WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECM 1 Balanced Network Music Player Genişlet
Electrocompaniet ECM 1 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 1 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM Remote Control ( Uzaktan kumanda )
  • Electrocompaniet ECM 1 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 1 Balanced Network Music Player

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

DİNLEMENİN GELECEĞİ VE ELECTROCOMPANIET’İN MİRASI

Yeni ECM 1, içinde büyük övgüler almış olan ECD 2’mizin DAC katının da bulunduğu bir müzik streamer cihazı ve müzik çalardır. DSD ve yüksek çözünürlüklü dijital içerikleri çalma performansı kayıpsız ve ödünsüz olduğundan, mevcut tüm muhteşem müzik parçalarının ve aynı zamanda kendi müzik kütüphanenizin derinliklerine dalmak isteyeceksiniz. ECM 1 sayesinde müziğin keyfine daha önce hiç olmadığı kadar yoğun şekilde varabileceksiniz. ECM 1 bir streamer olarak çok güçlü, esnek ve kullanımı kolay bir yapıya sahip. Tidal, Spotify ve Qobuz’dan doğrudan çalım yapabildiği gibi, AirPlay ya da DLNA vasıtasıyla da beslenebiliyor.    

Ve elbette ki ağınızda depolanmış müzik koleksiyonunuzu da dizinleyip çalabiliyor. Güçlü donanımı DSD de dahil olmak üzere tüm popüler dosya formatlarını destekliyor ve sürekli gerçekleştirilen yazılım güncellemeleri herhangi bir zaman diliminde mevcut tüm streaming servislerinden yararlanmanızı sağlıyor. ECM 1, müzik koleksiyonunuza ev sahipliği yapabilmesi için sınırsız kapasiteye sahip 2,5 ya da 3,5 inç’lik SATA sabit diskin takılıp çalınabilmesini destekliyor.

Yeni EC Living serisinin DNA’sına sahip bir ürün olduğundan aynı uygulamayı ve ara yüzü kullanarak cihazlarınızdaki mevcut tüm arşivlerinizi onunla dinleyebiliyorsunuz. High-end ve çok odalı arasında ya da esneklik ve ses kalitesi arasında bir seçim yapmanız gerekmiyor. ECM 1 hepsine sahip. Zaten sahip olmasa, o bir Electrocompaniet ürünü olamazdı. Tüm cihazlarımız eşit derecede esnek olup birlikte harika çalışmaktadır.  

Dünya müzikle doludur ve her şey bu müziklerin keyfine varmakla ilgilidir.

ECM-1’i kullanmaktan başka bu keyfi yaşamanın daha iyi veya daha kolay bir yolu yoktur. 

Spotify, Tidal ve Qobuz

AirPlay 

İnternet radyosu

USB veya yerel ağ üzerinden müzik çalma

DLNA

iOS, Android ağ uygulamaları (EC Uzaktan Kumanda) ile uyumlu ücretsiz cihaz kontrol uygulaması

Sertifikalı WiFi (802.11 AC ile) 2x2 MIMO)

1 Gigabit Ethernet (1000Mbps)

DAC 192 kHz / 24bit

electrocompaniet-remote-control_camaross

EC Yazılım Motoru

ECM 1 DNA'sını yeni EC Living serisiyle paylaşıyor Tüm müziğinizi tüm birimlerde çalarak aynı uygulamayı ve arayüzü kullanabilirsiniz.Yüksek ve çok odalı veya esneklik ve ses kalitesi arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Hepsi orada. Eğer olmasaydı, Electrocompaniet olmazdı. Tüm birimler eşit derecede esnektir ve birlikte güzelce çalışır.

Doğrudan iPad veya iPhone'unuzdan müzik, film ve TV dizisi kitaplıklarınıza göz atın. Uygulama aynı zamanda bir uzaktan kumanda olarak işlev görebilir veya girişleri değiştirmek için kullanılabilir.

Tüm müzik ve filmleriniz parmaklarınızın ucundayken koleksiyonunuzu yeniden keşfedebilirsiniz.

100% Norveç Malı

Her sistem Norveç'in batı kıyısındaki en yeni tesislerimizde üretilmektedir. Diğer üreticilerin aksine, sadece tasarım ve montaj değil, aynı zamanda burada yapılan parçaların ve bileşenlerin tam üretimi. Tüm sistemi tam burada Norveç'te üretmek, mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etmemizi sağlar.

Referans Analoğ kademe

Analog çıkış aşaması tamamen simetriktir

Referans DAC

İki Cirrus Logic dönüştürücü, 24 bitte 192 kHz ile bir kanal alır

En sevdiğiniz müziği aktarın.

ECM 1, Spotify, Tidal, Qobuz, Airplay, Spotify connect vb. Dahil olmak üzere en popüler akış biçimleri ve servisleriyle uyumludur. Sistem ayrıca dahili internet radyosuna sahiptir.

Teknik özellikler

Örnekleme sinyal kalitesi: 192kHz, 24bit

Örnekleme : 2 x koaksiyel giriş: 192 kHz, 24 bit

2 x Optik giriş: 192 kHz, 24 bit

Girişler : USB 2.0, 2x optik, 2x koaksiyel

Ses çıkışları: Stereo analog RCA ve XLR

Bozulma THD + N <% 0.0005

Frekans aralığı 0,5 - 48 kHz

Sinyal / gürültü oranı <-145dB (20Hz-20kHz)

300Ω çıkış empedansı

İnternet bağlantısı: Wi-Fi veya LAN

Dahili sabit disk: kullanıcı tarafından seçilebilen 3,5 "/2,5" - sınırsız kapasite (kendi başına satın alma)

Desteklenen ses formatları: WAV / WAVE, MP3, AAC +, Vorbis, ALAC, FLAC, APE, AIFF, WMA, 192kHZ / 24bit'e kadar, DSD, DSD 128'e (5.6 MHz) kadar

Desteklenen UI kontrol standartları: DLNA, UPnP, Android ve iOS

Desteklenen Akış Hizmetleri: AirPlay, Spotify, TIDAL, DLNA, Qobuz, İnternet Radyosu

Boyutlar (GxYxD): 465x78x371 mm

Ağırlık: 8 kg (dahili sabit disk ağırlığı olmadan)

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                                   

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın