WhatsApp Destek Hattı
Marten MINGUS QUINTET Genişlet
Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET
  • Marten MINGUS QUINTET

SATILDI

Marten MINGUS QUINTET

MARTENMARTEN

CA3917

Yeni

    

   YETKİLİ-SATICI.jpg  

ÜRETİMDEN KALDIRILMIŞTIR

Daha Fazla Detaylar

MARTEN MINGUS QUINTET

+-2dB, in sırrı....

Marten MINGUS QUINTET Piano Black

Melez bir tasarım yaratmak istediğinizde kusursuz bir örnek yaratabilmek için en iyi nitelikleri bir araya getirirsiniz. İşte Mingus Quintet de tam olarak bu yönde tasarlandı: Coltrane serisinin gücü ve kontrolü, Heritage serisinin duruşu ve basitliğiyle dengelendi. Coltrane ve Heritage serilerinin teknolojik ve tasarımsal ipuçlarını takip ettik ve bu iki serinin arasındaki boşluğu kapatan bir hoparlör yarattık.

Hayal edin, sonra müzik dinleyin....

BU HOPARLÖRLE NELER SAHİP OLACAKSINIZ

Kusursuz form

Mingus Quintet, bir Marten hoparlörünün özüdür. Derin baslar ve dolu dolu dinamiklerle tam menzilli bu hoparlör sahip olması gereken tüm özellikleri taşıyor.

Quintet’te Coltrane serisinde kullandığımız aynı crossover teknolojisini kullandık. Bu Cell sürücülerle birleştiğinde, ortaya mükemmel bir zaman ve faz uyumu ve kusursuz bir eşzamanlılık çıktı.

Kısacası, mümkün olabilecek en düşük düzeyde distorsiyona sahip doğal ve dinamik bir ses elde edeceksiniz. Mingus Quintet, Coltrane’in gücünün ve Heritage’ın zarafetinin kusursuz bir dengesini sunuyor.

3-yollu bas refleks

Birinci sınıf crossover

Cell sürücüler

2017 yılı Grand Prix yarışının birincisi

Stereo Sound | Japonya

ELMAS KONİLER

Parıldayan bir ses.

Hoparlör membranı için saf elmas kullanılabilecek en iyi materyaldir. Yüksek frekans menzilinde kullanılan bu materyal, sertlik/ağırlık oranı ve dahili ses hızı bakımından emsalsiz bir performans sağlıyor.

Elmas insanoğlunun bildiği en iyi ısı iletkenidir. Elmasın, ses bobini açısından mükemmel bir ısı yutma özelliği sağlaması onu hoparlörler açısından kullanılması elzem bir materyal haline getirmekte ve bu sayede çok yüksek bir güç idaresi ve çok düşük basınç gibi sonuçlar elde edilmektedir.

Elmas tweeter’ların ses karakteri beklediğinizin çok dışındadır. Elmas kullanılmış diğer tweeter’ların ses karakteri kulağınıza “aşırı parlak” ya da “elmas kadar sert” gelebilir. Armonik distorsiyon da sorun oluşturabilir. Ancak bizim crossover’ımız tam olarak bu sorunların altından kalkabilecek şekilde tasarlandı. 

Aslına bakarsanız, bu tweeter’larla bu saydığımız özelliklerin tam tersi özellikler elde edilebiliyor, yani elmasın karakteri tamamen ortadan kalkarak ardında yalnızca müziği bırakıyor.

SERAMİK KONİLER

Doğal ses için ileri teknoloji

Sert seramik hafif olmakla birlikte son derece katıdır ve bu da onu Sapphire adıyla bilinen hoparlör membranları için ideal bir malzeme haline getirir.

Bizim seramik konilerimiz, elektrokimyasal bir işlemden geçirilmiş olmaları dolayısıyla yüksek bir sönümleme faktörüne sahip. Membranlarımız da yüksek bir materyal rezonans frekansına sahipler ki bu da distorsiyonun minimum düzeyde olduğu ve high end hoparlör konileri açısından kutsal kase olan berraklığın sunulabildiği anlamına gelmektedir.

BAS SÜRÜCÜLER

Düşük frekanslar.

Düşük distorsiyon.

Cell bas sürücü ünitelerinin gezinimleri çok uzun, distorsiyon seviyeleri çok düşük ve gizli bir surround etkiye sahipler. Alüminyumdan sandviç bal peteği olarak üretilmiş olan bu sürücüler, güçlü bir sunum ile zengin ve dinamik bir bas performansı sunmaktadır.

KABİNLER

Dayanıklılık için yaratıldı

Mingus Quintet'in konik bir tasarıma sahip olması sağladığı şıklığın yanında ses yansımalarının daha az olmasını da sağlayan ve görünüme kompaktlık katan bir özellik. Walnat ve Piano Black cila seçenekleri high-end hissini kuvvetlendiriyor.

Çok kaliteli ve rezonanstan bağımsız kabinler yaratmak amacıyla ideal sertliğe sahip, özel seçilmiş, orta yoğunlukta fiber levhalar kullanıyoruz.

Sürücülerden gelen yansımaların ortadan kaldırılabilmesine yönelik olarak kabinin şekline ve boyutlarına karar verirken büyük bir özen gösteriyoruz. İç yapı ve kirişler, kabinin sağlam ve rezonanstan özgür kalmasını sağlamaktadır.

Tüm kabinler çok titiz bir cilalama ve vernikleme işleminden geçirilir. 7 kat vernik uygulanır ve kuruma süreleri arasında kabin elle cilalanır.

AYAKLAR

Malzeme her şeyden önemlidir.

Marten için özel tasarlanmış olan ayaklar ileri teknoloji mühendisliğinde kullanılan termoplastikten yapıldı. Termoplastik, sertliği yüksek, sürtünmesi düşük, mükemmel bir boyutsal dengeye ve rezonans kontrolüne sahip bir malzemedir. Hassasiyet gerektiren parçalar için gereken kusursuz niteliklerin dengesi…

 

 CROSSOVER

Biz asla asgari düzeyde direnç yolundan gitmedik.

Marten, crossover’larını Accuton Cell sürücülerle mükemmel bir uyumla çalışabilecek şekilde rafine edebilmek için hiç bıkıp usanmadan çalıştı. Bu kolay bir iş olmasa da ortadaki sonuç açık.

Birinci sınıfı crossover’larımız mükemmel bir zamanlama, faz uyumu ve kusursuz bir eşzamanlılık sunuyor. Bu da tüm ses perdelerinin tıpkı kaydedildiği gibi tam olarak aynı anda oluşturulabilmesini mümkün kılmaktadır. Tıpatıp canlı müzik gibi.

 Bakır yapraktan hava göbekli bobinler

Yağ/kağıt kapasitörlerin içinde gümüş/bakır

Gümüş/Altın kapasitörler

Özel yapım rezistanslar

Jorma dahili kablolama

2018 Yılın En İyi Ürünü

Stereopluss | Norveç

DİNLEME MEKANI

Bir taşla iki kuş

Mingus, Coltrane ve Heritage serilerinin tam arasında kalan bir seri. Yaşam alanınızda çok köklü değişiklikler yapmanıza gerek kalmadan da Coltrane düzeyinde bir ses sahip olabilirsiniz. Melez niteliklerine sahip olan bu seri sofiste tasarımla biçimlendirilmiş güçlü bir performans sunuyor.

Teknik özellikler

Frekans aralığı: 24-100000 Hz +-2dB

Güç derecesi: 300 W

Duyarlılık: 87 dB / 1 m / 2.83V

İç direnç: 6 ohm (3.4 Ohm dak)

Tip: 3 yönlü bas refleks

Hoparlör (ön) 3 x 7” Alüminyum sandviç

1x5” Seramik

1 x 0.75 ”Saf Pırlanta

Geçiş frekansı: Birinci derece: 370 & 4000 Hz

Terminaller: WBT

Dahili kablolama: Jorma Design (isteğe bağlı Açıklama)

Kabin: 25-40 mm fiber laminat, Masif Ahşap üst ve alt

Standlar: Marten diskleri ve konileri ile cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar (GxYxD): 28 x 107 x 38 (11,8 x 41,7 x 16,9 ”)

Net ağırlığı: 61 Kg (136 lbs)

Bir değerlendirme yazın

Marten MINGUS QUINTET

Marten MINGUS QUINTET