WhatsApp Destek Hattı
Krix MX-5 Moduler sinema sistemi Genişlet
Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi
  • Krix MX-5 Moduler sinema sistemi

Krix MX-5 Moduler sinema sistemi

KrixKrix

CA4154

Yeni

TÜRK LİRASI302 783 TL
EURO9 700 €
DOLAR10 472 $
POUND8 310 £

          

MX5 Ev sinema sistemi

Krix MX-5, ev sineması meraklıları ve profesyonelleri tarafından "Ses Duvarı" olarak bilinen modüler hoparlör serisinin bir parçasıdır.

Evler ve odalar için özel olarak tasarlanan MX-5, dünya çapında profesyonel ve ticari sinemalarda bulunan perde arkası hoparlör sistemlerinin küçültülmüş bir versiyonudur. 35 yılı aşkın ticari sinema mirasını kullanan Krix mühendisleri, teknolojilerini MX-5'e uyarladılar, böylece büyük, profesyonel sinemalarda yaşanan filmlerin tüm heyecanı ( hiç olmadığı kadar ) evde izlenebilir ve yaşanabilir hale geliyor.

Beş kompakt modülüyle ön plana çıkan MX-5, akustik olarak ekranın arkasındaki bir duvar boşluğuna (19 cm) yerleştirilebilir, bir rafa veya sehpaya konulabilir, projektör ekranının arkasına yerleştirilebilir. Her bir modülün hoparlör yüzeyi, ekranın arkasından veya odadan yansıyan seslerin emilebilmesi için ses emici bir materyalle kaplanmıştır. Konuşmaların anlaşılabilirliğinin ve genel ses performansının güvenceye alınabilmesi bakımından bu akustik çözümün çok büyük faydası vardır.

MX-5 tipik olarak bir çift eşleşen subwoofer ile pasif, sol, orta ve sağ (LCR) modüller olarak yapılandırılır.

Ayrı ayrı uydu hoparlörler, Krix tarafından tasarlanmış 90° x 40° kısa mesafeli dalga kılavuzuyla eşleştirilmiş 8 inçlik orta ton hoparlörleri ve 1 inçlik kumaş kubbeli tweeter içeren tam aralıklı, iki yönlü, portlu bir tasarımdır.

Subwoofer'lar, 2 inçlik ses bobinlerine sahip 11 inç katkılı kağıt koni sürücülerine sahip bas refleksli, tek sürücülü bir tasarımdır. Bölme duvar montajının yanı sıra zemin üzerine, televizyon altı kurulumu için isteğe bağlı ( ilave edilebilir) uyumlu surround hoparlörler, ara parçalar ve montaj donanımı da mevcuttur. Toplu olarak, hoparlör sistemi sonsuz bir bölme duvar tasarımına, 190 mm'lik sığ bir derinlik profiline ve 30 ila 20 kHz arasında bir oda içi frekans tepkisine sahiptir.

 

LCR HOPARLÖR MODÜLLERİ

Oda yanıtında frekans aralığı: 40Hz-20kHz

Güç kullanımı: 100 – 300 Watt RMS önerilen amplifikatör gücü

1 metrede 2,83 volt için hassasiyet: 92dB

Empedans: 8 Ohm

Yapılandırma: 2 yollu

Muhafaza tipi: Bas refleksi, önden havalandırmalı

Düşük frekans sürücüsü:

Tek 205 mm (8”) kağıt koni sürücüsü. Düşük bozulma için havalandırmalı mıknatıs düzeneği ve bakır kısa devre halkası ile yüksek güçlü alüminyum oluşturucuya sarılı 38 mm (1½”) ses bobini

Yüksek frekans sürücüsü:

26 mm (1") katkılı, geniş rulo çerçeveli kumaş kubbe. Ferro sıvı soğutuldu. Krix tarafından tasarlanmış 90 x 40 kısa mesafeli dalga kılavuzuna bağlı

Giriş terminalleri: Altın kaplama yaylı terminaller 

Boyutlar: 700 mm yükseklik x 315 mm genişlik x 190 mm derinlik (subwoofer modülleri dahil 2040 mm genişlik)

Ağırlık: Her biri 12 kg

SUBWOOFER MODÜLLERİ

Oda yanıtında frekans aralığı: 30Hz-200Hz

Güç kullanımı: 200 – 350* Watt RMS önerilen amplifikatör gücü

MX subwoofer'larda yüksek geçiş filtresi ve yumuşak sınırlayıcı işlevine sahip bir güç amplifikatörünün kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

1 metrede 2,83 volt için hassasiyet: 90dB

Empedans: 4 Ohm

Muhafaza tipi: Bas refleksi, aşağı ateşleme havalandırması

Düşük frekanslı sürücü:

Nominal 275 mm (11”) çaplı katkılı kağıt koni sürücüsü, havalandırmalı mıknatıs düzeneğine sahip yüksek güçlü Kapton oluşturucuya sarılı 50 mm (2”) ses bobini

Giriş terminalleri: Yüksek seviyeli altın kaplama yaylı terminaller

Boyutlar: 700 mm yükseklik x 540 mm genişlik x 190 mm derinlik (LCR modülleri dahil 2040 mm genişlik)

Ağırlık: Her biri 19 kg

mx5-range.jpg 

SİSTEM ÖNERİLERİ

Minimum ekran boyutu 16:9 95" (2103 mm x 1183 mm)

Minimum ekran boyutu 21:9 92" (2148 mm x 921 mm)

" Krix, dünya çapında 30'dan fazla ülkede 3.000'den fazla sinemaya kurulan hoparlörlerle 35 yılı aşkın bir süredir ticari sinemalar için ses çözümleri sağlıyor. Krix'in ticari sinema pazarında elde ettiği başarının büyük bir kısmı, sonsuz bölme duvar konseptinin geliştirilmesinden kaynaklanmaktadır.

Sonsuz bölme duvarı konsepti, hoparlör ön bölmeleriyle sürekli olan sağlam bir duvar veya yarı boşluk sağlar. Bu, yansıyan sesi hoparlörlerden gelen doğrudan sesle karıştırarak ses netliğini etkileyebilecek olan ekranın arkasındaki boşluğa ses sızıntısını azaltır.

Krix aynı zamanda horn ve waveguide hoparlörler üzerinde kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüterek verimlilik, yönlülük ve distorsiyon özelliklerinde iyileştirmelere yol açmıştır. Krix yenilikleri, sürekli yönlendirilebilirlik horn alanında birkaç patentle sonuçlanmıştır ve Krix'i sinema ses endüstrisinde teknoloji ve tasarımda lider konumuna getirmiştir. "

Bir değerlendirme yazın