WhatsApp Destek Hattı
B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio Genişlet
B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio
  • B&W Matrix 801 Series 2 camarossaudio

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur,

%100 orijinaldir, kapakları yoktur,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

İlanda kullanılan fotoğraflar hoparlörlerin kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

801 Series II

Matrix 801 Monitör, düşük frekanslı sürücüyü ve çapraz ağı barındıran büyük, ön havalandırmalı bir kabine sahip oldukça büyük bir hoparlördür, orta kademe sürücüsü ayrı bir fiber gövde ile (tweeter doğrudan yukarıdaki alana monte edilir) . 

Orta kademe / tweeter kafası, kısa bir göbek ve bir XLR konnektörü aracılığıyla alt kabine elektriksel olarak bağlanır ve tamamen kafadan aşağı bas basına doğru uzanan çok uzun bir cıvata ile sabitlenir. 

Kullanıcının hoparlörleri bağlaması için bas kabinin alt arkasında iki set hoparlör terminali vardır (bu konektörler normalde dahili olarak köprülenir, bu nedenle iki telli olarak alt kapağın altındaki bas kabini çıkartılarak  iki çok kısa atlama kablosu çıkarılmalıdır ... ).

Kabin konstrüksiyonu mükemmeldir, montaj ve estetik detaylara büyük önem verilmiştir. Bas kabinin önünde, woofer'ın hemen altında havalandırılan yuvarlak bağlantı noktası ve bazı mikro detayların haricinde , yeni Matrix 801, selefine benzer.

 Alt tarafa monte edilen (özel tasarlanmış) tekerlekler, bu devlere evde veya stüdyoda hareket kabiliyeti kazandırır. Tekerlekler üzerinde dinlemenin bir dezavantajı yoktur, ama orijinal standlar tavsiye edilir.

İç tasarım ve bileşenler, önceki 801'den net bir ayrımı temsil eder. Bas kabinine dahili bir petek sistemi dahil etmek için etkili Matrix teknolojilerini kullanarak, S&B mühendisleri düşük frekanslı muhafaza rezonanslarını ve renklerini önemli ölçüde azalttığını iddia ediyorlar. 

 Ayrıca, bir dıştan takma ekolayzır ekleyerek altıncı dereceden bir Butterworth hizalaması kullanarak, bas saldırısı ve netlikten ödün vermeden olağanüstü düşük frekanslı tepki (17.5Hz'de -6dB) elde edebildiler. Hoparlör bu isteğe bağlı ekolayzır olmadan çalışabilmesine rağmen (böylece 19Hz'de -9dB noktasına sahip dördüncü dereceden bir Bessel filtresini etkili bir şekilde temsil eder), bu cihazın eklenmesi genel müzik doğruluğunu açıkça artırır. Farklı markaların bu konuda ürettiği ekolayzırlar kullanılabilir. (Degişken bas hizalama filtresi ve eq)

Orta kademe fiber parçalı kafa düzeneği ve Kevlar-koni sürücü temel olarak önceki 801'den farklı olarak kalır. Yüksek frekanslı sürücü (TS26 tweeter), metal kubbeli bir diyafram içeren tamamen yeni bir tasarımı temsil eder. Bu tasarıma kısmen B & W'nin bilgisayar destekli tasarımı (CAD) üzerinden ulaşıldı ve daha ucuz olan Concept 90 serisi hoparlörlerde kullanılan metal kubbe tweeter'ın değiştirilmiş bir versiyonudur. 

B&W, bu yeni tweeter'ın “işitilebilirliğin çok ötesinde frekanslara mükemmel piston benzeri davranışlar sergilediğini” iddia ediyor. Yeni tasarlanan bas sürücüsü, özel olarak formüle edilmiş bir plastik bileşik konisine sahiptir, bir önceki versiyondaki sonik renklenmeleri gidermek için yoğun bir şekilde sönümlenmiştir ve 13lb, 13.000 Gauss mıknatıs kullanır.

Sürücüleri aşırı yükten korumak için B&W, mevcut iki adet Sesle Güçlendirilmiş Aşırı Yük Devresini (APOC), bu tür iki üniteyi birleştirerek yükseltti: biri bas bölümünde, diğeri orta aralıkta çalışıyor! tweeter, sistem iki kablolu olduğunda bile tam koruma sağlar.

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

camarossaudio-showroom.jpg

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Matrix 801, stüdyo ortamında ihtiyaç duyulan zorlu frekans ve dinamik yanıt aralığını sunan bir sisteme sahiptir. 1979'da piyasaya sürüldü, kısa sürede kesin stüdyo referans monitörü olarak kabul edildi.

Matrix 801 klasik kayıtların % 80'inden fazlasında kullanılmıştır.

Düşük frekanslı akustik çıktı sağlamak için, bas sürücüsü önemli miktarda hava dağıtmalıdır. Matrix 801, olağanüstü bir düşük frekans cevabı üretmek için gereken uzun yol ve simetrik alanı sağlayan son derece doğrusal, yüksek verimli bir motor sistemine sahiptir. Ahome Hi-Fi Monitor olarak eşit değildir. 

Bir değerlendirme yazın

B&W Matrix 801 Series 2

B&W Matrix 801 Series 2