WhatsApp Destek Hattı
iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem Genişlet
iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem
 • iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem

SATILDI

iFi Audio 50 Stereo Sistem Retro LS3/5A

iFi AudioiFi Audio

CA1116

Yeni

iFi Audio Retro Stereo 50 Entegre Lambalı Amplifikatör

Retro LS3/5A Hoparlör

Daha Fazla Detaylar

iFi’ın Stereo 50 ile başlayan yepyeni ürün gamı iFi Retro’nun tek bir amacı var: yaş, cinsiyet veya teknoloji gözetmeden müzik seven herkesi kucaklamak. iFi Audio Retro 50 Stereo Sistem

Retro Stereo 50 “hepsi bir arada” bir lambalı stereo müzik sistemi.  Bluetooth aptx’ten (telefon/tablet) yüksek çözünürlüklü dijitale (bilgisayar) hatta pikaba kadar her şey için.  Herkes müziğini getirip Stereo 50’ye bağlanarak şaşırtıcı ses kalitesi elde edebilir.  Stereo 50 gerçekten benzersiz.

Bluetooth, aptX (en iyi kablosuz aktarım sistemi), ya da NFC (en kolay) özelliği taşıyan akıllı cihazlar Stereo 50 ile kablosuz olaraK eşleşebilirler.

Sonrası müzik uygulamanızı açarak ister kendi müzik arşivinizden, ister Spotify ya da Tidal’dan dinlemek istediğinizi seçip Play tuşuna basmaktan ibaret.AptX seçeneği normal Bluetooth’un ötesinde CD kalitesinde kablosuz ses aktarımı sunuyor.  Bu Stereo 50’nin önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacak olan akıllı cihazları desteklemeye de hazır olduğu anlamına geliyor.

Bluetooth, aptX (en iyi kablosuz aktarım sistemi), ya da NFC (en kolay) özelliği taşıyan akıllı cihazlar Stereo 50 ile kablosuz olaraK eşleşebilirler.

Sonrası müzik uygulamanızı açarak ister kendi müzik arşivinizden, ister Spotify ya da Tidal’dan dinlemek istediğinizi seçip Play tuşuna basmaktan ibaret.AptX seçeneği normal Bluetooth’un ötesinde CD kalitesinde kablosuz ses aktarımı sunuyor.

Bu Stereo 50’nin önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacak olan akıllı cihazları desteklemeye de hazır olduğu anlamına geliyor.Yüksek çözünürlüklü audio (DSD512, PCM768kHz, 2xDXD), USB, Koalsiyel ya da Optik aktarma ile destekleniyor.  Size sadece bağlanmak ve müziğinizin tadını çıkarmak kalıyor.

AMR ve iFi, prestijli AMR DP-777 Dijital İşlemci örneğindeki gibi, klasik lamba teknolojisi ile en son dijital teknolojiyi birleştirme konusunda kendini kanıtlamıştır.  Stereo 50 seçkin bir ürün serisinin en son örneği.  4xEL84X ve 2xECF82 lambalara ve şaşırtıcı derecede gelişmiş devre sistemine sahip olan Stereo 50 Telefunken, Marantz ve Leak gibi en iyi klasik amfilerin DNA’sına sahip.

Ağırlıklı olarak A sınıfı devre üzerinde çalışan Stereo 50’nin 25W+25W çıkışı şaşırtıcı derecede gerçekçi.  Bütün bunlar üstün tasarım ve uygulamanın eseri olan bir ses performansı anlamına gelmekte.

Kullandığımız Burr-Brown DAC çipi BB Japonya’nın ve BB’nin kendi tasarımı olan (BB/TI değil) bir çiptir.  Ürün tanıtımı şirket birleşmesinden sonra yapılmış olsa da bu çip set Burr-Brown’un dönüştürücü teknolojisinde son ve en iyi çalışmaları olarak halen saygınlığını korumaktadır.

Her formatı çalabilen bir çip seti kullanmak, eğer bu bir formatı diğerine dönüştürmeden yapılmasaydı anlamsız olurdu. Bu Burr-Brown cip seti çalıştırmak için kullanılan AMR’ye ait özgün yazılım sayesinde orijinal formata sadık kalınıyor ki bu da üst sınıf ses kalitesi için olmazsa olmaz bir faktör.

Bilgisayar ses teknolojisi hızla gelişmekte.  Stereo 50 dışarıdan klasik, retro bir stile sahip, içinde ise en son teknoloji görev yapıyor.

Tüm formatları en üst kalitede çalma özelliğine sahip:
-16/44kHz ile 32/768 kHz aralığında PCM
-Octa-DSD512 (22.6/24.6 MHz) seviyesine kadar DSD
-2x’ten 768 kHz’ye kadar DXD
 
Sadece ileri seviyede gelişmiş format ve örnekleme oranlarıyla değil, kullanılan filtrelerle de mümkün olan en analog ve gerçekçi ses aktarımını sağlar.  PCM için “Minimum Phase” ve DXD/DSD için “Bit-Perfect” filtreleri maksimum dinleme keyfini garantiler.  Bu filtreler standart dijital müzikte tipik olarak bulunan metalik ses yapısını ortadan kaldırarak pürüzsüz ve organik bir tonalite yaratır.

Kulaklık mı kullanmayı seviyorsunuz?  Ayrı 3.5mm ve 6.3mm kulaklık girişleriyle Stereo 50 tam size göre.  Her iki kulaklık girişi kendi adanmış kazanç ve hassasiyet ayarları ile yüksek hassasiyetli kulak içi monitörlere de düşük hassasiyetli kulak üzeri kulaklıklara da kusursuz uyum sağlamakta.  6.3mm çıkış müthiş 7000mW gücü ile en talepkar kulaklıklardan olan HiFi Man HE-6 ile dahi boy ölçüşebiliyor.

Stereo 50 ayrıca iFi’ın ünlü 3D Holographic for Headphones® ve XBass® teknolojilerini de barındırıyor.  Bu teknolojiler her kayıt türüne ve her tür kulaklığa neredeyse sihirli bir şekilde mükemmel uyum sağlayabilme özellikleriyle bir çok takipçi kazandılar.  3D Holographic for Headphones® teknolojisi saf analog sinyal işleme özelliği sayesinde kulaklıklar için geniş ve hacimsel olarak doğru ses sahnesi oluşturarak ses alanını başın gerisine taşımak yoluyla dinleme keyfini arttırır.  XBass® teknolojisi ise mükemmel bir bas sunar ve bas tepkisini dinamik olarak düzelterek insan kulağına tam uyumlu hale getirir.

iFi’ın iPhono pikap amfisi şimdiden modern bir klasik olarak tanınmakta.  Stereo 50’nin pikap sahnesi de bu başarıyı yinelemek için tasarlandı.  38-62dB aralığında ayarlanabilir ultra-geniş kazançlı MM/MC özelliğine sahip ve ton kontrol sistemi klasik ekolayzer teknolojisine dayanıyor.  Hassas ton kontrol ayarının sahip olduğu 6 farklı EQ eğrisi ile her türlü stereofonik plak destekleniyor.  En yaygın RIAA’den EMI ve Decca’ya, geniş iPhono kullanıcı kitlesinin de onaylayacağı gibi, bir kez ayar yapıldıktan sonra her plak büyülü bir hale bürünüyor.

Ancak eğer pikap sahnesinin gerçek ses kabiliyeti ustalıkla uygulanmış olmasaydı bu şaşırtıcı EQ özelliğinin fazla bir anlamı kalmazdı.  Aynı iPhono gibi Stereo 50 de gürültü tabanı plağınkinin altında olan birkaç pikap sahnesinden biri olma özelliğine sahip.  Üstün dinamik yapısı ve çözünürlüğü ile  Stereo 50 büyük pikap liginde rahatlıkla bir oyuncu olarak yer alıyor.

Dijital ses seviyesi kontrolleri hassas ses sinyallerini kırpar.  iFi bunu önlemek için gereken her şeyi yaptı.  Ton kontrolleri ve ses seviye kontrolü (uzaktan kumandalı) mümkün olan en yüksek kaliteye sahip.  Kritik olan analog ses seviye kontrolü için Japon Alps motorize voltmetre kullanılmış (<3dB izleme hatası).

Stereo 50 kendinden 4 kat daha pahalı ses cihazlarında bile bulunmayan lakitede ses seviye kontrolüne sahip.  Detaylara gösterilen bu titiz özen ve en yüksek kalite komponentlerin kullanımı iFi’ı rakiplerinden ayırıyor.  Biz yüksek kaliteli ses üretme misyonumuzu hiç ödün vermeden sürdürüyoruz.

Retro LS 3.5’i de içeren “ful sistem” Stereo 50 benzersiz bir birliktelik oluşturuyor.
 
LS 3.5, efsanevi BBC LS3/5a’nın iFi tarafından 21. Yüzyıla uyarlanmış hali.  LS 3.5 hoparlör sistemini yaratmak için iFi dünyadaki en son teknoloji ve malzemeleri bir araya getirdi.  Sonuç son derece derin, geniş ve açık bir ses imzası ve ürpertici bir tonalite.
 
Alışılmışın tamamen tersine, LS 3.5 iFi tarafından iFi için tasarlandı.  Bu yüzden işletim sistemi ve özellikleri hiçbir fiyat seviyesinde, hiçbir hoparlör tarafından sunulmuyor.
İpek kubbeli hunili tweeterı (1.1”) ve kaplanmış doğal kağıttan geniş bant sürücüsü özgün olarak tasarlandı.  İki komponent de iFi tarafından, iFi için tasarlandı.  Bu seri üretim hoparlör piyasasında daha önce rastlanmayan bir özellik.
 
Rezonans yapmayan bambu kabini hem çevre dostu hem de ses performansı konusunda ödün vermeyen bir kaliteye sahip.  Kabin ahşaptan 3 kat daha sağlam olmasına karşın yarı yarıya hafif, ve bundan dolayı aşırı sönümleyici değil.
Zamanlama ayarı mükemmel ve diğer hoparlörleri geride bırakan iç akustik teknolojisine sahip.  İç yapısı dahi (ses çubuğu, birleşim parçaları) müzik aletleri imalatında kullanılan tekniklerle titizlikle üretildi.
 
Bütün bu özellikler Stereo 50’nin XBass® and 3D Holographic for Speakers® teknolojileri ile birleşince ortaya dünyada henüz benzeri görülmemiş bir sonik sinerji ortaya çıkıyor.

RETRO LS3.5 Hoparlör  Teknik Özellikler

iFi Audio Retro LS3/5A Hoparlör

LS3.5 piyasaya çıkışından yarım yüzyıl sonra hala aranan ve saygı duyulan klasik BBS LS3/5A’nın iFi tarafından geliştirilen 3.0 sürümü.  iFi bu efsanevi tasarımın en temel prensiplerine inerek LS3.5’i 21. Yüzyıl için en baştan tasarladı.  Sürücülerin tasarlanmasından (OEM kullanılmadı) kabin bağlantı noktalarına kadar piyasadaki mevcut komponentlerden yetersiz bulduklarımızı kendimiz imal ettik.  Bu iFi tarafından detaylara gösterilen özenin ölçütüdür.

Bir çok açıdan Retro LS3.5 BBC LS3/5A’nın en üstün özelliklerine bir miktar La Petite eklenerek oluşturulmuş bir sentezdir diyebiliriz.  İki sistemin de zayıf noktalarını en yeni teknolojileri kullanarak ortadan kaldırarak mükemmelleştirdik.

İpek pürüzsüz bir maddedir.  O zaman neden sıfırdan bir tweeter tasarlayıp merkezinde de ipek kullanılmasın?   iFi 28 mm tweeter hunili olarak tasarlandı ve neodymium mıknatıs kullanılarak üretildi.  Tweeter teknolojisinin en uç noktasında olmasıyla tam anlamıyla bir 21. Yüzyıl ürünü.  İpek kubbesi çalışma aralığının tepe noktasında (metal kubbelerde rastlanılan) rezonansı ortadan kaldırdığı gibi ses bandında mükemmel dinamizm sunuyor.  Küçük neodymium mıknatıs yapısı iç rezonansları duyum alanının dışına taşır.  Hunili yapısı ile geniş bant sürücü ile mükemmel uyum sağlayarak dev bir ses alanı oluşturuyor.

LS3.5’te tweeter duyma aralığının sadece en tepe noktasında görev yapıyor.  En alçak bas sesler hariç, tüm enstrümanların ana seslerini ve bütün formantları (enstrümanların ton oluşturan harmonik titreşimleri) kapsayan 59 Hz – 8 kHz aralığı, geniş bant sürücü tarafından, elektrik ya da mekanik atlama (geçiş) olmaksızın iletiliyor.

Böylece bu kritik aralıkta phase/impulse tepkimesinin zarar görmesi engellenmiş olur.  Tweeter için basit geçiş düzenlemesi (ilk düzenleme yaklaşık 10kHz  akustik geçiş) ve tweeter’ın geniş bant sürücüsü ile zamanlama sıralamasını yapan dalga kılavuzu da phase/impulse tepkimesini korumaya yardımcı olur.

Doğal bir ses için doğal malzemeler kullandık.  Sıkıştırılmış kağıttan konisiyle iFi’ın 115 mm geniş bant sürücüsü daha çok bir tam aralıklı sürücü gibi performans gösteriyor.Bir çok açıdan geniş bant sürücü hem mıknatıs olarak hem de çerçeve olarak oldukça geleneksel yapıda.  Preslenmiş çelik çerçeveler enerjiyi döküm olanlara göre çok daha hızlı sönümler.  Bu tasarım 1970’lere, hoparlör tasarımının “altın çağı’na” dayanır.  Modern sonlu elemanlar modeli ve modern malzemelerin kullanımı sürücüyü LS3/5A’da kullanılan KEF B-110 gibi klasik modellere göre bir çok alanda (özellikle verimlilik ve bant genişliği alanlarında) daha gelişmiş hale getirmiştir.

Geniş bant sürücüsü 8kHz’den sonra azalarak devreden çıkar ve (doğru yerleşimle) 59Hz’e kadar inebilir.

iFi LS3.5’in ahengi en baştan basit bir tasarım ögesiyle ortaya çıkar: tweeter ve sürücü mükemmel bir zamanlama ayarına sahiptir.  Basitçe, LS3.5’in kesidine bakıldığında tweeterın akustik merkeziyle sürücünün akustik merkezinin dikeyde tam olarak aynı hizada olduğu görülür.  Bu da her iki üniteden çıkan ses dalgalarının dinleyicinin kulağına aynı anda ulaşmasını sağlar.  Bunun gözardı edilmesi, bir çok hoparlörde yapılan basit bir dizayn hatasıdır, ancak iFi LS3.5’te dikkate alınmıştır.

Çok bölmeli ve akordlu Voigt kasa tasarımı

Bir kasanın içinde iki bölme oluşturduk.  Hoparlörün kasa yapısı çoklu yansıma prensibinin bir türevi olarak da görülebilir. Bu yapıda yüksek ses, iki daha küçük ve birbirinden farklı ses/boyut parçasına bölünerek, rezonans frekansları, sönümleme için kullandığımız açık gözenekli  Amino-plastik köpüğün optimum sönümlemeye sahip olduğu daha yüksek frekanslara akord edilir.

Müzik aletleri üretim sektöründen uyarlanan minimal sönümlemeli Akustik Aktif Akord  teknolojisi de rezonans frekanslarını daha üst seviyede sönümlemeye yardımcı olur – LS3.5’i bir müzik aleti olarak da görebilirsiniz.

Bambu bir cins ottur, dolayısıyla sürdürülebilir ve çevre dostu bir malzemedir.  Ahşaptan 2 kat hafif ve 3 kat sağlamdır.  Yukarıda bahsedilen Voigt tasarım ile “çelik sağlamlığında” bambu kasa, bölmeler sayesinde elde edilen ekstra takviye ve akustik akord birleşerek kasanın şaşırtıcı derecede düşük bir ses imzası olmasını sağlıyor.  Bu özelliğin can alıcı noktası, geniş bant için kullandığımız kağıt sürücünün, daha ağır ve yavaş bir plastik koni gibi kasanın içindeki rezonansı durdurmasının mümkün olmaması.

Sonuç olarak, hem çevresel hem de ses kalitesi ile ilgili sebeplerden hoparlör kasasında bambu kullanmanın mükemmel bir seçim olduğuna karar verdik.  LS3.5’in üretimi, standart MDF kasalara göre 5 kat daha pahalıya maloluyor.  Parmak uçlarıyla hafif bir tıklatma bile seste hiçbir bozulma yaratmadığını belli ediyor, ki bu daha ilk notada kolayca duyuluyor.
 

İç sönümlemeyi sağlamak için tüm dünyada en gelişmiş akustik malzemeleri araştırdık ve sonunda Açık Gözenekli Amino-plastik köpükte karar kıldık.  Bu malzemenin açık gözenekli yüzeyi ses dalgalarının yansımayarak malzemenin içine emilmesini garanti ediyor.  Ses enerjisini gözenek yapısı içerisinde kaybederek mükemmel ses sönümleme sağlıyor.

Yaptığımız testlerde elde ettiğimiz derin ve temiz bas sesleri ve neredeyse büyüleyici orta-aralık sesleri sağlayan malzemeyi kullanmamız yüksek fiyatına rağmen vaz geçilmez oldu.

Kullanacağımız kablo bağlantı ucunu seçerken, en saf bakır oranına sahip, temas yüzeyi en geniş, ve uzun vadeli keyif için altın kaplama bir bağlantı ucu bulmak için çalıştık.  Muz fişleri bile sıfırdan tasarladığımızdan emin olabilirsiniz.

Gümüş kaplanmış bakır hoparlör kabloları ve altın kaplanmış bakır bağlantı uçları ses kalitesinin benzersizliğine katkıda bulunarak LS3.5’in “büyük ağabeyleri” ile rahatlıkla boy ölçüşebilmesini sağlıyor.

Açıklamalar için Dükkan Hifi ya teşekkür ederiz.

Sıfır ürün,

 TAKAS : EVET

 yurtici-kargo_292175%5B1%5D.jpg?psid=1

Tüm Türkiye,ye YURTİÇİ KARGO ile

(Tarafımızdan profesyonelce paketlenip)

%30 indirimli-sigortalı gönderi yapılır.

  All the world (FEDEX) shipping is done.

https://wiy4yq.dm2301.livefilestore.com/y2poqxW1C1AZy3BUirqFTdQR0DAfdj8KWULsstwMG5nj2B2n6yhkv3d7y_nOuBIByKp_mqcMIDN2ueUeMKE-Mj8FsQmV4ZtOHPKxGRRdO7RISDGmQsvjeaWzsEjEeUex7fD/camarossaudio.JPG

 Keyifli alışverişler dileriz

Diğer ilanlarımız için logoyu tıklayınız

Bir değerlendirme yazın

iFi Audio 50 Stereo Sistem Retro LS3/5A

iFi Audio 50 Stereo Sistem Retro LS3/5A