WhatsApp Destek Hattı
MARANTZ NA8005 Network Player Genişlet
MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 BOX
  • MARANTZ NA8005 Remote control
  • MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 Network Player
  • MARANTZ NA8005 Network Player

MARANTZ NA8005 Network Player

MarantzMarantz

CA4420

Yeni

 

  Liste fiyatı : 1700 Euro (Açılmamış kutudur)

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI47 183 TL
EURO1 350 €
DOLAR1 465 $
POUND1 157 £

                 

DSD ağ oynatmayı destekler. Ve rafine edilmiş NA-11S1 teknolojisini miras alır.

2010 yılında, "NA7004", Marantz'ın ilk Hi-Fi ağ müzik çaları olarak ses verilerinin oynatılması için bir kılavuz oldu. 2013 yılında, "NA-11S1" yeni nesil bir PC/ağ ses uyumlu amiral gemisi oynatıcı olarak doğdu. Ardından, DSD (2,8 MHz/5,6 MHz) ve AIFF dosyalarının oynatılması da dahil olmak üzere ağ işlevlerini daha da geliştiren NA-11S1'in teknolojisini devralan NA8005 doğdu.

USB-DAC işlevi, DSD dosyalarının yerel oynatımını, 192kHz/24bit PCM dosyalarının oynatımını ve eşzamansız modu destekler. Ayrıca, USB bellekteki DSD dosyalarının oynatılması artık mümkün. Ayrıca, ağ ve USB-B gibi tüm dijital girişlerden gelen yüksek frekanslı gürültünün ses kalitesi üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak için D/A dönüştürücünün önüne üst düzey modellerden miras alınan bir "dijital izolasyon sistemi" kurulur. Yüksek şeffaflığa sahiptir ve geniş bir alan ifadesi gerçekleştirir.

NA8005'i iOS cihazı ve Android cihazı ile çalıştırabilen "Marantz Remote App" ile uyumludur. Gücü AÇMA/KAPAMA ve giriş değiştirmeye ek olarak, PC'nizdeki veya NAS'ınızdaki müzik dosyalarına ve İnternet radyo istasyonlarına istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

 

DSD ve yüksek çözünürlüklü ses kaynağı uyumlu ağ işlevi

DSD 2.8/5.6MHz, 192kHz/24bit AIFF/WAV/FLAC, 96kHz/24bit Apple Lossless'ı destekler

DSD ve yüksek çözünürlüklü ses kaynakları için USB-DAC işlevi

DSD 2.8 / 5.6MHz yerel oynatmayı, 192kHz / 24bit PCM'yi, eşzamansız modu destekler

Dijital izolasyon sistemi

Tüm dijital girişlerden gelen yüksek frekanslı gürültünün ses kalitesi üzerindeki etkisini ortadan kaldırır

 Çift kristal saat

44.1kHz ve 48kHz sistemlerin her biri, giriş sinyalinin örnekleme frekansına göre optimum saati sağlayan özel bir ultra düşük faz gürültülü kristal ile donatılmıştır.

HDAM® ile tam ayrık analog çıkış devresi

Yüksek hızlı, bilgi açısından zengin sesi gerçekleştiren yüksek kaliteli analog çıkış devresi

 Ödün vermeden ses ayarı

Büyük EI çekirdekli trafo, özel blok kondansatör, işlenmiş pirinç pin jakı

DSD ve yüksek çözünürlüklü ses kaynağı uyumlu ağ işlevi

DLNA 1.5 uyumlu ağ müzik çalar işlevi ile donatılmıştır. DSD (2.8/5.6MHz) ve AIFF dosya oynatmayı yeni destekler. AIFF, WAV ve FLAC, 192kHz/24bit'e kadar dosya oynatmayı ve 96kHz/24bit'e kadar Apple Lossless'ı destekler. Stüdyo ustasına olabildiğince yakın yüksek çözünürlükle, bir CD ile yeniden üretilemeyen atmosferin ve gerçekçiliğin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, DSD, FLAC, ALAC, AIFF ve WAV dosyalarının aralıksız oynatılmasını destekler. Canlı albüm dinleseniz bile şarkılar arasında ses kesintisi olmaz.

internet radyosu

MP3, WMA ve AAC formatlarında internet radyo yayınını destekler. Favori istasyonlarınızı vTuner'ın 18.000'den fazla istasyon listesinden kolayca arayabilirsiniz. Uzaktan kumanda üzerindeki "FAVORİ EKLE" tuşuna basarak, favori listesine kaydedebilir ve basit bir işlemle arayabilirsiniz.

Airplay

Apple'ın kablosuz akış teknolojisi "AirPlay" ile uyumludur. PC veya Mac iTunes veya iPod touch / iPhone / iPad'de dinlediğiniz müziğin NA8005'e kablosuz akışının keyfini çıkarabilirsiniz.

Marantz Uzaktan Uygulaması

iOS ve Android cihazlar için uzaktan kumanda uygulaması "Marantz Remote App" ile uyumludur. NA8005'i bir Wi-Fi ağına bağlı bir iPod touch/iPhone/iPad veya Android akıllı telefon/tablet ile çalıştırabilirsiniz. Gücü açıp kapatmaya, girişleri ve filtreleri değiştirmeye ek olarak, PC'nizde veya NAS'ta (Ağa Bağlı Depolama) istediğiniz zaman müzik dosyalarına ve İnternet radyo istasyonlarına göz atabilirsiniz. Göz atma ekranında, albüm kapağının yüksek hızda kaydırılması ve küçük resim olarak görüntülenmesi de mümkündür. Ayrıca, uzak kabloyla bağlanan ön ana amplifikatörün ses seviyesi kontrol edilebilir.

USB-DAC

DSD ve yüksek çözünürlüklü ses kaynakları için USB-DAC işlevi

Daha önce piyasaya sürülen SA8005 gibi DSD sinyal (2.8 / 5.6MHz) girişini destekler. Hem ASIO sürücüleriyle yerel oynatma hem de DoP (PCM Çerçeveleri üzerinden DSD Ses) desteklenir. PCM sinyalleri için 192kHz / 24bit'e kadar girişi destekler. Ayrıca, saati bilgisayarla senkronize etmeden NA8005'in yüksek hassasiyetli saat devresini kontrol eden eşzamansız modu da destekler. PC tarafında saat dalgalanmalarından (jitter) etkilenmeden titreşimsiz iletim mümkündür.

Windows® PC'ler için, özel sürücü Marantz web sitesinden önceden indirilmeli ve PC'ye kurulmalıdır. Mac OS için sürücü kurulumu gerekmez.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows® Vista ve Windows® 7, Windows® 8, Macintosh® OSX 10.6.3 veya üstü

USB 2.0: USB Yüksek Hızlı/USB Ses Sınıfı V2.0

* Dijital ses çıkışı, DSD sinyallerinin ve 32 kHz örnekleme frekansına sahip doğrusal PCM sinyallerinin oynatılması sırasında durur.

Koaksiyel/optik dijital giriş/çıkış

192kHz/24bit'e kadar PCM sinyallerini destekleyen bir koaksiyel dijital giriş ve bir optik dijital giriş ile donatılmıştır. Koaksiyel/optik dijital giriş ve USB-A girişinden gelen sinyaller, titreşim azaltıcı tarafından titreşim azaltılır. CD oynatıcılar, ağ medya oynatıcıları ve TV'ler gibi dijital cihazlar, yüksek kaliteli oynatma için NA8005'in D/A dönüştürücüsüne ve analog çıkış devrelerine bağlanabilir. Ayrıca, 192kHz / 24bit'e kadar PCM çıkışı yapabilen koaksiyel dijital çıkış ve optik dijital çıkıştan oluşan 1 sistem donatılmıştır.

Yerel DSD oynatma için ön USB-A girişi

Ön panelde, USB bellekten müzik dosyası oynatmayı ve iPod / iPhone ile dijital bağlantıyı destekleyen bir USB-A terminali ile donatılmıştır. USB bellekteki ALAC, FLAC, WAV gibi dosyalara ek olarak artık DSD (2.8/5.6MHz) ve AIFF dosyaları da oynatılabilmektedir. 192kHz'e kadar olan sinyalleri destekler (giriş formatına bağlı olarak).

Ayrıca iPod / iPhone şarjını da destekler, böylece kalan pil seviyesi hakkında endişelenmeden müzik çalmanın keyfini çıkarabilirsiniz. NA8005, iPod/iPhone'u şarj ederken bekleme moduna girse bile, iPod/iPhone tamamen şarj olana kadar şarj etmeye devam edecektir.

Dijital Ses teknolojisi

Dijital izolasyon sistemi

Ağa bağlı NAS ve USB bağlantılı PC'lerden gelen yüksek frekanslı gürültünün neden olduğu ses kalitesi üzerindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için 6 eleman ve 12 devre yüksek hızlı dijital izolatör kullanan bir "Dijital İzolasyon Sistemi" ile donatılmıştır. Giriş tarafı ve çıkış tarafı, verilerin IC çipine yerleştirilmiş bir transformatör bobin aracılığıyla manyetizma ile aktarıldığı manyetik yöntemle elektriksel olarak yalıtılmıştır. Bu izolatörü D/A dönüştürücünün önüne kurarak ve ağ ile D/A dönüştürücü dahil tüm dijital ses devreleri arasındaki sinyal hattını yalıtarak, yüksek frekanslı gürültünün DAC devresi ve analog ses devresi üzerindeki etkisi ortadan kaldırılır. . Ek olarak, gürültünün etkisini ortadan kaldırmak için kontrol devresinde bile bir izolatör kullanılır. Bu kapsamlı önlemler, yüksek frekanslı gürültü nedeniyle ses kalitesinin bozulmasını önler. Yüksek şeffaflığa sahiptir ve geniş bir alan ifadesi gerçekleştirir.

DSD doğrudan dönüştürme "CS4398" için D/A dönüştürücü

Bir çok Marantz Super Audio CD çalarda kullanılmış ve kullanmayı bilen Cirrus Logic CS4398 kullanılmaktadır. Bu yüksek performanslı D/A dönüştürücü, DSD sinyallerinin ve 192kHz/24bit PCM sinyallerinin doğrudan D/A dönüşümünü destekler ve bilgi zenginliği ve mekansal ifadesiyle ünlüdür.

Çift kristal saat

Yüksek hassasiyetli D/A dönüşümü için saat devresi, NA-11S1'inkine eşdeğer bir ultra düşük faz gürültülü kristal ile donatılmıştır. Ayrıca, 44.1kHz ve 48kHz sistemlerinin her biri için özel bir kristal kurarak, giriş sinyalinin örnekleme frekansına göre optimum saat sağlanır. Titreşimi bastırır ve iyi görünürlük ile net yerelleştirme ve uzamsal ifade gerçekleştirir.

Analog Ses teknolojisi

HDAM® ile tam ayrık analog çıkış devresi

D/A dönüştürücüsünden sonraki analog aşama, yüksek hızlı, bilgi açısından zengin ses için tamamen ayrı bir ses devresidir. Marantz orijinal yüksek hızlı amplifikatör modülleri HDAM® ve HDAM®-SA2'den oluşur. Kanal ayrımı ve uzamsal ifade gücü, sol ve sağ kanalların eşit uzunlukta ve paralel düzenlemede etraflıca yerleştirilmesiyle geliştirilmiştir.

HDAM®-SA2 kullanan kulaklık amplifikatörü

Yüksek dönüş oranlı işlemsel amplifikatör ve HDAM®-SA2'den oluşan bir kulaklık amplifikatörü ile donatılmıştır. Geleneksel devrelere kıyasla çıkış empedansını düşürerek, güçlü bir ses reprodüksiyonu elde ettik. Çok çeşitli kulaklıklarla yüksek kaliteli müziğin keyfini çıkarın.

Büyük güç trafosu

Güç kaynağının yeterli marja sahip olmasını ve müziğin her zaman istikrarlı bir şekilde çalınmasını sağlamak için büyük kapasiteli bir EI çekirdek güç transformatörü kurulur. Kalkan muhafazasında bulunan transformatör, NA7004'ün yaklaşık iki katı boyutunu korur. Bu transformatör tüm devreyi destekler ve gürültüsüz yüksek kaliteli müzik çalmayı destekler.

 

 Özel blok kondansatör

Üst düzey modellerde de kullanılan yüksek kaliteli film kapasitörleri ve ses elektrolitik kapasitörleri kullanır. Analog devre güç kaynağı için blok kimyası, Nichicon tarafından Marantz için özel olarak üretilmiş 3300μF'lik özel bir blok kapasitör kullanır. Tekrar tekrar prototipleme ve dinlemeden sonra, Nichicon ile birlikte NA8005 için en iyi kapasitörü geliştirdik.

işlenmiş pirinç pim jakı

Analog ses çıkış terminali, pirinçten işlenmiş bir pin jakı kullanır. Ses kalitesinin zamanla bozulmasını önlemek için altın kaplama. Terminaller arasındaki geniş boşluk, ses kablolarının büyük fişlerle bağlanmasını kolaylaştırır.

Diğer özellikler

Çift katmanlı alt şase

Organik EL ekran

Dijital çıkış kapalı

Temel amplifikatör işlemleri için uzaktan kumanda

Web kontrol işlevi

Çevrimiçi üretici yazılımı güncellemesi

Otomatik bekleme işlevi

Düşük güç bekleme modu

Ağ bekleme modu

Teknik özellikler

Kanal: 2 kanal

Oynatma frekans aralığı: 2Hz - 96kHz

Frekans özelliği: 2Hz - 50kHz (-3dB DSD modu, PCM örnekleme frekansı: 192kHz), 2Hz - 20kHz (PCM örnekleme frekansı: 44,1kHz)

Dinamik aralık: 106dB (DSD/192kHz, sesli bant), 101dB (PCM)

S / N Oranı: 110dB (ses bandı)

Harmonik bozulma: (1kHz): %0,0012 (ses bandı)

Analog çıkış (dengesiz):  2,3 V RMS (PCM) 1,7 V RMS (DSD)

Kulaklık çıkışı: 30mW/32Ω (maksimum değişken)

A terminali: 1 sistem

İğne jakı: 0,5Vp-p (75Ω)

Kare optik konektör: -15 ila -21 dBm

Kare optik konektör: -25dBm veya daha fazla

USB TİPİ B (arka): USB 2.0 Yüksek hız

USB TİP A (Ön):USB 2.0 Yüksek hız

Güç kaynağı gerilimi: AC100V, 50/60Hz

Güç tüketimi (Elektrikli Aletler ve Malzeme Güvenliği Kanunu): 30W

Bkleme güç tüketimi: 0,4 W

Maksimum dış boyutlar (G×Y×D): 440×105×336mm

KG: 7.2kg

Aksesuarlar: Kolay kurulum kılavuzu, kullanım kılavuzu (CD-ROM), uzaktan kumanda (RC003NA), AAA piller (2), güç kablosu, ses kablosu, uzaktan kumanda bağlantı kablosu

Bir değerlendirme yazın

MARANTZ NA8005 Network Player

MARANTZ NA8005 Network Player