WhatsApp Destek Hattı
Tannoy Berkeley mk2 Genişlet
Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2
  • Tannoy Berkeley mk2

Tannoy Berkeley mk2

TANNOYTANNOY

CA3665

Kullanılmış

      

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur, kesinlikle revizyon, upgrade, vb. yapılmamıştır, %100 orijinaldir. Grilleri yoktur.

İlanda kullanılan fotoğraflar alıntı değildir, hoparlörlerin tarafımızdan çekilmiş güncel fotoğraflarıdır.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI50 630 TL
EURO2 750 €
DOLAR2 832 $
POUND2 320 £

Berkeley MkII

Bu sistem, HPD385A ünitesinin yüksek güç işleme kapasitesini ve hassasiyetini, ya da Arden, in  performansını daha kompakt bir kabin içinde sağlar.

Berkeley MK2 için Arden, in bir küçük versiyonu denebilir.

Özenle tasarlanmış çift kanallı bağlantı noktası, muhafaza hacmiyle ilgili olarak optimum bas özelliklerini yeniden canlandırıyor ve hoparlör, engelsiz tiz tepkisi sağlamak için ön girintiye monte edilmiştir. Kabin konstrüksiyonu boyunca yüksek yoğunluklu stok kullanılır ve büyük iç takviye yapıyı sahte rezonanslardan arındırır. Tiz ayarını kolaylaştırmak için iki parçalı ızgaranın her bölümü ayrı ayrı çıkarılabilir. Dinleti esnasında Izgaraların takılmaması tavsiye edilir.

Entegre Tahrik Sistemi

Tannoy Entegre Tahrik Sistemi, her ikisi de aynı çerçeve ve mıknatıs düzeneği içinde eşmerkezli olarak yerleştirilmiş bir doğrudan radyatör bas ünitesi ve yüksek frekanslı korna yüklü bir sıkıştırma sürücüsünden oluşur, bu nedenle çift eş merkezli sistem olarak bilinir.

Bas Ünitesi

Bu, 2" yüksek sıcaklık ses bobinine sahip düşük rezonanslı bir hoparlördür. Eşsiz Girdacoustic ile güçlendirilmiş koni, orta kademe bölgesine iyi uzanan gerçek piston hareketi ve pürüzsüz performans sağlar.

Tiz Ünitesi

Yüksek frekanslar, bir duralumin diyafram ve 2" çapında bir alüminyum ses bobini kullanan korna yüklü bir sıkıştırma sürücüsü tarafından yeniden üretilir.

Çapraz Ağ

Çapraz ağ, elektrik enerjisini amplifikatörden alır ve onu yüksek frekanslı sıkıştırma sürücüsü ile düşük frekanslı bas sürücüsü arasında böler ve sistemin genel performansına hayati bir katkı sağlar.

Tannoy çaprazlama ağları en yüksek kalitededir; kapasitörler, düşük kayıplar ve yakın toleranslar için polarize olmayan, katı dielektrik tiplerdir; dirençler ve indüktörler çok cömert bir şekilde derecelendirilmiştir; ve tüm bileşenler maksimum güvenilirlik için fiberglas baskılı devre kartına monte edilmiştir. 

Sistem ayarı

Tannoy sistemi, ön bölmede bulunan iki kontrol ile sağlanır. Bunlar "Dönüşüm" ve "Enerji" olarak etiketlenir. Dinleme odasının akustik özelliklerini dengelemek için kullanılabilirler ve amplifikatör kontrolleri düz veya kompanzasyonsuz konumda ayarlanmalıdır. Her hoparlör sistemi ayrı ayrı ayarlanmalıdır. Bu, istenen hoparlörü seçmek için amplifikatör Denge kontrolünü döndürerek çok kolay bir şekilde yapılır.

Enerji kontrolünün beş konumu vardır ve yüksek frekanslı sürücünün çıkışının 1 kHz'den 20 kHz'e kadar olan tüm aralığı boyunca artırılmasını veya azaltılmasını sağlar. Roll-off kontrolü yalnızca aşırı yüksek frekansları, yani 5 kHz'in üzerindekileri etkiler.

En düz yanıt, ilk dinleme testleri için kullanılması gereken "Seviye" konumuna ayarlanmış her iki kontrol ile elde edilecektir. Genel yüksek frekanslı ses kalitesi çok belirgin görünüyorsa, Enerji kontrolü için -1 veya -2 konumları denenmelidir. Ses kısık ise +1 veya +2 ​​tercih edilecektir. Enerji ayarı yapıldıktan sonra, gerekirse aşırı yüksek frekans içeriğini azaltmak için Roll-off kontrolü ayarlanabilir. 

Kabin

Tannoy Berkeley kabinleri, yüksek yoğunluklu yonga levhadan sağlam bir şekilde inşa edilmiştir ve yansımaları emmek ve duran dalgaları ve bitümü ortadan kaldırmak ve mekanik rezonansı azaltmak için akustik köpük ile kaplanmıştır. Her muhafazanın açıkta kalan doğal damarlı yüzeyleri Amerikan Ceviz kaplamadır. Kabinler, ahşabın zenginliğini artıran ve mükemmel koruma sağlayan yağ ve balmumu ile özenle elde ovulmuştur. Hem Arden hem de Berkeley, geniş panel alanlarında meydana gelebilecek sahte rezonansları azaltmak için dahili olarak desteklenir ve düşük frekanslı yükleme sağlamak için taşınır, böylece bozulmayı azaltır ve bas tepkisini uzatır.

 

Teknik özellikler

Düşük Frekanslı Doğrudan Radyatör

Driver: Type 3828 ( Kalıcı Mıknatıslı Dinamik (PDyn) Hoparlör (hareketli bobin) / Ø 38 cm = 15 inç )

Maksimum Çap: 420 mm (16 ½ ")

Ses Bobini Çapı: 50 mm (2")

Gauss/cm cinsinden Bl Faktörü: 20 x 10⁶

Fundamental Resonance:  20 Hz

Yüksek Frekanslı Sıkıştırma Sürücüsü

Duralumin Diyafram: 50 mm (2")

Ses Bobini Çapı: 50 mm (2")

Korna Kesme Frekansı: 500 Hz

Güç ( sürekli ): 85W

Empedans: 8Ω

Frekans yanıtı: 35Hz-20kHz

Hassasiyet: 96 dB

Crossover: 1007

Crossover frekans: 1kHz

Net ağırlık: 35 Kg / Adet

Boyutlar: 21,1 x 33,3 x 12,1 inç / 536 x 846 x 307 mm

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın