WhatsApp Destek Hattı
Marten Parker Quintet Genişlet
Marten Parker Quintet
  • Marten Parker Quintet
  • Marten Parker Quintet COLOR
  • Marten Parker Quintet
  • Marten Parker Quintet
  • Marten Parker Quintet
  • Marten Parker Quintet Rear

Marten Parker Quintet

MARTENMARTEN

CA3773

Yeni

    

    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI1 310 672 TL
EURO37 500 €
DOLAR40 277 $
POUND31 694 £

Marten Parker Quintet

+-2dB, in sırrı....

Parker Quintet ait olduğu serinin amiral gemisidir.

2020 yılında çıkartılan bu seri, ürün yelpazemizin tam orta noktasına yerleşti ki bu mevki uzun yıllardır Heritage serisinin doldurduğu bir mevkiydi. Parker bu sınıfa giren hoparlörlerimizi yepyeni bir seviyeye taşıyor. 

BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ

Aynı ekip farklı oyuncular...

Parket Quintet sahip olduğu özel tasarım teknolojisi ve kusursuz dengelenmiş yapım teknikleriyle her açıdan yepyeni olsa da, Marten’in sesi tamamen gerçek hayattaki gibi yeniden yaratma yöntemine de sadık. Rezonansı son derece azaltılmış olan kabin, müziği ve duyguları sahnenin ortasına yerleştirmek suretiyle ses sahnesini özgürleştiriyor.  

2,5 yollu kule hoparlör

Özel tasarlanmış yeni sürücüler

4x bas/midrange sürücü

Pek çok açıdan farklı bir crossover tekniği

Yüksek hassasiyet: 93 dB

"Parker, Heritage serisinin güncellenmesiyle ortaya çıkan bir seri. Aslına bakılırsa bu serinin daha da iyisini yapmak, özellikle de bas cevabını iyileştirmek oldukça zordu ama yine de başardık.”  

Leif Olofsson | Baş Tasarımcı, Marten

KABİNLER

Distorsiyondan muaf; saf ve güçlü

Kabin, rezonansının asgariye indirilmesini mümkün kılan ve çok katmanlı bir malzeme olan M-board isminde bir materyalden yapıldı. Parker Quintet’ın rezonansı öylesine düşük ki ses sahnesinin içinde hoparlörler tamamen gözden kayboluyor. Yeni tasarlanmış olan bu kabin, estetik güzelliği sesle minimum etki ile buluşturuyor ve dengeliyor. 

SERAMİK SÜRÜCÜLER

Daha büyük sonuçlar için daha küçük ölçekli tasarım

Seramik sürücüler, bu sınıfa giren bir hoparlörün gereksinimlerini tam olarak karşılayacak şekilde Leif Olofsson tarafından tasarlandı. Ünitelerin her biri çok uzun bir doğrusal gezinime sahip ve kontrol açısından, güçlü bir neodim mıknatıs sisteminden faydalanıyor. Özel tasarım bileşenler, sistemin çok daha bütüncül bir yaklaşımla inşa edilmesini sağlayarak, Parket Quintet’i son derece rafine bir Marten hoparlörü haline getiriyor.  

DIAMOND EDİSYONU

Elitliğe terfi edin

Parker Quintet arzu edildiği takdirde Diamond Edisyona yükseltilebilmektedir. Bu edisyonun özelliği saf bir Diamond tweeter’a, Jorma Statement iç kablolamayla, daha ileri düzey crossover bileşenlerine ve iyileştirilmiş terminallere sahip olması. Tüm Parker modelleri bu edisyona yükseltilebilir.  

BAS VE MIDRANGE

Dolu

Kontrollü

Dinamik

Bu sisteme özel tasarlanmış 4 adet 7,5 inçlik bas/midrange seramik sürücünün sunduğu geniş yüzey alanı, geniş ve belirgin bir ses sahnesi ve muhteşem dinamikler ortaya koyuyor. Öte yandan pasif yayıcılar Parker Quintet’in ihtiyacı olan kontrol ve dinamikleri sağlıyor. Bu sınıfa giren bir hoparlör nihai bir bas cevabı talep eder.

CROSSOVER

Daha çalışkan bir crossover.

Uzun saatler alan dinleme ve test etme aşamaları ve ayrıca çok özenli simülasyonlar, titiz hesaplamalar ve ölçümler sayesinde çok farklı bir crossover tekniği geliştirdik. Bu crossover’ı en iyi bileşenleri kullanarak ve bunların sistem içinde mükemmel işlemesini sağlayacak hassas tonlamalar yaparak ortaya çıkarttık.     

DÂHİLİ KABLOLAMA

Daha saf bir ses için birinci sınıf kablolar.

Dâhili kablolamada kalitesi ve performansı sebebiyle Jorma Design kablolar kullandık. Bu İsveç el yapımı kablolarda, kaliteli bakır malzeme ve daha kuvvetli bir ekranlama için ayrık (+) (–) kutuplu kablo kullanıldı.

Hoparlörlerimiz için kusursuz bir seçim…

Doğal ve saydam ses…

Kablolar her zaman en önemli bileşendir, tasarım ve imalatın bütünleyici bir parçasıdır. Jorma Design kablolar, Marten hoparlörlerinin ihtiyacı olanı verebilen kablolardır.

AYAKLAR

Yalıtımda yeni bir düzlem.

Rezonansın azaltılması, kabinlerimizin tasarımının daima önemli bir parçası olmuştur. İyi bir hoparlörle, muhteşem bir hoparlör arasındaki farkı yaratan şey doğru yalıtımdır. 

Marten Isolator ayakların tasarımı ve yapımı aşamasında IsoAcoustics ile işbirliği yaptık.

Hoparlörlerimiz bu hassas ürünle kendisini yerden tamamen yalıtılmış hissediyor, böylece hem rezonans hem de distorsiyon azaltılabiliyor. Ortada sadece özgür bir ses sahnesi kalıyor. Ayrıca daha zengin, daha kontrollü ve dinamik baslar elde edilebiliyor. 

"Her bir bileşeni rafine ederek yepyeni bir seviyeye eriştik ve Parker da tasarım sürecimizi gururla ve kendinden emin bir şekilde sergiliyor.”

Jörgen Olofsson | CEO, Marten 

DİNLEME MEKÂNI

Her zaman ve her yerde güçlü performans.

Parker, en mütevazı mekândan, balo salonu gibi mekânlara kadar her yere uyum sağlayabilir. Tüm modeller aynı kalitede sürücü ünitelere, kabin ve crossover yapısına sahip olduğundan en küçük model olan Parker Duo bile çok geniş bir yaşam alanına hükmedebilir.

Teknik özellikler

Frekans aralığı:24-40000 Hz +-2dB

Güç derecesi: 350 watt

Duyarlılık: 93 dB/2,83V

İç direnç: 4 ohm (2,7 Ohm dk)

Tip: 2.5 yollu

Tahrik üniteleri Hoparlör (ön): 1” saf seramik tweeter (Diamond'a yükseltilebilir) / 4 x 7,5” seramik bas/orta kademe

Tahrik üniteleri Hoparlör (arka): 4 x 9” Alüminyum pasif radyatör

Geçiş frekansı: Multi diverse order, 2200 Hz

Geçiş bileşenleri: Seramik versiyon, Polipropilen kapasitörler ve bakır folyo indüktörler

Diamond edition Bakır folyo kapasitörler ve bakır folyo indüktörler

Terminaller: WBT Nextgen Tek kablolama

Dahili kablolama: Jorma Tasarım Bildirimi

Kabin: 35 mm M-board Piyano Ceviz, Mat Ceviz veya Piyano Siyahı

Standlar: Marten İzolatörlü ayna cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar (GxYxD): 24 - 33 x 117 x 54 cm - (9,4" - 13" x 46" x 21,3")

Net ağırlığı: 60 kg (133 lb)

marten-parker-quinted-camarossaudio- (12

Bir değerlendirme yazın

Marten Parker Quintet

Marten Parker Quintet