WhatsApp Destek Hattı
SONY CDP 557ESD Cd Player Genişlet
SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY RMD-650 REMOTE CONTROL
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Dimensions - Size
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player
 • SONY CDP 557ESD Cd Player

SONY CDP 557ESD Cd Player

SonySony

CA595

Kullanılmış

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur, kozmetik olarak üst kapakta (başka cihaz koymaktan kaynaklanan) kılcal bir kaç çizik vardır, lens yüksek kondisyondadır, orijinal uzaktan kumandası ile birlikte gönderilecektir.

İlanda kullanılan fotoğraflar alıntı değildir, ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır.  

     

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI15 629 TL
EURO850 €
DOLAR841 $
POUND742 £

 

 CDP 557ESD 

 

ES serisinin kompakt disk oynatıcısı, yeni nesil referans modeli olarak geliştirilmiştir.

Geliştirilen IC'yi (CXD1144) kullanan 8 kat yüksek örneklemeli 18 bit dijital filtre, dijital filtre olarak benimsenmiştir.

Bu yeni geliştirilen dijital filtre, 293. dereceden son derece yüksek sıralı bir tuzlama kapasitesine sahiptir ve ±0.00001 dB'lik bir bant içi dalgalanma karakteristiğine ve durdurma bandında 120 dB veya daha fazla bir zayıflamaya ulaşır. Sonuç olarak, dalgalanmaların neden olduğu yankı bileşenlerinin oluşumu, göz ardı edilebilecek ölçüde bastırılır ve özellikle piyanoda tek notaların yükselişinin tekrarlanabilirliği iyileştirilir.

Ek olarak, örnekleme frekansı 44.1 kHz'den 352.8 kHz'e yükseltilerek, ki bu sekiz kat fazla örneklemedir, ses bandındaki nicemleme gürültüsü büyük ölçüde azaltılabilir ve aynı zamanda müzik sinyali bileşeni ile istenmeyen yüksek frekans arasındaki mesafe de büyük ölçüde azaltılabilir. Frekans bileşeni 332.8' kHz'e genişletilmiştir. Sonuç olarak, D/A dönüşümünden sonra alçak geçiren filtrenin kesme özellikleri düzenlenebilir, bu da grup gecikme özelliklerini daha da iyileştirir.

18-bit doğrusal çift D/A dönüştürücü, D/A dönüştürme parçası olarak benimsenmiştir.

 

Sonuç olarak, 8x aşırı örnekleme dijital filtresinin 18 bitlik çıktısının bilgi yoğunluğu tam olarak kullanılabilir ve nicemleme gürültüsünün önemli azaltma etkisinden tam olarak yararlanılabilir. Ek olarak, D/A dönüşümü, istenmeyen gürültü seviyesine yakın olan geleneksel müzik sinyali bileşenlerinin çözünürlüğünün dört katı ile gerçekleştirilir ve dönüşüm doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Bu iyileştirmeler, dakika seviyesi sinyalleri için doğrusallığı önemli ölçüde iyileştirir.

Ayrıca, kanallar arasındaki faz kayması, sağ ve sol kanalın bağımsız hale geldiği ikili kompozisyon olarak ayarlanarak ortadan kaldırılır.

Gereksiz titreşimleri etkili bir şekilde bastıran ve iz kararlılığını artıran optik sistem mekanizması için temel birim olarak yeni geliştirilmiş bir alüminyum döküm taban birimi kullanılır. Ek olarak, tüm temel ünite, titreşim emilimi açısından zengin, yüksek viskoelastik jel içeren bir çift süspansiyon ile yüzer bir yapıya dönüştürülür ve dış titreşimin etkisi kesinlikle ortadan kaldırılır.

CD çekmecesinin dişli gibi bir aktarım mekanizması yoktur ve son derece sessiz çalışma ile yüksek hızlı erişim sağlayan lineer motor izleme mekanizması kullanır.

Oyuncunun içinde titreşim oluşturmaya meyilli mekanik blok, G (boğazına) tabanına takılır ve kasaya sıkıca sabitlenir. Bu G bazlı malzeme, mermer ile aynı bileşime sahip olan ve özel bir reçineye ek olarak cam elyafı ile güçlendirilmiş kalsiyum karbonat kullanır. Bu, ES serisi amplifikatörlerin şasisinde kullanılanla aynı malzemedir ve son derece yüksek sağlamlık ve mükemmel titreşim sönümleme özellikleri sunarken, şekli akustik olarak ayarlamayı da kolaylaştırır.

Bu, ses kalitesinin bozulmasına neden olan titreşimlerin iletimini ve rezonansını azaltır.

Hoparlörlerden yayılan ses basıncının etkisi göz önünde bulundurularak, disk tepsisinin bulunduğu ön panelin açıklığına özel kauçuk malzemeden yapılmış bir damper takılır ve çekmece kapandığında hava sızdırmazlığı artırılarak hafif hava titreşimleri bile engellenir.

 

Şasi, iç kısmın mekanik blok, güç kaynağı parçası ve devre sistemi ile iki eşit parçaya bölündüğü bir konfigürasyona sahiptir. Ayrıca bir mekanizma sistemini, bir güç kaynağı parçasını ve bir devre sistemini birbirine bağlayan kablolama malzemesinin geçtiği açıklık kısmı özel reçine ile kapatılır ve hafif hava titreşimi iletimi de kesilir.

Ayrıca, temel şasi de bakır kaplama işleminin ikili yapısı haline getirilmiştir.

Konik aynalama yöntemi, diskin merkez deliğinin hatasından kaynaklanan eksantrikliği emmek ve onu ihmal edilebilir bir aralıkta tutmak için benimsenmiştir.

Geliştirilmiş S servo tipine çarpan S servo II, servo devresinde taşınır.

S servonun çalışma prensibi, RF-IC'nin çizikler, kir vb. neden olduğu sinyal düşüşlerini algılaması, diskin dönüş periyodundan hesaplama yapması, bir sonraki bırakma zamanlamasını ve bırakma meydana gelmeden hemen önce tahmin etmesidir. Hem takip hem de odak servo devrelerindeki servo miktarı, hatalar en aza indirilir.

S Servo II, servo miktarının daha da hassas öngörücü kontrolünü gerçekleştirir. Tahmin süresi doğruluğu, geleneksel 1/8.000 saniyeden 1/10.000 saniyeye çıkarıldı ve CLV (sabit doğrusal hız) desteklenerek bu doğruluk, diskin iç veya dış çevresi üzerindeki herhangi bir konumda korunur. Bir izin kararlılığı, bununla bir bırakma meydana geldikten sonra servo miktarını kontrol eden yöntemle karşılaştırıldığında iyileşir ve bir servo akımının düzensizliği de keskin bir şekilde azalır.

Analog alçak geçiren filtre, müzik sinyalinin dirençten geçmesine izin veren düşük dereceli, düşük dereceli 3. derece GIC tipi bir alçak geçiren filtredir.

Analog devre, sinyal akışı boyunca, faz kaymalarını ve kanallar arasındaki karşılıklı girişimi temelde ortadan kaldıran ikiz mono konfigürasyona sahiptir. Ayrıca, devre konfigürasyonu, bir dijital filtrenin kurulumuyla büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Ayrıca, yosun kapısı aktarım sistemi, bir analog sisteme dijital veri iletimi olarak benimsenmiştir ve bir veri akımının bir analog sistem zemini ile karışmasını önlemek gibi ses kalitesi bozulma faktörü ortadan kaldırılmıştır.

Güç kaynağı ünitesinde iki adet güç transformatörü taşınmakta olup, dijital sistem ve analog sistem transformatör aşamasından tamamen ayrılarak karşılıklı parazit ortadan kaldırılmıştır.

Dijital işleme ile yumuşak muting devresi taşınır ve performans durdurma veya duraklatma işlemi sırasında anlık olarak muting uygulanarak bir tıklama gürültüsünün oluşması engellenir.

Koaksiyel ve hafif olmak üzere iki hat dijital çıkış olarak taşınır. Küçük titreşim bileşenlerini daha sıkı bir şekilde ortadan kaldırmak için koaksiyel dijital çıktıdan hemen önce zaman ekseni düzeltmesi için bir mandal sağlanır.

Dijital / analog çıkış geçiş anahtarı taşınır ve karşılıklı parazit önlenir.

Analog çıkış, sabit ve değişken olmak üzere iki satır taşır.

Kulaklık çıkışının çıkış hacmi kombine kullanımda taşınır.

Her ses seviyesi uzaktan kumanda işlemine karşılık gelir ve ses seviyesi uzaktan kumanda ile ayarlandığında motor tahriklidir.

Yeni bir işlev olarak özel bir dosya işlevi yüklenir.

Bu işlevle, CD çalar, her bir disk için dinleyici tarafından girilen 226 adede kadar mesaj ve performans bilgisi başlığını saklayabilir. Ve ne zaman bir diski değiştirse, hangi diski otomatik olarak tanımlar, bir bellek çağırır, diskin bireysellik mesajını gösterir ve performans bilgisine göre çoğaltmayı gerçekleştirebilir.

Özel dosyaların üç işlevi vardır: disk belleği, özel dizin ve program bankası Disk notu ve özel dizin veya program bankası olarak dosyalayabilirsiniz.

Her disk belleği için 10 karaktere kadar kendi mesajınızı girebilirsiniz.

Özel bir dizin, disk başına 6 noktaya kadar dizini serbestçe ayarlayabilir. Dizini ayarlamak için, oynatma sırasında FILE düğmesine basın ve noktayı belirtin.

Program bankası, 20 şarkıya kadar program çalma fonksiyonunu hafızaya alabilir.

Bellek yedekleme, güç kapatıldığında bile saklanan verileri korur.

Dijital devre ve analog devrenin bağımsız olduğu cam-epoksi ES substratı benimsenmiştir. Ayrıca, çıkış amplifikatörü için OFC kablosu gibi özenle seçilmiş parçalar ve ses sinyal sistemi için yüksek kaliteli bir ses işlemsel amplifikatör kullanılır.

Ayrıca ayaklar büyük seramik izolatörlerle donatılmıştır.

Program düzenleme işlevi taşınır ve her bant A/B yüzeyi için düzenleme programı bir kerede gerçekleştirilebilir.

Yalnızca favori şarkılarınızı karışık çalmanıza izin veren bir karışık silme işleviyle donatılmıştır.

 

 Teknik özellikler

Okuma yöntemi: Temassız optik okuma (yarı iletken lazer kullanımı)

Lazer: GaAlAs çift heterodiyot

Devir sayısı: 200-500rpm (CLV)

Dijital dönüştürücü: 2 x PCM64P

CD Mekanizması: KSS-190A

Çalma hızı: 1,2 m/s - 1,4 m/s (sabit)

Hata düzeltme yöntemi: Sony Süper Stratejisi

(Çapraz Interleaved Reed-Solomon Kodu)

Kanal Sayısı: 2 kanal

Sinyal Gürültü Oranı: 115dB

Frekans karakteristiği: 2Hz - 20kHz ±0.3dB

Toplam harmonik bozulma: %0,0015 veya daha az (EIAJ)

Dinamik aralık: 100dB veya daha fazla (EIAJ)

Ölçüm limiti: (±0,001%W.tepe) veya daha az (EIAJ)

Çıkış seviyesi: 2 Vrms (MSB, Sabit)

Dijital çıkış: 2 Vrms - 0 V (MSB, Değişken)

Koaksiyel: 0,5Vp-p/75Ω

Optik: 660nm (emisyon dalga boyu)

Kulaklık çıkış seviyesi: 28mW (32Ω)

Güç tüketimi: 18W

Dış boyutlar: Genişlik 430x yükseklik 125x derinlik 375mm

Yan ahşap montajı sırasında: Genişlik 470mm

Ağırlık: 18,5 kg (yan ahşap dahil)

Kablosuz uzaktan kumanda: RM-D650

 

    

 

CAMAROSSAUDIO.jpg

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın