WhatsApp Destek Hattı
Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark Genişlet
Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i COLOR
 • Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i Black
 • Dynaudio Contour 60i Black
 • Dynaudio Contour 60i Black
 • Dynaudio Contour 60i Black Piano Lacquer
 • Dynaudio Contour 60i Rosewood Dark
 • Dynaudio Contour 60i Grey Oak
 • Dynaudio Contour 60i Grey Oak
 • Dynaudio Contour 60i Grey Oak High gloss
 • Dynaudio Contour 60i Walnut
 • Dynaudio Contour 60i Walnut
 • Dynaudio Contour 60i Walnut
 • Dynaudio Contour 60i Walnut

Dynaudio Contour 60i

DynaudioDynaudio

CA3623

Yeni

TÜRK LİRASI412 425 TL
EURO11 800 €
DOLAR12 674 $
POUND9 973 £

      en-iyi-fiyat-_1.jpg        

Contour 60i

Daha büyük bir dinleme odanız varsa veya yüksek sesle çalmayı seviyorsanız, benzersiz orta kademe sürücüsüne sahip Contour 60i, yeni en iyi arkadaşınızdır.

Contour 60i, düşündüğünüzden daha büyüktür.

Ve bu sadece yetişkin, tam boyutlu, üç yönlü bir zemin standı olduğu için değil. Tabii ki düpedüz, komşuları çileden çıkaran bir hacim kapasitesine sahiptir.

 

En üstten başlayarak, taçtaki mücevheri bulacaksınız: tamamen yeni Esotar 2i tweeter. 2016 Contour'dan eski Esotar 2'ye baktık, parçalara ayırdık ve amiral gemisi Confidence serimizden (Hexis) bazı teknolojilerle ve ayrıca amiral gemisi Core profesyonel referans monitör serimizle (daha büyük arka oda) destek verebileceğimizi fark ettik. . Bu akıllı modlar birlikte, istenmeyen rezonansları azaltmaya ve daha net tiz performansı için frekans yanıtını yumuşatmaya yardımcı olur.

 

Contour 60i, ailede özel bir orta kademe sürücüye sahip tek modeldir. Alüminyum ses bobini kullanır ve aynı zamanda neodimyum mıknatıs sistemine sahiptir tümü Danimarka'daki Dynaudio Laboratuarlarında geliştirilmiş ve optimize edilmiştir.

Yarattığı farkı, nasıl monte edildiğidir. Burada Core'dan daha fazla teknoloji kullandık ve onu rezonansı yenen kaburgalar içeren hassas kalıplanmış bir kapta izole ettik. Asla çok fazla sahip olamayacağınız bir şey varsa, o da orta kademe netliğidir ve Contour 60i'de artık daha da fazlası var.

 

İki woofer yeni. Her birinin daha büyük bir mıknatıs sistemi, farklı bir ses bobini tasarımı ve ilk olarak Confidence serisinde ve Sub 6 subwoofer'da kullanıldığı gibi bir cam elyaf ses bobini oluşturucusu vardır. Bu, daha yüksek ses seviyesinde daha da sıkı bas anlamına gelir. Bunlar için alüminyum yerine bakırı seçtik. Niye ? Çünkü onlar özel bas sürücüleridir. Bakır daha ağırdır ve daha fazla hareketli kütle sağlar. Daha fazla hareketli kütle, hemen yukarıdaki süper canlı sürücü tarafından idare edilen orta menzile çarpmadan daha derine inmemizi sağlar.

 

Crossover, da yepyeni. Sonuçta, konuşmacının 'beynine' bakmadan tüm sürücüleri değiştiremezsiniz. Ayrıca, kalıplanmış orta kademe fincanın ve Nomex woofer örümceklerinin etkisi, mühendislerimizin geçiş frekansını yukarı kaydırmasına olanak tanır. Artık biraz daha yüksek frekanslarda (yaklaşık 300 Hz'e kadar) daha iyi çalışıyor. Bu alandaki frekans eğrisi de daha düzdür, bu da daha basit bir tasarımdan daha iyi orta seviye performans anlamına gelir.

 

Çok katmanlı kavisli kabin  ve şık ama sağlam alüminyum bölme, müziğinize (muhtemelen Dynaudio stüdyo hoparlörleri kullanılarak karıştırılmıştır) sağlam, tanımlanmış bir akustik temel sağlar. Öyle ki, eğer işimizi doğru yaptıysak, onların orada olduklarını bile unutacak ve sadece... dinleyeceksiniz…

KERF-Cut MDF Sönümleme: Stabilizasyon

Contour serisinin hoparlör kabini malzemesine gelince, MDF değişmeden kalır. Ancak ark kutusu Dynaudio'nun ilk tasarımıdır. Ancak arkın görünümü yeterli değildir. Hoparlör kutusunun içine KERF kesimli MDF sönümleme yapısı ilave edilmiştir. 

Bu KERF kesimli MDF nemlendirme plakaları, kabini daha da stabilize etmeye yardımcı olur. KERF olası rezonansı keser ve kabinin kalınlığı, kabinin arkasındaki istenmeyen ses dalgalarını parçalamaya ve emmeye yardımcı olur ve sesin tam olarak  gereken yere gitmesini sağlar.

Teknik özellikler

Duyarlılık: 88dB (2.83V / 1m)

IEC güç kullanımı: 390W

İç direnç: 4 Ω

Frekans yanıtı (± 3 dB):  28Hz – 23kHz

Kutu Prensibi: Bas refleks arka portlu

Karşıdan karşıya geçmek: 3 yollu

Geçiş frekansı: 300 / 4500Hz

Çapraz topoloji: 2. Sıra

Bas hoparlörü: 2x 23cm MSP

Orta seviye: 15cm MSP

Tweeter: 28 mm Esotar2i

Ağırlık:  54,3 kg/119,7 lb

Boyutlar (G x Y x D): 255x1330x420mm -  10x52,4x16,5 inç

Ayaklı/ızgaralı boyutlar (G x Y x D): 343x1359x454mm - 13,5x53,5x17,9inç

dynaudio-speakers.jpg

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Dynaudio Contour 60i

Dynaudio Contour 60i