WhatsApp Destek Hattı
Gold Note XS-85 Genişlet
Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85
  • Gold Note XS-85

Gold Note XS-85

GOLD NOTEGOLD NOTE

CA3772

Yeni

Sipariş ile getirilir

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI1 645 505 TL
EURO47 080 €
DOLAR50 567 $
POUND39 791 £

         

Gold-Note-Logo.jpg

XS85

XS TASARIMI

Amiral gemisi hoparlörümüzün eşsiz tasarımı, ultra-sert, kavisli ve modüler paneller üzerine kurulu. Bu paneller İtalya’da en iyi ahşap ustaları tarafından elle şekillendirilmiştir.

Yüksek sönümlü kabin duble dahili yapıyla ve harici çok katmanlı ahşap panellerle pekiştirilmiştir, bu şekilde rezonanslar mutlak şekilde kontrol altına alınmakta ve daha iyi bir ses performansı elde edilmektedir. Kabinler basları, mid/tizleri ayırarak kusursuz bir tonlamayı mümkün kılmaktadır. Ayrıca, yapıda tümüyle bir sertlik elde edilebilmesi açısından kabinler 3mm’lik bir alüminyum levha ile kuplajlanmıştır.

Woofer’lar havalandırma delikli bir kabinin içine yerleştirilmiştir. Mid/tizler ise en üst kabinin içinde yer alan kapalı odacıkların içine konmuştur. En üst kabinde ayrıca saf alüminyumdan yapılmış devasa bir ızgarası bulunan ikinci bir açık odacık da bulunmaktadır; bu odacık, sertliğin arttırılmasında ve aynı zamanda da dahili yansımaların azaltılmasında çok etkilidir.

Hoparlörün çelikten yapılmış ve firmamızın yarattığı bir inovasyon olan ayarlanabilir gizli çivi ayaklara sahip bir de standı bulunuyor.

TWEETER

Bu hoparlöre özel olarak 28mm’lik, ultra doğrusal bir tweeter tasarladık. Ekstra ince ve ipek kubbeli bu tweeter, neodymium bir mıknatıs tarafından güçlendiriliyor. Mıknatısın özelliği ise alüminyumdan sönümleyici bir eliptik arka odacığa sahip olması.

MIDRANGE’ler

En üst kabinin içinde iki adet 150 mm’lik ultra-doğrusal sürücü bulunmaktadır. Bu sürücülerin yüksek kütleli phase plug’ları ve Nextel’le işlenmiş kağıt konileri sertliği ve hızlı bir doğal ses cevabını güvence altına almaktadır.

Koninin etrafını saran kauçuk çeper ise total frekans menzili açısından ideal koşulları sağlamaktadır.

Ekstra geniş, uzun ve hafif CCAW ses bobinlerine sahip olan mıknatıs sistemi, ideal bobin gezinimini ve mükemmel geçişken cevabı dolayısıyla distorsiyonun en düşük tutulmasını sağlar.

Doğrusal olmayan distorsiyonun ve modülasyon distorsiyonun azaltılması ve ayrıca aşırı yüklenme marjının yükseltilebilmesi için T şeklindeki kutup parçasının üstüne ve altına saf bakır halkalar monte edilmiştir.

Hava akımı gürültüsünün ortadan kaldırılabilmesi, sertliğin ve hafifliğin arttırılabilmesi için, sürücü alüminyum/magnezyumdan yapılmış sert ve durağan bir iskelet ile tamamlanmıştır.

WOOFER’lar

İki adet ultra-doğrusal, kısmen koni yüklemeli, kütlesi sadece 18 gram olan Nextel’le işlenmiş kâğıttan hafif sürücüler, düşük frekanslarda çok hızlı ve doğal bir ses cevabı sağlamaktadır.

Bas sürücüler, tümsekli arka plakalı geniş bir mıknatıs tasarımına sahiptir. Arkadaki geniş ve sönümlenmiş platform, sertliği arttırırken, ekstra uzun ve hafif CCAW ses bobinleri, çok uzun bir bobin gezinimini, düşük distrosiyonu ve kusursuz geçişken cevabını güvenceye alır. 

T şekilli kutup parçasının üstünde ve altında yer alan devasa bakır halkalar distrosiyonun azaltılmasını sağlarken, aşırı yüklenme marjını da arttırır.

Kütlesi yüksek faz fişi, ses bobinindeki ısı değişikliklerine bağlı olarak ortaya çıkan basıncı azaltır. 

Uzun süreli güç idaresi, ses bobininin içine yerleştiği yataktan kaynaklı rezonansları ortadan kaldıracak şekilde arttırılmıştır.

CROSSOVER

Pasif Crossover Pes-Tiz Dual Açısı 200Hz ila 2200 Hz’de kesilir. Crossover dirençli tasarımı sayesinde ultra-doğrusal bir yük sağlamak suretiyle güç kaynaklarında gerilimi 4 Ohm gibi nominal bir empedansta bile en aza indirgeyerek amplilerin işini kolaylaştırır. 

Kalın, anti-rezonanslı cam elyaftan, 4 ons altın kaplama iletkenlerden yapılmış olan devre kartları sofistike bir üçlü crossover ağına güç sağlarken, toplayan midrange çoklu-açı tasarımı, tatmin edici bir yakın alan ses deneyimi için dizilimin sürücülerini kusursuz biçimde entegre eder.

El yapımı hava bobinleri, özel seçilmiş kapasitörler ve özel yapım grafit GN rezistanslar, bugün piyasada mevcut olan en iyi crossover’ı tamamlayan öğelerdir. 

 gold-note-xs-85-camarossaudio- (13).jpg

 

Teknik özellikleri

Frekans tepkisi:30 Hz – 30.000 Hz

Çift Eğim QB3 N°4 Hassasiyet: 89dB SPL (2.83V/1 m)

Nominal engel:4 ohm yarı dirençli

Güç kontrolü: 30W – 300W

Önerilen min. dinleme mesafesi: 1.5/2.0 m

FİZİKSEL            

Boyutlar: 1280 x 357 x 665 mm (YxGxD)

Ağırlık   Çift başına 180 Kg – net ağırlık/çift başına 200 Kg - nakliye ağırlığı

FİNİŞ:   

ÖN | ÜST | ARKA PANELLER | DURMAKSiyah Lake

YAN PANELLER  Siyah Parlak Kuyruklu Piyano cilası veya Beyaz cila veya İtalyan Ceviz

gold-note-xs-85-camarossaudio- (18).jpg

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın

Gold Note XS-85

Gold Note XS-85