WhatsApp Destek Hattı
Marten SEPTET Genişlet
Marten SEPTET
  • Marten SEPTET
  • Marten SEPTET
  • Marten SEPTET
  • Marten SEPTET

Marten Mingus SEPTET

MARTENMARTEN

CA4508

Yeni

     

 YETKİLİ-SATICI.jpg    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI5 093 478 TL
EURO143 000 €
DOLAR154 999 $
POUND120 160 £

Marten Mingus SEPTET

+-2dB, in sırrı....

Mingus Septet, Mingus Orchestra'nın gücüne ve performansına hayran olan ama aynı zamanda daha salon dostu bir dinleme deneyimi isteyenler için mükemmeldir. Muadili ile pek çok benzerliği bulunan Mingus Septet, aynı üst düzey performansı ödün vermeden sunuyor. Tam aralıklı, derin bas ve geniş dinamikleri, hem büyüleyici hem de sürükleyici benzersiz bir ses yaratır.

NE ALIRSIN

Hassasiyet ve güç bir arada.

Mingus Septet, yedi sürücüye sahip, ağır, dört yollu bir hoparlördür. Özel Marten saf elmas tweeter'lar ve berilyum yüksek orta kademe sürücüler, her detayın netlik ve hassasiyetle yakalanmasını sağlar.

Gelişmiş sönümleme paspasları, ahşap üst ve alt kısımlar ve 4 mm alüminyum plaka, üstün rezonans kontrollü nötr bir kabin sağlarken, birinci sınıf crossover'ımız açık, temiz ve dinamik bir ses sağlar. Marten İzolatörleri, kabini destek yüzeyinden ayırarak rezonansı daha da azaltır.

 

Özel saf elmas tweeter

Özel Berilyum yüksek orta kademe

Birinci dereceden geçiş

Pasif bas sürücüleri

Sansar İzolatörleri

"Yeni özel sürücülerle artık daha fazla kontrole sahibiz. Her şey daha entegre ve uyumlu hissettiriyor"

Leif Olofsson | Baş Tasarımcı, Marten

 ELMAS TWEETER • 6000-40000 HZ

Özel

Mingus Septet için özel saf elmas tweeter'lar yarattık. Elmas, deforme olmadan veya kırılmadan çok hızlı titreşmesine izin veren son derece sert ve sert bir malzemedir. Yüksek ses seviyelerinde bile bozulma olmaksızın çok doğru ses üretimi üretebilir.

Diamond'ın çok yüksek bir sertlik-ağırlık oranı vardır, bu da minimum enerji girişi ile hızlı ve doğru bir şekilde hareket edebileceği anlamına gelir. Bu, minimum bozulma veya sönümleme ile ses üretmesini sağlar. Aynı zamanda iyi bir ısı iletkenidir; hoparlör bobini tarafından üretilen ısıyı diğer malzemelerden daha etkili bir şekilde dağıtabilir. Bu, hoparlörün aşırı ısınmadan veya ses bobinine zarar vermeden yüksek güç seviyelerinde çalışmasını sağlar.

Yeni tasarlanan birinci dereceden geçiş, pırlantanın doğal berraklığını ve saflığını kullanırken her türlü sertliği yumuşatır.

 

BERİLYUM YÜKSEK ORTA KADEME • 800-6000 HZ

İçindeki güç.

Özel olarak tasarlanmış yüksek orta kademe sürücülerimiz, sektördeki en güvenilir malzemelerden birinden yapılmıştır: berilyum. Bu metal seramikten daha hafiftir ve daha hızlı geçici yanıt ve yüksek verimlilik sunar. Olağanüstü gücü ve hafif özellikleriyle tanınan, yüksek sönümleme ve düşük rezonansa sahip olması, onu yüksek performanslı sürücüler için ideal bir seçim haline getiriyor.

 

SERAMİK ORTA BAS ORTA KADEME • 200-800 HZ

Gelişmiş teknoloji, doğal ses.

Mingus Septet'teki seramik kubbeler 'safir' olarak bilinen sert, hafif ve son derece sert bir seramik malzemeden yapılmıştır, bu da onu bu frekans aralığında mükemmel bir seçim haline getirir. Bu kubbeleri oluşturmak için kullanılan rafine elektrokimyasal işlem, bozulmayı en aza indirmeye yardımcı olan ve üst düzey hoparlör kubbeleri için mükemmel olan bir netlik düzeyi sağlayan yüksek bir dahili sönümleme faktörü ile sonuçlanır.

 

BAS • 45-200 HZ

Düşük frekanslar. Düşük distorsiyon

Mingus Septet'teki bas sürücü birimleri, uzun gezinime, son derece düşük distorsiyon seviyelerine ve gizli bir surround sese sahiptir. Sürücüler, zengin, dinamik bas performansı ve güçlü bir sunum sunan alüminyum sandviç bal peteğinden yapılmıştır.

 

PASİF BAS • 23-45 HZ

Bağırsak hissi.

Mingus Septet, daha büyük kuzeni Mingus Orkestrası gibi, genel bas tepkisini geliştirmek için 10" pasif alüminyum sandviç sürücülere sahiptir ve bu da daha dolgun, daha yuvarlak bas sağlar.

 

KABİNLER

Biçim ve işlev birleştirildi.

Mingus Septet, daha az ses yansıması ve şık bir form oluşturmak için koniktir. Yüksek kaliteli, rezonanssız kabinler oluşturmak için optimum sertliğe sahip özel olarak seçilmiş orta yoğunluklu sunta dahil olmak üzere en iyi malzemelerle üretilmiştir. Gelişmiş malzemeler içerideki rezonansı azaltırken iç yapı ve destekler kabini sağlam tutar.

Her kabin, hassas cilalama ile tamamlandı, cila, her biri kurutma arasında elle parlatılan yedi katmandan dikkatlice oluşturuldu.

 

 ÜSTLER VE ALTLAR (Tavan – Taban)

Nasıl istersen öyle…..

Zebrano

Ceviz

Siyah

Koyu gri

Altın

Kırmızı

Erik

Zebrano ahşabın belirgin dokusu, Mingus Septet'e güçlü bir görünüm verir. Doğal, masif ahşap, piyano siyahı ile güzel bir kontrast oluşturan bu kabini öne çıkarıyor.

 

DAHİLİ KABLOLAMA

Saf ses için birinci sınıf kablolar.

Mümkün olan en iyi dinleme deneyimini sağlamak için her ayrıntıyı ciddiye alıyoruz. Bu nedenle, İsveç'te en yüksek kalite ve performans standartlarına göre el yapımı olan Jorma iç kablolarını kullanıyoruz. Ayrı + ve - iletkenler kullanan Jorma kabloları, gelişmiş koruma ve en yüksek kalitede bakır sunarak hoparlör tasarımımızı mükemmel bir şekilde tamamlayan doğal, şeffaf bir ses sağlar. Jorma, mümkün olan en iyi sesi elde etmek için tam olarak ihtiyacımız olan şeyi sunuyor.

 

AYAK

Yeni bir izolasyon seviyesi.

Rezonansı azaltmak, ses kalitesini önemli ölçüde etkileyebileceğinden, hoparlörlerimizin tasarımı için çok önemlidir. Bu nedenle IsoAcoustics teknolojisine sahip Marten İzolatörlerini geliştirdik. Bu hassas izolatörler kabini zeminden ayırarak rezonansı ve bozulmayı azaltır ve ses sahnesini serbest bırakır.

marten-isolator-spike.jpg

Artırılmış güç ve kontrol ile dinamik bas

Doğal açıklık ve netlik

Kabin ağırlığı için optimize edilmiştir

Yanal harekete ve salınımlara karşı dayanıklıdır

İç yansımaları azaltır

Halıya uygun (diskli)

  CROSSOVER

Her zamanki gibi birinci sınıf.

Birinci dereceden geçiş, her zaman Mingus sesinin ayrılmaz bir bileşeni olmuştur. Mingus Septet'in yeni crossover'ı daha açık, daha temiz ve dinamik bir ses sunarak bas frekanslarında olağanüstü güçlü olmasını sağlıyor. Bu tür geçiş, mükemmel zaman ve faz tutarlılığına sahip olmayı mümkün kılar; ve kusursuz zaman tesadüfü. Bu, tüm kayıtların kaydedildiği anda tam olarak aynı anda oluşturulduğu anlamına gelir.

Geçişlerimiz için yalnızca en iyi bileşenleri kullanıyoruz:

Bakır folyo hava çekirdekli bobinler

Yağ/kağıt kondansatörlerinde Gümüş/Bakır

Gümüş/Altın kapasitörler

Özel yapım dirençler

Jorma dahili kablolama

GÜNCELLEME

Özel sürüm

Mingus Septet, Jorma Notice dahili kabloları ve daha yüksek kaliteli çapraz bileşenler içeren “Statement” Sürümü'ne yükseltilebilir.

SENİN ALANIN

Salon ve dinleyici dostu.

Mingus Septet, şık ve çağdaş bir pakette gerçek odyofil sesi sunan geniş bir oda yelpazesine uygundur. Ve 4 kademeli bas kontrolü ile daha küçük yaşam alanlarına yerleştirmek kolaydır.

 

FİNİŞ

Piyano Siyahı renginde 25-40 mm lif levha laminat. Masif ahşap veya farklı renklerde lake üst ve alt kısımlar.

Zebrano

Ceviz

Siyah

Koyu gri

Altın

Kırmızı

Erik

  

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör (ön)

1” saf elmas

3” saf berilyum

7” saf seramik

2 x 8” alüminyum sandviç

Hoparlör (arka)

2 x 10" Pasif Alüminyum sandviç

Frekans aralığı 23-40000 Hz +-2dB

Güç derecesi 300 W

Hassasiyet 88 dB / 2,83 V

Empedans 4 ohm (2,7 Ohm min)

Tip 4 yollu

Geçiş frekansı Birinci dereceden: 200, 800, 6000 Hz

Terminaller WBT Nextgen Bi-wire

Dahili kablolama Jorma (isteğe bağlı Açıklama)

Kabin 25-40 mm mukavva laminat kabin, Piano Black; masif ahşap veya farklı renklerde lake üst ve alt kısımlar; gelişmiş sönümleme matı.

Marten İzolatörlü Ayna cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar G x Y x D 33,5 x 126 x 46 cm  (13,2" x 49,6" x 18,1")

Net ağırlık 95 kg (211 lb)

Bir değerlendirme yazın