WhatsApp Destek Hattı
Marten Coltrane Supreme 2 Genişlet
Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2
  • Marten Coltrane Supreme 2

Marten Coltrane Supreme 2

MARTENMARTEN

CA3768

Yeni

    

     YETKİLİ-SATICI.jpg

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI21 669 774 TL
EURO620 000 €
DOLAR665 915 $
POUND524 005 £

Marten Coltrane Supreme 2

marten-coltrane-supreme-2-camarossaudio-

+-2dB, in sırrı....

Coltrane Supreme 2, Coltrane serisinin en prestijli modelidir. Amacımız ev ortamına yönelik hoparlörler arasında nihai olanı ve hatta belki de dünyadaki en iyi hoparlörü yaratmaktı. İsveç’te referans hoparlör olarak kayıt stüdyomuzda kullanılarak tasarlanmış olan Coltrane Supreme 2 ile gerçek ile kayıtlı ses arasındaki farkı anlayamayacaksınız.   

Coltrane serisinde, Marten’in tasarım ve teknoloji bakımından geliştirdiği tüm yeniliklerden faydalanıldı; Supreme 2 de bu bakımdan bir istisna değil. Bu sebeple Supreme 2 çığır açan ve halen markete liderlik eden bir hoparlör.

"hatırladığınızdan daha iyi bir müzik sunar"

BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ

Sıfır ödün.

Supreme 2 için mükemmel bir zamanlama, faz uyumu ve kusursuz bir eşzamanlılık sağlayan birinci sınıf bir crossover geliştirdik. Marten inovasyonu ve tasarımında bu crossover tam bir mihenk taşıdır. 

Mutlak sadakat ve en az canlı performans kadar hayat dolu bir ses sahnesi.

Cell teknolojisi, koryan, paslanmaz çelik ve alüminyumdan yapılmış ayrı bir orta kabini de içeren üç parçalı kabin, Supreme 2’yi son derece dayanıklı ve dengeli bir hoparlör haline getiriyor. 

5 yol

 Birinci sınıf crossover

Accuton Cell sürücüler

Jorma Statement kablolar

“En iyi hoparlör için maliyete hiç bakılmamış.”

ELMAS KONİLER

Parıldayan bir ses.

Hoparlör membranı için saf elmas kullanılabilecek en iyi materyaldir. Yüksek frekans menzilinde kullanılan bu materyal, sertlik/ağırlık oranı ve dahili ses hızı bakımından emsalsiz bir performans sağlıyor.

Elmas insanoğlunun bildiği en iyi ısı iletkenidir. Elmasın, ses bobini açısından mükemmel bir ısı yutma özelliği sağlaması onu hoparlörler açısından kullanılması elzem bir materyal haline getirmekte ve bu sayede çok yüksek bir güç idaresi ve çok düşük basınç gibi sonuçlar elde edilmektedir.

Elmas tweeter’ların ses karakteri beklediğinizin çok dışındadır. Elmas kullanılmış diğer tweeter’ların ses karakteri kulağınıza “aşırı parlak” ya da “elmas kadar sert” gelebilir. Armonik distorsiyon da sorun oluşturabilir. Ancak bizim crossover’ımız tam olarak bu sorunların altından kalkabilecek şekilde tasarlandı. Aslına bakarsanız, bu tweeter’larla bu saydığımız özelliklerin tam tersi özellikler elde edilebiliyor, yani elmasın karakteri tamamen ortadan kalkarak ardında yalnızca müziği bırakıyor.

SERAMİK KONİLER

Doğal ses için ileri teknoloji

Sert seramik hafif olmakla birlikte son derece katıdır ve bu da onu Sapphire adıyla bilinen hoparlör membranları için ideal bir malzeme haline getirir.

Bizim seramik konilerimiz, elektrokimyasal bir işlemden geçirilmiş olmaları dolayısıyla yüksek bir sönümleme faktörüne sahip. Membranlarımız da yüksek bir materyal rezonans frekansına sahipler ki bu da distosiyonun minimum düzeyde olduğu ve high end hoparlör konileri açısından kutsal kase olan berraklığın sunulabildiği anlamına gelmektedir.

BAS SÜRÜCÜLER

Düşük frekanslar.

Düşük distorsiyon.

Cell bas sürücü ünitelerinin gezinimleri çok uzun, distorsiyon seviyeleri çok düşük ve gizli bir surround etkiye sahipler. Alüminyumdan sandviç bal peteği olarak üretilmiş olan bu sürücüler, güçlü bir sunum ile zengin ve dinamik bir bas performansı sunmaktadır.

KABİNLER

Güvenebileceğiniz bir denge.

Uzun yıllar süren araştırmalarımızdan hoparlör kabini için en iyi malzemenin karbon fiber laminat olduğu sonucuna vardık. Birçok malzemeyi test ettik ama bunun görülmemiş bir güç ve katılık sağladığını gördük.  Bu materyal, kabini son derece durağan ve tüm frekans menzili boyunca rezonanstan muaf kılmaktadır. Ayrıca çok hafif bir malzeme olmasına rağmen dahili sönümleme faktörü çok yüksektir.

İçte kullanılan bileşenler kadar kabin yapımının da önemli olduğunun bilincinde olduğumuzda karbon fiber bizim açımızdan ideal bir bileşen.

AYAKLAR

Uzay-hava mühendisliği.

İyi yalıtım hoparlörlerimizden en iyi performansın alınabilmesi açısından en önemli etmen. Titreşim ve rezonansa karşı üstün bir direnç sağlamaları dolayısıyla Black Diamon Racing (BDR) ayaklar kullanıyoruz.

BDR askeri düzey karbon fiber bileşenler kullanmak suretiyle katılığı yüksek, dahili sönümleme faktörü ve rezonans kontrolü yüksek ayaklar üretmektedir.

CROSSOVER

Biz asla asgari düzeyde direnç yolundan gitmedik.

Marten, crossover’larını Accuton Cell sürücülerle mükemmel bir uyumla çalışabilecek şekilde rafine edebilmek için hiç bıkıp usanmadan çalıştı. Bu kolay bir iş olmasa da ortadaki sonuç açık.

Birinci sınıfı crossover’larımız mükemmel bir zamanlama, faz uyumu ve kusursuz bir eşzamanlılık sunuyor. Bu da tüm ses perdelerinin tıpkı kaydedildiği gibi tam olarak aynı anda oluşturulabilmesini mümkün kılmaktadır. Tıpatıp canlı müzik gibi. 

Bakır yapraktan hava göbekli bobinler

Yağ/kağıt kapasitörlerin içinde gümüş/bakır

Gümüş/Altın kapasitörler

Özel yapım rezistanslar

Jorma dahili kablolama

Teknik özellikler

Frekans aralığı: 18-100000 Hz +-2dB

Güç derecesi: 500 watt

Duyarlılık: 91 dB / 1 m / 2.83V

İç direnç: 6 ohm (3,2 Ohm dak)

Tip: 5 yönlü

Tahrik üniteleri6 x 11” pasif sandwish, 7 x 8” alu sandwish, 1 x 5” seramik, 1 x 2” elmas, 1 x 0.75” elmas

Geçiş frekansı Birinci derece: 120, 450, 3500 & 8000 Hz

Terminaller: WBT Nextgen çift kablolama

Dahili kablolama: Jorma Tasarım Bildirimi

Kabin: 25mm:s karbon fiber laminat kenarlar, 70mm masif lamine ahşap ön, arka, üst ve alt

Standlar: Black Diamond Racing diskleri ve konileri ile cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar (GxYxD): 54 x 200 x 59 (21,2 x 78,8 x 23,2”)

Net ağırlığı: 230 Kg (507 lbs)

marten-coltrane-supreme-2-camarossaudio-

Bir değerlendirme yazın

Marten Coltrane Supreme 2

Marten Coltrane Supreme 2