WhatsApp Destek Hattı
PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter Genişlet
PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter Remote control
 • PrimaLuna EVO 100 Tube dac inside
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter
 • PrimaLuna EVO 100 Tube dac silver
 • PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter black

PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter

PrimaLunaPrimaLuna

CA4347

Yeni

            

        

Daha Fazla Detaylar

  garantilidir.jpg         

PrimaLuna-Logo.jpg

EVO 100 Lambalı DAC

 ( Lambalar : 2 x 5AR4, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7 )

tube-primaluna.jpg

PrimaLuna, yı diğer bildiğiniz markalardan ayıran temel özelliklerden bazıları kısaca şöyledir;

Akıllı BIAS sistemi sayesinde lamba bakım ve tüketim sorunlarının neredeyse tamamını ortadan kaldırılmıştır

Özel yapılan trafolar sayesinde tüm frekanslar diğer lambalı yapılara göre daha net, gerçekçi ve kararlıdır

Kullanılan tüm devreler ve parçalar birbirine direkt özel kablolar ile temas etmektedir. Herhangi bir devre kartı kullanılmamaktadır.

Lamba başına kullanılan direnç sayısı fazla olduğu için amplifikatörün ilk ısınma süresi çok hızlıdır.

Farklı lamba seçenekleri ile herhangi bir ayar yapmadan direkt kullanabilirsiniz.

Dünyanın ilk tüp tabanlı veri saatleme cihazıyla tanışın: SuperTubeClock™

 

Dijital saate düşük gürültülü bir mini triyot vakum tüpü dahil ederek, bu cesurca tasarlanan tasarım, çok üstün çözünürlük, ayrıntı alma, gelişmiş netlik, artırılmış tanım ve yukarıdan aşağıya ayrıntı sağlar.

 

AC Offset Killer, tüyleri diken diken etmekle ilgili. Müzik çok sessiz bir arka plandan geldiğinde elde ettiklerinizi, kendi kendinize “Bu nasıl mümkün olabilir?” PrimaLuna, uğultu ve EMI açısından düşük olan kendi devasa toroidal güç transformatörlerimizi özel olarak sarar. Ama daha fazlasını istedik. Mühendislerimiz AC Offset Killer'ı, elektriğiniz ne kadar kötü olursa olsun, trafo gürültüsünü başka hiçbir üreticinin gitmeyi hayal bile edemeyeceği bir düzeye indirmek için tasarladı. Sonuç? Uzay duygusu. Doku. Akustik bir gitarın ya da keman telinin sonsuza dek sürecekmiş gibi görünen rezonansı. AC Offset Killer sizi çok şaşırtacak.

 

Polipropilen kaplin kapakları, üçlü pi güç kaynağı filtreleri, analog ve dijital cihazları ayıran özel olarak tasarlanmış izolasyon transformatörleri dahil olmak üzere birinci sınıf parçalar, sinyal bozulmasının azalmasına ve tepeden tırnağa iyileştirilmiş seslere neden olur. Birçok DAC, on pound veya daha az ağırlığa sahiptir. EVO 100 Tube DAC yaklaşık 29 pound ağırlığındadır!

 

Ara bağlantılara çok para harcıyorsunuz. Öyleyse neden sinyal RCA jaklarından veya hoparlör terminallerinden doğruca bakır izleri olan ve onları zar zor görebileceğiniz kadar ince devre kartlarına gidiyor? Bunun nesi üst düzey? PrimaLuna, tüm ürünlerde Noktadan Noktaya Kablolama kullanır . Dirençler ve kapasitörler dahil olmak üzere tüm sinyal yolu, zanaatkarlar tarafından ağır hatlı kablolarla özenle elle kablolanmıştır.

 

Kanal başına ayrılmış tüpler. Tek bir tüpü her iki kanal için arabellek olarak kullanmak ve DAC'nizin "tüp" olduğunu iddia etmek iyi olsa da, PrimaLuna tasarımı ve müzik için yaptıklarıyla karşılaştırılamaz.

 

Vakum tüplü doğrultmalı güç kaynağı, on bir ayrı güç kaynağı düzenleme devresi içerir. Tüp düzeltme, özellikle "bir bilgisayar" gibi ses çıkaran DAC'lerle karşılaştırıldığında, organik ses ile eşanlamlıdır.

 

USB dijital girişi, çalma listeleri gibi özelliklerin tüm avantajları ve tüm müzik kitaplığınıza daha kolay erişim ile bilgisayarınızı müziğinizin depolanması ve çalınması için kullanmanızı sağlar. PrimaLuna mühendisleri, sonradan akla gelen bir USB girişi eklemek yerine, bulabildiğimiz en iyi ses veren USB arabirimini hiç durmadan aradılar. USB girişimiz, titreşim dolu USB dijital sinyalini S/PDIF'e dönüştürerek dijital sinyal kalitesini SuperTubeClock'a ulaşmadan önemli ölçüde artırır. Bu USB girişi gerçek bir yüksek çözünürlüklü dijital giriştir.

FARKIMIZ

SuperTubeClock™

Sihrin gerçekleştiği yer burasıdır... SuperTubeClock™, normalde bir DAC'de bulunan katı hal osilatörünü mini triyot vakum tüpüyle değiştirir. Bir tüp kullanarak titreşim ve gürültü miktarını önemli ölçüde azalttık ve bu da üstün ayrıntı alımıyla sonuçlandı. Bu da, yukarıdan aşağıya üstün detay ve dinamikler ve iyileştirilmiş genel müzikalite sağlar.

 super-tube-clock.jpg

 Önce tüpün kendisiyle ilgili bir not: Tüp çok sağlam, uzun ömürlü bir Rus askeri Triyodudur, salınım amaçları için özel olarak tasarlanmıştır... buradaki işlevi de budur. Çok muhafazakar bir şekilde çalışır, bu nedenle yaşam beklentisi kabaca 5 ila 10 yıllık çalışma süresidir. Küçük cam zarf, çok düşük mikrofonları garanti eder.

 Triode tüpler doğası gereği düşük gürültülü cihazlardır ve doğru kullanıldığında son derece doğrusaldır. Bu, ürettiği salınım frekans dalgasının çok saf ve temiz olduğu anlamına gelir. Salınım frekansının her iki tarafında 10 Hz'den 100 kHz'e kadar olan yan bantlardaki gürültü son derece düşüktür. Bu, ses için önemli olan spektrumdur. Bunun altındaki ve ötesindeki her şey göz ardı edilebilir.

 

Girişleri yeniden ayarladığınızda, burada üretilen herhangi bir gürültü, dönüştürme çipinin girişinde filtrelenmemiş ve zayıflatılmamış olarak görünür ve o andan itibaren dijital ses akışının ayırt edilemez bir parçası olan titreşim enjekte eder. Bu noktaya ulaştıktan sonra hiçbir temizlik bu gürültüyü ortadan kaldıramayacaktır; ses sinyalinin bir parçası haline geldi. Bu gürültü, ses sinyali üzerinde "gezinir", böylece onu gürültü olarak değil, notaların bulaşması ve ayrıntıların gizlenmesi olarak duyarsınız. Belirgin bir dinamik, ton saflığı, geçişler arası sessizlik ve zamanlama duygusu kaybı vardır. Buna "gürültü modülasyonu" diyoruz.

 Bu nedenle, osilatörün özellikle 10Hz-100kHz yan bantlarındaki düşük gürültü çok önemlidir. Yine: Bu frekans uç değerlerinin altı ve ötesi önemsizdir, çünkü sesi etkilemeyecek ve analog çıkışlara ulaşmayacaktır.

primaluna-evo-tube-dac-src-4192.jpg

Saat, DAC çipini izlemek için kullanıldığında, yukarıda açıklanana benzer bir durum meydana gelir: gürültü, dijital ses akışının, analog ses sinyalini temsil eden bir merdiven dalgasında ardışık adımlara dönüştürüldüğü yerde belirir. Her adım TAM OLARAK 1/441000th, 1/96000th, 1/176400th veya 1/192000th olmalıdır. Enjekte edilen gürültü, o gürültünün tam kopyası olan zamanda bir sapma getirir. Bu, DAC çipinin çıkışlarındaki ses sinyalinin, yine sinyalin doğal bir parçası olarak, üzerinde gürültüye sahip olduğu anlamına gelir. Bu adıma ulaştıktan sonra hiçbir filtreleme miktarı gürültüyü ortadan kaldırmaz. Yine, o belirgin dinamik kaybı, ton saflığı, geçişler arası sessizlik ve zamanlama duygusu ile bu leke ve ayrıntı maskelemesini yaşıyoruz.

 Bir tüpün ürettiği salınım frekans dalgası bir sinüs dalgasıdır. Bu iyi değil: Kare dalgaya dönüştürülmesi gerekiyor. Bu çok hassas bir prosedürdür: bir kare dalganın yükselen ve alçalan kenarları yeterince dik olmadığında, veri bitinin gerçek geçişinin tam olarak zaman tanımlı olmadığı belirli bir pencere vardır. Çok geç ya da çok erken olmak için yer bırakır. Bu kısmen rastgele bir süreçtir ve kısmen çevre koşullarına bağlıdır; güç kaynağı voltaj değişimleri, toprak gürültüsü, kod çözücüdeki veya DAC çipindeki doğal CMOS veya çip karışması gibi. Tüm bu zamanlama değişimleri gürültüdür ve çeşitli kaynaklardan titreşim olarak adlandırılır. Kenarlar ne kadar dik olursa, geçiş momenti o kadar kesin olarak tanımlanır ve bu da daha az gürültü (titreşim) ile sonuçlanır. Bir saat bu kadar düşük titreşimle çok kararlı bir frekans ürettiğinde, sonuç; mükemmeldir. Yeryüzündeki başka hiçbir ticari saat, bunun kadar kare dalga üretemez.

Teknik özellikler

Inputs: USB AES/EBU Coax Optical

Outputs: Stereo RCA

Output Level: 2.2V

DSD (USB): DSD64-DSD128 (DoP)

DSD (other inputs): DSD64 (DoP)

DAC: TI (Burr Brown) PCM1792A

24bit/192kHz Upsampling: TI (Burr Brown) SRC4192

Tube Complement: 2 - 12AX7 2 - 12AU7 2 - 5AR4

Dimensions: 28cm x 19cm x 40.3cm

Ağırlık : 13 Kg 

Bir değerlendirme yazın

PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter

PrimaLuna EVO 100 Tube Digital Analogue Converter