WhatsApp Destek Hattı
Bowers & Wilkins 802D Genişlet
Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D Dimensions
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D
 • Bowers & Wilkins 802D

SATILDI

Bowers & Wilkins 802D

Bowers WilkinsBowers Wilkins

CA3533

Kullanılmış

            

   tone_audio_logo-review.jpg

        

Daha Fazla Detaylar

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur, 

(ilk sahibinden) %100 orijinaldir,

mağazamızda test edebilirsiniz.

802D

802D, daha büyük 800D ve 801D gibi aynı orta kademe ve tweeter düzenini kullanır, ancak ikiz 8” bas sürücüler büyük sistemlerin ayrıntısı ve görüntülenmesi için ve daha dar ve daha kompakt kabini tercih eden dinleyiciler için idealdir.

Stil açıkça selefine dayanmasına rağmen, Alüminyum bazalara sahip 3 model de kolay manevra kabiliyeti için tekerlek ile birlikte gelir. Bunlar, isteğe bağlı olarak ağır hizmet tipi ayaklarla değiştirilebilir.

Bu yeni ayak tasarımı çift uçludur bir uçta halı kaplı zeminler için sivri uç ve diğer uçta daha savunmasız olanlar için şeffaf, iz bırakmayan bir lastik ped yüzeyler bulunur.

Toplam 1,6” yükseklik ayarı mümkündür ve gerekirse birkaç derecelik eğime izin verir

Tweeter

Nautilus 800 Serisi için tasarlanan ve geliştirilen boru yüklü tweeter, Nautilus teknolojisinden ilham alan bir gelişmeydi. Bir sürücü ünitesinin arkasından geleneksel bir kutu kabine gelen ses, muhafazanın etrafına yansır ve önden yayılan seste bozulmaya neden olur. Bununla mücadele etmek için, arkaya doğru ses enerjisini emmek ve rezonansları önemsiz bir minimuma indirmek için emici dolgu ile doldurulmuş incelen tüpler kullanıldı.

Kırınım problemlerinden kaçınmak için gerekli olan küçük ön alanı korumak için tweeter motor sisteminin fiziksel olarak mümkün olduğunca küçük olması gerekiyordu. Ek olarak, çıktı kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için maksimum hassasiyet gerekiyordu. Diyaframın arkasından gelen radyasyonun direk parçasının arkasına bağlı konik boruya sorunsuz bir şekilde geçmesine izin vermek için kutup parçası delinmiştir. Ayrıca kubbenin arkasında meydana gelen istenmeyen rezonansları önlemek için kubbe diyaframının yarıçapını takip ederek uçta profillenmiştir.

Ses bobini için bakır kaplı alüminyum şerit tel kullanılmıştır. Alüminyum, hareketli kütleyi azaltan bakırdan daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Şerit tel (kesiti dikdörtgen olan), yuvarlak kesitli tel kullanımının bir sonucu olan tüm hava boşluklarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu ideal paketleme faktörü, manyetik boşlukta bulunan iletken hacmini en üst düzeye çıkarır ve hassasiyeti önemli ölçüde artırır.

B&W_802D (2).jpg

Orta kademe

Orta kademe tahrik ünitesi diyaframı Kevlar®'dan üretilmiştir. B&W, bozulmayı azaltmak ve darbe tepkisini iyileştirmek için malzemenin gücünü ve esnekliğini artıran reçine karışımı için yakından korunan bir reçete geliştirdi.

Geleneksel rulo surround, 'çevresiz' süspansiyon aracılığıyla geliştirildi. Koninin kenarındakiyle aynı dirençli mekanik empedansa sahip köpüklü bir malzeme halkası, koninin kenarının altına yerleştirildi. Koni boyunca ilerleyen bükülme dalgaları, köpük halka tarafından neredeyse tamamen emilir.

Rezonanslara ve bozulmaya neden olacak geleneksel bir toz kapağından kaynaklanan bozulmayı önlemek için merkezi, mermi şeklinde bir tırtıklı tıkaç tanıtıldı. Faz tapasının ek bir yararı, diyaframın geliştirilmiş eksen dışı tepkisidir.

FST™ sürücüsünün şasisi, sürücünün arkasından hava akışına yönelik herhangi bir empedansı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Koninin hemen arkasındaki yansıma sınırlarını azaltmak için FEA ile optimize edilmiş bir neodimyum mıknatıs düzeneği tasarlandı.

Woofer

Woofer koni diyaframları, çok yüksek sertlik/kütle oranına sahip düşük yoğunluklu Kapok/Kevlar koni hamuru kullanılarak geliştirilmiştir. Genel yapı, kabin basıncının neden olduğu statik eğilme streslerine karşı çok yüksek bir dirence sahip, etkili bir şekilde kalın bir laminattır.

Ses bobinleri uzatıldı ve mıknatıslı motor sistemleri, daha da fazla doğrusallık için sonlu elemanlar analizi kullanılarak optimize edildi ve eksenel piston hareketinin her seviyede korunmasını sağlamak için çift, aynalı bir örümcek yapısı kullanıldı.

Ses bobini eski kovanı, inanılmaz derecede sert filament sarılmış karbon fiberden üretildi ve koniye geleneksel olarak bağlanmasının yanı sıra karbon fiber toz kapağı ile fiziksel bir bağlantı oluşturmak için uzatıldı.

bw_802d_frame.jpg

Kabin

Nautilus'ta kullanılan bas sisteminin konik tüp yüklemesi, maliyet nedeniyle 800 Serisinde gerçekleştirilemedi. Panel kalınlığının arttırılması ve arka yüzeyin kıvrılması, daha fazla muhafaza sertliği yaratır ve daha az dahili akustik rezonans moduna sahip bir iç şekil sağlar. Bu eğriliği gerçekleştirmek için, ince ahşap laminasyonlar ısı ve basınç altında bir kalıp etrafında bükülür. Yapıyı bir gemi gövdesinin kaburgaları gibi destekleyen dahili Matrix™ sisteminin eklenmesi, sert ancak iyi sönümlü bir muhafaza oluşturur.

Teknik özellikler

Üç yollu, zeminde duran, refleks yüklü hoparlör. 

Tahrik üniteleri:

1" elmas kubbe tweeter,

6" Kevlar FST-koni orta kademe birimi,

8" iki adet Rohacell koni woofer

Geçiş frekansları: 350Hz, 4kHz.

Frekans yanıtı: 34Hz–28kHz, ±3dB, eksende (–6dB 27Hz ve 33kHz'de) 2dB referans tepkisi içindeki dağılım: ±60°

yatay, ±10° dikey Empedans: nominal 8 ohm, minimum 3.5 ohm

Hassasiyet: 90dB/2.83V/m

Nominal empedans : 8Ω (minimum 3.5Ω)

Harmonik bozulma (ikinci ve üçüncü harmonikler, 90dB/m): <%1 (40Hz–100kHz), <%0,5 (70Hz–100kHz).

Önerilen amplifikasyon: 50–500 W.

Önerilen max kablo empedansı : 0.1Ω

Boyutlar: 

44,7" (1138 mm) Y x 14,5" (363 mm) G x 22,2" (565 mm) ) D.

Ağırlık, her biri: 176 lb (80 kg) net, 196 lb (89 kg) nakliye.

800 serisi hoparlörler, B&W'nin devasa deposunda sahnelenmek üzere özenle paketlenir ve 90 ülkedeki bayilere gönderilmeye hazırdır. 

Son teknoloji ambalaj, önemli mühendislik gerektirir.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın