WhatsApp Destek Hattı
Musical Fidelity M6X DAC Genişlet
Musical Fidelity M6X DAC
  • Musical Fidelity M6X DAC
  • Musical Fidelity M6X DAC
  • Musical Fidelity M6X DAC
  • Musical Fidelity M6X DAC
  • Musical Fidelity M6X DAC

Musical Fidelity M6X DAC

Musical FidelityMusical Fidelity

CA4421

Yeni

TÜRK LİRASI98 990 TL
EURO3 143 €
DOLAR3 426 $
POUND2 710 £

                

M6X DAC

M6x DAC, Musical Fidelity DAC tarihinde yeni bir kilometre taşıdır. Selefi M6s DAC, eleştirmenlerce beğenilen ESS 32-bit HyperStream II DAC mimarisini ilk kullananlardan biriydi. M6sR DAC ile ürün yazılımını geliştirmeye devam ettik ve birkaç yaşam kalitesi iyileştirmesi daha ekledik. DSD'nin kullanımı artık daha kolay, tam Roon desteğimiz var ve hızlı hareket eden dijital ses ortamına ayak uydurmak için giriş ve çıkışlar güncellendi.

Ve en önemlisi: M6X DAC artık AB'de yapılıyor!

 

Öne çıkanlar

DAC Devresi: 32 bit Hiper Akış II

DAC Chip: 2x ES9038Q2M (çift diferansiyel)

16 çekirdekli XMOS ve CPLD MAX II Altera işlemciler

USB: 32bit/768kHz'e kadar

USB: DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (yerli stereo)

SPDIF: 24 bit/192 kHz'e kadar

Tüm girişlerde Gelişmiş Yeniden Aşırtma

Yüksek Örnekleme Bypass ile Değiştirilebilir Üst Örnekleme

Süper Sessiz Güç Transformatörü

Dengeli ve RCA çıkışı

Dahili Kulaklık Amplifikatörü

Tam Donanım MQA Kod Çözme

Roon Test Edildi

 

M6x DAC çok ileri gitti. Sabre ESS çipleriyle ilgili bilgi ve deneyimimize dayanarak, onları daha yeni ES9038Q2M'ye yükselttik ve şimdi bozulmamış bir çift mono tasarım için iki tanesini ikili diferansiyel modunda kullanıyoruz. Bir Time Domain Jitter Eliminator'ın dahil edilmesi, inanılmaz derecede ayrıntılı geçici tepki ile mükemmel SNR ve THD+N performansı sağlar. DAC bölümündeki diğer ilerlemeler, örnekleme ve yeniden saatlemeyi içerir. Üst örnekleme bağımsız olarak açılıp kapatılabilir. 16 çekirdekli XMOS ve CPLD MAX II Altera işlemciler, bu işlemler, yeni dijital filtreler ve MQA işleme için her zaman yeterli boşluk olmasını sağlar. Tek uçlu RCA ve dengeli XLR çıkışlarının her birinin kendi çıkış tamponu vardır. XLR fişleri aracılığıyla, tamamen dengeli bir çıkış sağlayan tam diferansiyel bir amplifikatör tasarımının keyfini çıkarabilirsiniz. Her iki çıkış aşaması da üstün ses kalitesi sunar, çok düşük gürültü, büyük çıkış voltajı salınımı ve yüksek akım sürücüsü sergiler. Mükemmel kazanç bant genişliği ve çok hızlı dönüş hızı, son derece düşük bozulma üretir.

 

Süper Sessiz Güç Transformatörleri

M6x DAC, Süper Sessiz Güç Transformatörlerimizi geliştirmeye devam ettiğimizi gösterir. EMI filtreli ve DC engelleyicili endüstriyel sınıf prizler parazitleri durdurur ve trafo uğultusunu ortadan kaldırır. Düşük çekirdek doygunluğuna sahip kapsüllü toroidal transformatör, ses uygulamaları için idealdir ve son derece düşük elektromanyetik radyasyonu nedeniyle özellikle dijital ses için mükemmeldir.

 

Doğru PCB Tasarımı ve Düzeni

Analog amplifikatörlere kıyasla dijitalden analoğa dönüştürücüler, kendi tasarım zorluklarını sunar. Farklı alanlarda çalışırlar, kendi gereksinimleri vardır ve bu şekilde ele alınmaları gerekir. Güç gereksinimleri benzersizdir ve amplifikatörler için tasarlanan çözümler, dijital devrelerle eşleştirildiğinde benzer sonuçlar göstermez. Musical Fidelity'de devre kartı tasarımını ve düzenini her zaman en yüksek standartlarda tuttuk. Sadece görünüş uğruna gösterişli pano tasarımına inanmıyoruz. Tasarım ve düzenin her uygulamaya özel olarak uyarlanması, iyi ölçülmesi VE öngörüldüğü gibi ses çıkarması gerekir. Ancak o zaman işimizi yaptık. Bu noktada dinleyiciye, sanatçıları kendi evlerinde gerçek zamanlı holografik bir alana yerleştiren, kayıt mekanına dair elle tutulur bir his verdik.

 musical-fidelity-m6x-dac (14).jpg

Kulaklık Amplifikatörü

Dahili kulaklık amplifikatörünün mevcut geri bildirim AB mimarisi, yüksek bant genişliği, son derece düşük gürültü ve 128dB'ye kadar dinamik aralık sunar. Üç temel özellik, akım geri bildirimli amplifikatörleri ses için olağanüstü kılar. Yüksek dönüş hızı, tek dereceli distorsiyon anormalliklerini önler. Çıkışta isteğe bağlı akım, amplifikatörün hızlı ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar; aniden büyük miktarlarda çıkış gücüne ihtiyaç duyulduğunda, amplifikatör, sistemin gürültü tabanını yükseltmeden ve sinyal-gürültü oranını düşürmeden son derece hızlı yanıt verebilir. Kazançtan bağımsız frekans tepkisi, amplifikatörün tam bant genişliğinin çok çeşitli ses ayarlarında kullanılmasına izin verir.

 

Mekanik Olarak Ses

M6x DAC'ın her yönüne yakından dikkat ederek, inanılmaz teknik parametreler ve zarafet ve şeffaflıkla dolu zahmetsiz ses kalitesi elde ediyoruz. Mekanik yapı, tipik Müzikal Sadakat geleneğinde tavizsiz bir şekilde katı ve sağlamdır. Ön panel ve yan paneller haddelenmiş alüminyum profillerden frezelenmiştir. Dış kısım sadece temiz, çarpıcı ve yok edilemez görünmekle kalmaz, aynı zamanda iç kısımları dış elektromanyetik alanlara karşı korur ve aynı şekilde HiFi donanımınızın geri kalanını M6x DAC tarafından üretilen elektromanyetik alanlara karşı korur. Ön panelde büyük bir ekran kullanmamak, yalnızca bu etkiyi artırır, çünkü bunun için gereken kesinti işleri büyük ölçüde karmaşıklaştırır.

 musical-fidelity-m6x-dac (17).jpg

Müzik Uğruna Müzikal Sadakat

Bu nedenle, sadece dinleyici ile sanatçı arasındaki o hipnotik iletişim hissini hissetmek isteyen müzik tutkunları: onu burada bulacaklar. Ses performansını en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra, yanıp sönen renklere sahip büyük bir ekrana karşı kasıtlı karar, müziği ve yalnızca müziği deneyimlemenizi sağlar. M6x DAC'yi paketinden çıkarın, dikkatlice kablolayın, standart ayarlarında bırakın ve anında müzik entegrasyonunu hissedin: tüm ses tatlı ve net; tiz tamamen grensiz ve uzatılmış. Alt uç, dokunsal bas dinamikleriyle sonsuz geliyor. Müzik kitaplığınızla yeniden tanıştığınızda, bir noktada başka nelerin mümkün olduğunu keşfetmek ve farklı aşamalardan dinlemek isteyebilirsiniz. İşte o zaman, özelleştirilebilirlik ve ayarlar M6x DAC'ı uzmanlar için güçlü bir araca dönüştürdüğünde, bu da onu kendi ligine yükseltir. Üst örneklemeli veya örneklemesiz ses sahnesini keşfedin ve daha derine çekilip çekilmediğinizi görün. 7 farklı dijital filtre arasından seçim yapın ve bu filtreleri devre dışı bırakarak tam bir yüksek hızda örnekleme baypası yapın. Tam MQA kod çözme, M6x DAC donanımında gerçekleştirilir. USB Class 2.0 girişi, 768 kHz ve 32 bit'e kadar PCM örnekleme hızlarını alır. DSD desteği, DoP ve yerel DSD512 aracılığıyla DSD256'ya kadar çıkar. S/PDIF girişleri, 192 kHz / 24 bit'e kadar stereo PCM örnekleme oranlarını kabul eder ve tam MQA desteği içerir! 0 girişi, 768 kHz ve 32 bit'e kadar PCM örnekleme hızlarını alır. DSD desteği, DoP ve yerel DSD512 aracılığıyla DSD256'ya kadar çıkar. S/PDIF girişleri, 192 kHz / 24 bit'e kadar stereo PCM örnekleme oranlarını kabul eder ve tam MQA desteği içerir! 0 girişi, 768 kHz ve 32 bit'e kadar PCM örnekleme hızlarını alır. DSD desteği, DoP ve yerel DSD512 aracılığıyla DSD256'ya kadar çıkar. S/PDIF girişleri, 192 kHz / 24 bit'e kadar stereo PCM örnekleme oranlarını kabul eder ve tam MQA desteği içerir!

 

 Teknik özellikler

M6x DAC - Özellikler

DAK

DAC Devresi: 32 bit Hiper Akış II

DAC Chip: 2x ES9038Q2M (çift diferansiyel)

Toplam ilişkili seğirme: tepeden tepeye <12 pikoosaniye

Doğrusallık: <0,4dB'den -130dB'ye kadar

Frekans yanıtı: 10Hz'de -0,1dB, 1kHz'de 0dB, 20kHz'de -0,4dB

Kanal ayrımı: 10kHz @ 0dBFS'de >130dB

Sinyalden gürültüye: >120dB “A”- wtd 1kHz @ 0dBFS

Toplam harmonik bozulma: 1kHz @ 0dBFS'de < %0,0005

Dijital Girişler

1x Coax, 24bit 192kHz'e kadar (stereo PCM + MQA)

2x Optik, 24bit 192kHz'e kadar (stereo PCM + MQA)

1x AES/EBU, 24bit 192kHz'e kadar (stereo PCM + MQA)

1x USB Ses Sınıfı 2.0, 'USB B'; 32 bit'e kadar 768 kHz (stereo PCM + MQA), DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (doğal stereo)

Analog Çıkışlar

1 çift hat seviyesi RCA düzeltme/var @ 2V RMS, 0dBFS'de

1 çift hat seviyesi XLR düzeltme/var @ 4V RMS, 0dBFS'de

Çıkış empedansı: < 10 ohm

1 Kulaklık çıkışı 6,3 mm jak değişkeni

Kulaklık Amfisi

Güç: 1,5 W / kanaldan 32 Ω'a

Çıkış empedansı: Min. önerilen 16Ω kulaklık

THD: 0dBFS'de 1kHz'de < %0,005

Sinyal/gürültü oranı: >115dB "A" ağırlık

Frekans yanıtı: +0,1, -0,4dB 20Hz - 20kHz

Genel bilgi

Boyutlar (GxYxD): 440 x 100 x 390 mm

Ana voltajlar: 230V/115V Dahili ayarlı veya 100V isteğe bağlı

Maks. Tüketim: 20W, beklemede <0,5W

Ağırlık: 6.9kg

Bir değerlendirme yazın

Musical Fidelity M6X DAC

Musical Fidelity M6X DAC