WhatsApp Destek Hattı
OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC Genişlet
OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC
  • OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC

SATILDI

OPPO BDP-105EU Universal Blu-Ray Player & DAC

CA2168

Kullanılmış

Wireless Dongle 

Daha Fazla Detaylar

0 €

BDP-105EU, Blu-ray Video, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Ses, SACD, CD, HDCD ve daha fazlası dahil olmak üzere, isteyeceğiniz neredeyse tüm ses veya video disklerini kullanabilir. 

Ancak BDP-105EU ile evrensellik teması disk oynatma ile bitmiyor, çünkü bu oynatıcı hem ağ akışlı bir oynatıcı hem de çok girişli bir yüksek çözünürlüklü DAC (eşzamanlı olmayan USB DAC işlevselliği ile birlikte) olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Video mavensleri, BDP-105EU’nun, çeşitli dıştan takma video kaynak bileşenleriyle kullanım için güçlü, satır içi bir video işleme motoru / ölçekleyici olarak hizmet verebildiğini de belirtmek gerekir.

BDP-105EU’nun ne olduğunu “gerçekten” anlamak için, onu başlı başına güçlü bir çok formatlı disk oynatıcı (bunun ve daha fazlası olmasına rağmen) değil, bunun yerine çok işlevli bir dijital ortam yürütme merkezi olarak düşünün. Ancak işlevleri bunlarla sınırlı değildir. Pratik olarak, bu BDP-105EU’nun, diskleri dinlemenin, İnternet’ten içerik yayınlamanın ya da bilgisayarlarda saklanan ses dosyalarının keyfini çıkarmanın daha iyi olduğu konusundaki tartışmaları net bir şekilde çözdüğü anlamına gelir. 

BDP-105EU, önceki Oppo oynatıcılarında kullanılan kasaya göre çok daha sert olduğu söylenen yepyeni bir çelik kasada barındırılıyor ve tüm iç bileşenlerin konveksiyon soğutmalı olduğu anlamına gelen fanatik bir mimariden faydalanıyor. 

Daha sağlam bir şasi veya pervasyonsuz bir tasarım gibi görünüşte küçük detay değişiklikleri anlamlı ses iyileştirmeleri için mi yapılıyor? Spesifik olarak, yeni oyuncu daha sessiz arka planlara sahip, daha düşük seviyeli geçici ve dokusal ayrıntıların gelişmiş çözünürlüğünü ve üstün üç boyutluluğa sahip daha belirgin ve "topraklanmış" bir ses sunuyor.

Devam ettikçe, 105EU devasa toroidal güç kaynağı kullanır ve hem 7.1 kanallı analog ses çıkışı hem de iki ayrı stereo analog çıkış seti (biri tek uçlu ve diğeri tam dengeli) sağlar. İlginç şekilde, BDP-105EU (BDP-95EU gibi), biri 7.1 kanallı çıktıları beslemek, diğeri ise iki stereo çıktı setini beslemek için kullanılan, biri iki tane yerine iki tane pahalı 8 kanallı ESS Sabre32 Referans DAC içerir. İlginç olan, ESS'nin Sabre32 Reference DAC'lerinin çok pahalı bazı bileşenlerde kullanım gördüğü ve Oppo'nun iki cihazı bu fiyatta bir oyuncuya sığdırdığı konusunda daha etkileyici olması.

Bir diğer yeni dokunuş da BDP-105EU’nun, oyuncunun ESS Sabre32 Reference DAC’lerinden birinden doğrudan çıkan dahili bir kulaklık amplifikatörü sağlaması. Kulaklık amplifikatörü nispeten mütevazı bir çıktı sunarken (en azından kağıt üzerinde), dinleyicilere alışılmadık derecede saf, derli toplu, samimi ve açık bir ses vermesi için doğrudan Oppo ESS Sabre32 Referans DAC'lerinden birinden beslenmenin yadsınamaz bir yararı var. Müziğe yakın bakış açısı (örneğin, uygulamaları izlemek için tam olarak ne istediğinizi). Oppo kulaklık ampinin, HiFiMAN HE-400s veya PSB M4U1'ler gibi orta derecede hassas kulaklıkları sürmek için yeterince çıkışa sahiptir, ancak bugünün güçleri en üst düzey telefonlarından bazıları için yeterli "cazibesi" olmayabilir (ancak örneğin, HiFiMAN HE-6).

Orijinal BDP-95EU makul miktarda İnternet içeriği seçeneği sunsa da, dijital ses dosyalarını USB depolama aygıtlarından veya eSATA sürücülerden çalabilse de, hiçbir zaman çok girişli oynatma cihazı veya yüksek çözünürlüklü bir ses DAC () olarak çalışmak üzere ayarlanmadı. 105EU, iki HDMI girişi (ön panelden erişilebilir ve MHL uyumlu) ve üç adet USB 2.0 bağlantı noktası (ön panelden erişilebilir) dahil olmak üzere genişletilmiş genel amaçlı giriş aralıkları sunarak bunları değiştirir. Ayrıca, 105EU ayrıca üç ayrı DAC girişi sağlar: iki S / PDIF girişi (bir koaksiyel, bir optik), artı bir asenkron USB girişi. Son olarak, bağlantı görüntüsünü tamamlamak için yeni oynatıcı, sırasıyla uygulanan Ethernet ve Wi-Fi ağ bağlantılarını sağlar.

Bu ağ bağlantısı seçeneklerinden tam olarak yararlanmak için, BDP- 105EU, DMP (Dijital Ortam Oynatıcı) ve DMR (Dijital Ortam Düzenleyici) protokollerini destekleyen DLNA uyumluluğu sunar. Uygulamada, BDP-105EU, evinizdeki Oppo ile ortak bir ağı paylaşan DLNA uyumlu dijital medya sunucularında (yani kişisel bilgisayarlar veya ağa bağlı depolama aygıtları) depolanan ses, resim ve video dosyalarına erişebilir.

Video meraklıları, BDP-105EU'nun, Oppo'nun kendisi tarafından veya sinyalleri Oppo'dan yönlendirilen dıştan takma video kaynakları tarafından kullanılabilecek güçlü bir Marvell Qdeo Kyoto-G2 video işleme motoruna sahip olduğunu bilmek isteyeceklerdir. Marvell motoru, resim ayarları (parlaklık, kontrast, renk tonu, doygunluk, netlik, gürültü azaltma, renk geliştirme ve kontrast geliştirme) sunar, “4K” (yani, 3840 x 2160) çözünürlüğe yükseltir ve 2D yi 3D oynatma özelliğine sahiptir. 

Bu teknik genel bakış açısından, BDP-105EU’nun olağanüstü derecede esnek bir kaynak bileşeni olduğunu görebilirsiniz, ancak çoğu müzik tutkunları için temel soru, her zaman “Ses nasıl geliyor?” olacaktır. 

En başından beri, BDP-105EU çok yüksek çözünürlüklü bir oynatıcı olarak vurguluyordu; bu, bir çocuğun gerçekçilik duygusunu aktarmasına yardımcı olan küçük, temel müzik parçalarını almak için kayıtlar arasında derinlemesine dinletiyi başlattı. 

Referans kayıtlardan gelen örnekleyici disk (HDCD formatında). Bu pist boyunca, Oppo topluluktaki her bir aracın (akordeon, bas, davul seti, gitar, trompet, rüzgarlar ve diğer daha egzotik vurmalı çalgılar) ayırt edici saldırılarını ve eylemlerini gerçekleştirerek çarpıcı bir iş çıkardı. Geniş, derin, üç boyutlu bir ses sahnesinde tam olarak odaklanmış yerleştirme ile varlık hissi. Özellikle, 105EU, notaların önde gelen kenarlarında (özellikle davullarda) müthiş bir hız ve çeviklik gösterir, bu da 105EU yu çok daha pahalı oyuncuların sesini hatırlatan bir tür cihaz etkisi yaratır.

BDP-105EU’nun bir diğer önemli özelliği; çok düşük seviyelerde çalarken bile odak ve çözünürlüğü sürdürme üzerindeki etkileyici yeteneği. Bu çok düşük seviyeli müzik bilgisini çözme becerisi, BDP-105EU'nun ses çıkışlarını zevkle uyumlu ve inandırıcı bir üç boyutlu yoldan çıkarmasını sağlayarak dinleyicilerin burada çalgılarla çaldıkları akustik mekanlar arasındaki tüm küçük etkileşimleri mümkün kılar. 

BDP-105EU’nun sesi genel olarak nötrdür, gergin, derin ve iyi kontrol edilmiş bas, şeffaf orta ve açığa çıkan yüksek seslerle (bu ne oldukları için vasat bir kayıt gösterme eğiliminde olan bir oyuncu) olsa da, bazıları pazarda daha kasıtlı olarak sıcak olan teklifler ile karşılaştırıldığında biraz yalın ya da sade buluyor olabilir. Eğer muazzam bir müzikal sunum yapan bileşenleri tercih ederseniz, o zaman Oppo sizin tarzınız olmayabilir, ancak sonik dürüstlük ve tarafsızlık sizin tarzınızsa, bu cihaz sizin içindir.

İster çok formatlı disk oynatma, ister ağ aktarma yetenekleri için ister bir bilgisayar ses sisteminin merkezinde bir DAC olarak kullanmak isterseniz, BDP-105EU tutarlı bir şekilde sonik arıtma ve sofistike seviyelerine uygun olarak tam bir fiyat/performans ürünüdür.

Analog ses, güç, dijital ve analog devrelerde eşleşen bileşenlerle optimize edilmiştir. Özellikler arasında düşük gürültülü, hassas DC regülatörleri, birinci sınıf ses sınıfı güç kaynağı düzleştirici kapasitörleri, birinci sınıf ses sınıfı düzenleme bypass kapasitörleri, DAC dijital ayırma için birinci sınıf ses kondansatörleri, analog sarf malzemeleri ve analog çıkış aşaması bulunur.

RFI / EMI gürültüsü, oynatıcı içindeki RFI / EMI radyasyonunu dağıtan ve oynatıcıyı harici parazit kaynaklarından koruyan bir iç yapıya sahip bir malzeme kullanılarak hassas ses ve video bileşenlerinden korunur. 

Rezonans kontrolü, şasi ve Baskılı Devre Panolarında, geniş bant genişliği boyunca istenmeyen rezonansı ortadan kaldırmak için çeşitli malzemelerin optimum kütle, empedans ve geometri ile birlikte kullanılmasıyla kullanılır.

Oppo BDP-105EU arka paneli önceki nesil Oppo'ların aksine, artık basınçlı hava soğutması gerektirmiyor.Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

%100 orijinaldir,

orijinal uzaktan kumandası ve (opsiyonel) Wireless dongle ile birlikte gönderilecektir,

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Keyifli alışverişler dileriz
​​​​​​​​​​​​​​​​​