WhatsApp Destek Hattı
Focal Aria 948 Genişlet
Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948 COLOR
 • Focal Aria 948 WALNUT
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948 NOYER
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948 BLACK
 • Focal Aria 948
 • Focal Aria 948

Focal Aria 948

FocalFocal

CA3710

Yeni

    

   

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI201 790 TL
EURO5 790 €
DOLAR6 254 $
POUND4 925 £

             

ARIA 948

2.jpg

Aria 948 hoparlör, 'gerçek' akustik hoparlörün geri dönüşünü simgeliyor. 8 1/4'' (21cm) hoparlör sürücülerine sahip yeni tip 3 yollu hoparlör, zahmetsizce yoğun ve kontrollü bas sağlar. Amaç, müzik tutkunu olanlar için akustiğin özüne geri dönmekti. 'Keten' koniler , doğal sesleri, düşük renklendirmeleri, orta aralıktaki reprodüksiyon zenginlikleri ve daha sıkı basları ile karakterize edilir. Sonuç, daha homojen bir ses, geliştirilmiş dinamiklerdir. Aria 948, klasik ve modern bir tasarım sunar.

Aria 948 (30 m 2 ) ve tavsiye edilen 12 ft ( 3,5 m ) dinleme mesafesinden ölçüm yapan odalar için serinin en üst düzey hoparlörüdür . 

 

TERS KUBBE TWEETER

Focal markasının imza ürünü olan ters kubbe tweeter, yaratıldığından beri sürekli olarak geliştirilmiştir. Çok düşük yönlülüğünün yanı sıra ana avantajının, doğrudan sert kubbeye sabitlenmiş küçük çaplı (dolayısıyla çok hafif ve daha iyi hızlanan) bir bobin kullanımında yattığını tekrarlamakta fayda var.

Tıpkı bas ve orta kademe hoparlör sürücülerinin konilerinde olduğu gibi, Focal'ı benzersiz kılan şey, doğrudan ses çıkışı ve dolayısıyla malzemelerin mekanik özellikleri üzerinde çalışmasıdır. On yıl kadar önce saf Berilyum ters kubbe tweeter'ı piyasaya sürdüğümüzde, bu özel teknolojinin belirleyici avantajını açıkça gösterdik.

Focal-Aria-906-tweeter.jpg

 YUMUŞAK TIZ IÇIN PORON SÜSPANSIYON

TNF tweeter için alüminyum/magnezyum tweeter'ımıza iki büyük gelişme getirdik. Kubbe ve braket arasındaki süspansiyon, şekil hafızalı bir malzeme olan Poron'u kullanır.

Bu süspansiyon yöntemi, doğrudan ünlü Utopia Berilyum tweeter'dan türetilmiştir ve insan kulağının çok yüksek hassasiyete sahip olduğu 2-3 kHz aralığında bozulmayı üç kat azaltmayı mümkün kılar.

 focal_keten-koni.jpg

Keten koniler orijinal tasarımıyla 2013 yılından bu yana sadece Temas Noktaları tarafından Fransa'da yapılan, koni tamamen akustik performansın yöneliktir. İki ince cam elyaf tabakası ile çevrelenmiş yüksek kaliteli keten elyafından yapılmıştır. Keten konileri, doğal sesleri, düşük renklenmeleri, orta aralıktaki reprodüksiyon zenginlikleri ve daha sıkı basları ile karakterize edilir.

Fiberin hafifliği, yüksek dahili sönümleme, yüksek hız ve yüksek eğilme rijitliği kriterlerini karşılar. Keten, cam elyafından iki kat daha hafiftir, çünkü elyaf içi boştur. Aynı zamanda, bir sandviç yapının bükülme sertliğini arttırmayı ideal kılan çok düşük bir esnekliğe sahiptir.

Teknik özellikler

Frekans yanıtı: 37 Hz - 28 kHz +/-3 dB

Düşük frekans noktası (-6 dB): 31 Hz

Empedans: 8 Ohm nominal, minimum 2,5 Ohm

3 yönlü bas refleks, ses seviyesi arttığında zemin hoparlörlerinde oluşabilecek bozulmayı ortadan kaldırır

Minimum titreşim için kalın, ultra sert MDF yapı ve paralel olmayan yan paneller

Düşük renklendirme, orta kademede üreme zenginliği ve daha sıkı bas için hafif keten koniler (iki adet 8,25" Keten bas ve bir adet 6,5" Keten orta kademe)

Keten konileri Fransa'da Focal tarafından özel olarak üretilmiştir ve olağanüstü akustik performans sunar

Poron süspansiyonlu 1" TNF alüminyum/magnezyum ters çevrilmiş kubbe tweeter, dengeli, gelişmiş ses netliği ve daha yumuşak bir tiz sunar

320 fit kareden ve 12' dinleme mesafesinden odalarda ev sineması kule hoparlörü olarak kullanım için ideal

Ceviz kaplama ve deri kaplama gövdeye sahip şık tasarım, her dekora kusursuz bir şekilde uyum sağlar

Üstün stabilite için entegre ayarlanabilir sivri uçlara sahip alüminyum alaşımlı taban

Boyutlar: 45.25" Y x 14,6" G x 16.6" D

Ağırlık: 77 lbs. / 35 Kg

Bir değerlendirme yazın

Focal Aria 948

Focal Aria 948