WhatsApp Destek Hattı
MARTEN Parker Trio Genişlet
MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio BOX
 • MARTEN Parker Trio COLOR
 • MARTEN Parker Trio REAR
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio WALNUT
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio
 • MARTEN Parker Trio

MARTEN Parker Trio

MARTENMARTEN

CA3092

Yeni

     

YETKİLİ-SATICI.jpg      

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI736 753 TL
EURO23 390 €
DOLAR25 500 $
POUND20 170 £

MARTEN Parker Trio

+-2dB etkisi....

Parker Trio ait olduğu serinin kule hoparlörü. 2020 yılında çıkartılan bu seri, ürün yelpazemizin tam orta noktasına yerleşti ki bu mevki uzun yıllardır Heritage serisinin doldurduğu bir mevkiiydi. Parker bu sınıfa giren hoparlörlerimizi yepyeni bir seviyeye taşıyor.  

BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ

Aynı ekip. Farklı oyuncular

Parket Trio sahip olduğu özel tasarım teknolojisi ve kusursuz dengelenmiş yapım teknikleriyle her açıdan yepyeni olsa da, Marten’in sesi tamamen gerçek hayattaki gibi yeniden yaratma yöntemine de sadık. Rezonansı son derece azaltılmış olan kabin, müziği ve duyguları sahnenin ortasına yerleştirmek suretiyle ses sahnesini özgürleştiriyor.   

2,5 yollu kule hoparlör

Özel tasarlanmış yeni sürücüler

Pasif radyatörler

2x bas/midrange sürücü

Pek çok açıdan farklı bir crossover tekniği

Yüksek hassasiyet: 91 dB


"Parker, Heritage serisinin güncellenmesiyle ortaya çıkan bir seri. Aslına bakılırsa bu serinin daha da iyisini yapmak, özellikle de bas cevabını iyileştirmek oldukça zordu ama yine de başardık.”   


Leif Olofsson | Baş Tasarımcı, MartenKABİNLER
Distorsiyondan muaf; saf ve güçlü
Kabin, rezonansın asgariye indirilmesini mümkün kılan ve çok katmanlı bir malzeme olan M-board isminde bir materyalden yapıldı. Parker Trio’nun rezonansı öylesine düşük ki ses sahnesinin içinde tamamen gözden kayboluyor. Yeni tasarlanmış olan bu kabin, estetik güzelliği sesle minimum etki ile buluşturuyor ve dengeliyor.  


SERAMİK SÜRÜCÜLER

Daha büyük sonuçlar için daha küçük ölçekli tasarım

Seramik sürücüler, bu sınıfa giren bir hoparlörün gereksinimlerini tam olarak karşılayacak şekilde Leif Olofsson tarafından tasarlandı. Ünitelerin her biri çok uzun bir doğrusal gezinime sahip ve kontrol açısından, güçlü bir neodim mıknatıs sisteminden faydalanıyor. Özel tasarım bileşenler, sistemin çok daha bütüncül bir yaklaşımla inşa edilmesini sağlayarak, Parket Trio’yu son derece rafine bir Marten hoparlörü haline getiriyor.   


BAS VE MIDRANGE
Dolu. Kontrollü. Dinamik

Bu sisteme özel tasarlanmış 2 adet 7,5 inçlik bas/midrange seramik sürücünün sunduğu geniş yüzey alanı, geniş ve belirgin bir ses sahnesi ve muhteşem dinamikler ortaya koyuyor. Öte yandan pasif yayıcılar Parker Trio’nun ihtiyacı olan kontrolü ve dinamikleri sağlıyor. Bu sınıfa giren bir hoparlör nihai bir bas cevabı talep eder.


CROSSOVER
Daha çalışkan bir crossover.

Uzun saatler alan dinleme ve test etme aşamaları ve ayrıca çok özenli simülasyonlar, titiz hesaplamalar ve ölçümler sayesinde çok farklı bir crossover tekniği geliştirdik. Bu crossover’ı en iyi bileşenleri kullanarak ve bunların sistem içinde mükemmel işlemesini sağlayacak hassas tonlamalar yaparak ortaya çıkarttık.      


DÂHİLİ KABLOLAMA
Daha saf bir ses için birinci sınıf kablolar.

Dâhili kablolamada kalitesi ve performansı sebebiyle Jorma Design kablolar kullandık. Bu İsveç el yapımı kablolarda, kaliteli bakır malzeme ve daha kuvvetli bir ekranlama için ayrı + ve – kullanıldı. Hoparlörlerimiz için kusursuz bir seçim… Doğal ve saydam ses…  

Kablolar her zaman en önemli bileşendir, tasarım ve imalatın bütünleyici bir parçasıdır. Jorma Design kablolar, Marten hoparlörlerinin ihtiyacı olanı verebilen kablolardır.


AYAKLAR
Yalıtımda yeni bir düzlem.

Rezonansın azaltılması, kabinlerimizin tasarımının daima önemli bir parçası olmuştur. İyi bir hoparlörle, muhteşem bir hoparlör arasındaki farkı yaratan şey doğru yalıtımdır.  

Marten Isolator ayakların tasarımı ve yapımı aşamasında IsoAcoustics ile işbirliği yaptık. Hoparlör bu hassas ürünle kendisini yerden tamamen yalıtılmış hissediyor, böylece hem rezonans hem de distorsiyon azaltılabiliyor. Ortada sadece özgür bir ses sahnesi kalıyor. Ayrıca daha zengin, daha kontrollü ve dinamik baslar elde edilebiliyor.  


DIAMOND EDİSYONU
Elitliğe terfi edin
Parker Trio, arzu edildiği takdirde Diamond Edisyona yükseltilebilmektedir. Bu edisyonun özelliği saf bir Diamond tweeter’a, Jorma Statement iç kablolamaya, daha ileri düzey crossover bileşenlerine ve iyileştirilmiş terminallere sahip olması. Tüm Parker modelleri bu edisyona yükseltilebilir.  


"Her bir bileşeni rafine ederek yepyeni bir seviyeye eriştik ve Parker da tasarım sürecimizi gururla ve kendinden emin bir şekilde sergiliyor.”


Jörgen Olofsson | CEO, MartenDİNLEME MEKÂNI

Her zaman ve her yerde güçlü performans.
Parker, en mütevazı mekândan, balo salonu gibi mekânlara kadar her yere uyum sağlayabilir. Tüm modeller aynı kalitede sürücü ünitelere, kabin ve crossover yapısına sahip olduğundan en küçük model olan Parker Duo bile çok geniş bir yaşam alanına hükmedebilir.

Teknik özellikleri

Frekans aralığı : 24-40000 Hz +-2dB

Güç derecesi : 300 W.

Duyarlılık : 91 dB / 2,83 V

İç direnç : 6 ohm (3,1 Ohm dakika)

Tür : 2,5 yollu

Sürücü üniteleri Hoparlör (ön) : 1 ”saf seramik tweeter (Diamond'a yükseltilebilir), 2 x 7,5” seramik bas / orta kademe

Sürücü üniteleri Hoparlör (arka) : 2 x 9 ”Alüminyum pasif radyatör

Geçiş frekansı : Multi diverse order, 2200 Hz

Crossover bileşenleri : Seramik versiyon, Polipropilen kondansatörler ve bakır folyo indüktörler

Elmas baskısı Bakır folyo kondansatörler ve bakır folyo indüktörler

Terminaller : WBT Nextgen Tek kablolama

Dahili kablolama : Jorma Tasarım 

Kabine : 35 mm M-board Piyano Ceviz, Mat Ceviz veya Piyano Siyahı

Standlar : Marten İzolatörlü, ayna cilalı paslanmaz çelik

Boyutlar (GxYxD) :  22 - 28 x 117 x 36 cm (8,7 "- 11" x 46 "x 14,2")

Net ağırlık : 40 kg (89 lb)

Bir değerlendirme yazın

MARTEN Parker Trio

MARTEN Parker Trio