WhatsApp Destek Hattı
Marten MINGUS QUINTET 2 Genişlet
Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2
  • Marten MINGUS QUINTET 2

Marten MINGUS QUINTET 2

MARTENMARTEN

CA3767

Yeni

    

   YETKİLİ-SATICI.jpg  

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI2 920 736 TL
EURO82 000 €
DOLAR88 881 $
POUND68 903 £

MINGUS QUINTET 2

+-2dB, in sırrı....

İkinci nesil Mingus Quintet 2’nin kökleri çok sağlam bir tasarıma uzanıyor. Mingus serisinde kullanılan CELL teknolojili sürücülere sahip olan Mingus Quintet 2, koyu baslar ve geniş dinamiklerle ses spektrumunu baştan sona kapsıyor.

BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ

Kendinden emin kontrol

Mingus Quintet 2 sahip olduğu beş sürücüyle kusursuz bir kontrol ve gücü elinde tutuyor. Sürücülerinin tamamı, bir adet saf elmas tweeter, saf seramik mid-range ve alüminyum sandviç bas konilerden oluşuyor. Ona ayrıca daha açık, temiz ve dinamik bir ses vermek üzere birinci sınıf bir crossover ekledik.

Rezonans kontrolü dikkate değer ölçüde iyileştirildi ve ileri düzey bir sönümleme matı, masif ahşaptan üst ve alt kaplamalarla daha nötr bir kabin yaratıldı. Marten izolatör ayakları da kabini üzerine oturduğu yüzeyden ayırmak suretiyle rezonansı daha da azaltıyor.

Saf elmas tweeter

3-yollu bass reflex

Birinci sınıf crossover

Cell sürücüler

Marten İzolatörler

 “Her güncellememizde, sadece neyin iyileştirilebileceğini değil, ses karakterine sadık kalınabilmesi için nelerin olduğu gibi kalması gerektiğini bulabilmek için bol bol dinlerim.”

Leif Olofsson | Baş tasarımcı, Marten

ELMAS KONİLER

Parıldayan bir ses

Hoparlör membranı için saf elmas kullanılabilecek en iyi materyaldir – Accuton’ın ürettiği bir Cell elmas tweeter kullanmamızın sebebi de bu. Yüksek frekans menzilinde kullanılan bu materyal, sertlik/ağırlık oranı ve dahili ses hızı bakımından emsalsiz bir performans sağlıyor.

Elmas tweeter’larımızın ses karakteri beklediğinizin çok dışındadır. Crossover’ımız da oluşabilecek herhangi bir sertliği yumuşatarak, bu kıymetli taşın saf ve berrak sesini ön plana çıkartacak şekilde titizlikle tasarlandı.

Elmas insanoğlunun bildiği en iyi ısı iletkendir. Elmasın, ses bobini açısından mükemmel bir ısı yutma özelliği sağlaması onu hoparlörler açısından kullanılması elzem bir materyal haline getirmekte ve bu sayede çok yüksek bir güç idaresi ve çok düşük basınç gibi sonuçlar elde edilmektedir.

SERAMİK KONİLER

Doğal ses için ileri teknoloji

Sert seramik hafif olmakla birlikte son derece katıdır ve bu da onu Sapphire adıyla bilinen hoparlör membranları için ideal bir malzeme haline getirir.

Bizim seramik konilerimiz, elektrokimyasal bir işlemden geçirilmiş olmaları dolayısıyla yüksek bir sönümleme faktörüne sahip. Membranlarımız da yüksek bir materyal rezonans frekansına sahipler ki bu da distorsiyonun minimum düzeyde olduğu ve high end hoparlör konileri açısından kutsal kase olan berraklığın sunulabildiği anlamına gelmektedir.

BAS SÜRÜCÜLER

Düşük frekanslar.

Düşük distorsiyon.

Cell bas sürücü ünitelerinin gezinimleri çok uzun, distorsiyon seviyeleri çok düşük ve gizli bir surround etkiye sahipler. Alüminyumdan sandviç bal peteği olarak üretilmiş olan bu sürücüler, güçlü bir sunum ile zengin ve dinamik bir bas performansı sunmaktadır.

KABİNLER

Form ve işlevin bütünleşmesi

Mingus Quintet 2’nin konik tasarımı ses yansımalarının azaltılmasını ve şık bir görüntüyü güvence altına alıyor. En iyi malzemelerden, elle imal edilmiş olan bu hoparlörlerin alt ve üst kısımları rezonansın azaltılmasına yönelik olarak masif ahşapla kaplandı.

Çok kaliteli ve rezonanstan bağımsız kabinler yaratmak amacıyla ideal sertliğe sahip, özel seçilmiş, orta yoğunlukta fiber levhalar kullanıyoruz. İç yapı ve kirişler, kabinin sağlam bir kabin olmasını sağlarken, içerideki rezonans ilave edilen çok özel malzemelerle sönümlenmektedir.

Tüm kabinler çok titiz bir cilalama ve vernikleme işleminden geçirilir. 7 kat vernik uygulanır ve kuruma süreleri arasında kabin elle cilalanır.

AHŞAP CİLA SEÇENEKLERİ

Doğal bir çekicilik ve nötr ses

Zebrano (çizgili kereste)

Walnut (ceviz)

Oak (meşe)

Ahşabın sıcaklığı, piyano siyahı kabin ile kontrast oluştururken, aynı zamanda da onu tamamlıyor. Ayrıca hoparlörlere ekstra bir denge katıyor. Bu doğal malzeme, Mingus Quintet 2’nin tasarımını ve işlevini titizlikle dengeleyen bir unsurdur.

İÇ KABLOLAMA

Saf ses için birinci sınıf kablolar

Örnek teşkil edecek bir kalite ve performans için iç kablolamada Jorma tasarımı kablolar kullandık. İsveç el yapımı olan bu kabloların, daha iyi bir ekranlama için artı ve eksi ayrımı yapılmış ve çok kaliteli bakır kullanılmıştır. Bu da doğal ve saydam sesin yolunu döşediğinden, bizim hoparlörlerimiz için bu kablolar mükemmel birer seçim oldu.

Kablolar çok önemli bileşenlerdir, özetle, tasarım ve yapım açısından ahenkli bir bütünleşme sergilemelidirler. Jorma kablolar, bir Marten hoparlörün istediklerini birebir karşılamaktadır.

AYAKLAR

Yalıtımda yeni bir düzey

Rezonansın azaltılması hoparlörlerimizin tasarımı açısından önemlidir, zira bu unsur iyi bir hoparlörü müthiş bir hoparlörden ayıran unsurdur. IsoAcoustics ile kurduğumuz işbirliğiyle Marten’e has yalıtım ayakları yarattık. Hassas işlemeden geçirilmiş olan bu ürün, kabinin yerden tamamen yalıtılmasını ve böylelikle rezonansın ve distorsiyonun azaltılmasını sağlıyor ve geriye sadece özgürce kendisini ortaya koyan bir ses sahnesi kalıyor.

Daha fazla güç ve kontrol ile dinamik baslar

Doğal bir açıklık ve berraklık

Kabin ağırlığı optimizasyonu

Yanal harekete ve salınımlara direnç

İndirgenmiş dahili yansımalar

Halılar için uygundur (diskleriyle)

CROSSOVER

Daima birinci sınıf

Mingus’ın birinci sınıf crossover’ı baştan beri onun en önemli öğesi. Yapılan iyileştirmelerle, crossover’ının bugünkü hali daha da iyi – çok daha açık, temiz ve daha dinamik. Üstelik bas frekansları da daha güçlü.

Birinci sınıfı crossover’larımız mükemmel bir zamanlama, faz uyumu ve kusursuz bir eşzamanlılık sunuyor. Bu da tüm ses perdelerinin tıpkı kaydedildiği gibi tam olarak aynı anda oluşturulabilmesini mümkün kılmaktadır.

Bakır yapraktan hava göbekli bobinler

Yağ/kağıt kapasitörlerin içinde gümüş/bakır

Gümüş/Altın kapasitörler

Özel yapım rezistanslar

Jorma dahili kablolama

GÜNCELLEME İMKÂNI

Statement Edisyonu

Mingus Quintet 2 istenildiği takdirde Statement Edisyonuna yükseltilebilir. Bu durumda iç kablolaması Jorma Statement olacak, daha kaliteli crossover bileşenlerine sahip olacaktır.

“Mingus Quintet 2’yi iyileştirebilmek için rezonansı çok azalttık, crossover’da ufak tefek düzeltmeler yaptık ve bütün bileşenleri özenle güncelledik.”

Jörgen Olofsson | CEO, Marten 

DİNLEME MEKANI

Mekan dostu, dinleyici dostuHakiki odyofil düzeyi ses ve şıklığı çağdaş bir görünümle sunan Mingus Quintet 2 her türlü odayla bütünleşebilir. 4 seviyeli bas kontrolü sayesinde daha küçük mekânlara da kolayca uyum sağlayabilir.

Teknik özellikler

Sürücüler:

3 x 7 ”      Aluminium sandwich

1 x 5 ”      Ceramic

1 x 0.75 ” Diamond

Frekans aralığı:  24-100000 Hz +-2dB

Güç derecesi: 300 W

Hassasiyet: 88 dB / 1 m / 2.83V

Empedans: 6 ohm (3.4 Ohm dak)

Tip: 3 yollu bas refleks

Geçiş frekansı birinci dereceden: 370 ve 4000 Hz

Terminaller: WBT Nextgen

Dahili kablolama: Jorma

Kabin: 25-40 mm:s fiber laminat kabin; Masif ahşap üst ve alt; gelişmiş sönümleme matı

Standlar: Marten İzolatörlü Ayna cilalı paslanmaz çelik standlar

Boyutlar: G x Y x D 28 x 109 x 38 cm (11” x 42,9” x 15”)

Net ağırlık: 63 kg (140 lbs)

Bir değerlendirme yazın

Marten MINGUS QUINTET 2

Marten MINGUS QUINTET 2