WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player Genişlet
Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player
  • Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player
  • Electrocompaniet CD Player Remote Control
  • Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player
  • Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player
  • Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player

        

Reference CD player

Electrocompaniet 1998 yılından beri piyasadaki en iyi sese sahip Cd çalarlardan birini üretmektedir: EMC 1 UP. Yeni EMC 1 MKV mirasının üzerine kurulu yepyeni bir cihaz olarak yeni sürücü ünitesiyle ön plana çıkıyor.

MKV aynı zamanda daha iyi ses performansı için güncellenmiş elektronikler, daha sağlam bir yapı ve yepyeni şasisiyle, diğer ürünlerimizin MKII edisyonu ile uyumlu olarak güncellenmiş bir tasarıma sahip.


Üstten Yüklemeli CD Transport 

Lazer pikapın mekanik distorsiyonları almasını engeller.    

electrocompaniet-emc-1-mk5_mk-v_cd-palye

Dengelenmiş Ses 

Gömme analoğ ses devresine sahip tam dengelenmiş D/A dönüştürücü 

Ekranlanmış yapı

Analog, dijital, transport, transformatör ve kontrolör devre sistemini koruma altına alan 5 farklı yuva ile ödünsüz mekanik tasarım. 

Teknik özellikler

Çıkış seviyesi: (dengesiz) 2.3Vrms - (dengeli) 4.6Vrms

Gürültü tabanı: <-130dB

Frekans sapması: 0.05dB

Kanal ayırma: > 110 dB

THD + N: <% 0.003

Dinamik aralık: 120 dB

Güç tüketimi: 25 W.

Bekleme modunda güç: 0,5 W

Uyumlu formatlar: CD, CD-R, CD-RW

Dijital çıkışlar: SPDIF COAX - SPDIF TOSLINK

Kontrol girişleri: RS232, 12V tetik

Boyutlar:

Genişlik 470 mm - 18,5 ”

Derinlik 422 mm - 16,6 ”

Yükseklik 118 mm - 4.64 ”

Ağırlık: 18 kg - 39,6 lbs

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player

Electrocompaniet EMC-1 MK V Reference CD player