WhatsApp Destek Hattı
TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL Genişlet
TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL Size
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL
 • TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL

            

MADE IN FRANCE

40TH ANNIVERSARY ANTAL

( Santos Rosewood )

triangle_esprit_40th_antal_camarossaudio

Antal ve Comète, Triangle markasının çeşitli inovasyonlar ve teknolojik ilerlemelerle yıllar içinde iyileştirdiği iki simge modeldir. Bu hoparlörler firmamızın felsefesini en iyi şekilde yansıtıyor: Sesi, mümkün olabildiğince en geniş müşteri kitlesine, duyguları beslemek üzere tasarlanmış basit süreçlerle ulaştırmak. Antal 40th kule hoparlörde bulunan roze altın anotlamalı magnezyum kubbe tweeter yüksek verimlilik ve kontrollü distorsiyon sunuyor. Magnezyum arzu edilen iki niteliğe birden sahiptir: Hafiflik ve sertlik.

Antal 40’th aynı zamanda iki yeni bas sürücüye de sahip. Ağaç hamurundan yapılmış olan kompozit membran (keten ve karbon fiber), cömert boyutlara sahip bir motor ile birleştirilerek düşük frekans dağıtımında mükemmel sonuç elde edildi.

Midrange sürücünün zengin ve net sesi, Triangle’a has bir teknikle doğal selüloz kağıdından yapılmıştır. Bu sürücü şaşırtıcı performanslar sergileyebilen akustik tasarımıyla mükemmel bir tamamlayıcı öğedir.

Hoparlörlere, zemine uygun olarak çeşitli şekillerde ayarlanabilir çivi ayakların bulunduğu bir aksesuar kiti eklendi. Bunlar, istenmeyen titreşimlerin ortadan kaldırılmasını ve böylece ses kalitesinin garanti altına alınmasını sağlayan dekuplajlamayı gerçekleştirmektedir.

40’ıncı yıl edisyonu, sizlere sıra dışı bir müzik deneyimi sunacak şekilde özenle tasarlandı ve geliştirildi.

Antal 40’th, 30 ila 50 metrekarelik odalara hoş bir estetik katacak.

MÜHENDISIMIZIN ÖNSÖZÜ

“TRIANGLE, son 40 yıldır dünyaya ses üretim cihazlarına olan tutkusunu gururla göstermiştir. Öncelikle hem Fransız hem de uluslararası müşterilerimize sadakatleri, güvenleri ve zaman içinde kurduğumuz dostluklar için teşekkür ederiz. Bu zengin tarih ve çeşitli uzun vadeli ortaklarımızla yakın işbirliği sayesinde, elektroakustik alanında önemli bir deneyim geliştirdik. 

Bu 40. yıl, özel ve sınırlı bir baskı ile kutlanmalıydı. Bu nedenle, ilk kez 25 yıldan daha uzun bir süre önce pazarlanan sembolik modellerimiz Comète ve Antal'ı yeniden ziyaret etmeye karar verdik. Bu özel sürümler özenle tasarlanmıştır ve hiçbir şey şansa bırakılmamıştır. Bunları oluşturan tüm öğeler, en sevdiğimiz sanatçıların kayıtlarının her zaman tarafsız ve gerçekçi bir şekilde yeniden üretilmesi için çaba göstererek, dolaplar, dönüştürücüler, taban ve filtreleme öğeleri açısından önemli ölçüde geliştirildi. 

Tutkumuzla hareket ediyoruz ve farklı ürünlerimiz aracılığıyla sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Müzik, bugün yaşadığımız zor zamanlarda mükemmel bir sığınaktır… ”

Sébastien Miquel
Ar-Ge Müdürü

TWEETER TZ2520MG

Yüksek performans için yeni magnezyum kubbe

Korna yüklü tweeter TRIANGLE, bir sıkıştırma odası ile birlikte metal bir kubbe kullandığı bilinmektedir.

Bu 40 yılında inci Yıldönümü Serisi, gül altın anodize magnezyum bir kompozit kubbe benzeri görülmemiş kullanım,  Tweeter yüksek verimlilik, kontrollü bozulma ve mükemmel düzeyde yönlülük sergiler. 

Magnezyum, istenen iki özelliği birleştirir: hafiflik ve sertlik. Kubbe, özellikle bobini desteklemek, eşit ve homojen hizalama sağlamak için tasarlanmıştır. Bu tasarım aynı zamanda üretim sırasında yüksek tutarlılık sunar.

SELÜLOZ KAĞIT MEMBRANINDA ORTA ARALIK

Doğal vokaller için kağıt membran

TRIANGLE, başından beri orta kademe sürücülerinde kağıt membran kullanımını destekledi. Bu malzeme, hassas ve gerçeğe yakın bir ses reprodüksiyonu sunar. Küçük kıvrımlı ve çevresel kısa hareketli süspansiyonla ilişkilendirilen ses aralığı mükemmel şekilde kontrol edilir. Mirasına sadık, ancak her zaman iyileştirmenin yollarını arayan ekibimiz,% 100 doğal selüloz kağıttan yapılmış yeni bir malzeme geliştirdi. Renklenmeden doğal ses sağlayan, yüzey işlemi yapılmamış kağıt elyafıdır.

40. Yıldönümü sürümü ayrıca, özellikle düşük frekanslarda frekans yanıtını iyileştiren yeni bir koni profilinden yararlanmaktadır. Daha doğrusal bir sinyal sunarak, sesin saflığına müdahale eden filtreleme bileşenlerinin kullanımını sınırlar.

BAS SÜRÜCÜLERİNİN YENİ NESİL

Önemli bir performans artışı sağlayan Antal 40th, yüksek etki ve müzikalite için yeni nesil bas sürücüleri içerir.

Son derece sert zar, uzun menziline rağmen distorsiyonu sınırlayan, karbon fiber ile birleştirilmiş keten ile birleştirilmiş iki tür odun hamurunun benzersiz bir bileşimidir. Sürücü, mükemmel kontrol ve mükemmel keskinlik sağlayan cömert bir motora sahiptir. Antal 40th, temiz ve ayrıntılı bir sesle derin bas sunar.

ÖZENLE SEÇİLEN BİLEŞENLER

Kablolar
Müziğin mükemmel iletimini sağlamak için 40. Yıl sürümü, Signature serisinden ilham alan yüksek kaliteli kablolama kullanır. Sinyal spektrumunun farklı frekanslarına uyarlanmış bir teslimat sunmak için iki yalıtılmış bakır iletkeni birleştirir. Tüm kabloyu kaplayan bir PVC kılıf, her türlü elektromanyetik paraziti azaltır. İletkenler, iletim kalitesi ve ton doğruluğu ile bilinen oksijensiz bakır "OFC" içindedir.

FİLTRELEME

Filtre tasarımı dengeli bir dinleme deneyimi sağlar, her bileşen özenle seçilir: hava çekirdekli bobinler, MET kapasitörler ve seramik dirençler.

Antal ile ilgili olarak, orta kademe 185Hz'de olan crossover frekansı ile bas üzerinde 2. derece alçak geçiş filtresi, yüksek geçişte orta kademe 2. sıra, ardından 3.9KHz'de tweeter ile geçiş ile alçak geçiş. Tweeter, optimum sonuçlar için bu tip filtrelemeyi gerektiren horn primer ile kullanılan teknoloji olan 4. dereceden yüksek bir geçişle filtrelenir. Comet için, woofer üzerindeki filtreleme, tweeter üzerindeki 4. sıra ile birleştirilmiş 2. derecededir ve geçiş frekansı 4KHz'de bulunur.

40TH YILDÖNÜMÜ TERMINALLERI

40. Yıl serisinin terminalleri pembe altın eloksallı fırçalanmış alüminyumdandır. Özel tasarlanmış, yalıtımlı terminaller 5 mm çaplı bir enine kesit kabloyu barındırabilir. Kilit sistemli muz fişleri de barındırabilirler.

Antal 40 için iki-kablo ve COMETE 40 tek kablo bağlantısı sunar, bu sınırlı sayıda terminallerinin ideal sinyal iletimini sağlar.

DOĞRAMA IŞLERI

Kabin, "orta yoğunluklu sunta" için MDF olarak adlandırılan orta panellerden oluşur. Kabin tarafsızlığı arayışında, yüksek kaliteli Signature ve Magellan kabinlerimizde kullanılan çok yüksek yoğunluklu bir MDF (800kg / m3) seçtik. Duvarlar 20 ila 23 mm kalınlığındadır, bir kez kaplanmış ve verniklenmiştir. Antal ve 40. Comet, delikli bölmeler şeklinde çok sayıda dahili takviye ile donatılmıştır.

Antal'ın bu versiyonu aynı zamanda orta seviye yükleme için eğik bir bölmeye sahiptir, böylece duran dalgaları zayıflatır ve woofer'lar için daha fazla hacim serbest bırakır. Bu çeşitli işlemlerin birikimi, en ufak bir renklenme veya "kutu" gürültüsü olmadan hareketsiz ve sert bir kabin elde etmemizi sağlar.

ÖZEL HOPARLÖR STANDLARI

Optimize edilmiş akustik sızdırmazlık

S04 40 inci Yıldönümü hoparlör standı comete 40 için mükemmel olacak inci hoparlörler. Hoparlör, daha fazla sertlik için standa vidalanabilir, daha sonra Antal 40 th ile aynı prensibi izleyerek tabanda ayırma işlemi yapılacaktır . Titreşimleri daha iyi emmek için ayak da doldurulabilir. Uyumlu ve gizli entegrasyon için arkada kablo yönlendirmesini içerir.

AYIRICI SIVRI UÇLAR

İki takım ayırma sivri uçları: birincisi pembe altın alüminyumdan, yüksekliği ayarlanabilir ve halı gibi yüzeyler için kilit somunları ile, ikincisi ise daha sert yüzeyler için kauçuktan.

Bu aksesuarlar, istenmeyen titreşimlerin zemine aktarımını önemli ölçüde azaltarak, böylece dinleme deneyimini geliştirerek ayrıştırmayı mümkün kılar.

FRANSA'DA ÜRETİLMİŞTİR

TRIANGLE, Fransız işçiliğidir. Bizimle 20 yıldan fazla bir süredir çalışan uzmanlar, hoparlörler ve akustik hakkında her şeyi biliyor ve etrafındaki en yüksek standartları karşılıyor.

Antal 40th ve Comète 40th, tamamen bizim Fransa imalatımızdan tasarlanmış ve üretilmiş, gerçek bir kalite garantisi olan hoparlörlerdir.

Teknik özellikler

DUYARLILIK (dB / W / m) : 92

BANT GENİŞLİĞİ (+/- 3dB Hz-kHz) : 40 - 22

GÜÇ KULLANIMI (W Rms) : 120

EN AZ EN ÇOK. EMPEDANS (ohm) : 3 / 8Ω

KABİN BOYUTLARI (GxDxY) : 300 mm x 424 mm x 1128 mm /11,8 x 16,9 x 44,4 inç 

NET AĞIRLIK (ADET) : 26.8 Kg / 59 lb

AMBALAJ AĞIRLIĞI : 65,7 lbs / Adet

EAN KODU : 3660216007544 (Sarı Çınar) - 3660216007537 (Santos gülağacı)

1980 yılında, sanat ve müziğe tutkuyla bağlı olan Renaud De Vergnette, mütevazı atölyesinde yenilikçi bir hoparlör olan 1180'i geliştirdi. Teknolojik yeniliklerle dolu cesur yeni başarılar, TRIANGLE'ın Fransız yüksek sadakat sektöründe yavaş yavaş gerçekten parlamasını sağladı.

40 yıl sonra, iki ikonik modelin sınırlı bir "Yıldönümü" baskısı, TRIANGLE'ın tarihini ve bilgi birikimini kutluyor.

Tamamen yeniden tasarlanan ve geliştirilen efsanevi hoparlörler Antal & Comète, Ar-Ge departmanının en son akustik yeniliklerini içeriyor. Mirası ve yenilik için daimi arayışı arasında, bu 40 inci Yıldönümü Sınırlı Üretim Triangle felsefesini barındırıyor.

triangle_esprit_40th_antal_camarossaudio

Bir değerlendirme yazın

TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL

TRIANGLE 40TH ANNIVERSARY ANTAL