WhatsApp Destek Hattı
 SONY TC-K80 II Cassette Deck Genişlet
 SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck
 • SONY TC-K80 II Cassette Deck

SATILDI

SONY TC-K80 II Cassette Deck

SonySony

CA1888

Kullanılmış

TC-K80 II

Sony TC-K 80 II Direct Drive, Ferrite kafa, yüksek kaliteli, Liquid crystal vumeter, AMS (9 program) kaset çalar. 

 1978, de lanse edilmiştir. Ve tüm dünyada audiophile ler tarafından beğeni ile karşılanmış olup hala en sağlam ve beğenilen kasetçalarlardan biridir.

Neredeyse ölümsüz Ferrite kafa kullanılmıştır. 

O yıllarda birkaç marka, geleneksel hareketli iğneler ile birlikte çalışan LED ölçüm cihazlarını kullanmaya başlıyordu, ancak sadece Sony bu floresan arka ışıklandırma ile tamamlanan bu çarpıcı, yüksek çözünürlüklü, çok segmentli sıvı kristal tasarımını üretti. Ve bu efsane olmuş vumetrenin yanına LED AMS ekranı kullanmıştır. Sony, nin yaptığı bu vumetre tüm zamanların en güzel vumetresi olarak adlandırılabilir.

Ferrit Kafa

Bir ses bandı kafası, elektrik sinyallerini manyetik alanlara dönüştüren ve manyetik alanları tekrar elektrik sinyallerine dönüştüren elektronik bir bileşendir . Çok basit bir seviyede, bir akım içinden geçtiğinde manyetik alan üreten bir bobine sahiptir . Bu modda, bir kayıt kafası gibi davranır. Bununla birlikte, değişen bir manyetik alanın varlığında, bobin bir akımı indükler ve bu modda bir oynatma kafası olarak davranır.

Bu dönüşümün performansı, baş boşluğu, baş yüzeyinin düzgünlüğü, yapısında kullanılan manyetik ve manyetik olmayan malzemeler gibi birçok özelliğe bağlıdır. 

Ferrit kullanmanın birçok faydası vardır, ancak üretimi geleneksel kafalara oranla çok daha pahalı olma eğilimindedir ve sonuç olarak sadece üst segment  cihazlar bu kafalara sahiptir.

Ham ferrit yüksek sıcaklık ve basınç altında sıcak preslenmeli, bu da onu çok sert ve dayanıklı hale getirir. Materyal ayrıca mikroskopta bakıldığında çok pürüzsüz bir yüzey oluşturur ve bu da büyük ölçüde azaltılmış kafa aşınması ve temiz kayıt olarak  sonuçlanır.

Bu Sony TC-229SD de kullanılan kafa mükemmel ses kayıt özelliğine sahiptir. Bazı düşük kaliteli MP3 parçalarını kaydederken, bas ve ton ekleyin, bu kayıt cihazının ses spektrumunun yüksek ve düşük aralıklarında frekansları, geleneksel kafaları olan diğer yüksek kaliteli makinelerden daha iyi kaydedebileceğini fark edersiniz.

Krom dioksit bandı ile Frekans tepkisi

NAB: 30/15000 Hz

DIN: 50/12500 Hz

Magnedisc ile 2x fırçasız Kuvars DD

Teknik ve kozmetik anlamda en küçük kusuru yoktur,

 %100 orijinaldir,

tüm kontrolleri ve bakımları yapılmıştır, kalibrasyon ayarları tamdır,

kayıt - okuma vb. hatasız çalışmaktadır,

tüm kriterleri ile kusursuz ve koleksiyon standartlarındadır, 

mağazamızda (test edebilir) dinleyebilirsiniz. 

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

 

Keyifli alışverişler dileriz

Please click our Logo for our other ads.

Bir değerlendirme yazın