WhatsApp Destek Hattı
JBL L100 Classic Genişlet
JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic
 • JBL L100 Classic

JBL L100 Classic ( Orange )

JBLJBL

CA2488

Yeni

    stereo-magazine-review-logo.jpg 

Stand satışa dahil değildir

Çift fiyatıdır

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI158 642 TL
EURO4 395 €
DOLAR4 800 $
POUND3 698 £

               

L100 Classic

1970 yılında JBL, ikonik L100 Hoparlörü piyasaya sürdü. Yıllar içinde L100, JBL tarihinin en çok satan hoparlörü oldu. 

2018'de, zaman kazanmış bir efsaneye modern bir bakışla JBL L100 Classic olarak üretilmiştir. 

Klasik, retro esintili bir tasarım ve ikonik Quadrex köpük ızgara dahil olmak üzere eski stilin yanı sıra yeni geliştirilen akustik teknoloji ve elit performans için tasarımlara sahiptir. 

1 inç titanyum kubbe tweeter, hemen altındaki 5 inç saf kağıt hamuru koni orta kademe sürücüsüyle optimum entegrasyon için akustik lensli bir dalga kılavuzuna bağlanır. 

Güçlü bas, tek bir ön ateşleme bağlantı noktası tüpüyle ayarlanan bir bas refleks muhafazasındaki 12 inç döküm çerçeve, beyaz saf hamurlu konik woofer ile sağlanır.

25-200 Watt RMS Güç Kullanımı

12 "Beyaz Koni, Döküm Çerçeveli Saf Hamur Woofer

5 "Saf Hamur Konisi Orta Kademe

1 "Titanyum Kubbe Tweeter

Ön-Ateşleme Portlu Bas-Refleks Tasarımı

Yüksek Frekanslı ve Orta Frekanslı L-Pad Zayıflatıcılar

Siyah Saten Ön ve Arka Paneller ile Hakiki Saten Ceviz Ahşap Kaplama Muhafaza

40Hz - 40kHz (-6dB) Frekans Tepkisi

4 Ohm Empedans

Beş Yönlü Altın Kaplama Bağlama Direkleri

Ayrı Satılan Stand

Özellikleri:

İkonik JBL stili ve üç renk seçeneğiyle klasik Quadrex köpük ızgaralı retro tasarım: siyah, turuncu veya mavi

Siyah boyalı ön ve arka panelli hakiki saten ceviz ahşap kaplama muhafazası

12 inç beyaz koni, döküm çerçeveli saf posa woofer

5 inç saf kağıt hamuru konisi orta kademe

1 inç titanyum kubbe tweeter

Önden ateşleme portlu bas refleks tasarımı

Yüksek frekanslı ve orta frekanslı L-pad zayıflatıcıları

Özellikler:

Tanım: 3 yollu Kitaplık Hoparlörü

Düşük Frekans Dönüştürücü: 12 inç (300mm) saf kağıt hamuru koni woofer (JW300PW-8)

Orta Frekans Dönüştürücü: 5.25 inç (125mm) polimer kaplı saf kağıt hamuru konisi (105H-1)

Yüksek Frekans Dönüştürücü: 1 mm (25 mm) yumuşak surround titanyum kubbe (JT025TI1-4)

Frekans Tepkisi: 40Hz - 40kHz (-6dB)

Hassasiyet: 90dB (2.83V / 1m)

Güç Kullanımı: 25-200 Watt RMS

Geçiş Frekansları: 450Hz, 3.5kHz

Empedans: 4 Ohm

Kontroller: MF ve HF sürücüleri için zayıflatıcılar

Konektörler: Beş yönlü altın kaplama bağlama direkleri

Finish: Siyah, yanmış turuncu veya koyu mavi seçeneklerinde Quadrex köpük ızgaralı orijinal ceviz kaplama muhafazası

Boyutlar:

Yükseklik: 25.06 "

Genişlik: 15,34 "

Derinlik: 14.625 "

Ağırlık:

Nakliye: 58,5 lbs

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Hiç bir Şey Bir Klasik'i Yenemez: JBL L100 klasik hoparlör mirasını onurlandırır, yenilikçi mühendislik ve Quadrex köpük ızgarasını sunar, muazzam otorite ve sonsuz eğlence ile çalar.

Hiçbir şey bir klasiği yenemez. Bir karşı konulmaz modern versiyonu L100 , en çok satan hoparlör JBL 'ın katlı tarihi, L100 Klasik hoparlör tüm doğru, stüdyo kalitesinde performans için önceki modellerin eşsiz mirası ve eğilim onur derin yeni ile 21. yüzyılda dinleyicileri alırken geliştirilmiş akustik teknolojisi. Üç canlı renk seçeneğinde ayırt edici özellikte Quadrex köpük ızgarasına uzanan benzersiz bir vintage tasarıma sahip L100 Classic, bu büyüleyici üçün yanı sıra estetik için siyah boyalı ön ve arka panellere sahip saten ahşap ceviz kaplama muhafazası ile birlikte geliyor yönlü modelin sesi. Bu sesler hakkında: Vay canına, sadece vay canına . Sonra konuşmacının hikayesi var.

Birçok odyof şüphesiz L100'ün unutulmaz sesini hatırlıyor. Ve hatırlamayanlar için bile, klasik reklam tasarımının hayranları, sandalyesinde oturan dinleyicinin tam anlamıyla hoparlörleri - L100'ler tarafından uçurulduğu ikonik Maxell reklamını, "Üflemeli Adam" ı tanıyacaklar. JBL'nin L100'leri seçildi çünkü tam frekanslı tepki, muazzam dinamik salınımlar ve stüdyo doğruluğunu önemseyen dinleyiciler günün en iyi kayıtlarını kendi JBL hoparlörlerinde çalıyorlardı.

Sonuçta, L100'ün dahili bileşenleri dünyanın en çok satan albümlerinin kaydedilmesine yardımcı olmak için dünya çapında stüdyo monitörleri olarak kullanılıyordu. Ve şimdi olduğu gibi, klasik müzik severleri ve yüksek enerjili rock'çıları eşit oybirliği ile memnun edebilecek bir hoparlör bulmak o zaman nadirdi. L100 yaptı. Serin bir retro çekicilik duygusu ile titiz standartlara göre inşa edilen L100 Classic, bu geleneği sürdürüyor .

Dökme çerçeveli 12 inç beyaz, Aqua-plas kaplı saf pulpa koni woofer, beş inç saf pulpa koni orta kademe sürücüsü ve bir inç titanyum kubbe tweeter ile donatılmış L100 Classic, arıtma kombinasyonu ile oynuyor ve otorite, zarafet ve etki, canlılık ve doğruluk ve anında size özel bir şeyin varlığını söyleyen genel natüralizm - ve neredeyse tüm hesaplar tarafından, öncüsünün statüsüne kadar yaşamak ve aşmak için tasarlanmış bir hoparlör. 1970'lerin en çok satan modelidir. JBL mirasına sadık olan L100 Classic, her müzik tarzını aplomb ile işler ve farklı zevklere ve plak koleksiyonlarına sahip dinleyiciler için müthiş bir seçimdir.Yatay veya dikey olarak yerleştirilebilmesi, olağanüstü çok yönlülüğüne katkıda bulunur.

Orijinal L100'ün ve daha sonraki L100A ve L100 Century evriminin temel öğelerini korumak - L100 Classic, dönüştürücüler, kasa ayarlama ve çapraz ağ tasarımında önemli iyileştirmeler yapar . Tasarım Chris HagenJBL'nin L100T3'ünü yaratan aynı akustik sistem mühendisi, L100 Classic, doğrudan aşağıda bulunan JM125PC döküm çerçeve, saf pulpa koni orta kademe sürücüsüne optimum entegrasyon için bir akustik lens ile bir dalga kılavuzuna eşleştirilen yeni geliştirilmiş bir JT025Ti1 titanyum kubbe tweeter kullanır. Dikey yüksek ve orta frekans dönüştürücü düzenlemesi, ön bölmenin sol üst tarafında bulunan yüksek ve orta frekans zayıflatıcıları ile woofer'ın sağına hafifçe kaydırılmıştır. Derin, gergin bas, alevlendirilmiş çıkışlı tek, önden ateşlemeli bir port tüpüyle ayarlanan bir bas-refleks muhafaza sisteminde çalışan 1200FE döküm çerçeve, beyaz saf pulpa koni woofer ile gelir.

Bu ayrıntıları ve teknik özellikleri işlerken, kendinize şu soruları sorun: 12 inçlik bir woofer'ın alt uç sağlamlığını en son ne zaman duydunuz ? Unutmayın, birden fazla 6,5 ​​inçlik sürücüden bahsetmiyoruz. Canlı şovlarla ilişkili gerçekçiliği üreten konser benzeri düşük kaliteli duyarlılıkla havayı hareket ettirme yeteneğinden bahsediyoruz. Herhangi bir hoparlörün orta kademe sürücüsü, her şeyi doğru yapmak için kritik öneme sahiptir ve tekrar, L100 Classic'in beş inçlik sürücüsü doğru tonalite ve gerçekçi dinamikler sunar- ister insan sesi, ister gitar sesi, piyano, trampet veya başka bir enstrümandan. L100 Classic'teki tweeter, JBL'nin en iyi tek inç titanyum sürücüsünün güncellemesini yapıyor. İnanılmaz bir uzantıya sahip, aynı zamanda müziğe değerli yaşam nefesini veren ultra oktavların doğal bir tasvirini sunuyor.

Ev içi seçmelere büyük önem veriyoruz. Ama eğer bizi buna alırsanız, kendinize bir iyilik yapın ve içkinizi tutun. (Patlayan herhangi bir şeyden biz sorumlu değiliz!) Tek yapmanız gereken, sisteminizi L100 Classics'in arka panelindeki altın kaplamalı bağlayıcı terminal uçlarına bağlamaktır. 25 inç boyunda x 15 1/3 inç genişliğinde x 14 2/3 inç derinliğinde ve her biri 58,5 kilo ağırlığında bir kulak açma aleti yuvarlarlar . (İsteğe bağlı, ayarlanabilir halı çivili siyah metal zemin standları mevcuttur.) İşte, anında bir klasik var. % 100 Müzik Doğrudan Garantili.

“Bu hoparlör işleri kendi tatlı bir şekilde yapıyor: yüksek sesle ve gururlu, sızma karizması kadar karaktere sahip olmayan bir tasarım. Tonal olarak parlak ve canlı, oynamayı önemsediğiniz kayıt gerçekten 'uyanıyor'. Ayrıca harika bir animasyonlu ritmik kaliteye sahiptir, bu yüzden ayaklarınıza dokunmayı bırakamazsınız. Kendi yolunda da dinamik ama belki de beklediğinizin aksine, ince aksanları izlemede, bir orkestranın destansı, dünyayı sarsan crescendoslarından tam eğimde çok daha iyi. ”
- Nick Tate,  Hi-Fi News , Editörün Seçimi 

"Her enstrüman, ses düzeyinde bile, neredeyse mükemmel bir ton doğruluğu ile işlendi ve öylesine açıkça üç boyutlu bir uzay panoramasına yerleştirildi ki, sık sık önden arkaya, soldan sağa, müzisyenleri görebiliyormuşum gibi odam. ... L100 Classic'i mutlak bir çalma olarak görüyorum, çünkü onlar daha pahalı rekabette olduğu kadar üst düzey, odyofil sınıfı bir çözüm. "
- Andrew Robinson,  2019'un En İyisi Ödülü

"Hi-fi'yi analiz etme becerisinden ziyade eğlendirme yeteneğine göre değerlendirirseniz, bunlar fiyata en çekici hoparlör çiftlerinden biridir. Ve ürünlerden biraz memnun olmamak için ruhsuz olmanız gerekir. bu kadar çekicilik ve karakter hala var. "
- What Hi-Fi? , beş yıldızlı inceleme

"Tıpkı en sıra dışı müzikler gibi harika ses modelleri deneyimlenebilir, ancak tam olarak açıklanamaz. Mona Lisa'nın gülümsemesi gibi, en iyi bileşenler veya müzik, özünde herhangi bir gerekçeli analize meydan okuyan açıklanamaz bir gizem barındırır. ... Çok uzun Yeni bir duyarlılıkla müziğimi dinlememi sağladın. "
- Peter Familari, Stereonet , Alkış Ödülü

"Doğru amfiyle birlikte, hem büyük orkestra eserleri hem de rock müzik için dinlemek bir zevktir. L100 Classics, etkili bir bas, büyük bir ses alanı ve sadece 'eğlence' olarak adlandırmak istediğimiz bir şeyle karşımıza çıkıyor. L100 Classic, oturma odasında muazzam bir varlık. Vintage meraklıları, konuşmacınız! "
- Jamie Biesemans, HiFi.nl

Bir değerlendirme yazın

JBL L100 Classic ( Orange )

JBL L100 Classic ( Orange )