WhatsApp Destek Hattı
Bowers & Wilkins 803D Genişlet
Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D Dimensions
  • Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D
  • Bowers & Wilkins 803D

SATILDI

Bowers & Wilkins 803D

Bowers WilkinsBowers Wilkins

CA3534

Kullanılmış

               

             

  

Daha Fazla Detaylar

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur, 

(ilk sahibinden) %100 orijinaldir,

mağazamızda test edebilirsiniz.

803D

803D, amiral gemisi benzeri bir ses isteyen ancak daha "geleneksel" görünümlü bir hoparlör isteyen bazı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş yepyeni bir hoparlördür

800 Serisi için yeni bir model olan 803D, elmas kubbe teknolojisini daha büyük 'başlı' modellerden daha az teknik görünümlü bir mobilya parçasına getiriyor. 

Burada FST orta kademe sürücüsü, ses dağılımını optimize etmek için mümkün olduğunca dar tutulan güzel kavisli, Matrix destekli ana kabinin kendi izole bölümünde yer almaktadır. 802D, 803D, bu sefer önden ateşlemeli bir Flowport ile desteklenen üç Rohacell koni bas sürücüsü kullanır. Tüm özel yalnızca bas sürücülerimiz gibi, yayılan alanın temel sertliği, toz kapağının orta alanını destekleyen kiriş benzeri bir bileşen olan yeni 'mantar' yapımız tarafından geliştirilmiştir.

Tweeter

Nautilus 800 Serisi için tasarlanan ve geliştirilen boru yüklü tweeter, Nautilus teknolojisinden ilham alan bir gelişmeydi. Bir sürücü ünitesinin arkasından geleneksel bir kutu kabine gelen ses, muhafazanın etrafına yansır ve önden yayılan seste bozulmaya neden olur. Bununla mücadele etmek için, arkaya doğru ses enerjisini emmek ve rezonansları önemsiz bir minimuma indirmek için emici dolgu ile doldurulmuş incelen tüpler kullanıldı.

Kırınım problemlerinden kaçınmak için gerekli olan küçük ön alanı korumak için tweeter motor sisteminin fiziksel olarak mümkün olduğunca küçük olması gerekiyordu. Ek olarak, çıktı kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için maksimum hassasiyet gerekiyordu. Diyaframın arkasından gelen radyasyonun direk parçasının arkasına bağlı konik boruya sorunsuz bir şekilde geçmesine izin vermek için kutup parçası delinmiştir. Ayrıca kubbenin arkasında meydana gelen istenmeyen rezonansları önlemek için kubbe diyaframının yarıçapını takip ederek uçta profillenmiştir.

Ses bobini için bakır kaplı alüminyum şerit tel kullanılmıştır. Alüminyum, hareketli kütleyi azaltan bakırdan daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Şerit tel (kesiti dikdörtgen olan), yuvarlak kesitli tel kullanımının bir sonucu olan tüm hava boşluklarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu ideal paketleme faktörü, manyetik boşlukta bulunan iletken hacmini en üst düzeye çıkarır ve hassasiyeti önemli ölçüde artırır.

Orta kademe

Orta kademe tahrik ünitesi diyaframı Kevlar®'dan üretilmiştir. B&W, bozulmayı azaltmak ve darbe tepkisini iyileştirmek için malzemenin gücünü ve esnekliğini artıran reçine karışımı için yakından korunan bir reçete geliştirdi.

Geleneksel rulo surround, 'çevresiz' süspansiyon aracılığıyla geliştirildi. Koninin kenarındakiyle aynı dirençli mekanik empedansa sahip köpüklü bir malzeme halkası, koninin kenarının altına yerleştirildi. Koni boyunca ilerleyen bükülme dalgaları, köpük halka tarafından neredeyse tamamen emilir.

Rezonanslara ve bozulmaya neden olacak geleneksel bir toz kapağından kaynaklanan bozulmayı önlemek için merkezi, mermi şeklinde bir tırtıklı tıkaç tanıtıldı. Faz tapasının ek bir yararı, diyaframın geliştirilmiş eksen dışı tepkisidir.

FST™ sürücüsünün şasisi, sürücünün arkasından hava akışına yönelik herhangi bir empedansı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Koninin hemen arkasındaki yansıma sınırlarını azaltmak için FEA ile optimize edilmiş bir neodimyum mıknatıs düzeneği tasarlandı.

Woofer

Woofer koni diyaframları, çok yüksek sertlik/kütle oranına sahip düşük yoğunluklu Kapok/Kevlar koni hamuru kullanılarak geliştirilmiştir. Genel yapı, kabin basıncının neden olduğu statik eğilme streslerine karşı çok yüksek bir dirence sahip, etkili bir şekilde kalın bir laminattır.

Ses bobinleri uzatıldı ve mıknatıslı motor sistemleri, daha da fazla doğrusallık için sonlu elemanlar analizi kullanılarak optimize edildi ve eksenel piston hareketinin her seviyede korunmasını sağlamak için çift, aynalı bir örümcek yapısı kullanıldı.

Ses bobini eski kovanı, inanılmaz derecede sert filament sarılmış karbon fiberden üretildi ve koniye geleneksel olarak bağlanmasının yanı sıra karbon fiber toz kapağı ile fiziksel bir bağlantı oluşturmak için uzatıldı.

Teknik özellikler

Açıklama: 3 yollu bas refleks hoparlör

Dönüştürücüler: Elmas diyaframlı 1x ø25mm tiz, Kevlar diyaframlı 1x ø150mm orta kademe FST, Rohacell diyaframlı

3x 180mm bas

Frekans bandı: 28Hz ve 33kHz'de -6dB

Frekans aralığı: Referans ekseninde 35Hz - 28kHz ± 3dB

Dağılım: Referans ekseninden 2dB bandında 

yatay:: 60º'den fazla

dikey:: 10º'den fazla

Duyarlılık: 90dB spl (2.83V, 1m)

Harmonik bozulma: 2. ve 3. harmonikler (90dB, 1m), <%1 50Hz - 100kHz, <%0.5 90Hz - 100kHz

Nominal empedans: 8Ω (minimum 3.0Ω)

Bölme frekansı: 350Hz, 4kHz

Önerilen amplifikatör gücü: 8Ω'de 50W - 375W

Maks. önerilen kablo empedansı: 0.1Ω

Boy uzunluğu::    1164 mm

Genişlik:    306 mm

Derinlik::    457 mm

 KG: 41 kg

800 serisi hoparlörler, B&W'nin devasa deposunda sahnelenmek üzere özenle paketlenir ve 90 ülkedeki bayilere gönderilmeye hazırdır. 

Son teknoloji ambalaj, önemli mühendislik gerektirir.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Bowers & Wilkins 803D

Bowers & Wilkins 803D