WhatsApp Destek Hattı
Thorens SoundWall HP 600 Genişlet
Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600
  • Thorens SoundWall HP 600

Thorens SoundWall HP 600

ThorensThorens

CA4451

Yeni

Thorens SoundWall HP 600: Oda akustiğiyle birleşen hoparlör

40 yılı aşkın bir süre önce Thorens, SoundWall modelleri HP 360 ve HP 380 ile bir deha vuruşu gerçekleştirdi: tüm ses aralığını dipol olarak yayan hoparlörler.

Belki de o dönem zamanın biraz ilerisindeydik. Bununla birlikte, SoundWall günümüzün kurulumlarına ve dinleme alışkanlıklarına mükemmel uyum sağlar. Bu yüzden onları yeniden geliştirdik.

Bununla birlikte, yeni SoundWall HP 600, atalarının radikal konseptini benimser: sesi arkaya ve öne eşit derecede güçlü bir şekilde yayarken, aynı zamanda bu sesi geleneksel hoparlörlerden çok daha hassas ve eşit bir şekilde yönlendirir. Bu, özellikle daha büyük dinleme odalarında somut avantajlar sağlar. Dipol özelliği sayesinde Thorens SoundWall HP 600, dinleme odasındaki akustik koşullarla tüm frekans aralığında daha öngörülebilir ve yapıcı bir şekilde etkileşime girer. Bu, bugünün yaşam tarzında 40 yıl öncesine göre daha da önemlidir: geniş odalar, sert zeminler, cam yüzeyler ve modern mobilyalar, geleneksel olarak geniş dağılan hoparlörler için çok elverişsiz bir ortam yaratır.

SoundWall HP 600 günümüzün koşullarıyla müttefiktir.

Mükemmel üç boyutlu, çevik bas ve canlı dinamikleri ödün vermeden dinleme pozisyonunuza getiriyor.

Açık ses duvarları: Ses açısından birçok avantaja sahip yelkenler....

SoundWall HP 600, tarihsel selefi gibi, açık bölme ilkesine dayanan üç yönlü bir hoparlördür. Tüm alçak ve orta seviye sürücüler, ultra düz ses duvarlarına serbestçe sallanarak monte edilir, bu nedenle arka taraflarında muhafaza veya başka bir sönümleme malzemesi yoktur. Bu tür yapılar çevik, dürtü doğru oyun tarzları için popülerdir.

Geliştirici Joachim Gerhard, klasik hi-fi erdemlerinin ihmal edilmemesini sağladı. Sadece 40 yıl önce var olmayan modern hoparlör sürücülerinin üstün kalitesinden yardım almıyor. Aynı zamanda, Audio Physic ve Süsskind gibi nefes kesen üst düzey hoparlörler üretme konusundaki onlarca yıllık deneyimiyle.....

"Dinamik Düzine dizillim" bas basıncı yaratır

Açık ses yapısıyla ilgili genel zorluk her zaman bastır. 80'lerin araçları ve olanaklarıyla, orijinal SoundWall, stereo kanal başına 15 düşük frekanslı sürücünün birleşik kuvvetlerine rağmen, iyi ama çarpıcı olmayan bas sağladı.

Yeni SoundWall HP 600'de, kabin başına 12 adet biraz daha büyük sürücü var. Ancak akıllı kablolama sayesinde, bu dinamik düzine kolayca 40 Hertz'e ulaşan yüksek verimlilik ve etkileyici derin bas elde eder. Yeni yapının ses basıncı seviyesi zar zor düşünülebilir: SoundWall HP 600, güvenle ve her müzik stiliyle bir "ses duvarı" oluşturabilir.


"Dipol D'Appolito ile buluşuyor" orta-yüksek aralıkta

SoundWall HP 600'ün ses panelinin üst kısmında, iki orta seviye sürücü iki tweeter'ı çevreliyor. Tweeter'lar, dipol karakterini tüm frekans aralığı boyunca korumak için arka arkaya çalışır. Sonuç, son derece hassas görüntüleme ile tertemiz, açık bir sestir. D'Appolito prensibini takip eden sürücülerin sıkı bir şekilde eşmerkezli düzeni, orta-yüksek frekanslı enerjinin ek simetrik odaklanmasını da sağlar.

Sese ince ayar yapmak için, arka tweeter'ın seviyesi de ayarlanabilir.

Şık tasarımlı ses mobilyalarında konsantre teknoloji

12 adet 15 santimetrelik woofer, iki orta seviye sürücü ve kanal başına iki tweeter ile SoundWall HP 600, görsel olarak bile belirli bir varlığa sahiptir. Bununla birlikte, çok sığ derinliği, zarif kanat profili ve masif alüminyum ve ince ahşap kaplamalar gibi zarif malzemeleri nedeniyle, şaşırtıcı derecede zahmetsizce çeşitli iç mekan stillerine entegre olur. Ancak ses açısından, gerçekten ortadan kayboluyor: ince, ancak geniş bant ve dinamik sesi hiçbir yerden gelmiyor gibi görünüyor.

24 woofer'ın birleşik yüzey alanı da son derece yüksek bozulmamış ses seviyelerine izin verir. Her zaman gerekli olmasalar da, gerçekten otantik ses için gereklidirler. Bunun için büyük amplifikatörler gerekli değildir: verimlilik ve empedans anllamında amplifikatör dostluğu yüksektir. Bu nedenle, SoundWall HP 600 hemen hemen her transistör veya tüp amplifikatör tarafından ikna edici bir şekilde çalıştırılabilir.

 

Teknik özellikler:

Sürücü sayısı: 12x bas, 2x orta seviye sürücü, 2x tweeter

Nominal güç işleme kapasitesi (DIN): 300W

Ses basıncı seviyesi (SPL 1W/1m): 95dB Frekans yanıtı: 30 - 28.000 Hz  

Empedans (DIN): 8 Ohm

Ağırlık: 40 kg Boyutlar (GxYxD): 60x125x16 cm

Bir değerlendirme yazın

Thorens SoundWall HP 600

Thorens SoundWall HP 600