WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player Genişlet
Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player
  • Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player

        

ECM2

ECM 2 dijital içerikleri hiç kayıpsız ve yüksek çözünürlükte sunmak üzere bir adet ortam yürütücüsünü ve ECD 2’deki DAC’yi bünyesinde bir arada bulunduran bir üründür. ECM 2 ile yüksek çözünürlüklü ses kayıtlarını dinleyebilir, full HD görüntüleri izleyebilirsiniz. ECM ayrıca DTS-HD ve Dolby TrueHD formatlarını da okuyabilmektedir. Mükemmel ses yayın akışı ve herkesin beğenisini kazanmış ECD 2’nin birleşimi olan bu ürün ile ses ve görüntü kayıtlarınızın keyfine hiç olmadığı kadar varabilirsiniz.   

Üst teknolojiye sahip dijital ses ve görüntü elektronik modülleri, Electrocompaniet’in tasarım ilkelerine dayanan ve yine son teknolojiye sahip analog devre sistemiyle bütünlenmiştir. Ortaya çok düşük distorsiyon barındıran, ultra-detaylı ve net dijital kaynakların hepsinde meydana gelen gürültü ve cızırtılardan arınmış ama aynı zamanda Electroompaniet’in sıcaklığını ve açıklığını yansıtmayı başaran bir ses çıkmıştır.   

Sistem tablet, akıllı telefon veya eklediğiniz TV monitörünün/projektörün uzaktan kumandasıyla idare edilebilir. Kullanıcı arayüzleri müzik ya da görüntü kayıtlarını tararken, ararken ve yönetirken mümkün olabilecek en iyi deneyimi sağlayacak şekilde çeşitli cihazlarla uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sisteminizi kumanda edebilmek ve koleksiyonunuz içinde tarama yapabilmek için sadece ücretsiz aplikasyonumuzu indirmeniz ya da UpnP uyumlu herhangi bir aplikasyon kullanmanız yeterli olacaktır.

ECM 2’yi tek başına bir DAC olarak da kullanabilirsiniz. Girişler ve volüm seviyesi ön panel, uzaktan kumanda ya da tablet ve akıllı telefon aracılığıyla yönetilebilir.  

Uzaktan kumanda özelliğini şuradan indirebilirsiniz: iOS app, Android app

Görüntü ve ses kayıtlarınızı nasıl depoladığınızın hiçbir önemi yok. ECM 2 her şeyi hakiki bir high-end kalitesiyle sunabilir.

ECM 2 ağa bağlı depolama ünitesinde, usb diskte ya da disk sürücüde bulunan müzik, film ve dizileri oynatabilir. Disk sürücü, kullanıcı seçimine açıktır. Titreşimsiz bir sistem için bir SSD ya da bellek yoğunluğu için bir hard disk ekleyebilirsiniz. Eğer bir hard disk eklendiyse, kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak kapanacaktır. Müzik ve görüntülerinizi nerede depoluyor olursanız olun, navigasyon anında devreye girer ve mükemmel bir yeniden çalım gerçekleşir.    

İnternete bağlı olduğunda, koleksiyonunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için müzikler, filmler ve dizilerle ilgili bilgilere otomatik olarak erişilir.

Herkese uygun bir Hi-End sistem

ECM-2 müzik sisteminizdeki bir high-end medya merkezi olarak başarılı bir rol oynar. Yalnızca yüksek kaliteye sahip müzik ve görüntülerinizi çalmakla kalmaz, aynı zamanda YouTube ve internet radyolarına erişim de sağlar. Mobil cihazınızda bulunan müzik ve filmleri ECM 2’ye doğrudan aktarabilirsiniz. Tüm bunlar bu sistemi hem kalite hem de günlük dinleme için ideal bir ürün haline getirmektedir.  

Dünya müzikle doludur ve her şey bu müziklerin keyfine varmakla ilgilidir.

Sistemi kontrol edebilmek için en sevdiğiniz cihazları seçin.

Sezgisel ve dolambaçsız bir arayüzle dijital medyanın rahatlığını yaşayın. Tüm müzik ve film arşiviniz parmaklarınızın ucunda olunca tüm koleksiyonunuzu yeniden keşfedebilirsiniz.

EC-Living uygulaması

Electrocompaniet ECM1 MKII, tamamen yeni bir yazılım ve Electrocompaniet'in EC-Living serisini de kontrol eden aynı yeni uygulama ile yükseltildi. Uygulama ile ürünün işlevlerini kontrol edebilirsiniz ve ister bir akış hizmetinden ister ağınızda veya dahili bir sabit diskte yerel olarak depolanmış olsun, tüm müziklerinizi çalmanıza izin verir. Sabit disk ek olarak satın alınabilir, 2.5 "veya 2.5" SATA sabit diskleri kullanabilirsiniz.

electrocompaniet_ecm-2_media_camarossaud

100% Norveç Malı

Her sistem Norveç'in batı kıyısındaki en yeni tesislerimizde üretilmektedir. Diğer üreticilerin aksine, sadece tasarım ve montaj değil, aynı zamanda burada yapılan parçaların ve bileşenlerin tam üretimi. Tüm sistemi tam burada Norveç'te üretmek, mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etmemizi sağlar.

En sevdiğiniz müziği aktarın.

ECM 1, Spotify, Tidal, Qobuz, Airplay, Spotify connect vb. Dahil olmak üzere en popüler akış biçimleri ve servisleriyle uyumludur. Sistem ayrıca dahili internet radyosuna sahiptir.

electrocompaniet_ecm-2_media_camarossaud

Teknik özellikler

Örnekleme hızı : 192 kHz, 24 bit 

Dijital / Analoğ dönüşüm : 192 kHz, 24 bit

Desteklenen ses formatları : WAV / WAVE, MP3, AAC +, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA, 192kHz /
24bit'e kadar , DSD, DSD128'e (5.6MHz) kadar

Desteklenen video formatları : MPEG-2, MPEG-4, H.263, MPEG-4 AVC (H.264) dahil olmak üzere tüm popüler formatlar, HD 192kHz / 24bit ses ile 1080p'ye kadar. Video: 1xHDMI .... Full HD 1080p Dijital girişler: 2x COAX / 2x TOSlink 192 kHz, 24 bit

Ağ bağlantısı : Wi-Fi veya LAN İnternet tabanlı kaynaklar: YouTube, İnternet Radyosu

Desteklenen kontrol arayüzleri : DLNA, UPnP, Android ve iOS uzak Dahili depolama: yerleştirme, kendi kendine kurulum Oynatma yöntemi: büyük tamponlu bellek tabanlı, asenkron, boşluksuz

Yükseklik / Genişlik / Derinlik : 78 x 465 x 371mm

Ağırlık: 8.5 kg

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

rün-inceleme_camarossaudio_review_1-det                                                   

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın

Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player

Electrocompaniet ECM 2 Balanced Network Music Player