir holografik ses ortamı sunar ve sizi canlı müzik deneyimine daha da yaklaştırır. Tam olarak aradığımızı bulduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz.

Teknik özellikler

Bass refleks stand hoparlör sistemi

 Frekans aralığı : 41 Hz - 30.000 Hz

 Maksimum duyarlılık : 107 dB

 Nominal empedans : 6 ohm

 Tavsiye amplifikatör gücü : 30 W - 150 W

 Üst frekans sürücü : 1 x 28 mm soft dome - 1 x 17 x 45 Ribbon

 Alt frekans sürücü : 1 x 16 cm

 Kon tipi : Ağaç - fiber

 Bi-wire bağlanabilirlilik

 Ebatlar : 44 x 19 x 33 cm

 Birim adet ağırlık : 9 kg

HİBRİT TWEETER

Bas üretiminin belirli yönlerini iyileştirmek kadar önemli olduğu kadar, IKON serisindeki tescilli DALI hibrit tweeter modülünün iyi performansını korumak da çok önemliydi. En ince yüksek frekanslı ayrıntıların bile şeffaf ve sağlam bir şekilde oluşturulmasını sağlamak istedik.

IKON 6 MK2, üst düzey EUPHONIA ve HELICON serilerimizden miras kalan bir tweeter çözümü kullanır. MENTOR ailesinin yanı sıra bu serilerden elde edilen kapsamlı deneyim ve bilgi birikimi, hibrit tweeter teknolojisini bir hoparlör serisine çok cazip bir fiyat seviyesinde dahil etmemizi sağladı.

IKON MK2 serisi için iki hibrit tweeter modülü vardır - IKON 6 MK2'de uygulanan daha büyük bir ferrit mıknatıs sistemine dayanmaktadır. Hibrit tweeter modülünün her iki versiyonu da 28 mm hafif kubbe tweeter ve 17 x 45 mm şerit tweeter'dan oluşur. Birlikte çalışan yumuşak kubbeli tweeter ve şerit tweeter, ideal yüksek frekanslı çözümü oluşturur. Her tweeter'ın benzersiz özelliklerinin avantajlarını birleştirmek, DALI'nın mükemmelleştirmek için yıllarca harcadığı bir teknolojidir.

Bize göre, hibrit tweeter modülü mükemmel bir yüksek frekans çözümüdür. Hem yumuşak kubbe hem de şerit tweeter, çalışma aralıklarında rezonanslar ve yüksek Q zirveleri gibi artefaktlar içermez. Hibrit Tweeter Modülü, son derece pürüzsüz ve geniş bir yatay dağılım sunar - ses tasarımı ticari markalarımızdan biri. Tweeter modülünün ön yüzünün ayrıntıları bile optimum yatay dağılım için tasarlanmıştır.

DALI şerit tweeter'ı geliştirmek kolay bir iş değildi. Arzu edilen performansa ulaşılıncaya kadar araştırmalar için yıllar harcandı ve tüm parçalar üretime geçmeye hazırdı. EUPHONIA MS5, hibrit tweeter modülünden yararlanan ilk üründü. Bugün bu teknoloji tüm IKON MK2 hoparlörlerinde uygulanmaktadır.

WOOFER

MENTOR serisinin tasarım deneyimini göz önünde bulundurarak iki yeni woofer geliştirdik - 5 ”ve 6½” kasa. Ayrı ayrı hoparlörler için farklı varyasyonlarda uygulanan bu yeni woofer, hibrit tweeter modülüyle daha da iyi entegre olur, gelişmiş dinamik özellikler ve gelişmiş bas performansı ekler.

Woofer, sert bir döküm alüminyum şasi içine yerleştirilmiştir. Şasi, örümceğin hem altında hem de yukarısında koninin arka tarafından serbest bir hava akışı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, örümceğin altındaki havalandırılan alan, orijinal IKON serisindeki woofer'a kıyasla% 17 oranında sağlam bir artış gösterdi.

Ön bölmenin dikkatli bir şekilde frezelenmesiyle birlikte optimize edilmiş hava akışı, sürücü içinde çok sınırlı enerji kaybı sağlayarak sıkıştırmayı en aza indirerek renksiz, şeffaf ve zaman uyumlu yeniden üretim sağlar.

Şasinin uzun atış oranı tasarımı, aşırı koni gezintileri için boşluk sağlar. Koni maksimuma itildiğinde bile, fiziksel hareket sınırlarına ulaşmayacaktır.

MOTOR SİSTEMİ
Woofer içerisindeki motor sistemi, katı bir ferrit mıknatısı temel alır. Merkez direğin manyetik doygunluğu, ses bobini boşluğundaki sabit bir manyetik akı yoğunluğu yoluyla bozulmayı önler. Bunun da ötesinde, orta direkteki delikli ve oluklu havalandırma, toz kapağının arkasında tam bir havalandırma sağlar.

Düşük hareketli kütle ve uzun doğrusal hareketin optimum kombinasyonunu sağlayan 1 ”ses bobini kullanıyoruz. Bu, geniş bir frekans bandı ve dinamik, sınırsız yeniden üretim sunar.

KABİNE

Büyük ve verimli ağaç işleme tesisimiz, kabinin kesilmesi ve vinil uygulamasından sürücülerin montajına ve her bir hoparlörde son testlerin ve onayların gerçekleştirilmesine kadar her şeyi halleder.

Yüksek kaliteli vinil, mevcut en iyiler arasından özenle seçilir. Kabinin yüzeyinin ve ek yerlerinin zaman testine dayanacağından emin olmak için kapsamlı testler yapılır. Üretimin her yönünün sıkı dahili kontrolü sayesinde, IKON MK2 tipik olarak fiyat noktasının çok ötesinde bulunan bir uyum ve bitiş seviyesine ulaşır.

AHŞAP LİF KONİ

Son yıllarda, DALI'nin imza koni malzemesi - mekanik olarak işlenmiş ağaç lifleri ile güçlendirilmiş hafif kağıt - kapsamlı araştırma ve geliştirmeden geçmiştir. Çok sayıda şirket içi deneylerin ardından, bugün bu malzeme neredeyse tüm sürücü tasarımlarımızda uygulanmaktadır. Ayrıca 'akustik topluluğun' hassas yapısı - koni, toz kapağı, kaplama ve yapıştırıcı - geometri ve malzemelerle yapılan çok sayıda deneyle oluşturulmuştur.

Ağaç lifleri, çok hafif kağıt koni membranlara sertlik katarak malzeme içinde homojen olmayan parçalanma özellikleri sağlar. Ağaç liflerinin rastgele konumu nedeniyle, duyulabilir bir sorun haline gelmek için yeterli enerjiyi toplayamadan rezonanslar ortadan kaldırılır. Benzersiz yapısal sertlik, düşük kütle ve sönümleme karışımı, koninin davranışını iyileştirerek olağanüstü ses üretimi sağlar.

Ağaç lifi teknolojisinin, müzikteki en ince ayrıntıların ve dinamiklerin çok düşük bilgi kaybıyla yeniden üretilmesinde kilit bir unsur olduğu kanıtlanmıştır.

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Dali Ikon 2 MK2

Dali Ikon 2 MK2