WhatsApp Destek Hattı
Marten Coltrane Tenor 2 Genişlet
Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2
  • Marten Coltrane Tenor 2

Marten Coltrane Tenor 2

MARTENMARTEN

CA4767

Yeni

TÜRK LİRASI3 843 254 TL
EURO115 000 €
DOLAR124 314 $
POUND98 475 £

Marten Coltrane Tenor 2

Marten Coltrane Tenor 2,  ağabeylerinden öğrendiği her şeyi alıp daha ince bir forma sığdırıyor. Ergonomik dolapları bir Coltrane'den beklediğiniz kontrolü ve gücü barındırır. Odanıza yerleştirmesi daha da kolaydır ama yine de gerçek Coltrane sesi sunar.

 BU HOPARLÖRLERİ SATIN ALIRKEN NELER ALMIŞ OLURSUNUZ…!

Güç ve kontrol mükemmel dengede.

Coltrane Tenor 2,  Supreme 2 için geliştirilen özel geçiş tekniğini kullanır. Birinci dereceden geçiş, kesinlikle mükemmel zaman ve faz tutarlılığı sağlar; ve kusursuz zaman tesadüfü.

Öne çıkanlar

3 yönlü bas refleks

Birinci dereceden geçiş

Accuton Cell sürücüleri

Jorma Prime kabloları

 

ELMAS SÜRÜCÜLER

Parıldayan ses.

Pure Diamond, hoparlör membranları için en iyi malzemedir. Yüksek frekans aralığında kullanıldığında sertlik/ağırlık oranı ve dahili ses hızı emsalsizdir.

Elmas aynı zamanda insanoğlunun bildiği en iyi ısı iletkenidir. Bu, ses bobini için en iyi soğutucuyu sağlayan hoparlör membranları için gereklidir; yüksek güç kullanımı ve çok düşük sıkıştırma ile sonuçlanır.

Diamond tweeter'larımızın ses karakteri beklediğiniz gibi değil. Diğerleri kulağa 'aşırı parlak' veya 'elmas kadar sert' gelebilir. Harmonik bozulma da bir sorun olabilir. Crossover'ımız bunun üstesinden gelmek için dikkatlice tasarlandı. Aslında tam tersini elde edersiniz; Elmaslar ortadan kaybolur ve geriye yalnızca müziğiniz kalır.

 

SERAMİK KONİLER

Doğal ses için gelişmiş teknoloji.

Sert seramik hafif olmasına rağmen son derece sağlamdır ve bu da onu hoparlör membranları için en iyi malzemelerden biri yapar; aynı zamanda Safir olarak da bilinir.

Seramik konilerimiz, geliştirilmiş elektrokimyasal proses nedeniyle yüksek bir iç sönümleme faktörüne sahiptir. Membranın ayrıca yüksek bir malzeme rezonans frekansı vardır, bu da distorsiyonun minimum düzeyde olduğu anlamına gelir; üst düzey hoparlör konileri için kutsal kâse olan bir netlik düzeyi sunuyor.

 

BAS SÜRÜCÜLERİ 

Düşük frekanslar.

Düşük distorsiyon.

Cell bas sürücü üniteleri uzun gezinime, son derece düşük distorsiyon seviyelerine ve gizli bir surround sese sahiptir. Alüminyum sandviç peteklerden yapılmış sürücüler, güçlü bir sunumla zengin, dinamik bas performansı sunar.

 

KABİNLER

Rezonanssız

Yıllar süren araştırmalar, hoparlör kabinleri için en iyi malzemenin Karbon Fiber laminat olduğunu göstermiştir. Pek çok malzemeyi test ettik ancak hiçbiri bu kadar sağlamlık ve sağlamlık sunmuyor. Bu, kabinin tüm frekans aralığında son derece atıl ve rezonanssız olmasını sağlar. Ayrıca hafifliğine rağmen yüksek bir iç sönümleme faktörüne sahiptir.

Kabin yapısının en az içeride kullandığınız bileşenler kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle Karbon Fiber ideal tamamlayıcıdır.

 DAHİLİ KABLOLAMA

Daha saf ses için birinci sınıf kablolar.

Örnek niteliğindeki kalitesi ve performansı için Jorma Design dahili kablolarını kullanıyoruz . İsveç'te el yapımı olan kablolar, gelişmiş koruma ve en yüksek kalitede Bakır için ayrı + ve – kullanır. 

Bu, doğal, şeffaf bir ses sunar; hoparlörlerimiz için mükemmel seçimdir.

Kablolar ayrılmaz bileşenlerdir, dolayısıyla hassas tasarım ve yapımızla uyumlu bir şekilde çalışmalıdırlar. Jorma Design, bir Marten hoparlörünün tam olarak talep ettiği şeyi sunar.

KONİLER VE PUKLAR

Uzay Mühendisliği.

Hoparlörlerimizden en iyi performansı elde etmek için iyi izolasyon çok önemlidir. Titreşime ve rezonansa karşı üstün dayanıklılıkları için Black Diamond Racing (BDR) konileri ve diskleri kullanıyoruz.

BDR, yüksek dahili sönümleme faktörü ve rakipsiz rezonans kontrolü ile sert bir malzeme oluşturmak için en son teknolojiye sahip bileşiklerle askeri sınıf Karbon Fiber kullanır.

CROSSOVER

Hiçbir zaman en az dirençli yolu izlemeyiz.

Marten, crossover'ı Accuton Cell sürücüleriyle mükemmel çalışacak şekilde geliştirmek için yorulmadan çalıştı. Kolay bir iş değildi ama net bir çözümdü.

 Birinci dereceden geçiş, mükemmel zaman ve faz tutarlılığına sahip olmayı mümkün kılar; ve kusursuz zaman tesadüfü. Bu, tüm kayıtların kaydedildiği anda oluşturulduğu anlamına gelir. Tıpkı canlı müzik gibidir.

Bakır folyo hava çekirdekli bobinler

Yağlı/kağıt kapasitörlerde gümüş/bakır

Gümüş/Altın kapasitörler

Özel yapım dirençler

Jorma dahili kablolama

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör (ön):

2 x 8” Alüminyum sandviç

1x7” Seramik

1x0,75” Elmas

Frekans aralığı: 24-80000 Hz +-2dB

Güç derecesi : 300 W

Hassasiyet : 86 dB / 1 m / 2,83V

Empedans : 6 ohm (3,5 Ohm dk.)

Geçiş frekansı : Birinci dereceden, 360 ve 4000Hz

Terminaller : WBT Nextgen çift kablolama

Dahili kablolama : Jorma Tasarımı (isteğe bağlı Bildirim)

Kabin : 20 mm:s karbon fiber laminat kabin

Standlar : 68 mm lamine ahşap/alüminyum ön kısım Black Diamond Racing diskleri ve konileri ile cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar G x Y x D : 31 x 114 x 40 cm (12,2 x 44,9 x 15,7 ”)

Net ağırlık : 57 Kg (127 lbs)

Bir değerlendirme yazın

Marten Coltrane Tenor 2

Marten Coltrane Tenor 2